banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 01:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 856 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 43  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
_Krol_ je napisao:
veljo1981 je napisao:
Ovo Krolovo stela objasnjava stanje kakvo je uvijek bilo u nasoj vojsci i znaci objasnjava sve ono sto sam ja naveo ranije

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

rekao sam da necu vise pisati na ovakvim temama gdje se o ratovanju prica na osnovu kantera i slicnih video igrica niti komentarisati pricu tipa komanda puna debelih pukovnika pijanih i sl.
tvoja generalizacija stvari je uvreda za jedan ogroman broj starjesina koji su izginuli..ostali bez dijelova tijela ili na kraju krajeva posteno odratovali svoje i posteno vodili svoje ljude i glave im sacuvali...veci broj od tog tvog broja lopova i losih ljudi....a ako ti je ovo godina rodjenja tek onda pojma nemas o cemu pricas
Zaujeo sam se tog ljeta noseci im pivu, i to po dvije svakih pola sata, nece cetiri da im se ne grije, svakih pola sata zovu
Ne znam zasto to mijesas sa ratom i poginulim i ranjenim, ja sam sluzio u miru
Mene je bilo sramota uniforme, pogotovo jedne prilike kad je sfor pravio raciju, mislim da je i njima bilo neugodno
Da spomenem pilote, ove mladje, ispod cina majora, pravi profesionalci, normalni ljudi, taj te nece slati ni po cigare ni po pivu, porazgovarace s tobom, ponudice te ako sta jede il pije, nikakvih kompleksa... Eto vidis da nije sve crno


Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
znaci plavac...ti ljudi nisu ni uceni da budu starjesine..ne znam jel pricas o zaluzanima ili mahovljanima ali svejedno
.ne mogu da polete dok ne popiju koju...ne bi ni ti da su te obarali kao njih


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
znaci plavac...ti ljudi nisu ni uceni da budu starjesine..ne znam jel pricas o zaluzanima ili mahovljanima ali svejedno
.ne mogu da polete dok ne popiju koju...ne bi ni ti da su te obarali kao njih


Oni sto su tebe "ucili" da pilotiras na gazeli na IKM 1.KK u Prnjavoru su pili za cetvoricu,,,,, al su tjerali onu gazelu svaka im cast!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Poslednji put menjao motozeljo dana 05 Mar 2018, 22:41, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ja sam cesto gledao kako ne mogu ni da sidju niz stepenice i iz tvoje perspektive mozda mozes da opravdas, ja ne mogu, mozda bih iz tvoje koze gledao drugacije al iz svoje ne mogu, vojska ne moze biti sprdnja ne znam kakav da je razlog u pitanju

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
motozeljo je napisao:
_Krol_ je napisao:
znaci plavac...ti ljudi nisu ni uceni da budu starjesine..ne znam jel pricas o zaluzanima ili mahovljanima ali svejedno
.ne mogu da polete dok ne popiju koju...ne bi ni ti da su te obarali kao njih


Oni sto su tebe "ucili" da pilotiras na gazeli na IKM 1.KK u Prnjavoru su pili za cetvoricu,,,,, al su tjerali onu gazelu svaka im cast!!!

Pana..Njezic i Mister..3 najveca gospodina sto je avijacija ikad imala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
veljo1981 je napisao:
Ja sam cesto gledao kako ne mogu ni da sidju niz stepenice i iz tvoje perspektive mozda mozes da opravdas, ja ne mogu, mozda bih iz tvoje koze gledao drugacije al iz svoje ne mogu, vojska ne moze biti sprdnja ne znam kakav da je razlog u pitanju

Sent from my LG-D855 using Tapatalk




Ali si generalizovao stvari ....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
motozeljo je napisao:
_Krol_ je napisao:
znaci plavac...ti ljudi nisu ni uceni da budu starjesine..ne znam jel pricas o zaluzanima ili mahovljanima ali svejedno
.ne mogu da polete dok ne popiju koju...ne bi ni ti da su te obarali kao njih


Oni sto su tebe "ucili" da pilotiras na gazeli na IKM 1.KK u Prnjavoru su pili za cetvoricu,,,,, al su tjerali onu gazelu svaka im cast!!!

Pana..Njezic i Mister..3 najveca gospodina sto je avijacija ikad imala


Mene su jednom i nikad vise provozali....povracao sam kad smo sletjeli. Ali da su bili majstori svog zanata ...priznajem.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Racuna li se ko je sluzio u bileci SRO


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
_Krol_ je napisao:
Kakvo urbano ratovanje....sta je tu moderno...dakle neko hoce reci zauzmes Jajce sve prazno do Vakufa...aha...al juce.

Nećeš da shvatiš da si i sam počeo da se modernizuješ u skladu sa trendovima. Nema više nive, pinca ili puha, sad je in bijela tojota, pam na krov i samo gas do sledećeg utvrđenja. :D
Nema skretanja sa asfalta, ništa se ne dešava između jer to se nemože pokriti kamerama da se kači na fb i yt.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 23:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
motozeljo je napisao:
veljo1981 je napisao:
Ja sam cesto gledao kako ne mogu ni da sidju niz stepenice i iz tvoje perspektive mozda mozes da opravdas, ja ne mogu, mozda bih iz tvoje koze gledao drugacije al iz svoje ne mogu, vojska ne moze biti sprdnja ne znam kakav da je razlog u pitanju

Sent from my LG-D855 using Tapatalk




Ali si generalizovao stvari ....
Nema tu kompromisa, to je vojska, nisu izvidjaci, bio sam kao klinac u Srbiji izvidjac, bio veci profesionalizam nego ovde

Puno negativnog iskustva u mom slucaju, jako malo pozitivnog, pozitivno kad u Kozari cujes kad svi dreknu Bog ti pomo'go i par puta sam znao cekati gradski u uniformi a bas mi je stajala dobro i onda stane kakav djed i gleda te a oci mu sjaje koliko mu je drago sto vidi svog vojnika, bas onako osjecaj za zivota da pamtis. I onda se vratis u kasarnu i razocaras se u sve...
Ne znam kako je sad al vjerovatno je na vecem nivou, tad je stariji vodnik imao 350 km a kapetan 500 i nesto sitno, malo, pa istrese frustraciju na nekom vojniku koji je dosao na obuku, ne moze to tako i sta god ti i Krol rekli ne moze to opravdati

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 06:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
veljo1981 je napisao:
motozeljo je napisao:
veljo1981 je napisao:
Ja sam cesto gledao kako ne mogu ni da sidju niz stepenice i iz tvoje perspektive mozda mozes da opravdas, ja ne mogu, mozda bih iz tvoje koze gledao drugacije al iz svoje ne mogu, vojska ne moze biti sprdnja ne znam kakav da je razlog u pitanju

Sent from my LG-D855 using Tapatalk




Ali si generalizovao stvari ....
Nema tu kompromisa, to je vojska, nisu izvidjaci, bio sam kao klinac u Srbiji izvidjac, bio veci profesionalizam nego ovde

Puno negativnog iskustva u mom slucaju, jako malo pozitivnog, pozitivno kad u Kozari cujes kad svi dreknu Bog ti pomo'go i par puta sam znao cekati gradski u uniformi a bas mi je stajala dobro i onda stane kakav djed i gleda te a oci mu sjaje koliko mu je drago sto vidi svog vojnika, bas onako osjecaj za zivota da pamtis. I onda se vratis u kasarnu i razocaras se u sve...
Ne znam kako je sad al vjerovatno je na vecem nivou, tad je stariji vodnik imao 350 km a kapetan 500 i nesto sitno, malo, pa istrese frustraciju na nekom vojniku koji je dosao na obuku, ne moze to tako i sta god ti i Krol rekli ne moze to opravdati

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Veljo o kakvoj ti obuci pricas ako si nakon tri mjeseca razduzio licno naoruzanje? I vise ga nisi uopste duzio?
Za sta si obucavan u Mahovljanima / Zaluzanima?
I dalje izbjegavas da das odgovor , jer da si prosao pravu vojnicku obuku ne bi imao vremena da razmisljas o "istresanju frustracije" na nekom vojniku. Ocigledno je da nisi prosao pravi "dril" u vojsci koji se sastoji od "bezveznog" i "nepotrebnog" ponavljanja odredjenih stvari dok se ne dovedu do automatizma.
Konkretno navedi sta ti se to tacno nije svidjalo i kako se istresala frustracija na vojniku na obuci ...

Situacija u OS bih nije ni malo vesela , hrana je losa , vojnici su odbijali hranu koja se sprema jer je iz konzervi ....za obuku nisam siguran kakva je....
I jos nesto ...postavio sam slike od mog ratnog druga , koji je bio u vojnoj policiji u Bg pa u 1. bVP 1.KK ......on i dalje nosa domacu ap sa drvenim kundakom.... gdje je Aikus do objasni kako to ako su svi pripadnici OS naoruzani sa m16....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Poslednji put menjao motozeljo dana 06 Mar 2018, 06:34, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 06:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
motozeljo je napisao:
Pripadnik vojne policije 1.Republika Srpska puka ..... inace Krolov i moj ratni drug i brat.
Obratite paznju sta nosi ..... od naoruzanja.

Slika

Slika

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 08:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39418
Lokacija: Месечева икра
Eo željo ka nisam razdužio oružje nakon tri mjeseca, nego odgulio svih devet mjeseci bez ikakvog izbjegavanja. Artiljerija. Obuka minimalna, pješadijska do zakletve, artiljerijska u kratkim crtama. Glavna uloga je bila da čistimo snijeg ( i to ne lopatama nego na dasku pričvršćeno dno od školske stolice pa tovariš u šatorsko i vučeš na drugi kraj kasarne) i radimo na farmi svinja koje je "puki", komandant kasarne, prodavao za svoj groš. Čovjek ni jednom nije izašao na smotru al je svako jutro pregledao farmu i gice. 28 dana nam nisu dali da se okupamo iako smo imali sve uslove. Hrana kao za kerove. Oficirima je bilo bitnije da se zatvore u kancelariju i cugaju (zima, Han Pjesak jbt) nego da budu s vojskom. Samo jedan je bio "ratni kadar" i taj je bio najbolji, čovjek nafuran na vojsku pa svako jutro obrijan, zategnut, uz vojsku stalno, kako oficir i treba da bude. Ovi što su došli sa akademije valjda ih preuzelo opšte beznađe pa kao raspušteni kerovi. Vojsla samo na papiru, u stvarnosti raspuštena banda. Meni kao klincu koji je obožavao vojsku i koji potiče iz porodice koja je svoj obol davala u svakom od oslobodilačkih ratova i koja je imala par oficira to je bilo otrežnjenje. Kad je počeo rat mi smo imali vojsku. Kad je završio ostalo nam je samo sjećanje na nju. Čast svakome ko je rat proveo u rovu sa puškom al komanda je zakazala.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 08:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2366
motozeljo je napisao:
...postavio sam slike od mog ratnog druga , koji je bio u vojnoj policiji u Bg pa u 1. bVP 1.KK ......on i dalje nosa domacu ap sa drvenim kundakom.... gdje je Aikus do objasni kako to ako su svi pripadnici OS naoruzani sa m16....


Vojniče, sta si navro na ljude. Neće niko htjeti sa tobom da ima prepisku na forumu. Na mjestu voljno :) Ja ne volim vrijeđati ljude, pa ću zadržati taj nivo. Pitaj kolegu gdje je imao obuku kada je uslikana ta slika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 09:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Mislim da se pocelo pisati o opremi koja se koristi ili se koristila u JNA, kasnije u VRS...
Moje skromno misljenje je da je ta oprema bila fantasticno koncipirana, osmisljena i kompletirana, od uprtaca, koji su potpomagali nosenje dijela opreme na opasacu, transportne vrece, satorskog krila, asova, gas maske, porcije za hranu, vojnickog noza, rapa, rucnih bombi, vojnickog sljema itd.
Dobro obucen vojnik, sa sobom je nosio gotovo sve sto mu treba da bude koliko je moguce samostalan dan ili dva, SDO itd itd... obavezna je bila i krema za cipele, realno kad gledas budalastina, ali u praksi dobra cizma koja se dobro odrzava cuva glavu, dakld ne propusta vodu sto je najvaznije, a moje je misljenje da je nasa vojnicka cizma, najboolja i najudobnija obuca koju sam ikad nosio, samo treba vremena da se noga navikne, a onda je bolja od bilo kojih patika ili slicne zajebancije...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 09:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ma ne valja to nista....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 09:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
_Krol_ je napisao:
ma ne valja to nista....

U pravu si, njje bilo ic naocala...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 09:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8772
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Aikus je napisao:
motozeljo je napisao:
...postavio sam slike od mog ratnog druga , koji je bio u vojnoj policiji u Bg pa u 1. bVP 1.KK ......on i dalje nosa domacu ap sa drvenim kundakom.... gdje je Aikus do objasni kako to ako su svi pripadnici OS naoruzani sa m16....


Vojniče, sta si navro na ljude. Neće niko htjeti sa tobom da ima prepisku na forumu. Na mjestu voljno :) Ja ne volim vrijeđati ljude, pa ću zadržati taj nivo. Pitaj kolegu gdje je imao obuku kada je uslikana ta slika.



Oficiru nisam ni na koga navro, kako ti kazes. Komandu na mjestu voljno mozes izdati svojim vojnicima,svojoj zeni ili kome god hoces. MENI NE jer nisi i niti ces ikad biti moj oficir ni predpostavljeni , u to budi siguran.

Gdje i kad sam bilo koga ovdje uvrijedio? Navedi !!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 09:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8504
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
.... a moje je misljenje da je nasa vojnicka cizma, najboolja i najudobnija obuca koju sam ikad nosio, samo treba vremena da se noga navikne, a onda je bolja od bilo kojih patika ili slicne zajebancije...

Uh, to bi se dalo diskutovati.
Ja sam za tih 9 mjeseci nagledao svega povodom tih čizama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2018, 09:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2366
@moto, vidiš da se zezam, polako.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 856 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs