banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 09:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Okt 2017, 12:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
rakoon je napisao:
iznad Brenice sanduk mina 82mm,a prije toga u kanjonu Tijesno minobacač koji sam odnio kući.Pokojni stari se prenerazio kad sam komletirao arsenal,sačekao je da me nema kući i uredno sve vratio štabu Civilne zaštite.
U Tijesnu ispod ceste 2000-te nađene su tone i tone eksploziva kojima je trebalo da se zapriječi napredovanje ka gradu.Sreća pa nije niko opalio,i dan danas bi išli preko Han Kola i Tisovca



Bas steta za taj MB 82mm ........ Taman si mogao proci obuku , meni su "negdje" ostale u posjedu tablice gadjanja za MB 82mm....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2017, 12:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
kad se neda neda se


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2017, 12:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Bas tako jbg

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2017, 21:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ne znam odakle ova info o tonama exploziva....to nije tacno...na 3 mjesta su samo izbusene rupe za zarusavanje....na jednom je bio exploziv i to je i aktivirano,izmedju dabraca i crne rijeke

ne treba biti general da skontas da bi samo budala poslala tenkove u tijesno a moze preko manjace ili preko ljubaceva....planirana linija odbrane sa koje nije bilo vise govora o bilo kakvom uzmicanju je linija osmaca,han kola i dalje prema majdanu,to je linija na kojoj bi se i srbija umjesala koliko god nama to izgledalo kao naucna fantastika ali oficiri vj su vec bili u izvidjanju za artiljeriju u ljubacevu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2017, 17:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ima li igdje informacija koliko je ordenja podijeljeno tokom rata?
Konkretno me interesuje medalja zasluga za narod.

Ovakva:
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 0%BA%D0%B0)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2017, 10:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Za koji dan će biti presuda generalu Ratku Mladiću. Ima li iko pretpostavke šta će biti?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2017, 10:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Guilty as charged


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2017, 11:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pokojni Tolimir za Srebrenicu dobio doživotnu, Galić doživotnu za Sarajevo, general će dobiti 10 doživotnih za ovo dvoje i ostalo.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2017, 12:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Boga mi, onaj njegov advokat reče kako su sve tačke redom pobili. Znači mrka kapa...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2017, 14:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
De ne budali, jbg pa nismo djeca!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2017, 15:27 
hadzidado je napisao:
De ne budali, jbg pa nismo djeca!

x2

Ne volim ulaziti u politiku, rat i sva ta desavanja sto su se zbila, ali pomisliti da ce ga osloboditi je suludo.


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Nov 2017, 15:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
sreca je da nema smrtne...objesili bi ga kao psa na vjecnu nasu bruku ,zalost i sramotu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2017, 19:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4293
Kako mediji u federaciji pumpaju atmosferu.
Sutra vecina tv sranica ima cjelodevni program uzivo.
Gledao sam par njihovih strucnjaka koji kazu da je tuzilastvo jako lose vodilo cijeli predmet i ako sam dobro razumio odustalo od genocida.
Licno sve ispod dozivitne bi bilo iznenadjenje.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2017, 21:39 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
posto vec pretpostavljam sta ce sledecih dana po klixu lajat ova njihova ,kako ih ja zovem,prva laka helsingborg,treca motorizovana brdska st louise,kao i po ovim nasim forumima kontraargumenti....naletih na nesto na netu,o cemu pise jedan borac sa druge strane...bas zato sto je ovakav antiratni post objavljen sa druge strane,ima mi jos vecu tezinu.....mnogo vecu nego sto ova napaljena dijasporcad laje iz tople sobe,uz maminu papicu i superbrzi net....ja bih ovo nazvao " ko zeli rat,u kuci mu bio".....o ovome pojma nemaju ova dvojica dezertera i profitera sto ovih dana zveckaju oruzjem,u cilju prikupljanja politickih bodova...bakir i mile...od kojih je jedan proveo rat u beogradu i svercujuci cigare,a drugi u svojim prostorijama u trezoru centralne banke u sarajevu gdje mu atomska bomba ne bi mogla nista...nema cak ni mladic,iako je i bio u narodu cjenjen jer je obilazio prve linije bas cesto...


Citiraj:
Pošto se digla kuka i motika patriota i rodoljuba svih vrsta, sa svih meridijana i paralela, svih boja partijskih knjižica i imovinskih kartica, prizivaju se ratovi, frontovi... Red je da se podijeli znanje, čista empirija, ništa prepisano.

- ne mora te pogoditi metak ili geler da bi te ubilo u borbi. Ubija i detonacija tako što ti od blast udara popucaju organi. Prvi simptomi su gubljenje svijesti i povraćanje krvi.
vratiš se iz akcije sa terena pa dobiješ dužnost da odeš supruzi i majci tvog druga, te njegovoj dvogodišnjoj kćeri da im kažeš da im je muž, sin i otac poginuo. Preporučeno imati tablu sedativa sa sobom da im odmah daš, ali one vrisnu u plač odmah kada te vide sa dvojicom drugova, jer sasvim sigurno nemaš osmijeh na licu. Onda se obavezno na par trenutaka zamisliš i pretpostaviš kako bi tvoji reagovali na tu situaciju.


Citiraj:
- razmjena mrtvih. E to je posebna disciplina psihološkog sjebavanja. Prevrneš 120 leševa da bi našao tijelo rođaka. Neću dalje u detalje ulaziti.

Citiraj:
- otkriješ da je krvoskok iz femoralne arterije oko pola metra visine kada je metak/geler pokidaju, a ti stavljaš dlan drugom čovjeku na nju, dok mu drugom rukom vadiš njegov jezik iz grkljana da se ne uguši u šoku koji nastupa odmah.


Citiraj:
- brzina gelera je oko 1 km u sekundi, leti nepravilnom putanjom oko vlastite ose, nepravilnog oblika od višeslojnog odliva metala, vreline oko 200°C i kida tkivo, kosti, vene i arterije u djeliću sekunde.
- crnogorično drvo puca samo od sebe na temperaturi od oko -17°C dok si ti na straži.

Citiraj:
- kada moraš zanemariti nutritivne vrijednosti margarina kojeg dobiješ na kriški hljeba za doručak i sa njim namažeš svoje vojničke čizme, jer ti je preče u snijegu imati suhe noge u čizmama nego pun želudac.

Citiraj:
- bajonet se ne nosi da bi klao nekoga već da se ukopaš u ledenu i tvrdu zemlju na nekoj čistini (u suludom jurišu u koji te je poslala komanda u kojoj sjede hohštapleri i diletanti) u roku odmah kada te poklopi neprijateljska artiljerija.



Citiraj:
- navala adrenalina kada te drže u karantinu pred akciju je konstantna i jača je oko 845 puta nego ona u trenucima tvog prvog seksualnog iskustva.

Citiraj:
- imaš oko 10 sekundi da drugu zaustaviš šištanje iz pluća probušenih gelerom (pneumotorax). Ako nemaš prvog zavoja i one njegove gumene ovojnice, može i celofan od kutije cigara pomoći.



prije bilo kojeg "patriotskog" posta iz tople sobe,promislite par sekundi o ovome,i bar prvi ne cackajte i ne lozite se....a ako dodje stani pani,da ti na kucu krene,tu smo opet i pod stare dane...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2017, 23:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
Jeben opis....čitao sam ga davno al ostao je u glavi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 04:52 
da, i ja sam citao i fino je covjek objasnio

evo originalnog posta

https://www.facebook.com/eldin.kurbasic ... 6931403119


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 08:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
kaze vodja osposobili smo svoj bezbjedonosni sistem i spremni smo da se branimo...cime diletantu,jel pistoljima i policijskim golfovima.....kad dodje stani pani policija se skloni na stranu a vojska stupi na glavnu scenu a ti toga nemas,da ne govorim o oruzju,orudju,tenkovima,rezervnim dijelovima,opremi....i najvaznije....nemas ljudstvo....sjedi miran budalo ko sto je i onaj sa druge strane


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 08:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Sva ta galama sluzi za Bakirovo direktno politicko prezivljavanje. A Dodiku Bakir treba, jer bez Bakira ubrzo nece biti ni njega.

Pod Bakir ne mislim samo licno na Alijinog malog, vec na komplet fasisoidnu pricu koju on trenutno personifikuje.

Eto.

A ni Mladic im ne smeta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 08:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ma jebes pricu o spojenim posudama....pale balavurdiju na obe strane i dok dlanom o dlan krv do koljena


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 09:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
To stoji.
Tako su se Sloba, Franjo i Alija zanosili da nece dugo, kad ono medjutim.

Sa druge strane, sada postoji x faktora koji onemogucavaju sukob.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs