banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 15:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Nov 2018, 18:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
https://www.nezavisne.com/novosti/bih/S ... ica/509276

Citiraj:
Slučaj "Dobrovoljačka": Nova istraga protiv pet lica


Citiraj:
Tužilaštvo BiH naredilo je ponovno otvaranje istrage protiv Ejupa Ganića, Zaima Backovića, Hasana Efendića, Jusufa Pušine i Emira Švrakića u predmetu "Dobrovoljačka ulica", saznaje Srna iz krugova bliskih pravosuđu BiH.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 18:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Зјев...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 19:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Goli qrko i oni i pravda. Jevreji najbolji koncept imaju, plati 10 notornih ubica, obučenih i prespremnih da ih nahvataju po svijetu i "snime" k'o Bole...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
sinip je napisao:
Мислиш да смо нешто, у глобалу као народ, научили? Који си ти оптимиста... :lol:


Ma znas mene, moj pravopis, navodnici i ostalo. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 20:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
munja.alex je napisao:
Goli qrko i oni i pravda. Jevreji najbolji koncept imaju, plati 10 notornih ubica, obučenih i prespremnih da ih nahvataju po svijetu i "snime" k'o Bole...

Некад је и ДБ из времена СФРЈ имао сличан приступ. Нема тога више, нажалост.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 20:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Brale001 je napisao:
spavac je napisao:
Schlager je napisao:
Citiraj:
Haman Schlager druže,svi tadašnji oficiri su primali plate iz Srbije....sva naređenja i direktive otud su slijepo poštovane..



Eto vidis...a kad ja taj argument navedem da je za pad Visoke Krajine,odgovorniji Milosevic i Mladic,a ne Karadzic....hoce da me rastrgaju :( :(

Najbolje je samo cutat. :(


da, rasho nije odgovoran.. :lol:


[video]http://www.youtube.com/watch?v=XtR4Ip-aEQU[/video]


Sramota i gledat i citat koje sve odlucivao o nasoj sudbini i zivotima nase djece.

Mogao je Kadijevic skrenut i sprijecit nasu krvavu tragediju u zadnjem momentu da se ne odvija po scenariju Belosvetske bagre i poslat ovu nasu stoku ne neki goli otok istorija mu to nebi nikad zamjerila ni od jednog naroda sa ovih prostora.

Nije Jeruzelski nista pametniji bio od njega al Poljska nije imala krvavi gradjanski rat niti Rusku intervenciju.

Al jbg Veljko doso medju mrcine i pito : "Oce te li mi dozvolit da vas hapsim"
Zaboravio narodnu pamet: "Kad si medju psima moras biti vuk!"

Ehsss!!

Brale nisi uzeo mnoge činjenice u obzir.Ne možeš uspoređivat Kadijevića i Jeruzelskog,Jugoslaviju i Poljsku.
Poljska je bila jednonacionalna država,a Jugoslavija višenacionalna.Jeruzelski je 1981.uspio da očuva socijalistički sistem u Poljskoj.Ali si zaboravio činjenicu kolko dugo ?
Šta je bilo poslje 1989 i 1990.? Upravo je došo na vlast u Poljskoj onaj kojeg je Jeruzelski uhapsio i strpo u zatvor 1981.Leh Valensa.
Nije Kadijević mogo nikog da uhapsi kad su ti koje je trebo da hapsi imali podršku 85% naroda,mislim na Tuđmana.Tuđman je 1990 dobio 85% glasova na izborima.
Nije ni JNA,ni Kadijević,ni Bog mogli spriječit raspad države,koju nisu željeli Slovenci,hrvati i dijelomično muslimani.
Jednostavno moraš razumit činjenicu da je Jugoslavija bila neodrživa,jer je nisu željeli 3 od 6 naroda koji su je sačinjavali.A o zadržavanju socijalističkog uređenja zemlje 90-ih kad se čitav istočni blok raspo da ne pričam.
Slična ti je priča danas u BiH.Ne žele je 2 od 3 naroda.Ona postoji još samo zahvaljujući strancima.Onog momenta kad strancima dosadi i kad dignu ruke od nje završiće ko i Jugoslavija.
Većina Srba je željelo Jugoslaviju 90/91,ali drugi nisu.Danas muslimani žele jedinstvenu i nedjeljivu BiH,ali Srbi i hrvati ne žele.Ne ide "brak" na silu.Kad tad dolazi do razvoda.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 21:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
sinip je napisao:
munja.alex je napisao:
Goli qrko i oni i pravda. Jevreji najbolji koncept imaju, plati 10 notornih ubica, obučenih i prespremnih da ih nahvataju po svijetu i "snime" k'o Bole...

Некад је и ДБ из времена СФРЈ имао сличан приступ. Нема тога више, нажалост.

Slab im je pristup bio.DB popio 60-ak ustaških emigranata.A kolko su ustaški emigranti pobili državljana SFRJ o tom niko ne govori ?!

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 21:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Pa de reci...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 21:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Zaboravljeni dokumentarac.Afera Špegelj,ilegalno naoružavanje hrvatske 1990.

https://youtu.be/3SW-qo35KOw

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 21:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
munja.alex je napisao:
Pa de reci...

1200

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 21:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Dajde da se pročita to gdje se navodi tih 1200 SFRJ državljana..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 21:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
munja.alex je napisao:
Dajde da se pročita to gdje se navodi tih 1200 SFRJ državljana..

To kaže Božidar Spasić bivši DB-ovac.Ima na youtubu.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Brale001 je napisao:
spavac je napisao:
Schlager je napisao:
Citiraj:
Haman Schlager druže,svi tadašnji oficiri su primali plate iz Srbije....sva naređenja i direktive otud su slijepo poštovane..



Eto vidis...a kad ja taj argument navedem da je za pad Visoke Krajine,odgovorniji Milosevic i Mladic,a ne Karadzic....hoce da me rastrgaju :( :(

Najbolje je samo cutat. :(


da, rasho nije odgovoran.. :lol:


[video]http://www.youtube.com/watch?v=XtR4Ip-aEQU[/video]


Sramota i gledat i citat koje sve odlucivao o nasoj sudbini i zivotima nase djece.

Mogao je Kadijevic skrenut i sprijecit nasu krvavu tragediju u zadnjem momentu da se ne odvija po scenariju Belosvetske bagre i poslat ovu nasu stoku ne neki goli otok istorija mu to nebi nikad zamjerila ni od jednog naroda sa ovih prostora.

Nije Jeruzelski nista pametniji bio od njega al Poljska nije imala krvavi gradjanski rat niti Rusku intervenciju.

Al jbg Veljko doso medju mrcine i pito : "Oce te li mi dozvolit da vas hapsim"
Zaboravio narodnu pamet: "Kad si medju psima moras biti vuk!"

Ehsss!!



+1000000


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 22:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
K.S.

Jos kako je mogao da intervenise imao je nekoliko momenata koje nije iskoristio da pravovremeno ukloni ekipu.

Vojni puc u ex Jugi, nebi bio popularan naravno nebi se docekao sa odusevljenjem ni unutra ni vani.
Sigurno bi izazvao malo talasanja, mozda i krvi ali ne ustanke u Hrvatskoj , Slovenij a ni u Srbiji svakako i sigurno nebi doslo do krvoprolica koje smo imali.

Jeruzelski je intervenisao u zadnji momenat u Poljskoj, prije nego sto je u Poljskoj izbio gradjanski rat.

Naravno u Poljskoj gradjanski rat da je krenuo bi se vodio na drugim osnovama ne kao kod nas.
Kod nas je on generisan kao medju etnicki i sa religijskim primjesama, u Poljskoj bi bio gradjanksi rat vise slican Spanskom gradjanskom ratu u kojem bi Solidarnost bila jedna strana a reakcija i slamanje iste druga strana.

Znam ja da Poljska u vrijeme puca Jeruzelskog nije bila ex Juga (nije to ni Cehoslovacka bila, koja se razisla bez krvi).
Nisam ja rekao da bi puc u ex Jugi zaustavio razlaz, ne.
Razlaz nebi bio u obliku gradjanskih ratova i krvav kakav je bio i po sablonu kojeg vidimo zadnjih nekoliko decenija po svijetu.
Ja smatram da bi se na taj nacin dobila bolja atmosfera, prilika i vrijeme da se rijesenje za krizu postigne sa sto manje uticaja i upliva iz vana i bez recepture zapada tj Amera.

Ako je mogao jedan Pinoce koji nije imao ni 2% posto podrsku stanovnistva Cilea odradi puc, Kadijevic je mogao to odradit 100 puta lakse.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 22:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Sve rečeno sa svakog stanovišta državne politike...mislim i na vojno policijski organ.Sve bi drukčije bilo....imali bi vremena za nacionalno osvještenje i ne bi bili prokleti odavde do sljedećeg rata.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 23:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
munja.alex je napisao:
Goli qrko i oni i pravda. Jevreji najbolji koncept imaju, plati 10 notornih ubica, obučenih i prespremnih da ih nahvataju po svijetu i "snime" k'o Bole...
Nije ni Rusima mane u zadnje vrijeme


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2018, 23:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
@Brale
Kad već spominješ PL - većina ljudi koja je preživjela ratno stanje u principu podržava odluku Jaruzelskog. Čak i politički protivnici tvrde da je to bilo daleko bezbolnije rješenje od sovjetske intervencije. Ranije to nije bilo popularno mišljenje, ali s vremenom sve više osoba dolazi do istog zaključka.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2018, 12:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Brale001 je napisao:
K.S.

Jos kako je mogao da intervenise imao je nekoliko momenata koje nije iskoristio da pravovremeno ukloni ekipu.

Vojni puc u ex Jugi, nebi bio popularan naravno nebi se docekao sa odusevljenjem ni unutra ni vani.
Sigurno bi izazvao malo talasanja, mozda i krvi ali ne ustanke u Hrvatskoj , Slovenij a ni u Srbiji svakako i sigurno nebi doslo do krvoprolica koje smo imali.

Jeruzelski je intervenisao u zadnji momenat u Poljskoj, prije nego sto je u Poljskoj izbio gradjanski rat.

Naravno u Poljskoj gradjanski rat da je krenuo bi se vodio na drugim osnovama ne kao kod nas.
Kod nas je on generisan kao medju etnicki i sa religijskim primjesama, u Poljskoj bi bio gradjanksi rat vise slican Spanskom gradjanskom ratu u kojem bi Solidarnost bila jedna strana a reakcija i slamanje iste druga strana.

Znam ja da Poljska u vrijeme puca Jeruzelskog nije bila ex Juga (nije to ni Cehoslovacka bila, koja se razisla bez krvi).
Nisam ja rekao da bi puc u ex Jugi zaustavio razlaz, ne.
Razlaz nebi bio u obliku gradjanskih ratova i krvav kakav je bio i po sablonu kojeg vidimo zadnjih nekoliko decenija po svijetu.
Ja smatram da bi se na taj nacin dobila bolja atmosfera, prilika i vrijeme da se rijesenje za krizu postigne sa sto manje uticaja i upliva iz vana i bez recepture zapada tj Amera.

Ako je mogao jedan Pinoce koji nije imao ni 2% posto podrsku stanovnistva Cilea odradi puc, Kadijevic je mogao to odradit 100 puta lakse.

Brale htjela je vojska proglasit vanredno stanje u Jugoslaviji i kad je došlo do glasanja u predsjedništvu SFRJ onaj nesretnik alijin Srbin Bogić Bogićević je glaso protiv. Tad je bilo 3:3 u glasanju i vanredno stanje nije proglašeno. Tad kad je Jeruzelski interveniso s vojskom to je bilo 1981.istočni blok je bio stabilan,Sovjetski Savez još uvijek jak pa se niko nije smio mješat sa strane. Sasvim neko drugo vrijeme je bilo 91.Sovjetski Savez pred raspadom,a istočni blok nije više postojo.
Htjeli su i istočni Nijemci 1989 intervenisat s vojskom
kad je došlo do demonstracija u DDR-u,al nisu dobili podršku Gorbačova. Tamo je bila jednonacionalna vojska
pa ništa od intervencije,a u Jugoslaviji je puč trebala izvest
višenacionalna vojska. Čak i da je došlo do toga mislim
da ne bi uspio.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2018, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Odosmo od teme kokretne ali eto iznosimo svoja vidjenja i misljenja.


K.S. Nema tu htjela je.

Negdje sam procitao kako je Kadijevic izjavio kad je odletio u Moskvu odmah poslije sjednice presednistva u "bunkeru" da nije dobio podrsku od Rusa za puc. Rekao je navodno da su Rusi bili skoro neprijateljski nastrojeni.

A sklonio se u Rusiju poslije!!!

Nekada da nesto postignes u zivotu moras zakoracit iz uobicajenog, sabloniranog, sigurnog i poznatog!

Kad je ocito bilo da postojeci ustav, zakoni, propisi ne mogu rijesit mirno nastalu krizu zbog bilo kojih razloga ili obstrukcija. Tad si trebao reagovat, lideri, vodje to prepoznaju i osjete.
Kadijevic je tu pao, na zalost u tom istorijskom trentuku on je bio samo obican vojnik.Vojnik koji slusa i ocekuje, slijedi.

Lider,vojskovodja vodi.

Niko nebi intervenisao iz vana, cak naprotiv u to vrijeme je kruzila prica kazu : "Eeeh da nas oce sad napasti neko iz vana" .

Ne moramo se ja i ti slagat.
I dobro je da je tako, ali moje misljenje sada gledajucu unatrag i sire na zbivanja u svijetu kako se odvijaju i kako se reaguje na njih, ja mislim da bi vojni puc u ex Jugi promjenio tog dogadjaja na bolje ne na gore.

Tacno u pravu si mi smo bili visenacionalna drzava ali nismo bili jedina u svijetu. I druge postoje i druge imaju svoje netrpeljivosti i medju etnicke probleme mozda i teze od nas.

Puc ako je bio tako zamisljen a kazu da je bio, bio bi prelazni oblik sa planom da se pokusa rijesit problem i na taj ekstremni nacin dovede da se izbjegne krvoprolice.

A ako bi takav akt zaustavio nadolazece "Demokratske promjene" mozda bi njegovo trajanje trebalo biti malo duze.
Konacno, ako bi i poslije toga doslo do gradjanskog rata K.S. nista nebi propustili i izgubili...jel?

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2018, 19:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Puč ili šta već bi jedino imao smisla da su imali podršku Zapada za to. Uz okretanje Zapadu. Bez toga... Šta, imaš napokon demokratske izbore, vršiš puč i to će pomoći. Da očuvaš socijalističku državu tokom raspada SSSR-a. SSSR nije mogao sebi pomoći, a da nama pomogne. Jedino ona neka TnS-ova varijanta napada na Mađarsku :) Ali da ovaj put SSSR zbog sebe udari na SFRJ uz podršku srpskog dijela. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs