banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 10:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Nov 2018, 22:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Ovo da...što Shagzi kaže


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2018, 00:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Plitvice, septembar 1991
Knindže poslije borbi za Plitvice
Slika

Gračac, septembar 1991
Janje na Krajina Ekspresu
Slika

Glina, jul 1991
Odlazak na stražu
Slika

Dubrovnik, novembar 1991
Pogled sa Žarkovice
Slika

Vukovar, oktobar 1991
Dobrovoljci pored logorske vatre
Slika

Vukovar, novembar 1991
Dobrovoljac odmara nakon pada Vukovara, poslije tri mjeseca borbi
Slika

Konjic, avgust 1992
Granata prije ulaska
Slika

Stolac, avgust 1992
Razmjena: lijevo Srbi iz Mostara, desno Muslimani iz istočne Hercegovine
Slika

Konjic, avgust 1992
Izviđanje muslimansko-hrvatskih položaja iz polja suncokreta
Slika

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2018, 07:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Schlager je napisao:
Moto,i Veljo..ovi na ovoj slici sa Manjace,nemaju nikakve veze sa Kostajnicom i ZNG.



Eh Slagzi , nigdje ja ne spomenu ni Kostajnicu ni zng .....znam da ih 92 nije bilo na Manjaci ....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2018, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ja sam vidjao tu sliku na njihovim forumima povodom toga

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2018, 14:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 02:18
Postovi: 181
super_koza je napisao:
Pitaću za ovu sliku sa crkvom, ali mi se čini da je to bila neprijateljska artiljerija. Pojedini forumaši znaju ko je fotograf.

Biće još slika ovih dana, kad se nakanim da ih digitalizujem...


Одакле их дигитализујеш, ако није тајна? :) Који је извор за фотографије?

Одличне су слике.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2018, 14:40 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Vjerujem da su slike od RC...ovo je njegov stil,a bogami,svagdje ga se u ratu moglo srest :D ..Napisah prvo njegovo puno ime i prezime,ali otkud znam je li danas to popularno ili nije :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2018, 14:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Stvarno su slike odlične. Iako ne volim taj ratni period, volim vidjeti tu atmosferu iz ove sad perspektive. Tad sam bila dijete.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2018, 15:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Schlager je napisao:
Vjerujem da su slike od RC...ovo je njegov stil,a bogami,svagdje ga se u ratu moglo srest :D ..Napisah prvo njegovo puno ime i prezime,ali otkud znam je li danas to popularno ili nije :(



Neke od slika su vjerovatno njegove ...bar sto se tice ovih nasih krajeva....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2018, 15:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
партибрејкер je napisao:
Одакле их дигитализујеш, ако није тајна? :) Који је извор за фотографије?
Одличне су слике.


Uglavnom neka kućna arhiva, ajmo reći...

Schlager je napisao:
Vjerujem da su slike od RC...ovo je njegov stil,a bogami,svagdje ga se u ratu moglo srest :D


Naravno. On je jedan od najpriznatijih naših fotografa, barem iz tog vremena.
Od slika koje sam ranije kačio, većina je bila njegovih. Od ovih slika od zadnjih par dana ima nekoliko njegovih i dosta od ostalih njegovih kolega...

Nisu štedili guzicu, bili su uvijek tamo gdje je akcija... :D

kutak je napisao:
Stvarno su slike odlične. Iako ne volim taj ratni period, volim vidjeti tu atmosferu iz ove sad perspektive. Tad sam bila dijete.


Zato i ne kačim ružne slike. Nije rat "fin" kao na ovim slikama...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2018, 16:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
Sta podrazumijevas pod ruznim slikama?

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2018, 16:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Htjedoh pitati. Kao dijete sam gledala obezglavljena tijela sa Ozrena. Vozucu da ne spominjem.
Tata nam je redovno prepricavao sta je vidio na ratistu.

S druge strane, voljela bih da su nas zastitili od tih informacija, ali eto. Nisu.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2018, 16:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Megabyte je napisao:
Sta podrazumijevas pod ruznim slikama?


Odvratne slike, od kojih se stomak uvrće, a ne umjetnički ružne slike.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2018, 21:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Komentar na ovo???

https://www.youtube.com/watch?v=PBG57tbhbb4

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PBG57tbhbb4[/youtube]

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2018, 22:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Nista Milosevic nije slagao ....sve je istina sto je naveo.

Samo smo mi iz RS ispali govna , obecali pomoc (potpisali i neki pakt o uzajamnoj pomoci) ali nismo pomogli .... :(

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2018, 22:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Milošević malo jede gowna.DB Srbije i vojska su prije Bljeska i Oluje izvukle svu bitniju logističku podršku iz Krajine.Krajina nije prodana već dogovorno predana.
Ove nebuloze oko petog oktobra i ljudi iz Republike Srpske koji su bili u prvim redovima su još veća glupost.Ne znam otkud potreba za tolikom generalizacijom?

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2018, 23:00 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Ne slazem se sa Cicom..osim na Baniji,gdje je bar jedan dan pruzan otpor,skoro nigdje u Oluji Hrvatske snage i nisu naisle na otpor niti su se vojske dodirnule..osim par izuzetaka,na Velebitu i oko Gracaca,sto je takodje jako kratko trajalo,vise se u minutama mjeri,nego u satima...

Ja zaista tu Oluju,pa i Bljesak dozivljavam kao q od ovce,a ne neko herojstvo Hrvata...za razliku od ovog Vukovara danas,za sta se samo moze ustati stati mirno!...To treba porediti,taj otpor Vukovaraca onakvoj sili,u ravnici...sa bjezanijom onako naoruzanih Krajisnika,sa onakvog terena,gdje jedna ceta moze zaustaviti tri brigade bar 2 mjeseca!!

Krajisnici su pobjegli glavom bez obzira,bez da prime borbu...Pricali i tad i danas da su prodani,da bi opravdali svoj kukavicluk i bjezaniju....da je neprijatelj bio mnogo jaci....

Jeste...jos jaci je bio 1941....pa se naslo nacina....

Postali smo kao narod poprilicne picke....To krece vec od Osnovne skole....gdje sam ja svoje dijete 5 godina sacekivao autom,kao i svi roditelji dole,izazivavsi kolaps pred skolom kad se casovi zavrsavaju.....a meni jedan dan pokazali gdje je skola,sutra idi sam preko tranzita...a desavale su se gore stvari nego danas...

Mozda je to i normalno..takvo vrijeme doslo....ali,ako vec,prvi ja,pa onda i svi ostali..pravimo takve maze od djece....aj bar da se prestanemo kurcit....sutra da se zapuca,90% bi gledalo kako da spasi guzicu i ode u Bec ili Minhen,i to ovih koji najvise podrzavaju nacionalisticku retoriku i izolaciju...i Mile Martic je ubjedljivo pobjedio na Izborima....imao moralnu podrsku Rusije....odbijao svake pregovore..od Z4 pa do svih ostalih..."Necu da pricam sa Galbrajtom,on se slikao na ustaskom tenku"...pa na kraju u gacama pobjegao iz kuce :( :(
.
Pun mi je q patriota..cim mi neko pomene tu rijec,odmah se za dzep uhvatim :( :(..Samo smo jaki na rijecima ostali....a iz prazne se ne puca :(

Zakljucak..malo vise normalnog zivota,normalne price..malo manje kurcenja....

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2018, 23:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Krajisnici su pobjegli glavom bez obzira,bez da prime borbu...Pricali i tad i danas da su prodani,da bi opravdali svoj kukavicluk i bjezaniju....da je neprijatelj bio mnogo jaci.

Kontam da je politički i vojni vrh Krajine prije hr akcije znao šta se sprema pa se shodno unaprijed dogovorenoj predaji teritorije tako i ponašao...nešto slično smo imali i u Republici Srpskoj....
Da je u Krajini pružen ozbiljniji otpor samo bi bilo više žrtava a ishod bi bio isti.Uostalom,kao kod nas kad su padale zapadno krajiške opštine.Žali bože zaludnih žrtava.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2018, 23:16 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Pa vidis u ovom klipu da Milosevic kaze da je samo od Krajisnika ocekivao da prime borbu par dana,pa da im se dodje pomoci...a ne,kako on kaze,"da se mi idemo boriti umjesto njih za njihove kuce,dok oni bistre politiku u Srbiji".
Ni ja dosad nisam vidio ovaj klip...po datumu,ako je tacan,ovo je bilo vec kad je Milosevic pao s vlasti.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2018, 23:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
motozeljo je napisao:
Nista Milosevic nije slagao ....sve je istina sto je naveo.

Samo smo mi iz RS ispali govna , obecali pomoc (potpisali i neki pakt o uzajamnoj pomoci) ali nismo pomogli .... :(


Šta misliš, jesmo li mogli pomoći? Poslije Oluje, Hrvati su prilično napredovali duboko u Srpsku...

Čiča iz Rogače je napisao:
Citiraj:
Krajisnici su pobjegli glavom bez obzira,bez da prime borbu...Pricali i tad i danas da su prodani,da bi opravdali svoj kukavicluk i bjezaniju....da je neprijatelj bio mnogo jaci.

Kontam da je politički i vojni vrh Krajine prije hr akcije znao šta se sprema pa se shodno unaprijed dogovorenoj predaji teritorije tako i ponašao...nešto slično smo imali i u Republici Srpskoj....
Da je u Krajini pružen ozbiljniji otpor samo bi bilo više žrtava a ishod bi bio isti.Uostalom,kao kod nas kad su padale zapadno krajiške opštine.Žali bože zaludnih žrtava.


Znači Krajina je ili prodana/prepuštena ili se ljudima nije više ratovalo. Da je Krajina tad branjena, da li bi ishod rata možda mogao biti drugačiji?
Da li su se oni tamo realno mogli suprotstaviti? Čime je RSK raspolagala?

Vukovar mi je neshvatljiv. Danas slušao malo šta Hrvati pričaju. Kažu da je 1800 vojnika branilo Vukovar protiv napadača od preko 30 hiljada. Kažu da su spičkali preko 100 tenkova. Jel realno to? Da li je realno da se takva "grupa građana" branila tri mjeseca?

Schlager je napisao:
Pa vidis u ovom klipu da Milosevic kaze da je samo od Krajisnika ocekivao da prime borbu par dana,pa da im se dodje pomoci...a ne,kako on kaze,"da se mi idemo boriti umjesto njih za njihove kuce,dok oni bistre politiku u Srbiji".
Ni ja dosad nisam vidio ovaj klip...po datumu,ako je tacan,ovo je bilo vec kad je Milosevic pao s vlasti.


Da, spominjao je 5. oktobar, tako da je snimljen poslije njega...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2018, 23:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Haman Schlager druže,svi tadašnji oficiri su primali plate iz Srbije....sva naređenja i direktive otud su slijepo poštovane...sva bitnija vojna tehnika prethodno je povučena....mogli su da se samoorganizuju i da uzalud izginu nad mnogo jačim neprijateljem.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs