banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 16:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Okt 2016, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Vec smo pisali o tome, cini mi se da si bas ti naveo primjer da si imao dvojicu alkoholicara koji su i prije i poslije nastavili s alkoholom. Nije to isto, kod mene u firmi imas lika sa invalidninom koji je bio 7 dana i puklo mu slijepo crijevo i vise nikad nije otisao na ratiste, ima jedan koji je pijan htio baciti bombu pa izranjavao citav rov i ima invalidninu a imam i dvojicu izvidjaca koji bi da su hrvati imali ptsp i 10 000 kn invalidnine al posto su srbi nemaju je

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 22:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Heh, bese jedan nas koji je iz bombe izvadio detonator, pa prepadao drugare vadeci osigurac i bacajuci im tu bombu pod noge.
I onda jedan dan baci pogresnu, ovi mu rekli ajd koji ti je kurac provaljen si i nastavili da piju kafu.
On kad je shvatio da je bacio pogresnu, skocio da je uhvati i izbaci . . .

Bomba mu otkine pola desne sake, njegovih par drugara u zemunici izbusi, a najvecu stetu je imao jedan koji je taman "uradio zube", sjebale mu kuglice kompletnu gornju vilicu i izbusile stomak. On se mjesecima vukao po bolnicama jer mu se inficirala trbusna supljina.

Sreca pa je bila crna . . .
Epilog, trojica invalida.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 23:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
ja se iskljucim iz takvih prica, ni pojedinci u partizanima i cetnicima nisu bili olicenje cestitotsti

prvi put sam cuo za to prije 10 i vise godina od one smlate mitrovica kako bi htio da razdvaja porodice palih boraca na one sto su poginuli u borbi i ostale

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 23:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ja nemam nista protiv da se za sve slucajeve utvrdi prava istina, a ne ono sto pise u uvjerenjima o ranjavanju ili pogibiji.
Meni recimo pise da sam "ranjen snajperom" iako nisam i nikad nisam nikome rekao da jesam niti sam tako naveo u izvjestaju.
Za drugo ranjavanje je u redu.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 23:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ne mozes to kategorizirati. Nemoguce je. Jedan primjer, sa starim je bio jedan koji je poginuo dok je pekao jagnje. Oni su bili u rovu a on vani kraj vatre i pogodi granata metar od njega, otkine mu i noge i ruke i na onom sto je ostalo usao je u rov, rekao braco ubise me i izdahnuo. Ali, bio je najbolji borac, uvijek spreman, hrabar, bez mrlje, jak kao konj, uvijek je nosio uzbrdo opremu i svoju i od ovih slabijih, sam izvlacio ranjene, svi su se otimali da budu s njim u akciji jer te jedino on 1000% nece ostaviti... Grijeh bi bio reci ne treba njegovoj porodici dati invalidninu

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 23:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Da, tesko je tu ulaziti u detalje i opravdanost necijih postupaka. Sa druge strane, mi uopste nemamo pristup listi svih koji po raznim osnovama primaju invalidnine i penzije.
Ko zna koliko ih ima a da uopste nisu bili mobilisani, a da dobijaju neku od propisanih beneficija. Svako malo stigne vijest iz Hrvatske da je raskrinkan "Lazni branitelj", a nesto ne vidim da se slicno desava i kod nas.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2016, 23:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
91-a svadba, ja klinac 10 godina, otislo se po mladu kad javljaju jedan komsija si pucao u stopalo. Nemojte nista govoriti njegovima dok ne vidimo sta i kako. Normalno ja odmah otrcim i kazem njegovoj staroj :)
Danas je on rvi, vidio rata nije

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2016, 00:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Bilo je, od igranja bombama u pozadini, do poginulog borca koji je izgubio zivot sjekuci zicu sa bandere 10 kilometara iza linije. A nije sad da sam nesto ljut sto se takav covjek smatra kao poginuli borac, vise sam ljut sto nam drzavu vode ratni profiteri i ratne fakultetlije.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2016, 03:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
naravno, ali treba posmatrati i iz ugla, da su ti sto su uludo izgubili glave opet dali neki doprinos u ratu

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2016, 07:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Mislio sam jos sinoc napisati nesto ovdje ali jutro je pametnije......Ipak ne bih generalizovao stvari jer....npr. u maju '92 samo par dana po dolasku u rezervu kolega pporucnik i patrola krenu na intervenciju......blaga kisica , brzina koja je veca od preporucene za pinc gauer......i slete kod Intera i isprevrcu se u pm.....niko poginuo nije hvala bogu ali taj pporucnik je tako polomljen bio da su ga nakon izlaska iz bolnice momentalno proglasili nesposobnim......ovi ostali su se nekako i oporavili......
Ovaj pporucnik vidio rata nije ....ali je rvi......
I ja sa tim nemam problem ...cak se i slazem da ima penziju jer je bio sposoban po dolasku u vojsku.....

Mene iritira nesto drugo ....kad je bila kategorizacija boraca mene u opstini pita neka gospodja gdje si ti ratovao ???
Ajd u meni polako kljuca ali nabrojim ja gdje sam sve boravio a drugi gospodin do nje joj suflira da je vojna policija pozadinska jedinica....i pitam ja tog gospodina pa odakle ja majstore po tim vukojebinama prodjoh a da kuci nisam dolazio po 40tak dana.....on cuti ......supak odredjen da radi a NE ZNA SVOJ POSAO ......
Elem nisam se nikad zalio na tu kategorizaciju......nisam ranjavan i ne treba mi nista....ali kako je nekom rvi kojem na svakoj reviziji smanjuju prinadleznosti.....a i o tim slucajevima pisao sam na temi monografija 1.bVp 1.KK

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2016, 08:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
na Bihaću 95-e obilazimo liniju plavaca iz Zalužana/Mahovljana prvi im teren.Lik ponosno pokazuje kašikaru koju je "zadužio" 91.Kočnica na pušci farbrički nerazglabana...Ja za manje od godinu dana satro tri kalaša tromblonima,protjerao po dajca municije...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2016, 09:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
motozeljo je napisao:
Elem nisam se nikad zalio na tu kategorizaciju......nisam ranjavan i ne treba mi nista....ali kako je nekom rvi kojem na svakoj reviziji smanjuju prinadleznosti.....a i o tim slucajevima pisao sam na temi monografija 1.bVp 1.KK

Moj ujak je imao sličnu situacuju. Ranjen rafalom sa 6 metaka, trenutno ostao bez bubrega, pola jetre i dijela plućnog krila. Niko nije vjerovao da će ostati živ pa ga pokrpili nekim koncima koji su kasnije ispadali tri-četri godine i kaže da je ostao živ iz inata jer je neki doktor na vma rekao "što su ga dovozili, nema nikakve šanse".

Poslije rata par puta ga na razne kategorizacije i vještačenja kao da je jebeni gušter u pitanju pa će mu narasti novi organi koje je jednom izgubio.
Čovjek isto ne traži nikakva prava, ali je ponižavajuće da te stalno zivkaju na reviziju, a svakim danom zdravstveno stanje može biti samo gore.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2016, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
rakoon je napisao:
na Bihaću 95-e obilazimo liniju plavaca iz Zalužana/Mahovljana prvi im teren.Lik ponosno pokazuje kašikaru koju je "zadužio" 91.Kočnica na pušci farbrički nerazglabana...Ja za manje od godinu dana satro tri kalaša tromblonima,protjerao po dajca municije...


Izvini meni je tvoje poredjenje glupo......zasto....ja cu svaku ap i sa drvenim a pogotovo sa preklopnim kundakom SJEBATI PRVIM TROMBLONOM....i to tako da budu neupotrebljive.......ako hocu....
Vec sam spomenuo da NE MOGU BITI SVI drvosjece......
I meni je drug bio vezista u SSNO-u i bio na Mahovljanima....nije pjesadinac nego vezista.....nije njegovo da brani ,cuva i napada na liniju....
Nikome od njih nista ne zamjeram....
Za cijeli rat sam promijenio dve ap jednu preklapacu i jednu sa drvenim kundakom......uvijek kad sam se vracao iz akcije ako je bilo imalo vremena cistio sam oruzje......

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2016, 12:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
ovdje neko napravi osvrt o budalastoj budalastoj kategorizaciji.I kao što gore roker reče da se treba paziti isključivosti tako i moj post ne treba gledati kao dubokomisaono pisanije.Svaku pušku možeš sje8ati tromblonima ako upreš u kamen,svaki dobro obučen artiljerac,vezista,vozač vrijedi više od kamare pijandura u rovu.Ali da neko makne guzicu štelom u pobrojane Sarice,Trapiste,Čardačane,Mahovljane,Zalužane da ne govorim o domu vojske kojekakvim k-dama garnizona i pritom bude izjednačen sa nekim OKB-ejcom ili prašinarom jebi ga...koliko se sjećam nismo vodili neki visoko softificirani elektronski rat već uglavnom alatkama koji su vukle oznaku M53,M57


i da...meni je takođe glupo da svakom lončiću budeš poklopčić pa makar sa neumjesnim mećanjem smajlija


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2016, 12:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Da kazem nekoliko stvari.
Prvo, ja nikad nisam "upisao staz" niti isao da me "kategorisu". Kad se zavrsio rat, odnosno kad sam razduzen iz VRS nisam imao prakticno nista, ni para ni izgledne buducnosti.
To ljeto '96 sam prezivio zahvaljujuci opremi koju sam imao od prije rata i koju sam iznajmljivao za nekih 120 DEM mjesecno. Od drzave nisam nista ocekivao, nisam nista trazio i nije me zanimalo ko koliko dobija i na koji nacin.
Imao sam srece da se pocnem baviti poslom koji mi je u stvari bio hobi i ljubav jos iz osnovne skole. To "imanje srece" se nekako proteglo evo punih 20 godina.
Otud moje insistiranje na ukidanju svih tih milostinja koje dobijaju zdravi ljudi. Sredstva i resurse treba obezbijediti za amputirce i porodice poginulih, a sve sto nama sposobnim treba od drzave je da napravi i organizuje efikasnu administraciju i rijesi nas birokratskog horora.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2016, 12:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
rakoon je napisao:
ovdje neko napravi osvrt o budalastoj budalastoj kategorizaciji.I kao što gore roker reče da se treba paziti isključivosti tako i moj post ne treba gledati kao dubokomisaono pisanije.Svaku pušku možeš sje8ati tromblonima ako upreš u kamen,svaki dobro obučen artiljerac,vezista,vozač vrijedi više od kamare pijandura u rovu.Ali da neko makne guzicu štelom u pobrojane Sarice,Trapiste,Čardačane,Mahovljane,Zalužane da ne govorim o domu vojske kojekakvim k-dama garnizona i pritom bude izjednačen sa nekim OKB-ejcom ili prašinarom jebi ga...koliko se sjećam nismo vodili neki visoko softificirani elektronski rat već uglavnom alatkama koji su vukle oznaku M53,M57


i da...meni je takođe glupo da svakom lončiću budeš poklopčić pa makar sa neumjesnim mećanjem smajlija


Majstore niko te ne tjera da citas moje postove....i zato prodji me se.......

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2016, 12:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Rocker je napisao:
Da kazem nekoliko stvari.
Prvo, ja nikad nisam "upisao staz" niti isao da me "kategorisu". Kad se zavrsio rat, odnosno kad sam razduzen iz VRS nisam imao prakticno nista, ni para ni izgledne buducnosti.
To ljeto '96 sam prezivio zahvaljujuci opremi koju sam imao od prije rata i koju sam iznajmljivao za nekih 120 DEM mjesecno. Od drzave nisam nista ocekivao, nisam nista trazio i nije me zanimalo ko koliko dobija i na koji nacin.
Imao sam srece da se pocnem baviti poslom koji mi je u stvari bio hobi i ljubav jos iz osnovne skole. To "imanje srece" se nekako proteglo evo punih 20 godina.
Otud moje insistiranje na ukidanju svih tih milostinja koje dobijaju zdravi ljudi. Sredstva i resurse treba obezbijediti za amputirce i porodice poginulih, a sve sto nama sposobnim treba od drzave je da napravi i organizuje efikasnu administraciju i rijesi nas birokratskog horora.


Malo si ti stariji od mene i radio si tj.bio si zaposlen na neki nacin....ja sam kao i vecina moje generacije koja nije radila MORAO otici u vojni odsijek po potvrdu,pa u opstinu po potvrdu pa na biro za nezaposlene kolik se sjecam...

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2016, 13:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
motozeljo je napisao:

Majstore niko te ne tjera da citas moje postove....i zato prodji me se.......

tvoji postovi su u dobrom slučaju nečitljivi i ne znam majstore niko te ne tjera da odgovaraš na moje postove...i zato prođi me se......

i kao što već pomenuti roker reče,preusmjeriti davanja tzv boračkog dodatka zdravih ljudi na RVI.Koliko se para sprljalo na mjesna spomen obilježja koja su arhitektonska rugla lokalnih kamenorezaca mogla se napraviti volvogradska "majka otadžbina zove"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2016, 14:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8753
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
rakoon je napisao:
motozeljo je napisao:

Majstore niko te ne tjera da citas moje postove....i zato prodji me se.......

tvoji postovi su u dobrom slučaju nečitljivi i ne znam majstore niko te ne tjera da odgovaraš na moje postove...i zato prođi me se......

i kao što već pomenuti roker reče,preusmjeriti davanja tzv boračkog dodatka zdravih ljudi na RVI.Koliko se para sprljalo na mjesna spomen obilježja koja su arhitektonska rugla lokalnih kamenorezaca mogla se napraviti volvogradska "majka otadžbina zove"


Hoces prevodioca da ti rastumaci moje postove ......
1. Nismo vodili elektronski rat.......
2.Protjerao pola dajca municije.....

Ima to sto Roker kaze preusmjeriti davanja kojima treba......

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2016, 14:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Kad smo obilježavali dan bataljona V.P.,sreo sam generala Kelečevića,pa dok smo u redu čekali pasulj za ručak ;-),uspijeli smo prebaciti koju,evocirati neka sjećanja,jer sam jedno vrijeme bio u njegovom obezbjedjenju.
I tada,a i sad,za mene je bio pravo oličenje generala.Stav,držanje,ponašanje,kultura...Strog,ali uvijek pravedan.
Moje lično mišljenje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs