banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Nov 2018, 23:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Napisacu nesto sto mi se trajno urezalo u sjecanje....

BL ....autobuska stanica ..... jesen , gotovo pred zimu 1993/94.

Zakasnio sam na smjenu u jedinicu (opravdano ) i cekam na stanici neki bus za Srbiju da se prebacim do Obudovca gdje mi je bila smjestena jedinica.

Okolo mrak , a tamu na peronu razbija par sijalica koje skrto svijetle .... Nisam sam , ima tu jos par vojnika koji isto idu na smjenu. Pojavljuje se zuti stojadin krajiskih registracija (ne sjecam se kojih) i iz njega izlazi mlad policajac iz Krajine u plavoj unioformi i iz stojadina izvodi mladu zenu sa bebom. Iz gepeka vadi dvije torbe ....
Ona tiho place i govori mu da nece da ide za Srbiju , da nece da ga napusti a on joj govori da mora da ide kod njegove rodbine , da ce i on doci za njom jer je sve VEC DOGOVORENO DA CE PASTI .....
Pojavljuje se neki poluprazan bus koji ide za Bg , ona sa bebom ulazi ispred mene placuci a on ubacuje one dve torbe u bunker busa , mase joj kroz prozor i odlazi.... Plakala je do Obudovca , kad sam izasao iz busa....

Vec tada se izgleda znalo sta ce biti....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2018, 23:28 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
Haman Schlager druže,svi tadašnji oficiri su primali plate iz Srbije....sva naređenja i direktive otud su slijepo poštovane..



Eto vidis...a kad ja taj argument navedem da je za pad Visoke Krajine,odgovorniji Milosevic i Mladic,a ne Karadzic....hoce da me rastrgaju :( :(

Najbolje je samo cutat. :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2018, 23:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Citiraj:
Šta misliš, jesmo li mogli pomoći? Poslije Oluje, Hrvati su prilično napredovali duboko u Srpsku...


Vjerujem da jesmo , da su se obicni vojnici pitali ..... medjutim sa ove distance pitanje je kako bi se to zavrsilo jer su hrvati u medjuvremenu napravili respektabilu vojsku a i imali su pomoc od zapada.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2018, 23:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
E da, Vukovar nije 95 bio u sastavu HR, već je kasnije nekad vraćen. Jel tako?
Koja je tu fora, šta se tu desilo?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2018, 23:34 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Mirna reintegracija,1997...jednom rjecju,pishanje u usta onim 1000-2000 poginulih nasih momaka da se zauzme to utvrdjenje,i njihovim porodicama :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2018, 00:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Čemu to?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2018, 01:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Чему шта? Чему дил Слобе и Туђмана?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2018, 09:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Nemojte biti naivni, kako je Slobo bio pičić pa mudro ćutao i guslio 91 na 92 dok su se stvarale Krajine, pa te oćemo Jugu al ostali neće, te drugi umjesto njega vladaju SRJ, a onda kao nisam ja...
To nas je i satralo, neizmjerna ljubav prema jednoj i jedinoj partiji i kratkovidost (čitaj lični interes vođa). Kad već vidiš da nema jačih od US, a Rusi padaju u blato na jednu deceniju, ispostaviće se, što se direktno njima ne ponudi i ne proda u startu? To po šiptarskoj taktici oko kupovine stanova i kuća u srpskim kvartovima, ko prvi proda prođe najbolje...
Il što nije ostao doslijedan YU pa kad su Slovenci digli nogu da se potkivaju, nisu im rekli, može Evropa zdaj, samo prvo kroz jugu i njen ulazak u EEZ.
Ako nećete, gaženje...Hrvati bi samo stajali po strani i gledali, ne bi a zucnuli da se đonom krenulo do jaja.
Krol nekad spomenu '91. i reče da se tad prvog dezertera i zločinca prislonilo uz zid i streljalo, sve bi bilo drugačije.
Al ko ga jebe, trebaju nsm borci za našu stvar pa makar i krimosi. Eto i SDS i Sos u zimu 1991. i proljeće '92. Krizni štabovi u kojima je zbnalo biti persona od goreg oca od lošije matere...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2018, 09:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Schlager je napisao:
Mirna reintegracija,1997...jednom rjecju,pishanje u usta onim 1000-2000 poginulih nasih momaka da se zauzme to utvrdjenje,i njihovim porodicama :(

Vukovar je bio srbijanski pokušaj stvaranja tampon zone između tadašnje hr i srbije

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2018, 14:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Može li mi neko detaljno opisati uvod u rat?

Čitao sam neke stvari i mislim da mi tu nedostaje dobar dio slagalice, pa bih htio čuti iskustva i doživljaje ljudi koji se sjećaju tog perioda:
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... _id=875137
https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A0%D ... 0%BD%D0%B5

Hrvati i Muslimani su donijeli "Akt o reafirmaciji suverenosti Republike Bosne i Hercegovine". Mi smo odgovorili osnivanjem SAO. Kako su tačno osnovane SAO? Kakva je bila reakcija Hrvata i Muslimana? Ovdje se ništa ne spominje, ali mi je nešto teško zamisliti da su sjedili skrštenih ruku...

U novembru '91. smo imali imali referendum o osnivanju samostalne Srpske Republike, a skupština je u januaru proglasila Srpsku Republiku BiH kao sastavni dio Juge. Kakva je bila izlaznost, kakva je bila legitimnost ovog refenduma? Muslimani su ga proglasili nevažećim.

Malo kasnije, Muslimani i Hrvati donose odluku o održavanju referenduma za nezavisnost BiH, Srbi napuštaju sjednicu.
Na referendumu je bila izlaznost od oko 63%, što je ispod dvotrećinske većine neophodne kao zakonski uslov za sprovođenje. Mi smo ovaj referendum proglasili nevažećim. Skupština BiH navodno nikad nije proglasila nezavisnost.

Bem li ga, nije da ni mi nismo zakuvavali sa ovim SAO i referendumom. Kakvo je bilo stanje u društvu? Šta je bio Savjet za ravnopravnost naroda? Zašto je malo kasnije proglašena SR Jugoslavija, sa Srbijom i Crnom Gorom, a bez Srpske Republike BiH? Zašto smo u avgustu '92. promijenili ime Srpske Republike BiH?

Hoću da se nakanim ovih dana da pročitam "Dosije: JNA u ratovima u Hrvatskoj i BiH", gdje u principu opisuju povlačenja JNA, preuzimanja opština u BiH i formiranje VRS...

Sve informacije su dobrodošle! :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2018, 14:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Света Саборна и Васељенска Цркво!

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2018, 14:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Počinjem sumnjati da je iza ovog profila neki špijun strani. Sve živo zna na forumu ali kad se potegne ovo oko rata, postane naivan k'o Danica i navlači ljude na priču.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2018, 15:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Evo ga

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2018, 15:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
https://www.youtube.com/watch?v=6G01iTRR05Y

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2018, 15:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ne morate svaku temu usrati oftopikom...

Ako znate nešto, napišite. Ako griješim negdje, ispravite me. Nemojte zatrpavati temu glupostima samo...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2018, 16:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Schlager je napisao:
Pa vidis u ovom klipu da Milosevic kaze da je samo od Krajisnika ocekivao da prime borbu par dana,pa da im se dodje pomoci...a ne,kako on kaze,"da se mi idemo boriti umjesto njih za njihove kuce,dok oni bistre politiku u Srbiji".
Ni ja dosad nisam vidio ovaj klip...po datumu,ako je tacan,ovo je bilo vec kad je Milosevic pao s vlasti.


Ne znam da li sam dobro razumio.
Ali , danas, poslije svega znanog i prozivljenog jer ti stvarno vjerujes u ove Slobine rijeci, tako providne i lijepe za uho plebesa ...ozbiljno?
Vjerujes da je plebes iz SAO Krajine bio kukavicki narod a Milosevic plemenita i hrabra velicina!!

Stvarno nije fer blago receno, poznajem taj narod vrlo dobro i mogu ti reci da su isti kao mi vjeruj mi.I hrabri i kukavice i heroji i dezerteri ni truna razlike.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2018, 18:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Слобу је требало објесити на Теразијама, најкасније оног 5. октобра. Толико о томе и његовом баљезгању.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2018, 18:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Zar nije i SRJ bila garant zaštićenih zona u RSK.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2018, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Da opstade Krajina ne bih mogao od kuce vidjeti EU :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2018, 18:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
A ni skladiše iz Krškog u blizini.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs