banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 22:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Avg 2023, 14:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
To su idioti i u najboljem slučaju za ražalovanje u običnog vojnika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2023, 15:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Misliš raščinjenje....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2023, 15:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Znači, ponovljene situacije, bukvalno kao da su se školovali da prave gluposti, nešto je debelo zakazalo... Šta bi tek bilo da su Hrvati i muslimani imali Džaveline i NLAWe, pržili jugoviće zoljama... da se ne vraćamo na Vukovar i onu sprženu kolonu oklopa, kao i sveukupnu glupost i nekompetentnost u toj operaciji... Išlo se kabadahijski, "Ja sam sila!".
Neprijatelj se nikada ne smije potcijeniivati, ako izgubiš jednog jedinog vojnika zbog gluposti ili ležernosti, pogledaj sutra njegove roditelje u oči pa vidi kako ćeš... Kamoli ovo što su ljude slali na klanje, to je ne za ražalovanja već za robije ili čak prekog suda.
Čitajući neke Legijine knjige (šta god mi mislili o njemu, ipak je baruta mirisao i to dobro, i svukuda po svijetu) može da se vidi kako su oficiri tipa aparatčik pravili brljotine, gdje je važnije bilo ulizati se nadređenom nego riješiti situaciju na terenu. A takvi se u mirnodopskim uslovima uspnu gore na razne načine, pa kad se zakuva i kad treba sposobnost, ili ih nema nigdje ili ovako koštaju...
Mi i Rusi smo izgleda skloni tom da svako vuče na svoju stranu i bjesni, treba samo kod njih pogledati čuvenu ofanzivu Brusilova iz 1. Svj. rata, i kako su tom genijalcu praktično kolege generali podmetali klipove, usput vodeći svoje ljude masovno na klanje i time gurajući Rusiju ka revoluciji i propasti...
Čini mi se da onaj stav generala Mladića kao glavog i odgovornog, koji mnogima može djelovati kao krajnja arogancija i čak siledžijstvo, je ustvari bio ispravan jer jedino tako je mogao držati stvari u nekakvom redu, da se muva ne čuje kad on podigne glavu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2023, 17:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8505
munja.alex je napisao:
Misliš raščinjenje....
Ne mislim, nije pop!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2023, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Nisam čuo u vojsci za žalove poput kapetan, poručnik...za činove već jesam..
Žalove samo u Dalmaciji...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2023, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Ražalovati oficira da, raščiniti oficira ne.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2023, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Mala ispravka ovoga .... najustaljeniji termin je ražalovati (po ruskoj izvedenici) ali može i raščiniti i degradirati ...... oduzimanje vojničkog ili nekog drugog čina uz skidanje epoleta kao simbola u hijerarhiji.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2023, 11:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Posebno od 1948. nije bilo baš upotrebljavano "ražalovanje"...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2023, 11:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5623
Lokacija: Banja Luka
Ne znam gdje bih sa ovim snimkom, možda nije baš ova tema, ali ne znam gdje drugdje. A naš čovjek iz BL, pa reko da se postavi.

https://youtu.be/Vii4MWZRE18?feature=shared


Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2023, 11:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Bukvalno i jeste za ovu temu. Ovo je pola čovjek/pola tenk, a prošao je sve, sa domaćim tenkovima.
On je bješe u Čajevcu razvijao nišanske sprave za M-84, u to vrijeme revolucionarne? Mada čovjek poznaje i svaki šaraf na tenku kako se pravi, očigledno. Fascinantna ličnost.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2023, 19:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Megabyte je napisao:
Ne znam gdje bih sa ovim snimkom, možda nije baš ova tema, ali ne znam gdje drugdje. A naš čovjek iz BL, pa reko da se postavi.

https://youtu.be/Vii4MWZRE18?feature=shared


Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vlado je kralj, car i ajatolah tenkova M-84. Jedan od rijetkih preživjelih iz komisije koji je isporučio M-84 u Kuvajt, živi svjedok trke M-84 i Abramsa u pustinji (Abrams izgubio)..... koju je čuo pa napisao Lazanski. Bio u Kuvajtu, Saudijskoj Arabiji, više puta je obilazio fabriike tenkova i radio na tenkovima u Kini, Indiji i Pakistanu. Hodajuća legenda za M-84. I da napomenem, moj komšija i prijatelj.

Na jednoj slavi kod zajedničkog nam prijatelja prije nepar godina mi je detaljno opisao kako je za vrijeme odbrambeno-otadžbinskog rata "zakrpio" kupolu na M-84 koja je odozgo pogođena minobacačkom minom od 120mm i poslao ga nazad na ratište. 8)

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2023, 23:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Malo o trci ...

https://www.youtube.com/watch?v=A595ASPXhhA

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2023, 14:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Malo o T-72

https://tvfront.rs/tenk-t-72-povratak-r ... -otpisali/

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2023, 09:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Baš detaljan članak. Mada me odvelo do nečeg još detaljnijeg, jer prvi put sam čuo za "koincidentni daljinomjer". Evo ovdje u sitna crevca, preskočio sam 90% teksta dok nisam našao kako ustvari mjeri daljinu: https://thesovietarmourblog.blogspot.co ... y.html#tpd

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2024, 21:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Malo o kuvajtskim M-84

https://tvfront.rs/kuvajtski-tenkovi-m- ... -ukrajinu/

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2024, 01:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
Uskoro ukrajinski....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2024, 17:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Ускоро Ланцетови.

П.С. Зар нису 84-ке мало слабије репутације, по питању поузданости? Мислим, дефинитвно су имале нека напредна техничка рјешења за своје вријеме, али их је мало био глас као Рено 1.9 "децеми", зар не? (мада има неколико верзија тог мотора, али мислим да га је она са америчком Делфи пумпом "прославила"...). Сви кажу да је код нас рат изнијела стара добра 55-ица.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2024, 19:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Pametni ljudi tvrde da nije bilo obučene posade za M-84. Zato se M-55 bolje pokazao.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2024, 20:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
T-55, kolega. To su bili CCCP tenkovi....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2024, 11:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Rivaldinho je napisao:
Ускоро Ланцетови.

П.С. Зар нису 84-ке мало слабије репутације, по питању поузданости? Мислим, дефинитвно су имале нека напредна техничка рјешења за своје вријеме, али их је мало био глас као Рено 1.9 "децеми", зар не? (мада има неколико верзија тог мотора, али мислим да га је она са америчком Делфи пумпом "прославила"...). Сви кажу да је код нас рат изнијела стара добра 55-ица.



Neću reći da nisi u pravu, ali pitaću jednog eksperta za M-84 koji živi i radi u BL a bio je dio ekipe koji je radio i završio projekat Kapela. Da li je bilo kakvih problema sa motorom?

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs