banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Okt 2017, 10:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Moj buraz je jedne godine vodio izvidjace preko Manjace pjeske i nije bilo problema. Mislim da stvarno ne trebas brinuti.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 20:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Sargas je napisao:
Mene upravo i brine to što se sve brzo dešavalo. Nešto sam kontao da se baš i nije pratilo ko je gdje sijao.
Ako se stavim u kožu naših koji su se povlačili, mislim da bih na svakom koraku sijao, koliko god mina imao... :D

Realno, ako su došli tako blizu BL, nemaš više za šta štediti te mine... :D

Ali dobro, javio mi se jedan kolega forumaš, kaže da ne trebam brinuti. :)



Pa rekoh li ti ja da tu nisu bile linije , ko ti je javio .... prosvijetli nas

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 20:07 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
pa bar to nije tesko zakljucit :D

deduktivnom metodom dodjes do toga da je od forumskih boraca,tih dana na manjaci mogao biti samo ti,krol,ili ovaj momak susljikov izvidjac,zaboravio sam mu nick...

a posto sam ja tih zadnjih dana,kad je sve padalo, u BL cuvao ratne zarobljenike (zato i znam da se nije tresla BL kako Mirdza sinoc napisa :lol: :lol: )...

nisi ni ti,cim pitas...

ostaje Krol i taj kolega kome zaboravih nick! :D

Ostali forumski starci,rocker...Cica...su se borili lokalno i nisu u jednacini :lol:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 20:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Ja i dalje potvrđujem to što sam napisao. Previše se dobro sjećam.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Pa , u pravu si ......kolega izvidjac odavno nije bacio komentar na forumu tako da predpostavljm da on nije.
Nisam ni ja mu rekao da je sigurno 100% ....
U pravu si Schlageru , to mu je mogao reci samo obavjestajac vodnik Krol.

A ko ce drugi :D :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 21:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
nit su linije isle tuda kud bi ti hodao nit se tresla bl...u strahu su velike oci....nisu oni uopste ni tukli takvom artiljerijom da bi se na tu daljinu cula...vbr je udarao al i to je stalo....nit je iko postavljao neka minska polja,kad se gore par mj linijasilo vec je tu bio sfor...dakle putuj igumane
zadnja linija,stanes u bunareve lijevo preko surjana u bocac desno polukruzno izmedju sm i majdana.....


Poslednji put menjao _Krol_ dana 29 Okt 2017, 21:23, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 21:23 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
eto mirdza,ako vec meni ne vjerujes da se banjaluka nije tresla,povinuj se vrhunskom forumskom borackom autoritetu :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 29 Okt 2017, 21:29, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
:salute: :hello1:

.... ali nije ni zamjeriti nekome starijem a kamoli tad skolarcu.

Bravo vodnice!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 21:36 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ja sam imao "delikatnu" ulogu tih dana kad je padala banjaluka....jer nismo bili zaduzeni ni za odbranu,ni koji q tih dana....nas par je trebalo 250 zatvorenika u Malom Logoru,nasih ubica i njihovih ratnih zarobljenika ,uraditi nesto sa njima ako krenu neprijatelji prema BL...pokusat prevest preko Klasnica na sigurno...oslobodit....pobit,bilo sta...ne mos otic i ostavit ga iza resetaka,zblizis se sa njim :lol: :lol: :lol: :lol:

sjecam se da smo citavu noc bili na motoroli sa kolegom u Crnoj Rijeci,ako se tako zove ono mjesto gdje se danas desno skrece za Mrkonjic....da nam se javlja dok je tu,i da znamo da nisu zauzeli to i krenuli prema BL :lol: :lol:

i ne samo da cekas naredbu sta ces sa zatvorenicima,vec ti je i 90% vaznije da nekako izbavis majku,curu,djecu ko ima :( :(

taj dio rata mi je bio najgori,iako metka nisam ispalio :( :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 23:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ma moto mi u privatnim porukama piše jedno, a onda se ovdje pravi da ništa ne zna, kao ko ti je to rekao... :D

Šalim se. Došlo je do nesporazuma, kolega forumaš mi je rekao da se ne brinem ništa za Manjaču. Kaže da je on poslom gore i da je sve ok.
Podatke o minama sam našao na sajtu BHMAC. Oni tamo imaju neke mape, pa eto...
http://www.bhmac.org/wp-content/uploads ... urrent.jpg
http://www.bhmac.org/mapa.jpg

@moto, nemoj se ljutiti, ono gore je samo šala bila... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2017, 23:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
mirdza je napisao:
Ja i dalje potvrđujem to što sam napisao. Previše se dobro sjećam.


Nisi jedini. Ja se isto sjećam da je gruvalo, nije se treslo u Boriku, ali se čulo snažno nešto što nije bilo prije toga. Imala sam 11 godina, tako da nisam umislila. :)

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2017, 09:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
To "gruvanje" ne zvuči isto civilu i borcu koji je proveo par godina na ratištu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2017, 10:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Schlager je napisao:
pa bar to nije tesko zakljucit :D

deduktivnom metodom dodjes do toga da je od forumskih boraca,tih dana na manjaci mogao biti samo ti,krol,ili ovaj momak susljikov izvidjac,zaboravio sam mu nick...

a posto sam ja tih zadnjih dana,kad je sve padalo, u BL cuvao ratne zarobljenike (zato i znam da se nije tresla BL kako Mirdza sinoc napisa :lol: :lol: )...

nisi ni ti,cim pitas...

ostaje Krol i taj kolega kome zaboravih nick! :D

Ostali forumski starci,rocker...Cica...su se borili lokalno i nisu u jednacini :lol:







Bilo nas je jos tad na Manjaci i u okolini :)
Tako da,zamolio bih pojedine kolege forumase,da ne "podnistavaju" moje ratne zasluge :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2017, 10:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Sargas je napisao:
Može li neko ko je malo upućeniji u dešavanja '95. na Manjači da mi kaže dokle su došli Hrvati i Muslimani?
Interesuju me koja su to sela bila zaposjednuta i gdje su linije bile. Htio bih stvoriti sliku gdje su oni, a i gdje smo mi mogli sijati mine gore.
Planirao sam zimus nešto gore organizovati, ali mi je zapalo za oko da je neko sad u avgustu nastradao.

Ovo nešto što sam ja vidio je vijencem uz rijeku Sanu pa prema Ratkovu, Čađavici i onda direkt na Bočac.
Koliko su mine realna opasnost na Manjači?



Kakve crne mine :)
Tad se nije imalo vremena ni konzerve ikara otvoriti i posteno doruckovati,a kamoli mine postavljati hehe 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2017, 11:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Prijedor75 je napisao:
Schlager je napisao:
pa bar to nije tesko zakljucit :D

deduktivnom metodom dodjes do toga da je od forumskih boraca,tih dana na manjaci mogao biti samo ti,krol,ili ovaj momak susljikov izvidjac,zaboravio sam mu nick...

a posto sam ja tih zadnjih dana,kad je sve padalo, u BL cuvao ratne zarobljenike (zato i znam da se nije tresla BL kako Mirdza sinoc napisa :lol: :lol: )...

nisi ni ti,cim pitas...

ostaje Krol i taj kolega kome zaboravih nick! :D

Ostali forumski starci,rocker...Cica...su se borili lokalno i nisu u jednacini :lol:







Bilo nas je jos tad na Manjaci i u okolini :)
Tako da,zamolio bih pojedine kolege forumase,da ne "podnistavaju" moje ratne zasluge :D




Ti obilazis forum ko kisa oko Kragujevca!!! :D :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2017, 11:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Prijedor75 je napisao:
Sargas je napisao:
Može li neko ko je malo upućeniji u dešavanja '95. na Manjači da mi kaže dokle su došli Hrvati i Muslimani?
Interesuju me koja su to sela bila zaposjednuta i gdje su linije bile. Htio bih stvoriti sliku gdje su oni, a i gdje smo mi mogli sijati mine gore.
Planirao sam zimus nešto gore organizovati, ali mi je zapalo za oko da je neko sad u avgustu nastradao.

Ovo nešto što sam ja vidio je vijencem uz rijeku Sanu pa prema Ratkovu, Čađavici i onda direkt na Bočac.
Koliko su mine realna opasnost na Manjači?



Kakve crne mine :)
Tad se nije imalo vremena ni konzerve ikara otvoriti i posteno doruckovati,a kamoli mine postavljati hehe 8)



A otkud tebi konzerve ikara tad ...... :lol: :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2017, 11:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Motoželjo*
Ako se nedao Bog nekad opet zarati,moj san je da ti budes nisandzija na 84.ci,a ja tvoj pomocnik :-) Što se konzerve ikara tiče,nije moja bila hehe.uzeo sam nju za primjer figurativno. Nisam ja kriv sto si ti i ostala "jugokomunisticka banda" pojela sav kvalitetni asortiman gavrilovica,jos 92.godine ;-) hehe
A moja neredovnost na forumu je posledica mobinga od strane mog poslodavca gosn.Vučića :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2017, 11:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
poslije rata na Bunarevima,duž linije sam nalazio samo kablove od MRUD-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2017, 12:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
iznad Brenice sanduk mina 82mm,a prije toga u kanjonu Tijesno minobacač koji sam odnio kući.Pokojni stari se prenerazio kad sam komletirao arsenal,sačekao je da me nema kući i uredno sve vratio štabu Civilne zaštite.
U Tijesnu ispod ceste 2000-te nađene su tone i tone eksploziva kojima je trebalo da se zapriječi napredovanje ka gradu.Sreća pa nije niko opalio,i dan danas bi išli preko Han Kola i Tisovca


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2017, 12:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Prijedor75 je napisao:
Motoželjo*
Ako se nedao Bog nekad opet zarati,moj san je da ti budes nisandzija na 84.ci,a ja tvoj pomocnik :-) Što se konzerve ikara tiče,nije moja bila hehe.uzeo sam nju za primjer figurativno. Nisam ja kriv sto si ti i ostala "jugokomunisticka banda" pojela sav kvalitetni asortiman gavrilovica,jos 92.godine ;-) hehe
A moja neredovnost na forumu je posledica mobinga od strane mog poslodavca gosn.Vučića :)


Za 84vorku nije problem ......
i Brate PROMJENI poslodavca :lol: :lol: :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs