banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 11:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jan 2021, 00:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Ja nisam gledao film i djeluje mi da Castra kenja.
Morao sam to podijeliti s nekim :lol:

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 00:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ja sam samo gledao onaj kratki teaser i bilo je uzasno, sto se glume tice.

Kad pogledam cijeli film, kontam da cu podrzati kozin stav :D
No, ima nekih kojima je i boj na kosovu odlican film, a o ukusima se ne raspravlja.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 00:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Castra je napisao:
Ma...

Film je radila Zarićeva, isto kao i Ratne priče.
Drago mi je da je bilo šta napravljeno, al' da je dobro urađen - pa i nije baš. Ratne priče su nekoliko kopalja ispred. Nešto sločno sam i ovaj put očekivao...

Uopšte ne kritikujem volju i trud, ali rezultat nije ono što je trebao biti nažalost. Ovakav projekat je morao biti majstorski i za ponos urađen, a ne ovako...

Glupo mi ga kovati u nebesa samo zato što je naš. Dam ja pohvalu gdje treba, ali isto tako i kritiku...

Ubrzano nisam mislio na tok filma, već na snimanje i montiranje...


Već ti je sam naslov filma dovoljan.....Operacija Koridor. To NIJE jedna bitka već više bitaka povezanih u jednu operaciju. Na Košarama je opisan napad i odbrana granice u dužini od oko max. 20km......a ovdje puno puno više, cijeli front i lijevo od Modriče prema Odžaku i Brodu i desno od Modriče prema Gradačcu. Na Košarama granicu je branio jedan dio graničnog bataljona i dio motorizovane brigade ...a na Koridoru je napadao 1.Krajiški korpus VRS sa Milicijom RSK i avijacijom. Na Košarama se ide dan za dan a na Koridoru se preskaču i sedmice a nije da se nije dešavalo nešto.....
Ako baš hoćeš reći ću ti ..... naše Košare su ti bitke na Ceru, na Bijelom brdu, na Kostrešu, na mostu u Derventi, na Dobor kuli, u Čardaku i Živkovom polju, u Modriči, u Unci, na Obodnom kanalu.....imaš ih koliko hoćeš i o svakoj bi se mogla snimiti bar epizoda ......e kad bi se to sve posebno snimilo imali bi serijal od bar 20 do 30 epizoda.

Možda i jeste zbrzano ALI ...bilo je izuzetno teško sve to upakovati u jedan film od 1 h i 45 minuta.
Ja sam zadovoljan snimljenim i prikazanim.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 00:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ne kritikujem ja format filma.
Ok, zadatak je da se u manje od dva sata upakuje Koridor i nigdje ja to nisam kritikovao.

Ja sam kritikovao isključivo kako je film urađen i kako prenosi svoju poruku.
Košare i Paštrik su puno kvalitetnije odrađene, jednostavno cjelokupni utisak je daleko bolji.
Gluma, efekti, dokumentarni dio, istorijski kontekst, intervjui - sve je to na jednom višem nivou.


Ovo je naš dan D, ovo je trebalo biti urađeno da bude na ponos naciji, da se ne može naći zamjerka, pa koliko god da košta...

Djeluje kao da je neki mlađi brat radio. Nekako nije doraslo zadatku i nije ispunilo očekivanja.
Ja razumijem da na forumu imamo borce i ljude koji su jedva dočekali da se neko sjeti njihove žrtve i patnje i da im je bilo šta bolje od ničeg. Poenta je da su oni zaslužili da to bude bolje, mnogo bolje.

Jebi ga, koliko sam upućen, bilo je raznih problema oko snimanja filma, a sad mislim i da vidim gdje se to odrazilo...

Film nije loš, ali nije ono što je trebao/morao da bude.
To nije samo moj stav, a evo Moto sigurno zna da ljudi na koje mislim imaju pedigre da govore o tome...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 01:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Evo jedna slika da saperem jeres odozgo... :D

Slika

Brčko '92, modne lutke kao mamci

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 01:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Castra je napisao:
Ne kritikujem ja format filma.
Ok, zadatak je da se u manje od dva sata upakuje Koridor i nigdje ja to nisam kritikovao.

Ja sam kritikovao isključivo kako je film urađen i kako prenosi svoju poruku.
Košare i Paštrik su puno kvalitetnije odrađene, jednostavno cjelokupni utisak je daleko bolji.
Gluma, efekti, dokumentarni dio, istorijski kontekst, intervjui - sve je to na jednom višem nivou.


Ovo je naš dan D, ovo je trebalo biti urađeno da bude na ponos naciji, da se ne može naći zamjerka, pa koliko god da košta...

Djeluje kao da je neki mlađi brat radio. Nekako nije doraslo zadatku i nije ispunilo očekivanja.
Ja razumijem da na forumu imamo borce i ljude koji su jedva dočekali da se neko sjeti njihove žrtve i patnje i da im je bilo šta bolje od ničeg. Poenta je da su oni zaslužili da to bude bolje, mnogo bolje.

Jebi ga, koliko sam upućen, bilo je raznih problema oko snimanja filma, a sad mislim i da vidim gdje se to odrazilo...

Film nije loš, ali nije ono što je trebao/morao da bude.
To nije samo moj stav, a evo Moto sigurno zna da ljudi na koje mislim imaju pedigre da govore o tome...


Neću ulaziti u raspravu sa tobom...jer ne znaš ništa kako se uopšte krenulo u tu priču. Glavnu riječ, a nemamo šta kriti, nije vodio niko naš nego ljudi iz Srbije. Da se naših pitalo nikad to ne bi bilo snimljeno.

Elem priča kreće ovako. Na promociji filma "Ratne priče sa Košara" u Banskom dvoru u BL, nakon promocije u razgovoru sa akterima i veteranima bitke na Košarama naš (mislim na 1.bVP 1.KK VRS) nekadašnji komandant major Željko Zorić se upoznao sa ministrom vojnim Vulinom (postoje i slike) i tu je krenula priča kad su već snimili o Košarama i Paštriku zašto ne bi snimili i Koridor. Vjerujem da se ideja svidjela ministu vojnom te je on preporučio da to režira Snežana Zarić i tako se zakotrljalo....

Vjerujem da se i moglo još i bolje i više, ALI nismo se tu mi sa ove strane Drine puno pitali...sve scene igranog dijela su snimljene u Srbiji, vojska Srbije je dala tehniku i ljudstvo, kasarnu ....skoro sve što je potrebno za snimanje filma. Naši su jedino odradili snimanje veterana VRS u studiju RTRS u BL. Mnogi koji su snimljeni (veterani VRS-a) nisu se našli u filmu (najmanje trojica iz mog bataljona) a tu je glavnu riječ vodila rediteljka Snežana Zarić.
I ono najvažnije .....kad se krenulo u priču znalo se kad će biti premijera filma (9.januar 2021.), moje je mišljenje da je to premalo vremena za snimanje ovakvog filma. Za Košare i Paštrik toga nije bilo da je unaprijed određen dan promocije.

Kako god, urađeno je kako je urađeno, moglo je i bolje a i gore, vjerujem, ali opet moram reći da sam zadovoljan.

Ovim putem ću se zahvaliti Snežani Zarić, ministru vojnom Vulinu, vojsci Srbije i Republici Srbiji na svesrdnoj pomoći na snimljenom filmu, da nije bilo njih ne bi bilo ni filma. Naravno zahvala ide i svim veteranima VRS koji su došli na snimanje u RTRS.

Hvala.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 01:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
motozeljo je napisao:
hadzidado je napisao:
Jel imamo mi negdje kakve tenkiće u garažama?


:D Ne smijem ti reći
Zajebo ti Megabyte konspiraciju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 01:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Prvobitni plan je bio da se ostvari komunikacija na potezu doboj - ozren - vozuća - kladanj - vlasenica (ne baš doslovno ali na tom potezu). Time bi se muslimanska teritorija presjekla fizički na zenicku i tuzlansku regiju, ali zbog mnostva razloga se od tog plana odustalo, izmedju ostalog jer je vozuca u stvari vec presijecala glavnu komunikaciju i bilo je dovoljno drzati vozucu da se sprijeci uvezivanje njihovih snaga.
Dobre strane te ideje su bile da je trebalo proci mnogo manje teritorije da se ostvari cilj, a lose strane su da je putna mreza bila previse slaba i tako napravljen koridor dugorocno nije imao perspektivu jer bi bilo previse tesko braniti nenaseljena podrucja.
Tako mi je rekao pokojni pukovnik Bilanović nakon jednog referisanja, kad se čekalo rješenje našeg problema sa okruženjem i blokadom.

Koridor kakvim ga danas poznajemo je u vojničkom smislu bio daleko teži zadatak, možda i neuporedivo teži, ali mnogo jednostavniji tehnički zbog postojeće putne mreže i srpskih naselja duž trase, pa je i dugoročno ta ruta bila mnogo perspektivnija. Koridor je takođe omogućio kontrolu tuzlanske regije i spriječio eventualno povezivanje tuzlasnkih muslimanskih formacija sa hrvatskom, što bi vrlo brzo imalo katastrofalne posljedice po nas da se kojim slučajem desilo.

Operacija Koridor je svakako najvažnija vojna operacija koju su provele naše snage, uz veoma važnu napomenu da je provedena na častan način i da nijedan momenat ni mikro lokacija nisu bili predmet suđenja za ratne zločine. (Bar koliko mi je poznato).
Jednostavno je nemoguće opisati elan i moral koji je vladao u jedinicama VRS tokom tih dana, kako onih koje su direktno učestovale u proboju, tako i onih koje su izvršavale druge zadatke, svi smo pomno pratili šta se dešavalo i svako od nas je bio spreman u bilo koje doba dana ili noći sjesti na kamion i zaputiti se u proboj ukoliko bi bilo zatraženo.

Prenijeti to sve na "filmsko platno" je jako teško, i naravno da prvenstveno zavisi od budžeta, nije naša vlada imala neograničen budžet kao produkcija bitke na neretvi pa da angažuje holivudske glumce i tada najbolje scenariste i režisere.
Po meni, najvažnije je da se ne desi sutra pa se pojave neke priče o krađi para i zloupotrebama, iako bi mi bilo mnogo draže da taj film ima i umjetničku vrijednost.
Nadam se da ću ga pogledati pa biti u mogućnosti da dam neki sud.

Nevezano za koridor i film, za badnji dan sam mlađeg sina odveo od spomenika do spomenika u našem groblju i objasnio mu za svakog koji je poginuo detalje, za mene dosta mučno a za njega u najboljem slučaju poučno, ima tu ljudi koji su dali život za sve nas a iza njih niko nije ostao. Osim što im ja i par prijatelja upalimo svijeće niko ih ne pominje a mnogi su ih već u potpunosti zaboravili.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 01:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
hadzidado je napisao:
motozeljo je napisao:
hadzidado je napisao:
Jel imamo mi negdje kakve tenkiće u garažama?


:D Ne smijem ti reći
Zajebo ti Megabyte konspiraciju


Jest :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 01:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Citiraj:
Nevezano za koridor i film, za badnji dan sam mlađeg sina odveo od spomenika do spomenika u našem groblju i objasnio mu za svakog koji je poginuo detalje, za mene dosta mučno a za njega u najboljem slučaju poučno, ima tu ljudi koji su dali život za sve nas a iza njih niko nije ostao. Osim što im ja i par prijatelja upalimo svijeće niko ih ne pominje a mnogi su ih već u potpunosti zaboravili.


Ja ću sutra na Sv.Panteliju...da zapalim svijeće na spomeniku za sve poginule i nestale borce VRS. Izbjegavam da budem tu kad se političari okupljaju....nije mi prijatno da ih gledam.
Volim da budem u tišini kad se poklonim poginulima .....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 01:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ma nije nikakava rasprava Moto, pričamo samo... Nema zlobe nikakve...

Nit' ja moram biti oduševljen, nit' vi morate dijeliti moje mišljenje. :)

Samo ako je trebalo još vremena da se uradi čestito, trebalo su uzeti rok 09.01.2022, taman bi tad bilo 30 godina od proboja...

Da li vam je bolji Koridor ili Zakletva, iako su totalno drugačiji?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 03:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja sam zadovoljan dokumentarcem, ima tu neku i šaljivu notu. Udžbenik za uvod u operaciju Koridor, kome je mrsko da o tome čita, a zanima ga šta se dešavalo.

Treba hrabrosti prikazati i sopstvene gubitke.

Ne može onaj igrokaz dočarati Azru Bašić, o tome se mora pročitati, tako i borbe za Koridor u tom dokumentarcu treba prihvatiti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 10:51 
OnLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Ima li gdje online? Rado bih pogledao.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 11:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Ako je prikazan na RTRSu kao sto pise u clanku, trebao bi biti kod njih na sajtu online, u arhivi.

https://www.nezavisne.com/kultura/film/ ... -92/640327


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 11:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
Posto ce i RTS pustati, cisto sumnjam da ce RTRS film drzati na sajtu.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 11:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Citiraj:
ТВ премијера филма Коридор 92 на РТС-у је планирана за крај јануара.


https://www.rts.rs/page/magazine/ci/sto ... rpska.html

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 13:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Dobro je sto je u prvom planu u filmu obican vojnik koji je i bio najveca snaga rata. Bojao sam se da ce film upasti u zamku velicanja Talica,Milankovica , Simica koji jesu odradili veliki posao ali ipak onaj obicni vojnik je na plecima iznio i koridor i rat. Zato prica i nije mozda holivudski atraktivna ali daje mnostvo cinjenica koje masa ljudi i ne zna.
Od toga da je vojska RH jos u martu okupirala Brod i Posavinu, prvom masovnog zlocina u BiH u Sijekovcu prvih logora za ubijanje civila. Jedino mozda nije dovoljno pomenuta rv i pvo ali dobro.
Poenta cijele price je da su nasi preci 50 godina prije koridora odvodjeni cutke sa rukama na ledjima na klanje u Jasenovac. I 92 god je sve bilo spremno od strane Hrvata ali ova generacija to nije dozvolila. A nece ni neke buduce siguran sam. Nazalost ucili smo ma najtezi nacin na svojim greskama.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 14:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Pogodili su dobro sa ženom koja je glumila Azru, a dobar je i dio sa puštanjem sanitetlije.
Bilo bi zanimljivo čuti njegovo viđenje ako je još živ.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 14:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Cijenim da bi bilo dosta drugačije u odnosu na film.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2021, 15:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Insert iz filma :lol:
motozeljo je napisao:
Ima li ranjenih???
....18/08/1992.god. Sjedeci pored vatre na nekim panjevima,jeduci neke konzerve nama nepoznate marke i sadrzaja,posmatrali smo zalazak sunca.Svi zaokupljeni svojim mislima slabo smo primjetili CRVEN na nebu,tamo u pravcu zapada.Neko rece,cini mi se Suvajac,podesavajuci svoju PASP M76,davno vec rastimovanu,nepreciznu:"Porucnice ,vidi kako je nebo crveno!Kod mene kazu da ce drugi dan biti puno KRVI!!!" Nasmijao sam se na ovaj komentar,vjerovatno nesto opsovao,onako od srca, i vratio se svojim mislima.........
........u samom jeku borbe izmedju sljivara,zivica i kuca , niotkuda se pojavilo vozilo lada karavan , iz koje je izasao vozac i upitao: "DECKI ,IMA LI POVRIJEDJENIH?"
Zaokupljeni borbom ,jednostavno neobjasnjivo, niko na njega nije obratio paznju . Vozac je bio toliko priseban da je shvatio svoju gresku , okrenuo je auto i istim se udaljio putem kojim je i dosao. Tek tada mi je prisao,mislim,Jefto ili Mladjo i rekao :"Komandiru ,sta ovo bi?" Upitah ga :"A sta to bi?"
Da,ja jesam vidio to auto i oznaku crvenog krsta na njemu ,vidio sam i da nije naoruzan i da nam nije prijetnja u tom trenutku.Neko je u mojoj blizini htio da puca na vozilo ali sam to sprijecio.........
Komandir 2.cVP porucnik Z.Z.

Glede ovoga ....pocetak 93 zima......saborac nam je ranjen na rovu ......prostrelna rana kroz glavu(prezivio je).....stize nas sanitetski pincgauer na liniju .....ubacujemo ranjenog........hrvati pucaju na pincgauer i buse ga na 12 mjesta.....sretno se zavrsilo niko nije povredjen u ovom manevru.....ranjenik je prbacen u bolnicu i ostao je ziv.....a onaj sanitetlija vozac nije mogao vjerovati da je pinc pogodjen 12 puta a da niko u njemu nije povredjen......

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs