banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 17:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Jun 2016, 15:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ваљда је, гледао сам само ону уводну сцену ђе га ВРС "скине" ракетЛом. Било ми доста. :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2016, 17:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Dobar je film


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2016, 18:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Како рекох у рангу са нашим "партизанским" филмовима. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2016, 13:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Mojne Sinip nemeres porediti partizanske filmove sa ovim holivudskim smecem.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2016, 17:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ма добро, исти је принцип по питању броја мртвих на "непријатељској" страни. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2016, 13:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Pa dobro tu si u pravu :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2016, 10:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Odgledao sam neki hrvatski video o padu Jajca, Mrkonjića i tih krajeva...
Može li neko sa naše strane detaljno da opiše situaciju i razvoj događaja? Dokle su došli Hrvati? Šta su Muslimani radili u tom periodu?
Kako smo se povlačili? Gdje je bila formirana linija odbrane? Kolika je stvarna opasnost bila po Banju Luku?

I sve ostalo o tome...

[video]https://www.youtube.com/watch?v=xQ4k0fiSQIU[/video]

Video: https://www.youtube.com/watch?v=xQ4k0fiSQIU

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2016, 15:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Evo da nesto dodam. Sargas sve je bilo dogovoreno na visoj instanci. Croasani su dosli do sela Surjan i Bocca koliko me sjecanje sluzi to je otprilike 30km od BL vazdusne linije. Nazalost niko od politickog i vojnog vrha nije imao muda da kaze da Srbi ne mogu po dogovoru da zadrze 70% teritorije bih a toliko smo drzali prije pada Krajine. Kad su ameri natjerali croasane i muslije da ratuju zajedno protiv srba tad je krenulo nizbrdo po nas jer su croasani i musliji preko slovenije kupovali oruzje. Zasto su stali croasani i musliji bas tad u surjanu mozda zato sto je Slobo rekoa da ce napasti hrvate preko Dunava i Save ili zato sto su ameri rekli Franji da je pretjerao u osvajanju i da se povuce......to neznam ali cinjenca je da smo predali mozda etnicki najcistiji ili srpski kraj mh koaliciji. Da su se croasani pitali oni bi radije uzeli posavinu gdje je hrvata prije rata i bilo medjutim Franji je bila bitno da osigura kopnenu granicu prema bih a ne rijecnu Una i Sava... E sad sbbkbb veliko je pitanje da li bi BL pala tad??? Nisam siguran jer su tad BL branile banjalucke jedinice koje su povucene sa drugih linija i takticko topografski gledano puno je lakse u BL uci iz pravca Pd tj sjeverozapada ili istoka od Celinca. Cinjenica je da je tad VRS bila u defanzivi ali ni tad a ni sad nevjerujem da bi BL pala u ruke mh koaliciji.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2016, 14:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
предаја територије је била договорена, то знају и птице на грани.
хрвати су се малко осилили кад су кренули према БЛ и то није био договора али кажу да је тад слобо ускочио и рекао да ће послати авионе на загреб ако се помјере још метар.

иначе, кад смо код тога, ево једно искуство од кућног пријатеља.... тамо негдје око бочца кад се то све дешавало они заглаве горе.. и кренуо човјек да се олакша кад неко с леђа руке у вис.. и овај шта ће.. послуша. пита га човјек имаш ли цигару, каже овај имам.. извади дај, овај извади и да. каже: иди сад и реци свима да ти је усташа опростио живот :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2016, 15:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ja sam čuo priču da je lik zastao za kolonom da piša, a u grmlju kamufliran Hrvat i kao pokazuje mu da ćuti i da bježi. Znači ako hoćeš da dozoveš ustaši ti pišaj '95. oko BL.

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2016, 16:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Eh urbane legende .....necu reci da se to nije desilo sto se navodno desilo.....opet napomnjem da ni croasani ni musle nisu bili ni blizu BL......ipak se radi o 30km vazdusne linije
I da croasani su tad bili bolje opremljeni jer su u medjuvremenu stvorili i opremili svoju vojsku.....medjutim radi se o hv iz drzave hrvatske.....
E sad urbane legende ce se uvijek prepricavati kao sto je npr. na Glamucu(Petrovcu ili Bihacu ili Omerbegovaci) neki srpski borac u pola noci u nekoj napustenoj kuci na spavanju trazi batejicu ovi ga posalju u tri pm kakva batejica spavaj pi*** ti materina....ovaj njima ljudi ispao mi osigurac od bombe i naravno upalise se TRI batejice i on nadje osigurac.......

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2016, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Da nastavim dalje sa vojnickog stanovista ako je neka vojska u defanzivi (u ovom slucaju VRS) i u stalnom povlacenju UOPSTE NIJE PROBLEM ubaciti izvidjace iza ledja takvoj vosci. Problem za VRS tada po meni je bila BLAGO RECENO izdaja jedinica koje su dosle iz drugih korpusa VRS kao ispomoc i koje cesto nisu zauzimale polozaj ili su isti cesto napustale. Navodim primjer iz Sanskog mosta gdje su lokalne jedinice mislim na jednu sansku i jednu prijedorsku brigadu koje su bukvalno izlaskom iz autobusa prihvatile fajt i istjerale musle iz grada....e sad sto su zakazale jedinice lijevo ili desno e to je problem.
Da skratim tako je bilo na gotovo svim pravcima dejstva mh koalicije.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2016, 20:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2002, 17:16
Postovi: 2344
Lokacija: Moskva
Ови моји за седмицу вратише преко 50км линије и дођоше до Санског Моста, гдје их заустави двомјесечно примирје потписано пред Дејтон.
БИГ радио на ком се дневно јављало по хиљаду добровољаца а морали на силу скупљати све војне обвезнике.
И чувени Цецин батаљон који је исто био одређен за враћање С. Моста.

_________________
I don't like it's job !!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2016, 21:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
:)
https://www.youtube.com/watch?v=HxYKAaQe2iQ
Moralo se to dovesti na 49%, a hrvati se malo zanjeli pa prođoše i MG i hop ...
Ostalo je istorija ... Žali bože samo poginulih i ranjenih ..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2016, 15:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
https://www.facebook.com/nicemoyin/vide ... 479993020/

сљедећи пут ћемо имати помоћ браће кинеза

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2016, 15:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
borke je napisao:
:)
https://www.youtube.com/watch?v=HxYKAaQe2iQ
Moralo se to dovesti na 49%, a hrvati se malo zanjeli pa prođoše i MG i hop ...
Ostalo je istorija ... Žali bože samo poginulih i ranjenih ..

Brojčano žrtava od Jula 95. do Dejtona ko za ostatak rata. Izvor: drugar iz tijela Vlade RS za saradnju sa Haškim tribunalom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2016, 15:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Sijekovac prva ubistva , klanja i silovanja srpskog naroda u SRBiH.
Zlocin su pocinile jedinice croasan vojske iz hrvatske.

Tekst u blicu danasnjem
Silovanje srpkinja uz potvrdu hvo .....komanda hvo izdavala je pismene dozvole svojim bojovnicima za podvodjenje i silovanje srpskih zena....

Potvrda
Potvrdjuje se pravo interventnom vodu iz Sijekovca da moze izvrsiti privodjenje osoba zenskog spola ( zamagljena dva imena i prezimena) u korist muskog spola.
Osobe ce se privoditi u vecernjim casovima a pustati izjutra kucama. Privedene osobe bice tokom noci smjestene u podrum. U slucaju opiranja dozvoljena je upotreba sile.
Zapovjednik pozadine
Causevic Ahmet

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2016, 01:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
14.09.2016 18:51 | Агенције
Берлик - Хашки осуђеник Радован Караџић дао је први интервју након што је у марту у Хашком трибуналу осуђен на 40 година затвора.

Како на свом сајту преноси њемачки "Билд", позивајући се на интервјуу коју је Караџић дао новинарима листа "Цајт", за њега и остале затворенике хумор је "најбољи начин да изразе бригу и агресију, али и да их избаце из себе. Због тога се стално смијемо", рекао је Караџић.

Осим тога, у слободно вријеме се често моли, свира фрулу, игра тенис и фудбал, преноси "Билд".

- Знам да ме српски народ памти као пожртвованог и одговорног државног службеника, каже Караџић.

- Једина грешка коју сам направио тицала се наше војске. Стално сам их кочио, зато што сам вјеровао странцима и другој пропаганди. Тако сам их спречио да постигну још више на бојном пољу, рекао је Радован Караџић њемачким новинарима.

Расправно вијеће утврдило је да је Караџић крив за геноцид у Сребреници и вишегодишње терорисање Сарајева, као и за узимање припадника УН-а за таоце, а утврђено је да није било геноцида у седам општина - Братунцу, Фочи, Кључу, Приједору, Санском Мосту, Власеници и Зворнику и ослободило га кривице за тај дио оптужнице.

Ухапшен је 2008. године, а суђење му је почело 2009. и завршило 2014. године, након 497 дана саслушања на којима је исказ дало 586 свједока.


To što je on radio ja mislim da nema nigdje u vojnoj istoriji, a o novoj da ne govorim, da recimo Klošar izda naredbu nosaču aviona da na neki položaj baci 3 bombe.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2016, 11:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
filozof sa vrbasa je napisao:

To što je on radio ja mislim da nema nigdje u vojnoj istoriji, a o novoj da ne govorim, da recimo Klošar izda naredbu nosaču aviona da na neki položaj baci 3 bombe.


Nisam te ništa skontao. De pojasni... :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2016, 12:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zamisli da su na nasem mjestu bili Ameri i da Klosar naredi prekid neke konkretne vojne akcije, to bi bio skandal.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs