banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Jul 2012, 11:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Pocinje sa B i ima malo vise slova ali pravo da ti kazem sa L nije bio niko u prvoj ceti,bar se ja ne sjecam....Lazic,Lakic,Lovre....ja se vise sa L i 5 slova ne mogu sjetiti ...aj ne ofirajte me vise :)



a znam.....eno ga i sad tamo....Lukic je otisao jos 91 ili pocetkom 92 u mup na ispomoc....u Novom je...drzi neku birtiju...Gol ili tako nekako


Poslednji put menjao _Krol_ dana 11 Jul 2012, 11:35, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 11:35 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
da,na Lukica sam mislio...iz MUP-a je preuzeo cetu VP u Prvoj Oklopnoj 1993,pa sam mislio da si to ti....ali nebitno,svaka ti cast.....ubjedjen sam da je Prva ceta Korpusne Vojne Policije (uz pripadajuci PT vod i Babica),ubjedljivo najbolja jedinica u citavoj Vojsci Republike Srpske!!!

Ja ne znam ima li tu vise ijedan momak da nije poginuo ili ranjen od onih prvih 80 koji su krenuli u Staru Gradisku 1991,mislim da su zadnji bili Zlaja Balija i Predic (doduse,i njega je snajper zakacio na Kljucu jos 1992) koji su poginuli kod Buzima i Otoke 1994,kad je ujutro od 7 do 13 h popodne poginulo 15 vojnih policajaca i 17 korpusnih izvidjaca :( :( :( ...I onda vidim onog mrljavog Rajka Vasica kako na onoj emisiji Jedan na jedan na ATV kaze "Ja nisam nosio bijeli opasac i sepurio se u ratu,ja sam bio BORAC!! :evil: :evil: :evil: :angry4: :angry4: :angry4: "...Kad to vece nisam razbio TV,necu nikad!!!

Bio sam i ja u Vojnoj Policiji,i Korpusnoj i Brigadnoj,ali srecom nisam u toj ceti,jer ne vjerujem da bih sad kuckao ovdje...

Svaka cast jos jednom!!

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 11:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
O da....hm.....ne bih o tome vise....vidim znas ih sve......nakon Prediceve smrti PM M84 koji je nosio smo unistili.....puno ljudi je poginulo noseci ga...jeste Predicu je na Kljucu tad otkinut prst cini mi se a Zeljo Radovic ranjen u nogu,opkolili nas bili,isli mi da otmemo neke kindapovane policajce i mlade vojnike ili tako nesto....pokojnog Zlaju baliju je bas u borbi oko tog oklopnog voza posjekla maljutka po sred glave......5 dana nije skinu sljem i pancir niti progovorio....ni Zorka bolnicarka nije mogla vidjeti posjekotinu.....profrktala maljutka tik iznad glave i posjekla......
malo ljudi zna....veliki navijac i vulutures ,aktivni starjesina,mlad,19 god,Miletic je isto tad na Gradacu poginuo....i tako.....bilo ne ponovilo se


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 12:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Moram jos malo da dodam.....drago mi je da se bar jos neko sem nas i porodica poginulih iz te jedinice sjeca.
To je bila jedinica koja je prva probila koridor mada mnogi to sad svojataju,spojili smo se u reonu Cardaka kod Modrice,jedinica koja je prva usla u Jajce,zauzela Kostres i bukvalno omogucila da Bijelo brdo kod Dervente padne bez metka,vodila bitke u Kljucu,Jajcu,Ozrenu,Doboju,Gradaccu,Kolibama,Otoci i nizu znanih i neznanih bitaka.Jedinica u kojoj nema ni jedan da nije ranjen i sa puno ,previse poginulih.
Medjutim,korpusna policija je uvijek posmatrana kroz prizmu dezurne sluzbe u Malom logoru i Djuru Mesara.Na zalost.Zato se i ne zna.
Imamo neku malu spomen sobu,,tu i tamo nas okupi onaj ludi Zoric i to je sve.Podigli spomenik u Kolibama,u Republici Srpskoj i morali ga premjestiti,muslimani ga svaki put uniste....prenijeli u Zboriste.
U toj jedinici aktivni oficiri su bili komandiri odelenja,vladalo drugarstvo i bukvalno ginulo jedan za drugog.Svi bili mladi,svi bili na svoju ruku blentavi i.....mrzio nas gen. Talic pa gurao gdje god je bilo gadno :) :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 12:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Samo pišite milina vas je čitati :) događaji iz prve ruke od učesnika e to sam htio!
Momci da to nije ovaj oklopni voz:
http://oklop2.tripod.com/voz/krajina_ekspres.HTM

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 12:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
A ja mislio popicemo kritiku zbog OT.
Mislim da to nije taj voz....ako se dobro sjecam nas je nesto u Doboju pravljen a Kninjani su imali svoj voz...svako imao svoj voz :) :)
Ovaj drugi po redu je nas....mada...kazem....fakti nisu tacni ali.....nebitno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 12:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Valjalo bi uraditi realnu 3d animaciju akcije. Ali to je sigurno veliki posao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 12:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ma kakvu animaciju....bezze bilo....mi upali oni,se razbjezali....vojske se pomijesale,nisi znao ko je ko jer su i oni tad imali JNA smb unifoprme....pobjegao svako na svoju stranu,voz se sjebao minirali i vozi u nove pobjede....nije to bilo nista spektakularno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 12:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Dobili smo super forumasa, a mi kao mala deca seli oko vatre i slusamo price :)
Odlicno :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 12:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ma ovo sa vozom je pizdarija u odnosu sta se sve desavalo,volio bih da pomenemo neke od najzescih akcija....ja sam tada bio na vlasicu,pa ne znam tacno detalje ove akcije koju smo piminjali,kad je u najzescoj borbi prsa u prsa za jedno jutro poginulo 30-tak korpusnih vojnih policajaca i izvidjaca (i jos momaka iz drugih jedinica) kod buzima i otoke,ako se ne varam avgust ili septembar 1994?

jesi li ucestvovao u toj akciji,ili bar pouzdano cuo koje su jedinice tada izdale i slabo pokrivale krilo nasim momcima...pominjala se tada 6 sanska,kljucka i jos neke brigade,pa ni sam ne znam vise sta je tacno...

ako znas malo preciznije,napisi,da se malo prisjetimo i tih hrabrih momaka,jer osim Zlaje balije i Predica,tad je poginulo jos previse momaka...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 13:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Mozda bas zato... Simboli, ovo ono...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 13:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Schlager....da...ajd ukratko....to se desilo u reonu sela Sip opstina Cazin.....nije ni jedna nasa jedinica u pitanju vec neka banijska brigada koja nije ni posjela polozaj....prosli nam iza ledja banijskom stranom i udarili prvo na minobacace a mi krenuli u napad....505. buzimska....rezultat 15 mrtvih i 2 zarobljena...
kruzio je trac da je to Mladic namjestio kao osvetu za septembar 93.....ali mislim da nije tacno to....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 13:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Meni je ujak bio na hercegovackom ratistu, pa mi je pricao o tome. Dobra mi je fora sa mitrovdanskom ofanzivom, kada su pokusali da zauzmu Nevesinje. To mesto im je uvek bilo trn u oku. Kaze da je cilj bio da se muslimani (mislim cak mudzahedini) ubace na nasu teritoriji i onda da zapocnu napad, a otkrili ih nasi sasvim slucajno. Valjda je bila noc i nasi nesto cackali oko topa i on opalio, a muslimani mislili da su otkriveni i krenula makljaza, u kojij se oni nisu snasli i tu imali velike gubitke, ima na netu dosta o tim borbama, jer je bila jedna od vecih gde smo ih razbili sa znatno manjom vojskom


Citiraj:
Operacija Bura(Mitrovdanska ofanziva 1992) HV, HVO i Armije RBiH na položaje Nevesinjske i Bilećke brigade.
Napad uspješno odbijen poslije pet dana žestokih borbi. Jedna je od najvećih bitaka Hercegovačkog korpusa. Odnos snaga je bio deset prema jedan, artiljerijska priprema je bila žestoka, trajala je punih šest sati. Međutim, upravo to što je bio Mitrovdan i što su redovi nevesinjske brigade bili prorijeđeni se pokazalo kako srećna okolnost jer su izbjegnuti veliki gubici u tom prvom udaru. Poginula su 42 borca nevesinjske brigade i preko 300 je ranjeno. Neprijatelj je, prema njihovim informacijama, imao 580 poginulih i preko 1000 ranjenih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 13:23 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
i ova tema koju hertzog pomenu je jako zanimljiva,tj dogadjaji iz drugih dijelova RS...za ovu mitrovdansku bitku,i kako su ih nasi momci razbili znam,znao sam i kad se desavala....ali mnoge stvari su se tada krile od nas,i sto je najzalosnije,kriju se i dan danas...mi kao da se stidimo svojih zrtava i krijemo ih,dok drugi svoje zrtve dizu na kvadrat ili na kub!
sta je razlog,ne znam...da li da se stvori privid kako je RS stvorena uz podnosljive zrtve,ili nesto deseto-pojma nemam!
ali znam samo da se frapiram kad povremeno cujem za neki parastos,za neki dogadjaj o kojem ja uopste tada nisam imao pojma da se desio,iako sam bio direktni ucesnik rata od prvog do zadnjeg dana!!

zadnje me sokiralo kad sam cuo da je sluzen parastos za neke momke na glodjanskom brdu (pojma nemam gdje je to!),gdje su muslimani napravili akciju i za jedan dan ubili 126 uglavnom vojnika VRS!! :( :( :(


eeeeeeeejjjj,126,za dan,moze li iko sebi stvoriti predstavu sta je to!!???

srecom,ovdje na ovim ratistima gdje sam ja bio,od Brckog do Novog Grada,nikad se nista slicno nije desilo....vjerovatno je i najgori bio ovaj dan koji je Krol2 opisivao u selu Sip.

...velika je sramota da svako srpsko dijete ne zna za dan kad je poginulo 126 srpskih boraca,a da ne govorim da ni 90% odrslih ne zna za to,kao sto ni ja nisam znao.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 11 Jul 2012, 13:29, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 13:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ipak ce biti da je ovaj dogadjaj koji ja pominjem iz drugem mitrovdanske ofanzive, koja je bila '94. Nisam siguran a bezveze mi da zovem ujaka, mislice da nisam normalan :lol:

Citiraj:
Operacija Jesen 94 (Mitrovdan 94) snaga Armije RBiH na položaje VRS u Podveležju i planini Velež.
Armija BiH ubacuje preko 1000 diverzanata u srpsku pozadinu, dolazi do borbi diverzanata i vojnika VRS u pozadini (artiljerija, komanda, kuvari). Diverzanti na nekim mjestima zauzimaju artiljerijske polozaje VRS. Međutim, Armija RBiH ne uspjeva probiti prve linije, tako da diverzanti ostaju okruženi, i dolaskom pojačanja VRS potpuno uništeni u naredna dva dana. Rezultat 250 poginulih diverzanata armije RBiH, 12 poginulih pripadnika VRS, linije VRS ne pomaknute.


Ovde pominju diverzante i makljanje, ali ne mogu da se setim iz koje je ova prica sto sam gore napisao


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 13:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Daj schlager reci da se salis....126?!?!

Ja to prvi put cujem....Nakon nasih gubitaka tamo oko Cazina vodjena je istraga....do detalja se pretresalo sta je,kad je,gdje je i ko sta naredio i uradio u datom trenutku...do u minut...da bi se utvrdila eventualna odgovornost ili greska u vlastitim redovima a kamoli 126 mrtvih....pobogu brate to je citava ceta....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 13:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
da,ceta..i nazalost,ne salim se :( :(

a tog dana sam mozda pio i veselio se ako nije bilo kakvih akcija,a da pojma nisam imao :( :( :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Aaa, 126??? Na stranu sto su i ovi podaci gubitaka druge strane da ti se koza najezi... Oooo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 13:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ono sto sam uspio da pronadjem je da se radi o 126 civila i vojnika od kojih je samo troje ubijeno metkom....ostali muceni,klani,zakucani ekserima itd....valjda negdje u rtrs postoji dokumentarni film tada snimljen autora nekog MIlosa Markovica "Vise od zlocina"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2012, 14:01 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
da smo mi to uradili,to bi bile specijalne emisije na ftv mjesec dana oko tog dogadjaja,a zrtava ne bi bilo 126 nego 12 600,i svi bi bili civili naravno :( :( :(

bas smo nekako naivni,i mislimo da ce se istina sama od sebe doznati,eto i vi ste se iznenadili kad custe za ovo,kao i ja...cuj ekseri,nozevi :angry4: :angry4:

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs