banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Okt 2016, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Milan je napisao:
Zivo me interesuje zna li neko kakva je plata u toj struci?

Nedavno sam u novinama čitao da je kod nas oko 1300 maraka što je stvarno malo.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2016, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Malo vise je...oko 2000 plus osiguranje ....100 000 porodici na ruke ako odletis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2016, 20:35 
_Krol_ je napisao:
Malo vise je...oko 2000 plus osiguranje ....100 000 porodici na ruke ako odletis


ovo mi vec djeluje realno


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Okt 2016, 21:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Mineri, padobranci i djevice samo jednom griješe pa sad ti vidi....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2016, 21:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Sa malom razlikom da djevice za sitne pare mogu resetovati stanje.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2016, 03:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
pa da zavisi koga pitas, ovi sto idu naprijed ili ovi sto drze liniju, ne bih nikome pametovao niti imam prava na to, medjutim kako skontas minsko polje, kakvo culo cika Krole posjedujes?

o minerima, za vrijeme rata preko puta moje zgrade bila jedna piljarnica koja je promjenila namjenu u glavni stab minera, oni dodju ujutru otvore prodavnicu, na rafovima poredane mine po vrsti, ja se pitam sta ako alijini bojovnici ubace minobacacku minu, a mineri se zajebavaju i cugaju, kad dobiju zadatak natrpaju u kedija taj svoj materijal i po zadatku

cuo sam za gubitke stopala kada miner useta u vlastito polje, ako lazu mene, lazem i ja vas

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2016, 06:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Culo vida fikrete haha
Ma nema tu puno filozofije.....mine se koriste za zaprecavanje....kad su u pitanju linijasenja u duzem vremenskom periodu onda su to siroka i duboka minska polja ispred rovova a kad je u pitanju dinamicna borba kao sto je bio koridor gdje se linija brzo pomjerala onda su po pravilu zaprijeceni tj minirani uski prolazi...kapije....putevi u usjecima..... i to su mine iznenadjenja...i to obicno ides i sine ti da bi moglo biti minirano jer provlacis vojsku kroz neko usko grlo pa otvoris 4 ociju.....zaustavis...pregledas poskidas ako ima i tjeras dalje
Problem je sto su rijetko radjene seme tih velikih minskih polja...svako je sijao kako je stigao ili su radjene seme koje su neupotrebljive...recimo kao orjentir uzme drvo a poslije nekog vremena vojska iz rova posijece to drvo da se grije i pisaj se na semu.....i tad stupaju na scenu ovi sto to sad rade...pipalica i cm po cm pregledaj....zato su otkidali stopala vlastitom pastetom to sto ti pises


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2016, 07:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
motozeljo je napisao:
Sjecam se Tisine (Samac) ili Covic Polja (Obudovac) gdje se nije znalo ko je i gdje je sta minirao(mislim na obe strane).

Ne bi se moj brat slozio s tobom. On je to upravo tamo, i gdje je god radio, fino biljezio, samo sto su zapisnici poslije zavrsavali svuda. A i svaka budala je dolazila do mina i sijala po vlastitom nahodjenju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2016, 07:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
hadzidado je napisao:
Rocker,
Eto, kad se hoće nesreća, a ovamo Željo & co prošli kroz minsko polje u neznanju i ništ.
Što rekli: bolje se rodit bez one stvari nego bez sreće!


Sreca , sreca i velika sreca......neznam sta bih drugo rekao.......osim da smo znali gdje smo GARANT bi neko aktivirao nesto.......

Fiki ne cetvoro ociju ....osmoro ociju je u pitanju i kroz potiljak progledas kad je ugledas.....preznojis se u momentu i pocinjes da molis bogu.

Ima slucaj u 1.bVP gdje je peti u koloni aktivirao minu i najebao , a ovi sto su bili ispred i iza njega ni okrznuti....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2016, 07:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Blafe...namjerno nisam htio da ga spominjem...on je najebao upravo zbog naseg nemara i dezorganizacije jer je svaki komandir i komandant mislio da moze da radi sa minama sta hoce i kako hoce.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2016, 07:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
blaf77 je napisao:
motozeljo je napisao:
Sjecam se Tisine (Samac) ili Covic Polja (Obudovac) gdje se nije znalo ko je i gdje je sta minirao(mislim na obe strane).

Ne bi se moj brat slozio s tobom. On je to upravo tamo, i gdje je god radio, fino biljezio, samo sto su zapisnici poslije zavrsavali svuda. A i svaka budala je dolazila do mina i sijala po vlastitom nahodjenju.


Moze biti kako tvoj brat kaze,ali nisu svi kao on......
Primjer jedinica koja drzi neki polozaj i minira dio ispred linije i sve to zabiljeze na papiru , poslije odredjenog vremena smijeni ih neka druga jedinica i oni isto tako jos dodatno miniraju.......ALI se ne razmjene seme miniranja i neki treci ili cetvrti koji dodju vec su u haosu jer pojma nemaju gdje je sta....
Tacno se to desilo u Covic Polju kod Obudovca , jedan dio linije su cuvali Prijedorcani pa minirali ,iza njih dosli Knjinjani pa minirali ,iza njih jedinica iz Dubice pa i oni minirali , na kraju kad je liniju preuzela lokalna brigada nikakvih podataka nisu imali ko je kad i gdje minirao.....na to sam mislio!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2016, 07:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Krol, nije, najebao je svojom greskom i nepaznjom. Znao je gdje se nalazi. Bukvalno jedan pogrešan korak i jbga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2016, 09:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Milan je napisao:
Zivo me interesuje zna li neko kakva je plata u toj struci?


Ako izuzmemo civilnu zastitu(za njih i nemam info), dnevnica deminera se krece oko 50KM i to kada je na terenu, plus smjestaj i hrana.
Treba uzeti u obzir da se radi o privatnim firmama gdje ti ljudi rade , plus sto se ne radi tokom cijele godine. Sto zbog vremenskih uslova, a pogotovo zbog nedostatka novca jer se deminiranje finansira od donacija vlada njemacke i japana npr. Kada se sve to sabere i oduzme, deminer u bh na terenu provede 6 mjeseci godisnje u prosjeku pa skontajte kolika je to "zarada" na godisnjem nivou.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2016, 09:32 
neka 'fala...


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Nov 2016, 20:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Šta kažete na ovo?

http://www.novihorizonti.ba/do-sad-neob ... kom-video/

Šta je ovo što Lisica priča? Koliko je bilo kritično? Koliko su bili blizu elektrane?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2016, 20:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
meni je iz ovog videa najzanimljiviji ovaj dio da su u travniku imali vec formiran kompletan csb banjaluka...vjerovatno i gradonacelnika i sve ostalo.....to zaista nisam znao...

ono,kad udju u BL,da se ne jebu sa tim :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2016, 20:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Mora da je i kod njih u tom csb-u bilo sepet glamočaka.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2016, 21:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Nije to ništa novo...ni Lisičin intervju u parku

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2016, 22:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Ajde de wet dreams štobse reklo ko i naši što su sanjali koješta. Kurčeve hrabrosti potegnut par "A" brigada iz HR na nas gdje čupavo, a gdje su lake upusti Atifa. Imali su oni Šlageru gradonačelnika od '92 za nas, koliko znam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Dec 2016, 23:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ima li neko dozivljaje iz operacija oko Jajca 92, cak i na Google nema nista detaljno. Da li su mogle muslimansko-hrvatske vodje da dignu u vazduh brane i tako potope BL?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs