banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 02:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Nov 2017, 20:23 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ja se osjecam porazenim zato sto nijedan cilj o kojem sam mastao kad sam kao klinac krenuo u rat,nisam ostvario....ni da ocuvam sfrj gdje sam ispocetka mobilisan i kojoj sam dao zakletvu godinu ranije....ni kasnije u bosni da stvorim srpsku drzavu

a sad kao stariji,sad me jos vise boli kad vidim kakve je slobodan imao karte na pocetku,a kakve franjo...i kakav je epilog :( :( ...raseljen narod...ustase kao borci neki..slave,festaju.....fuj :( :(

najvise o hrvatskoj pricam,jer sam tu i krenuo,imao vatrena krstenja....

a i ovo u bosni...mislim da se slazes da nam entitet u bh nije bio cilj ni pod razno...bar ja sam uvjeren bio da cemo stvorit srpsku drzavu i pripojit se srbiji

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 20:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ako pogledas broj poginulih u prosla dva rata, u zadnjem smo jeftino prosli.

Bez obzira na sve, narod je sacuvan. Vjerovatno na totalno pogresan nacin, ali je sacuvan. Da nije tako, sada bi imao milion Srba vise rasutih po svijetu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 20:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8757
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
a ponosim se samo sa tim sto u obe jedinice u kojima sam bio,je do zadnjeg dana ostao nepoznat pojam bjezanje,povlacenje....naprotiv...centimetra nazad nije bilo!
a i vecina ovog sto je oslobodjeno i ostalo pod nasom kontrolom,je velika zasluga te dvije jedinice...


X2

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 20:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Schlager je napisao:

a sad kao stariji,sad me jos vise boli kad vidim kakve je slobodan imao karte na pocetku,a kakve franjo...i kakav je epilog :( :( ...raseljen narod...ustase kao borci neki..slave,festaju.....fuj :( :(


Sad kad si stariji trebalo bi da shvatiš da su skoro si aduti bili na suprotnoj strani (osim tehničke nadmoći)....logistika iz vana i konstantno naoružavanje i sl.Da si to tad znao nebi se čudio ovakvom epilogu.
Schlager je napisao:






a i ovo u bosni...mislim da se slazes da nam entitet u bh nije bio cilj ni pod razno...bar ja sam uvjeren bio da cemo stvorit srpsku drzavu i pripojit se srbiji
Ja se iskreno nadam da se nikad nećemo pripojiti Srbiji jer bi ekonomski još više potonuli.....izgubili bismo bescarinsku trgovinsku razmjenu sa ostatkom Bosne a sa druge strane ušli bi u trku sa nerealnom i jeftinijom konkurencijom iz Srbije.Poljoprivreda bi najviše trpila.potom ostale grane privrede.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 21:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Kad vec drug Schlager spomenu to slavlje i pucanje u Banjaluci kad se potpisao Dejton,da i ja dodam nesto :)
Tad smo bili u Kozari,vratili se sa Sane,krali Bogu dane,i kad je krenula ta rokacina i pucanje i veselje,posalju mene i dva mlada vojnika u patrolu,kao da gledamo po balkonima ko puca i da oduzimamo oruzje hehe.Kontam ja,ako vec glavu nisam izgubio na liniji,necu ni da je gubim u Banjaluci :) Tako da nasa patrola je imala kao krajnje odrediste,jednu od Banjaluckih kafana :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 21:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
spijo posto su krmci od 150-200 kila po kili


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 21:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
_Krol_ je napisao:
spijo posto su krmci od 150-200 kila po kili

Kakvo nepostovanje, pa moras li i na ovoj temi trolovati. Jbt slager napise kilometarski post, a ti pitas posto krmci. :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 21:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Prijedor75 je napisao:
Kad vec drug Schlager spomenu to slavlje i pucanje u Banjaluci kad se potpisao Dejton,da i ja dodam nesto :)
Tad smo bili u Kozari,vratili se sa Sane,krali Bogu dane,i kad je krenula ta rokacina i pucanje i veselje,posalju mene i dva mlada vojnika u patrolu,kao da gledamo po balkonima ko puca i da oduzimamo oruzje hehe.Kontam ja,ako vec glavu nisam izgubio na liniji,necu ni da je gubim u Banjaluci :) Tako da nasa patrola je imala kao krajnje odrediste,jednu od Banjaluckih kafana :)



Druze,to ti danas niko nece priznat da je svrsavao od srece zbog primirja,da je ispucao okvire i okvire u vazduh kad je konacno objavljeno da je STOP...da banjaluka nece pasti...

danas je po drustvenim mrezama to sramota i napisat,...na prste jedne ruke ces nabrojat ovakve kao ja koji priznaju poraz...

svi zale na svoj nacin,jedino poginule i osakacene svi zalimo na isti nacin...krol je tuzan sto i ovakva republika srpska nije pruzila nikakve uslove borcima....ja sam tuzan sto nismo stvorili srpsku drzavu i ne trazim nista...nisam pobjedio,i sta imam trazit...zalim samo sto nisam pobjedio pa da ja imam svoje oluje,bljeskove i slicno..pa da i meni dodje 65 000 ljudi u kolonu kao prekjuce u vukovar,cak i na bitku koju sam izgubio....

ovdje ne mozes 300 ljudi okupit na tako nesto..koridor npr,slabo mi sta drugo i pada na pamet :(

potpuno sam prihvatio realnost da nisam uspio sjebat bh...i nije mi cak ni tijesno...slavim slavu...niko me ne proganja sto sam srbin...
meni je i ovako ok....nije kako sam mastao,da imam i svoju reprezentaciju i sve,ali bolje i ovaj dayton na danasnji dan,nego kako je moglo biti

cesto cujem poredjenja kako je "tito svoje borce ispostovao"...jest,ali tito je i pobjedio!!!


ja nisam...i sve boracke privilegije bih sa zdravih pravih,preusmjerio na porodice poginulih i osakacene...ko god je citav ostao,i normalan,neka radi

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ljudi to i traze..da rade...da to postuju iz te zgrade preko puta tebe bi izlazili borci a ne prepicke....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 21:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
i da je normalno da se zaposljavaju borci,djeca pog boraca i invalidi ne bi gradonacelnik 3 dana oci kopao po drustvenim mrezama kako je za boga miloga zaposlio u opstini cerku pokojnog franca suberta...to bi bilo normalno sto kaze muta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 21:45 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
mtel je bas mnogo zaposljavao djecu poginulih boraca...ja ih bar 50 znam..od nekih mojih iz sds-a cijeg roditelja je sfor ubio jer se nije htio predat,do nekih forumasa,pa trenera u nekim banjaluckim fudbalskim klubovima itd...bar tako je bilo prije 10+ godina

problem je sto sad vise mtel nije nash...

a po ovoj elektroprivredi,administraciji i svemu sto je nase jos ostalo,sve manje vidim ovih lijepih primjera iz nekadasnjeg mtela,koje pomenuh :( :(

nisam ni za tu francovu curicu znao dok ti maloprije ne napisa...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Hrvati su izgubili polovinu stanovnistva u BiH, i svakako nisu pobjednici, Shlageru tu nisi u pravu.

Kad govorimo o "kartama" koje smo mi imali, to je na početku bio samo privid, da smo jači od ostalih. Svakako da smo bili jači, da iza "njih" nije stajala US i NATO. Cijelo vrijeme su "dozirali" rat i puštali nas da ih rokamo, do neke granice koju su samo oni znali.
Kad su odlučili da je dosta, digli su avijaciju, doveli Ruperta i njegove samohotke i izrokali nas samo tako.

Sveukupno - mi smo odlično prošli, jer je ovo prvi put da nam je glavni neprijatelj zapravo imao milosti i nisu pokušali da nas istrijebe kao u prva dva rata.

Ni ja nisam zadovoljan činjenicom da nemamo državu, ali se tješim činjenicom da je nemaju ni oni. :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 21:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
hrvati bjeze iz hrvatske, a cak i ja im se pokenjam u more

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 21:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Schlager je napisao:
mtel je bas mnogo zaposljavao djecu poginulih boraca...ja ih bar 50 znam..od nekih mojih iz sds-a cijeg roditelja je sfor ubio jer se nije htio predat,do nekih forumasa,pa trenera u nekim banjaluckim fudbalskim klubovima itd...bar tako je bilo prije 10+ godina

problem je sto sad vise mtel nije nash...

a po ovoj elektroprivredi,administraciji i svemu sto je nase jos ostalo,sve manje vidim ovih lijepih primjera iz nekadasnjeg mtela,koje pomenuh :( :(

nisam ni za tu francovu curicu znao dok ti maloprije ne napisa...



Potpisujem!
Jer sam i ja jedan od tih koji je na takav nacin zaposlen.
A mislim i da znam na kog fudbalskog trenera mislis ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 22:01 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Mislim na jednog koji mi je iz SDS prebjegao Ognjenu Tadicu ovih dana :lol: :lol:


al dobar je momak...

a,ako si iz PD, onda pogotovo znas na koga mislim u onom dijelu posta o Sds i SFOR :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 22:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Schlager je napisao:
Mislim na jednog koji mi je iz SDS prebjegao Ognjenu Tadicu ovih dana :lol: :lol:


al dobar je momak...

a,ako si iz PD, onda pogotovo znas na koga mislim u onom dijelu posta o Sds i SFOR :(

Znam ih obojicu,super momci :)
Jedino nisam znao da je B.K. presao kod Tadica hehe ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 22:20 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ne samo da je presao,vec masovno animira i agituje i za nove clanove te narodne ili kao vec stranke :D

ali on je dobar momak,a i sa pokojnim cacom,koji je bio golman par ekselans,sam bio dobar....tako da cak nisam ni ljut na njega 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 22:23 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
i da..i taj forumas koga jedino ne znas iz mog posta, je isto divan momak...mada su ga ovdje losiji od njega pokusavali ismijavat...

pametno je postupio sto je napustio ovo...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 22:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Ja sam ga upoznao kroz posao,firmu.Dobar je momak,cuo sam sve najbolje o pokojnom ocu njegovom,a i politicka ideologija nam je jako bliska :)
A ima i jako lijepu zenu :) Salim se,dobri smo bas,kroz posao,sport...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 22:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
hmmm..jesi ti siguran da si pravi moj post citirao?

ovaj forumas nije ozenjen,osim ako se nesto nije promjeniulo u zadnjih mjesec,dva otkad smo zadnji put sjedili u onom Che u novoj varosi :lol: :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs