banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jun 2012, 21:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
jel istina(sto je i logicno)da one najnize na regrutaciji,salju u tenkiste?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 21:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
alkibijad je napisao:
jel istina(sto je i logicno)da one najnize na regrutaciji,salju u tenkiste?


Istina je...a tako je bilo i za starjesine.......nismo mogli biti visi od 178 i trebalo je imati ,mislim, zube petice u glavi zbog podvodne voznje,valjda da zagrizes neko cjedilo ili kako su vec to zvali.
To mi je bio najtuzniji momenat skolovanja,odbili me zbog visine iako sam se na pregledu malo popustio u koljenima ali bio neki major Velinov i primijetio me da strcim u grupi i odmah pita "Mali kakvim su metrom tebe mjerili,izlazi iz kolone"....i ne odoh kuci poslije druge godine.... :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2012, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
sa maketarstev
oko srca me stegne kad vidim ovu tugu :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
zlikovac71 je napisao:
A evo i necega za Darijana, mada je i meni krenula voda na usta

http://paul-itk.livejournal.com/9681.html

Pa ti sad budi frajer, pa napravi jednu super dioramu!???


krol2 je napisao:
alkibijad je napisao:
jel istina(sto je i logicno)da one najnize na regrutaciji,salju u tenkiste?


Istina je...a tako je bilo i za starjesine.......nismo mogli biti visi od 178 i trebalo je imati ,mislim, zube petice u glavi zbog podvodne voznje,valjda da zagrizes neko cjedilo ili kako su vec to zvali.
To mi je bio najtuzniji momenat skolovanja,odbili me zbog visine iako sam se na pregledu malo popustio u koljenima ali bio neki major Velinov i primijetio me da strcim u grupi i odmah pita "Mali kakvim su metrom tebe mjerili,izlazi iz kolone"....i ne odoh kuci poslije druge godine.... :-?

i ja se nalozio htjeo sa 201cm tenkista da budem...al bio sam mrsav,mogli su me u vijev nagurati :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2012, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vjAMDbQrTgg[/youtube]

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2012, 17:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Gde je ovo snimano, tj gde je poligon... Vidim da je na tenku ruska zastava, a na onim stubovima pored poligona stoje zastave nekih bivsih SSSR zemalja... I kakav crni tajni snimak, kada ima publike i ocigledno je neki vojni miting :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2012, 18:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Zhukovsky outside Moscow.
ja zastavice nisam primjetio,mene zacudio spejs satl kod onih aviona i hamer jedan.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2012, 18:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Verovatno neki vojni miting :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2012, 14:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Министар Вучић ангажовао и тенкове за извлачење из сметова
Spoiler:
Тенкови у првим редовима
Александар Вучић, први потпредседник Владе и министар одбране, у чишћењу путева и саобраћајница ангажовао је и тенкове за извлачење из сметова.

- На пути Нови Сад – Суботица до сада смо извукли преко 10 камиона. Тенк за извлачење из Бачке Тополе нешто пре 18 часова извукао је преврнуту цистерну која је код Фекетића блокирала саобраћај – написано је у саопштењу, а Вучић је наредио да се читаво људство и механизација хитно ставе на располагање угроженом локалном становништву.

У отклањању последица елементарних непогода изазваних снежним падавинама у Војводини јуче рано ујутру ангажоване су јединице Војске Србије.



(Курир)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2012, 14:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
krol2 je napisao:
alkibijad je napisao:
jel istina(sto je i logicno)da one najnize na regrutaciji,salju u tenkiste?


Istina je...a tako je bilo i za starjesine.......nismo mogli biti visi od 178 i trebalo je imati ,mislim, zube petice u glavi zbog podvodne voznje,valjda da zagrizes neko cjedilo ili kako su vec to zvali.
To mi je bio najtuzniji momenat skolovanja,odbili me zbog visine iako sam se na pregledu malo popustio u koljenima ali bio neki major Velinov i primijetio me da strcim u grupi i odmah pita "Mali kakvim su metrom tebe mjerili,izlazi iz kolone"....i ne odoh kuci poslije druge godine.... :-?
а ј контам зашто тенкисти морају бити ниски, али због чега старјешине?

и гдје су слали високе мргане? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Dec 2012, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fB1BDrFzFY0[/youtube]

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2013, 21:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Malo istorijskih fotografija od mog prijatelja g.Gajića

Citiraj:
U izdanju renomirane nemacke kuce "Tankograd" nedavno se pojavila ova veoma vredna knjiga. Imao sam cast i privilegiju da pruzim doprinos autorima, i od Bojana Dimitrijevica sam dobio primerak, prvi koji je dosao u Srbiju. Knjiga je inace namenjena prodaji u EU, SAD i dalje na globalnom trzistu kao prvoklasan istorijski izvor za nase prostore.

U album su danas ubaceni novi, uglavnom nepoznati, privatni snimci vojne tehnike koristene na prostoru Balkana (Jugoslavije) tokom borbe protiv nacisticke okupacije od 6. aprila 1941 do maja 1945.


Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2013, 21:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
napusteni tenkovi "Reno" jugoslovenske vojske negde u Makedoniji kako je na njih naisla nemacka vojska, april 1941. Ovaj zaplenjeni materijal bice ubrzo stavljen u sluzbu nemackih okupacionih snaga u suzbijanju ustanka u Srbiji i delovima Bosne i Hrvatske u jesen iste godine.


Slika

Citiraj:
Ratni plen: tenkovi "Reno r35" porazene jugoslovenske vojske odvoze se u Nemacku na tehnicke prepravke nakon kojih ce biti vraceni u sluzbu okupacionih snaga Treceg rajha, najpre u Srbiji, a zatim i u Bosni i Hrvatskoj.

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2013, 21:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Isti tenk, ovog puta u nemackoj upotrebi. Za razliku od posleratnog prikazivanja u jugoslovenskoj kinematografiji gde se sugerisala velika moc tada najmodernijih nemackih "pancera" - "Tigrova" koje su pobedjivali lako naoruzani partizani, glavninu oklopnih snaga u borbama na jugoslovenskom prostoru sacinjavali su upravo zaplenjeni francuski laki tenkovi, poput ovog, do kraja rata.

Slika


Citiraj:
Srednji tenk francuskog porekla "Somua 35" zaglavljen u blatu Zapadne Srbije tokom borbi sa srpskim ustanicima u kasnu jesen 1941. Ove tenkove Nemci su dopremili iz Francuske kako bi savladali pobunu u Srbiji: ipak, nekoliko njih je ponovo bilo zaplenjeno, ovog puta od srpskih ustanika, kod Kraljeva i Gornjeg Milanovca.

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2013, 21:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Ratni snimak pun dinamike: "Somua" u prodoru negde u okolini Sapca, slamanje ustanka protiv nacisticke okupacije Srbije, jesen 1941.

Slika

Citiraj:
Zaplenjeni francuski tenk "Hockis 35" u nemackoj upotrebi tokom borbi u Zapadnoj Srbiji u jesen 1941. Iza njega se uocava i dejstvovanje haubice po polozajima ustanika.

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2013, 20:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
O razmerama borbi protiv ustanika u Srbiji u jesen 1941. godine upecatljivo svedoci ova fotografija kolone nemackih tenkova (zaplenjeni francuski "Hockis 35") koji polaze u borbu. Na bokovima tenkova se pored uobicajenih krstova uocava i neobicna oznaka "V".

Slika

Citiraj:
Nemacki vojnici voze se dresinom, malim sinskim vozilom za patroliranje prugom. Ove patrole sluzile su za osmatranje eventualnih ustanickih napada na zeleznicke komunikacije. Kuriozitet ove fotografije je da nemacki vojnici nose americki automat M1928 "Tompson" i francuske puske "MAS 36", najverovatnije zarobljeno oruzje iz napada na Francusku 1940. godine.

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2013, 20:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Aukcijski sken kolone nemackih tenkova PzI i PzII na kome stoji da je snimljen negde "u Bosni". Najverovatnije aprilski rat 1941.


Slika

Citiraj:
Zarobljene tankete Skoda SId jugoslovenske vojske, vec prefarbane u oznake Vermahta, Topola, april 1941. Svega 8 ovih vozila je bilo napravljeno u Cehoslovackoj, u fabrici "Skoda", i to ekskluzivno za Kraljevinu Jugoslaviju. Do danas je ostalo nepoznato gde su i kako ove tankete zavrsile nakon aprila 1941.

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2013, 20:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Teski tegljac "Faun" u upotrebi u nemackom vazduhoplovstvu "Luftvafe" snimljen negde izmedju Srbije i Grcke, najverovatnije 1943.

Slika

Citiraj:
Nemacki polugusenicari sa ugradjenim protivavionskim topovima i dodatim oklopom, u okolini Splita, negde izmedju 1943 i 1944.

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2013, 14:35 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
spijo je napisao:
Citiraj:
Nemacki vojnici voze se dresinom, malim sinskim vozilom za patroliranje prugom. Ove patrole sluzile su za osmatranje eventualnih ustanickih napada na zeleznicke komunikacije. Kuriozitet ove fotografije je da nemacki vojnici nose americki automat M1928 "Tompson" i francuske puske "MAS 36", najverovatnije zarobljeno oruzje iz napada na Francusku 1940. godine.



To je vrlo vjerovatno SS divizija "Charlemagne" sastavljena od Francuskih kolaboracionista :wink:
Njihov amblem:
Slika

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2013, 20:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
To je vrlo vjerovatno SS divizija "Charlemagne" sastavljena od Francuskih kolaboracionista :wink:
Nisam nigdje našao podatak da su bili na našim prostorima.Pominje se Rusija,Bjelorusija,Ukrajina,Poljska ali Juga ne.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2013, 20:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Italijanska vozila FIAT sa zanimljivom improvizovanom kamuflazom u upotrebi kod nemackih policijskih snaga u OZAK zoni koja je obuhvatala Istru i delove danasnjeg slovenackog primorja. Ove snage borile su se, sa izuzetnom brutalnoscu, protiv lokalnih pobunjenika, italijanskih i jugoslovenskih (slovenackih, hrvatskih i srpskih) formacija, monarhisticke i komunisticke orijentacije.


Slika



Citiraj:
Nemacka motorizovana jedinica tokom odmora negde na Kosovu, u leto 1943. Boja vozila ukazuje da je verovatno rec o formaciji koja se prebacuje iz Grcke prema jadranskoj obali u iscekivanju Saveznicke invazije. U pozadini se uocavaju protivoklopni topovi PAK40.

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs