banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Jun 2012, 20:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
_зока je napisao:
Osamdesetčetvorka, realno gledano, u svoje vrijeme najbolji svjetski tenk. :D

Ovo potpisujem....nasa industrija je bila vrhunska u doradi i preradi tudjih sredstava pa tako i taj tenk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
old fashion men je napisao:
Osim možda najniže siluete nije imao niti jednu drugu "naj" karakteristiku koja bi ga u konačnici učinila najboljim na svjetu, možda jeste bio među boljim, ali daleko, mnogo daleko od najboljeg.

Nije naj napredniji u to vrijeme ali po stručnim ocjenama, jedan od najboljih i najkvalitetnijih u to vrijeme.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:30 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ma daj....Nizak, prebrz, dobar oklop i dobar top. Gdje ćeš bolje? Kadar stići, uteći i na strašnom mjestu postojati. Koji su mu glavni konkurenti bili? Leopard i Abrams. Bolji od oba.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Leopard i Abrams su napredniji što se tiče oklopa (reaktivni) i elektronske opreme znači održavanje komplikovano, ali su zato veći i dosta teži plus dva puta skuplji nego M84.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Jos da mu Cajavec nije radio elektroniku tj SUV (sistem upravljanja vatrom) gje bi mu kraj bio hahaha


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Leopard napredniji? Iako je stariji skoro 20 godina?

krol2 je napisao:
Jos da mu Cajavec nije radio elektroniku tj SUV (sistem upravljanja vatrom) gje bi mu kraj bio hahaha
Šta nije valjalo sa SUV-om?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Elektronika je bila po licenci Ericssona, a optiku je radio Zrak iz Teslića i Fotona iz Slo. Leopard 1 jeste ali 1984 ti je već uveden Leopard 2 on je već druga priča...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
_зока je napisao:
Leopard napredniji? Iako je stariji skoro 20 godina?

krol2 je napisao:
Jos da mu Cajavec nije radio elektroniku tj SUV (sistem upravljanja vatrom) gje bi mu kraj bio hahaha
Šta nije valjalo sa SUV-om?


Bio neki potporucnik Skilaci u oklopnoj brigadi komandir tenka,kaze tamo negdje na Brvniku kod Samca izasao iz tenka i zaboravio spustiti luk....pljusnula kisa,pokisao SUV i poceo sam dejstvovati....nije stao dok bk nije sprasio :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Sumnjam u tu priču. Sva vojna tehnika u Čajevecu je prolazila rigorozne kontrole na meteo uslove. Pouzdano znam to. Plus, imao sam nepar tenkista u porodici.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ma sumnjam i ja,zato sam i stavio smajlija ali meni doslo ko kec na deset da zezam svoju staru majku,ona to radila tamo u Cajevcu....to im je ponos i dika. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Mada i kvarovi i kratki spojevi dolaze u obzir, pošto je u M84 automatski punjač sve je automatizovano, ali i loše održavanje ima svoje...a bilo je toga koliko hoćeš: ne moraju baš svi šarafi da se zavrnu sistem :roll:
Najviše nesreća i kvarova na njima je bilo zbog lošeg rukovanja i održavanja tehnikom...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Poslednji put menjao nepokoreni dana 03 Jun 2012, 21:47, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
To nije do tenka, nego do posade i mehaničara. Ljudima je teško da shvate da se oružje mora održavati.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
krol2 je napisao:
Ma sumnjam i ja,zato sam i stavio smajlija ali meni doslo ko kec na deset da zezam svoju staru majku,ona to radila tamo u Cajevcu....to im je ponos i dika. :)

I moja takođe, i to baš u kontroli. Žena je dobila reumu od raznih komora u kojima su testirane komponente na meteo uslove, sa ekstremno hladnih i vlažnih, tropske ili pustinjske.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
SUV mu je bio očaj živi, čak se moglo sa T 55 ručno duplo brže dejstvovati, sami tenkisti su se sigurnije osjećali u staroj 55, kaem, jeste imao nisku siluetu, bio brz, relativno tih i to je to, budimo realni to je u principu klon i ne vidim niti jedan argument po kome je taj klon bolji od orginala, čak je u mnogočemu lošij.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
_зока je napisao:
To nije do tenka, nego do posade i mehaničara. Ljudima je teško da shvate da se oružje mora održavati.

Tačno, tenkisti su bili većinom naviknuti na T55 i T34 koji su bili Kremenkov auto naspram M84 i za čije je održavanje trebala macola i malo masti :) ovaj je ipak bio precizna ratna mašina, uz dobro održavanje bio je vrhunski tenk. Kreteni su znali skinuti termo obloge i varijatore cijevi usljed temperature pa nisi mogao pogoditi soliter na 20 metara jer se ne slaže elevacija i proračun...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
old fashion men je napisao:
SUV mu je bio očaj živi, čak se moglo sa T 55 ručno duplo brže dejstvovati, sami tenkisti su se sigurnije osjećali u staroj 55, kaem, jeste imao nisku siluetu, bio brz, relativno tih i to je to, budimo realni to je u principu klon i ne vidim niti jedan argument po kome je taj klon bolji od orginala, čak je u mnogočemu lošij.

Aham, 84ka nišani ciljeve po svim uslovima na skoro 4 km a T55 na max 1 km a nije imao termo i noćne nišane. I nije isti klon pročitaj:http://stef124.tripod.com/m84.htm
Najviše se ljudi kune u TT kao službeni al ne zato što je najbolji nego zato što su na njega navikli.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:55 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
old fashion men je napisao:
SUV mu je bio očaj živi, čak se moglo sa T 55 ručno duplo brže dejstvovati, sami tenkisti su se sigurnije osjećali u staroj 55, kaem, jeste imao nisku siluetu, bio brz, relativno tih i to je to, budimo realni to je u principu klon i ne vidim niti jedan argument po kome je taj klon bolji od orginala, čak je u mnogočemu lošij.

Klon podrazumjeva da vjernost originalu. 84-orka je unapređena verzija, umnogome izmjenjena.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 22:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Ma pitaj tenkiste, uostalom, automatski punjač je bio prespor, više nego duplo sporij nego se to odrađivalo ručno u 55, tako u slučaju napada na 84 teško se branila, jednostavno ostavlja previše vremena za drugi hitac, zato je u ratu tenkisti nisu voljeli, možeš misliti crnjaka za tenkiste, zvizne pored njih RPG ili BSt, skontaju ga i onda nemoćno čekaju da 84 odradi, gledaju ono saće kako se beskonačno sporo okreće, te ovo te ono... znam da su je tenkisti mrzili, a to je dovoljno, jebeš tenk kojeg ni tenkisti ne vole.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 22:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
_зока je napisao:
I moja takođe, i to baš u kontroli. Žena je dobila reumu od raznih komora u kojima su testirane komponente na meteo uslove, sa ekstremno hladnih i vlažnih, tropske ili pustinjske.



Dobro je,nisam jedini koji voza mater po banjama zbog posledica iz vojnog pogona :lol: :lol: :lol: ali bar ima Bilo je casno zivjeti sa Titom i sajdzijske odvrtke kao uspomenu na to :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 14:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
old fashion men je napisao:
Ma pitaj tenkiste, uostalom, automatski punjač je bio prespor, više nego duplo sporij nego se to odrađivalo ručno u 55, tako u slučaju napada na 84 teško se branila, jednostavno ostavlja previše vremena za drugi hitac, zato je u ratu tenkisti nisu voljeli, možeš misliti crnjaka za tenkiste, zvizne pored njih RPG ili BSt, skontaju ga i onda nemoćno čekaju da 84 odradi, gledaju ono saće kako se beskonačno sporo okreće, te ovo te ono... znam da su je tenkisti mrzili, a to je dovoljno, jebeš tenk kojeg ni tenkisti ne vole.

Pa pazi, neki ga hude, a neki ga dižu u nebo....e sad sve je stvar obuke i navike. A često su i miješali T72 i M84 pošto su jako slični (jbg sve ti govori kako su obučeni bili), a T72 je imao problema sa punjačem opšte poznato. Al u svakom slučaju kad te nanjuši RPG ili Zolja iz blizine nema te nigdje....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 183 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs