banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 15:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Jan 2021, 15:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Jbg, ni Veljo ne pjeva "Na planini, na Jelici" :
https://m.youtube.com/watch?v=yjIvI8Z78mE


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2021, 17:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Ja se sa Dani(j)elom mogu samo složiti da je ispis titula ispod imena svjedoka bio nečitljiv.


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2021, 17:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed

https://www.youtube.com/watch?v=jzr3s3MXLsc

Meni je jedan učesnik tih dešavanja pričao da je čuo Prijedorčane kako pjevaju ovo tada.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2021, 18:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Meni uz podnapise isto ide na q ono sa rakijom i psovanje "Neđelje"… izbor sagovornika je malo čudan. Scene 2-3 nisu vjerodostojne pa eto i "mitologije"....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2021, 18:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
neizreverbiliziran je napisao:
Ja nisam gledao film i djeluje mi da Castra kenja.
Morao sam to podijeliti s nekim :lol:

Gledao sam film i isto mislim da Danije(l) sere. :D

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2021, 19:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5577
Lokacija: Banja Luka
Ja sam zadovoljan filmom, sto je uopste tako nesto snimljeno, a i onim sto sam vidio. Mozda imam niske kriterijume.
Natpisi su stvarno losi, ne znam kako se tako nesto desilo, mucio sam se da procitam ko je ko.
Mozda je ovo nebitno, ali htio sam vidjeti i rekonstrukciju obaranja Miga21, ne samo "poletio je MiG i gledamo ostatke njegove".
Mozda su mogli i Pragu malo vise snimiti?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2021, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Ljudi dragi, pa i ovako je trajalo skoro dva sata.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2021, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
A trajalo je...za nekoga vječno za nekoga ....

Poslano sa mog Redmi Note 8T koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2021, 23:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 02:18
Postovi: 181
motozeljo je napisao:
Jedno malo drugačije viđenje filma....

https://www.frontal.rs/danijel-simic-koridor-18/

Za obaratiti malo pažnje na zadnju sliku i zadnji pasus.....Mak(i)a je brko na zadnjoj slici kraj ratne zastave 1.bVP 1.KK VRS.


Солидна критика.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2021, 23:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 02:18
Postovi: 181
Једва сам чекао да погледам филм ''Коридор 92'' и могу рећи сам био прилично разочаран на крају. Не могу, а и не видим потребу да вјештаки одржавам еуфорију само зато што је прича ''о нечему нашем''.

Ово није ни близу два претходна филма Слађане Зарић, Ратне приче са Кошара/Паштрика.



ФОРМА ФИЛМА

Не знам зашто се уопште експериментисало са промјеном форме филма која је била успјешна у Ратним причама. Докумнетарно-играни филм у коме су глумили војници ВС (из Специјалне бригаде) и то искључиво сцене борбе. Овдје је покушано нешто другачије, са већим удјелом играног дијела.

Тај играни дио филма је.. па, слободно могу рећи срамотно лоше одрађен. Глума на нивоу драмске секције у средњој школи.

У Ратним причама фокус је искључиво на војним стварима, а овдје... ни сам не знам на чему.



О ЧЕМУ ЈЕ ОВАЈ ФИЛМ?

Аутор као да се није одлучио шта је циљ овог филма. Једноставно, одлучи се о чему снимаш филм. Не можеш све натрпати.

Драматизација силовања је крајње депласирана. Довољно јак утисак оставља жена која све то говори у камеру.

Мислим да је најдужа сцена у филму приказ мучења од стране оне Азре. Мени су све те сцене непотребне. Сасвим довољно је да логораши кажу нешто. Кажем опет, довољно јаку емоцију носи када гледаш човјека који је преживио то да говори о свом искуству.

Читав филм је због тога веома конфузан. За разлику од Ратних прича, које су чиста и прецизна војничка прича, Коридор 92 не носи никакву јасну емоцију.

Не можеш правити филм и о бебама у инкубаторима, и о томе који тачно лијекови недостају, и о силовању и злочинима (и све то драматизовати), и о борбама, и о ''смијешним'' и бизарним ситуацијама (као она са псих. болесницима), и о неким филозофским размишљањима типа ''зашто људи уопште ратују'' док се свира гитара или док се гледа пејзаж Посавине уз пјесму Барбаре Страјсенд.

Најмање половина материјала се комотно може избацити и замијенити важнијим причама.

Гомила небитних сцена. Дајем само два примјера - Сцена о неком борцу који се препао ријеке јер не зна пливати, па је себи ''резервисао'' неко дебло ако затреба. Или она сцена кад воде заробљеног Хрвата и онда један наш хоће да га ''сачува'' за размјену за свог кума. Том приликом се дословно баца на њега (мало вјероватно да се неко стварно понашао тако), уз коментар другог (парафразирам) ''шта си лег'о преко њега к'о да ти је прва брачна ноћ''.

:roll: Зашто је то битно?



КАКО ЈЕ ТРЕБАЛО ДА ИЗГЛЕДА?

Једноставно, ратна прича. Пресликане Ратне приче са Кошара/Паштрика.

Ја бих у потпуности избацио свједочења цивила и фокусирао са искључиво на саму операцију Коридор 92. Споменути у пар минута злочине над Србима, опште стање у Крајини, смрт беба у болници... и наставио даље.

Није проблем да се направи посебан филм о страдању цивилног становништва у Посавини.

Баналан примјер: Нити једном једином ријечју није споменута улога нашег Ратног вадухопловста (преко 4.000 летова током операције Коридор, пилоти су гинули), а читав минут траје сцена са оним болесницима из психијатрије?! Суштински потпуно неважна ствар.

Какви су то приоритети?



НЕКИ ДЕТАЉИ

Приказ ВРС кроз највећи дио филма је: Весели босанчероси, углавном симпатични, често сирови и припрости. У борбу крећу са флашом ракије и пуцањем у ваздух са камиона у покрету. Све и да је било тако, то не треба тако приказати на филму.

Војници ВЈ 1999. приказани као Рамбо ратници у поређењу са ВРС.

Сцене борбе су упадљиво лошије него у Ратним причама. Много нереалних приказа борбе.

Сви они ''шаљиви'' моменти су непотребни. Нема им простора у 90 минута. Доприноси неозбиљности филма.

Све оне сцене са ''ујкооо, јебем ли ти ујнуууу'' и слично су блам. Новица Симић и његов разговор са Хрватом је бесмислен, па макар био и 100% истинит.

Приказ Хрвата који су ваљда сви одреда пургери ''ди сте дећки...кај делате''. Неко ће помислити да се ратовало искључиво против кајкаваца, иако су то углавном били локални Хрвати (3/4 њихових губитака је ХВО), а већина ХВ у Посавини су били Славонци.



ШТА ЈЕ ДОБРО

Свједочења бораца (и цивила) су он што највише вриједи у овом филму, а чак и она су некако површно урађена у поређењу са Ратним причама. Али баш због тих свједочења треба наставити са снимањем оваквог садржаја, вриједност њиховог казивања је непроцјењива.

Није пљување по нечијем раду, већ добронамјерна критика. Филм је подбацио у сваком сегменту.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2021, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Generalno gledano i ja sam zadovoljan kako je ispalo na kraju.

Nije mi se svidjela flaša baš na početku filma al ajde de nije da ih nije bilo.

Glavna primjedba ide za ispis imena i prezimena i nazovimo to titulom ispod, skoro pa nevidljivo.

Oko dimnih mina i ono "zemite bronhi" još ću se raspitati?????
Pajin bataljon je zamjenjen sa 1.bVP 1.KK VRS baš prije samog spoja sa 2.Posavskom

Sama priča oko proboja, tj. susret specijalnog bataljona 2. Posavske brigade IBK VRS i mog 1.bVP 1.KK VRS ....nisam siguran da su se akteri propitivali preko crkvenog kalendara.

Vrlo malo ili gotovo nimalo se reklo o ulozi Milicije RSK i RV i PVO VRS.

I najveća zamjerka...... na spoju koridora vojnici mog bataljona ne nose bijele opasače a morali su da nose. 8)

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2021, 23:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 02:18
Postovi: 181
Разлика у приказу ВЈ и ВРС у филмовима Ратне приче са Паштрика и Коридор 92.


Slika


Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2021, 23:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2018, 02:18
Postovi: 181
jovic23 je napisao:
Ljudi dragi, pa i ovako je trajalo skoro dva sata.


Чини ми се од 20:10 до 21:55. Избаци рекламе и добијеш око 90 минута. Мислим да је тако, видјећемо колико тачно траје кад поставе на интернет.

Озбиљна критика иде и на рачун РТРС који је пуштао рекламе на сваких 15 минута. Они су јавни сервис и током емитовања оваквог садражаја не смије бити прекидања рекламама.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2021, 23:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8734
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Danas sam popričao ja jednim drugarom i vjerujem da je i donekle u pravu.....izuzetno je bilo teško sve ovo upakovati u 1 h i 30min. Iz RTS je naređeno da film traje toliko.
Međutim mislim da je snimljeno materijala za jedno tri ili četiri dugačke epizode serije i za nadati se da će tako nešto i biti urađeno.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2021, 23:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1670
Lokacija: banja luka
Moj komso je bio ucesnik akcije Koridor i treci-četvrti čovjek od pouzdanja Slavka Lisice...

Pogledao je film i samo rekao "Nije im ovo uredu,nije bilo ovako".

Nije bio za neke duže price,al je aludirao na nekog lika koji je nagulio na prvi metak akcije a ovde u filmu ga predstavise ko heroja i vodje akcije. Nisam jos pogledao film,ne znam na koga misli al malo cu ispitati za koji dan...

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2021, 00:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Uvijek je toga bilo u svim ratnim pričama/knjigama/istorijskim zapisima.
Sjećam se kad su pisane knjige o teslickim ratištima, gdje objektivno govoreći i nije bilo nekih teških i zahtjevnih operacija sve do '95 - pa to je cirkus šta su pisci pisali i kojim likovima su dodjeljivane herojske uloge.

Sudeći po ovome što je pisano, izgleda da je bolje da film ne gledam uopšte.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2021, 00:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
партибрејкер je napisao:
Разлика у приказу ВЈ и ВРС у филмовима Ратне приче са Паштрика и Коридор 92.


Slika


Slika


Ne znam za ove iz gornje slike, ali Željko Kasap je bio u ratu, pa zato malo poštovanja.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2021, 06:28 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Vidim ljudi imaju razne ideje kako jenfiom trebao izgledati. Predlažem im da se angažuju i snime film kakav oni misle da je adekvatan. Imamo tehničke mogućnosti, imamo ljudski potencijal, ostaje im samo da sve organizuju i isfinansiraju.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2021, 11:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Off topic ali vidim da se i tebi zoka dešava ista stvar ko meni, umjesto space otkucam "n" kad pišem sa telefona. Nosim naočale i čini mi se da prsti jednostavno promaše mjesto, ali ne kontam zašto svaki put pogodim "n".

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2021, 12:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
N je iznad space-a, taman negdje na sredini. To mi se nije dešavalo ranije, na manjim telefonima i drugim tastaturama, sad na ovom Redmi Note7 u njegovoj tastaturi je to redovna pojava.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs