banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 11:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 200 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 11 Okt 2012, 12:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
On je sve to snimao na vidoe u sveCkoj :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 11 Okt 2012, 14:20 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Ne vjerujem. Vjerovatno je to osjetio na svojoj koži dok je bio u Kozarcu :wink:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 11 Okt 2012, 14:54 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
prvo da se ogradim i kažem,čast svima,pogotovo poginulima i ranjenim borcima 43 prijedorske,ali pola od ovoga je izmišljeno i dodato..takođe,bilo je tu i divnih momaka,i dobrih jedinica,pogotovo u ovim interventnim grupama.....neću se osvrtati na događaje oko prijedora,kozarca i ostalo jer nisam bio prisutan pa ne mogu tvrditi,ali zato mogu tvrditi da je kompletna ta brigada POBJEGLA iz zapadne slavonije sredinom decembra 1991!! :( :( ....lično sam bio prisutan,kad smo ih nagovarali da se vrate na položaje,ali neće ni da čuju !!..."izdati smo,prodati smo,nemamo nikakve uslove,kasne plate,nije proglašeno ratno stanje a isteklo je 45 dana koliko traju vojne vježbe,hrana je sve lošije"..i još milion razloga!!...i kad im kažemo,dobro,izdaja,prodaja,izgubili tse položaje oko pakraca,lipika,ali ajd povucite se na bijele stijene ili okučane dok se ne konsolidujete,ali nemojte se povlačiti u prijedor....!!!...džaba,odoše....tad smo spasavali što se spasiti da,i od pripadnika te brigade na strugu oduzimali bar naružanje,da ostane tamo bar za one koji hoće da se bore,da ne nose i to sa sobom u bježaniju prekao save...tako je i urađeno,i dan danas se sjećam čitavih kamara,takoreći brda naoružanja koje smo oduzeli od njih...kasnije su isti ti koji su masovno razgulili pred naletima hrvatske vojske dizali sebe u nebesa "oslobađajući kozarac" i ostala mjesta oko prijedora...

i ne znam otkud obraz onome koji je pisao ovakve stvari :( :(

П
Citiraj:
очетком сукоба у Хрватској 1991 43 заједно са 16 МКБ прелази Саву и води борбе у Славонији.Бригада постиже Велике успјехе и за кратко вријеме избија на ауто пут Загреб - Београд.


prvo,već sam rekao da su iz zapadne slavonije-pobjegli...a drugo,kad su došli oko 20 septembra,već smo bili ranije oslobodili taj dio od stare gradiške,preko struga,nove varoši,naplatne rampe do okučana i tog pomenutog auto-puta beograd-zagreb!!...akciju smo izveli 15 septembra i probili njihovu liniju koja je bila na kanalu strug,u novoj varoši i šumi prašnik,izbili na naplatnu rampu na auto putu i spojeli se sa našim (dotad opkoljenim snagama) u okučanima....u akciji je daleko najveću ulogu odigrala 1.oklopna brigada (tada 329),i ratomir simić...a naveče,kad smo se spojili sa okučancima,savu je iz šibića hana prešla i 16. krajiška brigada koja nam je došla kao kec na desetku da zaposjedne teritoriju koju smo oslobodili tokom dana....doveo ih komandant brigade smail omić,koji se toliko isprepadao i problijedio tamo na strugu,da je odmah razgulio za banjaluku i nikad se više nije vratio hahah...ne sjećam se ko ih je tad preuzeo,ako nije čeleketić...

Citiraj:
бригада пробија коридор и ослобађа цијелокупну посавину од удружених ХВО и Муслиманских снага.


ovo da nije žalosno,bilo bi smiješno :( :(

Citiraj:
43 моторизована бригада је била друга најјача бригада у Војсци Републике Српске одмах иза 16 крајишке моторизоване бригаде.


a ovo je već i bezobrazno...za proglašavati tu brigadu boljom od 1 OKB,pete kozarske,druge krajiške,vukova sa vučijaka,šeste sanske,dubičke i ostalih koji su ostali da se bore dok su oni bacili oružje i otišli preko save za prijedor treba imati baš debeo obraz....




i da nije bilo tog dijela texta gdje se ta 43 proglašava najboljom brigadom u VRS,vjerovatno se ne bih ni osvrnuo na ostale gluposti,ali to je zaista za moj zeludac bilo previše...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 11 Okt 2012, 19:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Eto prestize me cojek 8)

@Zoka ,nije Kozarac


@ Schlager
Bez ulazenja u raspravu o njihovim dejstvima i hrabrosti po ratistu, VI sanska je obican buljuk silovatelja, palikuca i sadistickog olosa koji uziva da se izivljava nad nenaoruzanim civilima, koliko sam mogao vidjeti u mjestu u daaalekoj pozadini.

Da jos dodam za ove "prijedorce" , masu sam ih gledao kako placu ko pi..e kad je trebalo ici na Gradacac ili Orasje. Ljuti, nabrijani, niko im na oci ne smije, bacaju komsijama bombe i rafalaju po kucama od muke.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 11 Okt 2012, 19:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
ERROR je napisao:

@Zoka ,nije Kozarac


Ja sam kontao da je Kozaraca....Jesam li bar opštinu pogodio :D?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 11 Okt 2012, 19:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Mislim da je sve opstina Pd, onda jesi...

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 11 Okt 2012, 19:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ERROR je napisao:
Eto prestize me cojek 8)

@Zoka ,nije Kozarac


@ Schlager
Bez ulazenja u raspravu o njihovim dejstvima i hrabrosti po ratistu, VI sanska je obican buljuk silovatelja, palikuca i sadistickog olosa koji uziva da se izivljava nad nenaoruzanim civilima, koliko sam mogao vidjeti u mjestu u daaalekoj pozadini.

Da jos dodam za ove "prijedorce" , masu sam ih gledao kako placu ko pi..e kad je trebalo ici na Gradacac ili Orasje. Ljuti, nabrijani, niko im na oci ne smije, bacaju komsijama bombe i rafalaju po kucama od muke.

prijedorcani a ne prijedorci....i sjasi sa vrijedjanjem veca je budala onaj ko ti dozvoljava da tako pises o cijelim jedinicama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 11 Okt 2012, 19:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
De malo smirite strasti....isto, krol2, kao što tebi nije svjedno to što on piše njemu vjerovatno teže pada to "kovanje u zvijezde" tih ljudi...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 11 Okt 2012, 19:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ma ne interesuje me sta i kako njemu pada....po njemu su vjerovatno silni izginuli u tim jedninicama izginuli silujuci,paleci,bacajuci bombe po komsijskim dvoristima ili bjezeci pred cestitim,hrabrim,bezgresnim borcima ABiH.......ah....odoh sa ove teme da ne pretjeram...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 11 Okt 2012, 20:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ma naravno....generalizacije su inace u zivotu glupost,pa tako i za ove brigade,zato me i iziritiralo ono iz texta kako je to najjaca jedinica u VRS.....kao sto i u tom bataljonu vojne policije nikad ne mogu biti isti prva ceta,pt vod na jednoj strani,i viz,dezurna sluzba,saobracajna ceta na drugoj,tako je i u toj 43 prijedorskoj bilo fantasticih momaka u tim nekim interventnim vodovima o kojima mogu samo sve naj naj reci....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 12 Okt 2012, 00:33 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ERROR je napisao:
Eto prestize me cojek 8)

@Zoka ,nije Kozarac


@ Schlager
Bez ulazenja u raspravu o njihovim dejstvima i hrabrosti po ratistu, VI sanska je obican buljuk silovatelja, palikuca i sadistickog olosa koji uziva da se izivljava nad nenaoruzanim civilima, koliko sam mogao vidjeti u mjestu u daaalekoj pozadini.

Da jos dodam za ove "prijedorce" , masu sam ih gledao kako placu ko pi..e kad je trebalo ici na Gradacac ili Orasje. Ljuti, nabrijani, niko im na oci ne smije, bacaju komsijama bombe i rafalaju po kucama od muke.


njunja nije bio kompletna 6 sanska..tako neko moze otici na federacijski forum izjaviti silovatelji, palikuce, sadisti zbog Cele, Cace, Juke i td..zar ne?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 13 Okt 2012, 15:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Ви што сте написали те ствари о 43 приједорској и 6 санској могу само рећи да сте дебили, колико год старији,искуснији били и колико год вас требао поштовати,јер је ово најблаже могуће речено.

Више пута сам био са људима из ове двије војне јединице,стари,два ујака,читаво село,читав крај одакле су ми је дједовина је била у те двије бригаде и знам људе и причали су ми.Поготово о овој другој.И онда ви мени кажете ово

Citiraj:
VI sanska je obican buljuk silovatelja, palikuca i sadistickog olosa koji uziva da se izivljava nad nenaoruzanim civilima, koliko sam mogao vidjeti u mjestu u daaalekoj pozadini.


и сличне ствари за 43ћу.Срамота !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 13 Okt 2012, 15:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
@Caplar, jedno su priče drugo činjenice.
43 pmtbr jeste bila jaka ako se gledaju brojno stanje i tehnika kojom su raspolagali, ali učinak na terenu je nešto sasvim drugo.
Niko ne spori da je ta kao i sve druge jedinice mnogo doprinijela stvaranju RS, ali neke stvari jednostavno moraš pogledati iz drugog ugla i sa više strana.

Schlager i krol2 su bili direktni učesnici svih dešavanja i pričaju o događajima iz svog ugla onako kako su ovi vidjeli, a iz te pozicije su vidjeli poprilično dobro.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 13 Okt 2012, 15:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Philby je napisao:

Schlager i krol2 su bili direktni učesnici svih dešavanja i pričaju o događajima iz svog ugla onako kako su ovi vidjeli, a iz te pozicije su vidjeli poprilično dobro.


Исто тако су видјели и учествовали моји саговорници,сународњаци.Знам и какви су борци били и шта су радили,и вјерујем да сам ипак упућенији од њих двојице пошто нисам био само са једним човјеком већ са више дестина њих.Не могу рећи да сам упућенији,они су видјели,а ја знам шта су ми људи говорили,неће ме рођени отац лагати..Нећу више одговарати на ову тему милисте и пишите шта год желите.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 13 Okt 2012, 16:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Previše emocija. Trebao si na primjer pitati oca zna li zašto su se povukli iz Zapadne Slavonije... I onda da priča dobije pogled i iz drugog ugla.
I moj pokojni djed kad je ostario i stalno pričao o partizanskim danima, samo je pričao kako su oslobađali ovo ili ono mjesto. Vjerovatno nije lagao, ali nikada nije pričao da su bježali :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 13 Okt 2012, 16:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Sa druge strane, citat je izrečen od osobe za koju postoji opravdana sumnja da će se složiti ma sa i jednim herojskim poduhvatom navedenih jedinica, tako da Caplar i nema neki bitan razlog za sekiraciju.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 13 Okt 2012, 16:27 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Citirani post je napisao neko čiji kredibilitet ovdje još nije doveden u pitanje, ni po kom osnovu. Osim ako je tebi nacionalno opredjeljenje dovoljan razlog da sumnjaš u nečije pisanje.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 13 Okt 2012, 16:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Takva paušalna izjava ga je direktno dovela. Ovo što sam rekao Caplar-u se odnosi upravo na to.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 13 Okt 2012, 16:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sreca pa se tebe nesto pita na ovom forumu i sreca pa je tvoj misljenje ono kojim se trebamo slepo voditi... Sta cemo kada si autoritet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 13 Okt 2012, 16:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Blagodarim.

Edit:
_зока je napisao:
Citirani post je napisao neko čiji kredibilitet ovdje još nije doveden u pitanje, ni po kom osnovu. Osim ako je tebi nacionalno opredjeljenje dovoljan razlog da sumnjaš u nečije pisanje.

Niti kao što mu/joj ijedan post ima neku težinu. Evo pregleda' postove i stvarno nema nekog kvalitetnijeg pisanja da se čovjek lupi po čelu i kaže "Majku mu, pa baš je u pravu."
A te paušale niko bistar neće uzeti u razmatranje.

@ERROR
Bez sekiracije. Svako može da se poboljša. Lično sam primjer. Slika

@_30ka
Tebi ako je nacionalna pripadnost na vrhu jezika svaki put, ima i onih kojima nije. Slika

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Poslednji put menjao Tpojka dana 13 Okt 2012, 16:40, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 200 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs