banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Nov 2017, 09:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
The_new_Statesman je napisao:
To stoji.
Tako su se Sloba, Franjo i Alija zanosili da nece dugo, kad ono medjutim.

Sa druge strane, sada postoji x faktora koji onemogucavaju sukob.



I to je tacno..... x faktori koji (one)mogucavaju sukob ....BAS!!!

Dovoljne su samo dvije budale ... da zapale vatru .....i eto opet IGRANKE

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 10:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Iako ti se sutra nece ciniti tako, bolje karte su u tvojim rukama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 11:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Mislim da mora biti malo više planiranja tj povoda od "poklale se dvije budale".
Nikad narod nije odlučivao dali će ili neće biti rata.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 12:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Hadzija ..... SAMO dvije budale .... nasa i njihova i eto IGRANKE.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 12:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Skupa je ta igranka....treba vojsku obući,naoružati,nahraniti.
Nemamo para za mir kamoli za rat.
U stvari da malo karikiram....u slučaju sukoba najviše posla bi imao Krol hvatajući odbjegle vojne obaveznike po Kosjerovu i Golešima.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 13:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Čuj rat, iz ove moje dobujske perspektive, ne mogu zamisliti da pucam po mojim mušterijama.

A legendrani Meša Selimović u svojoj knjizi Tvrđava kaže, rata treba kako bi se pustila zla krv, inače pomanita narod.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 13:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
filozofe...osnuj bracu u crnom

spijo,ne bih htio ni to,ni slucajno...mi smo svoje odratovali....sto kaze Manda...odoh kuci kume,dosta je

da bih ponovo obuo cuzme i obukao kombinezon mnogo mnogo mnogo bi toga trebalo biti drugacije

srecem svoje vojnike,gladni ,goli ,bosi,krezavi,razocarani....a ne.....osjecam stid a nista kriv nisam sto ne mogu pomoci a oni ni djeci osnovno pruziti ne mogu...a krv prolili,najljepse godine dali u rovu umjesto da su stvarali i kucili se....nek ratuju oni koji imaju sta braniti sem golog zivota


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 14:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Reko li ja da karikiram
upravo ova tvoja zadnja rečenica...nek ratuju oni koji imaju sta braniti sem golog zivota-objašnjava sve

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Evo jedan X faktor: Sta to ko ima a da se ne moze zaraditi na bausteli u Njemackoj za nekoliko godina?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 14:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
znam spijo da karikiras i zajebavas se al....jebo im ja mater i u sali i u zbilji

kad u mom udruzenju sakupljamo pare da vojniku kupimo drva da mu se djeca ne smrznu ne znam da li bih plakao,gorko se smijao ili uzeo pistolj i ubijao redom po zgradi vlade...sem loli naravno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 15:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ali toga je uvijek bilo. Pa i tih slavnih balkanskih pa onda i Prvi svjetski rat. Šta se sve dešavalo. Sve će to narod pozlatiti... I onda opet dođe rat i ne pita te neko hoćeš ili nećeš. Da se može neki rezervat napraviti za te koji su za rat, pa im sve obezbjediti neka se pobiju i da jave na kraju ko je pobjednik. I ostaviti ih u tom rezervatu.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 15:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
A jebo ga ti Dani, pa rezervat potpisan na današnji dan. Živimo u njemu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 15:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
zato volim...obozavam Knjigu o Milutinu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 16:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Još se nije desilo, u mojoj familiji, da se dvije generacije rode u istoj državi.
Pradjed u turskoj, djed u austrougarskoj, otac u kraljevini, ja u sfrj, jedan sin u rs drugi u rs/bih . . . Ne vidim nikakve znake da će se rutina promjeniti.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 16:19 
_Krol_ je napisao:
zato volim...obozavam Knjigu o Milutinu...

x2

To bi svako trebao procitati. Ne znam je li uvrsteno u lektiru, ali ako nije trebalo bi.

Zanimljivo da se od tada apsolutno nista nije promijenilo. Obicni gradjanin uvijek najebe zbog majmuna u odijelu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 16:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
munja.alex je napisao:
A jebo ga ti Dani, pa rezervat potpisan na današnji dan. Živimo u njemu.


Ma mi moramo taj rezervat napraviti inače nam nema dalje. Ovaj današnji su drugi više zbog sebe napravili.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 16:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nesto kontam da je ovo medijsko zagrijavanje ratom samo vjestacko stvaranje problema da se ponudi neko "spasonosno rjesenje" koje ce za posljedicu imati prodaje elektroprivreda, telekoma i tako tog.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 17:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
_Krol_ je napisao:
nek ratuju oni koji imaju sta braniti sem golog zivota


Нешто најбоље написано на форуму, икад.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 19:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ja sam inace,jedan od rijetkih,koji se osjeca porazenim u ovom zadnjem ratu :( ...zato sto manje volim i pisati i pricati o ratu,osim zajebancija i anegdota...
porazenim,zato sto sam u rat usao neuporedivo vojno nadmocniji....sa oreolom slobodarskog naroda,koji je u svim istorijskim previranjima bio na pravoj strani...moral na visini...

za neprijatelje sam imao polunenaoruzane hrvate i muslimane,koji su na pocetku tenk,avion,pa i top,samo na slici mogli vidjet...u medijskom smislu su imali oreol fasistickih saradnika....

epilog...hrvati sa najmanje zrtava stvorili drzavu,najljepsu u evropi,sa 1000 kilometara mora i 8 milijardi evra samo od turizma svake godine....srbe sa 17% sveli na nivo statisticke greske u hrvatskoj....uz sve to,i u BH,kroz ove zupanije kontrolisu i dosta vise BH nego muslimani 27%!!..da ne kazem da su ekonomski ubjedljivo najjaci,od kladionica,do uvoznika od zvake do lokomotive su uvoznici uglavnom iz sirokog brijega,posusja,gruda...hrvati su istinski pobjednici ovog rata...

muslimani su pogotovo bili inferiorni oruzjem,najmanje spremni na rat....na kraju je ispalo da je nas ovaj danasnji dan i potpisivanje daytona spasilo potpunog poraza i kapitulacije....ali ti muslimani su jos i najgore prosli...popusili,izginuli...a danas kontrolisu 23%..najvece zrtve,za najmanje ostvarenog...ali su imali i daleko najslabije karte na pocetku.....jednom rjecju,epilog je da sam zavrsio rat kao kukavica,koji bjezi i u hrvatskoj i u bosni....onaj snimak tenka u rsk koji odguruje onaj traktor da bi prije njega pobjegao,je nesto najjadnije u istoriji ratova igdje :( ....osim toga epiteta "traktoriste",strucnjaci su mi natovarili i oreol ubice,masovnog genocidasa,nekim cinovima koje srpska vojska nije radila nikad,i to me bas boli,sto sam ja uvijek do ovog zadnjeg rata mastao da smo mi drugaciji od njih!! :( ...jednom rjecju,na svakom planu se osjecam porazenim,vojno,medijski,moralno...a pogotovo me boli sto je anto i mujo ispao jos kao neki borac!! :( :( ...pritisak mi skoci na 1000 kad gledam ove njihove proslave ...i samo se ljutim na nase vodje,ne na njih...na slobodana najvise...a ja zaista nisam takav utisak stekao o njima kao borcima,bar u ovim akcijama gdje sam sa ove svoje dvije jedinice ucestvovao,zapadna slavonija,bok jankovac,brcko,gorice,omerbegovaca,vlasic blatnica,seprice,police,gornji svilaj,doboj barakovac....

jedini opipljiv uspjeh je ova republika srpska...ali bicu do kraja iskren,meni je i to bezveze...uopste se nisam borio za entitet u BH...naprotiv,borio sam se za samostalnu RS ili zajednicku drzavu sa Srbijom....nisam uspio ni u jednom ni u drugom,i zato se osjecam porazenim...izbjegavam bilo kakvo hvalisanje ratom,cak gledam i temu da promjenim.....pogotovo se porazenim osjecam zato sto znam ogroman broj poginulih licno,i isto znam da ih kao ni mene,entitet na nivou BH uopste nije zanimao....njih mi je najvise zao :(

a ponosim se samo sa tim sto u obe jedinice u kojima sam bio,je do zadnjeg dana ostao nepoznat pojam bjezanje,povlacenje....naprotiv...centimetra nazad nije bilo!
a i vecina ovog sto je oslobodjeno i ostalo pod nasom kontrolom,je velika zasluga te dvije jedinice...

ovo sto sam ja napisao,necete cuti nigdje...ni na tv od politicara...ni na slavama uz pijanske....ali ja ne znam nego iskreno,i zaista su se tako kretala moja osjecanja od pocetka rata pa do kraja....a bio sam bas od prvog do zadnjeg dana....hiljade ljudi su osjetili rat vise od mene,ali necete naci nijednog da je duze bio...mozda jedino jednako...od plitvica do daytona,i jos sedam mjeseci nakon,ali to i ne racunam..kao ucesce u ratu u zoni borbenih dejstava (1 kategorija) mi se racuna od 11 sept 1991..do daytona valjda...ono prije i kasnije se vodi kao rezerva..

inace,podsjeti me na ovo danasnji dan...mene je ovaj dan potpisivanja daytona docekao u vojnoj policiji u malom logoru..i to se desilo bas negdje,ovako pred dnevnik...sjecam se reakcije banjaluke,i opsteg pucanja u vazduh od srece...pucalo se kao da je nova godina!
.tad su izgleda vecina mislili kao ja.."fala q,daj sta das,samo nek stane vise u pizdu materinu!".ali sad slabo ko to prizna,pogotovo kad se popije koja pa narastu muda.. :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
porazeni to ne bih rekao,ali ponizeni to sigurno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs