banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 856 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 43  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Mar 2017, 19:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Barski tovar 2

Brodovi , naravno , nisu bili zapljenjeni jer su po istovaru uredno otplovili sa posadama dalje svojim poslom; da su bili zapljenjeni zbog sverca oruzja za Hrvatsku u Jugoslavenskim teritorijalnim vodama bili bi prodani na licitaciji ili bi presli u vlasnistvo drzave , posada bi bila krivicno gonjena itd.
Drzava tj. SFRJ je kupila oruzje po Baltiku i Libanu i posteno ga platila. Pitanje je sta je poslije sa tim naoruzanjem bilo???

Barska luka je tada bila BLOKIRANA VOJNOM POLICIJOM Titogradskog korpusa JNA , a zeljeznica je morala da skupi teretne vagone da bi mogla da sve to prevuce.
Kazu da je MUP Crne Gore "iscenirao" neku "eksploziju" kod nekog vijadukta u Sandzaku , te su ubili dvije muve jednim udarcem , em su zaustavili saobracaj da vojni transporti iz Bara brze prodju ,em su za "eksploziju"optuzili "islamske fundamentaliste" iz Sandzaka.

Ono sto se o "Barskom tovaru" zna - nije mnogo: bilo je tu razne municije , pretezno artiljerijske , razne vojne opreme , rijecni patrolni camci , nekoliko dobrih helikoptera Mi-17v6 i izvjesna kolicina automatskih pusaka "Heckler und Koch" G3 sa pripadajucom municijom iz Libana.......

Da ne bi bilo zabune ovo je malko sazeti isjecak jednog novinarskog teksta objavljenog u jednom "demokratskom" listu za vrijeme "demokratskih promjena " u Srbiji.......

Nastavak slijedi ....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2017, 21:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Barski tovar 3

Kao i svi koji su cuvali luku Bar , pa i ja , smo "popusili" pricu o uhvacenim brodovima koji su svercovali oruzje za Hrvatsku.

Bio sam pripadnik cete vojne policije Titogradskog korpusa JNA koja je obezbjedjivala luku Bar za vrijeme istovara kontejnera.
U tom momentu luka Bar je imala tri prstena obezbjedjenja , prvi spoljni prsten je drzala vojna policija , drugi prsten su cinili pripadnici MUP-a Crne Gore a treci prsten je cinila strazarska (cuvarska) sluzba same luke Bar sa dugim cijevima.
U novinarskom tekstu se spominju helikopteri , vidio sam elise helikoptera u kontejneru ..... Ostali kontejneri su bili krcati sa uniformama , carapama , cizmama ......vidjeo sam i sanduke sa puskama i municijom na njemackom jeziku.....bilo je toga poprilicno jer su kontejneri slagani i po cetiri u visinu.

Kad je krenuo transport kontejnera zeljeznicama je trebalo dobrih petnaest dana da isprazne luku Bar ,vozovi su samo dolazili i odlazili , nama je receno da se sve vozi u nekoliko skladista u Danilovgradu i Niksicu , mada koliko je toga bilo mislim da sva skladista u Crnoj Gori JNA i MUP-a ne bi mogla primiti toliku kolicinu naoruzanja.

Glavni koordinator samog obezbjedjenja luke Bar je bio MUP Crne gore , jer su oni imali i patrolnu sluzbu u samoj luci . Sama luka Bar je specificna jer pored dijela koje je kao zaliv(kotlina) dio luke je i gledao na otvoreno more i tu je nas desetak vojnih policajaca drzalo strazu zajedno sa policijom Crne Gore i luckim obezbjedjejem. Jedna opaska ; nijedan dan se nije desilo da sam vidjeo istog policajca ili luckog strazara , stalno su ih mijenjali.....
Nas je zapala straza 12/12 , 12/24 ......Nosili smo pancire , borbeni komplet za ap od 150 metaka , dve cuturice vode po vojniku i jedan sdo svaki dan , cak smo imali i 24h dezurstvo medicinske ekipe u luci jer su ZMIJE bile domace zivotinje a i prije naseg dolaska nekolicina strazara iz luke su fasovali ujede zmija. Teren gdje sam ja boravio bio je poprilicno nepristupacan , sami kamenjar i naravno pun gmizavaca......
Dobili smo i naredjenje da nista ne smije uci , pogotovo ovaj moj dio koji je bio malo izdvojen i imali odobrenje da pucamo.....
Elem par noci od pocetka strazarenja prvo je jedan Sarajlija istresao rafal prema jednom zbunu i masakrirao kravu koja je zalutala uz zicanu ogradu , a par dana kasnije sam i ja roknuo dve ovce.......Mup Crne Gore je uredno platio odstetu vlasniku a mi smo pohvaljeni ......za budnost :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2017, 22:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Svaki stražar ima odobrenje da puca, kako kažeš. Ti kao stražar nemaš nikakve veze sa time, radi se o komandnoj odgovornosti. Izdati takvo neređenje je nelegalno, bilo tada i danas jer nema suštinskih promjena u zakonu i propisima. Avioni imaju elise a helikopteri lopatice.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2017, 22:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Daj objasni meni laiku sta je tu nelegalno, cemu onda naoruzan strazar?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2017, 22:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
nuvolari je napisao:
Svaki stražar ima odobrenje da puca, kako kažeš. Ti kao stražar nemaš nikakve veze sa time, radi se o komandnoj odgovornosti. Izdati takvo neređenje je nelegalno, bilo tada i danas jer nema suštinskih promjena u zakonu i propisima. Avioni imaju elise a helikopteri lopatice.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Odakle da krenem.....Moja greska , u pravu si avioni imaju elise a helikopteri lopatice ....

Nigdje NISAM naveo : "Svaki strazar ima odobrenje da puca , kako kazes ".
Bilo ko kao strazar odgovara za svoje postupke a to znaci da svaki metak koji ispalis MORAS DEBELO OPRAVDANJE DA IMAS , odgovornost ide od vojnika ka starjesini po vertikali .....
Ako si imalo citao tekst a valjda jesi navedi mi bar jedan dio koji je LEGALAN .......

I sta ce JNA puska "Heckler und Koch" g3 7,62*51mm kad je JNA koristila 7,62*39mm???????

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Mar 2017, 23:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Legalno si upucao ovcu vjerovatno nije stala po naređenju. PS prepoznaje samo jednu situaciju gdje je dozvoljena upotreba oružja a sve izvan toga se ispituje radi neproporcionalne upotrebe sile.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2017, 06:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Da samo je to legalno , a sve ostalo nije. PS je jedno a RL je nesto sasvim drugo.....
Utrosena municija je namirena iz ........ namirio je MUP CG , a niko od vojnika nije sankcionisan po bilo kom osnovu ...... jednostavno nije se desilo.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2017, 08:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Nisam rekao da je sve ostalo nelegalno već da bi moglo biti ispitano. Ti kao stražar tj vojni policajac nemaš odgovornost jer ne poznaješ širi kontekst situacije, ako ti je naređeno da čuvaš prostor na taj način onda si dužan da izvršiš naređenje. Radi se isključivo o komandnoj odgovornosti. Realno stražari su ubijali ljude u jna i ne vjerujem da je iko došao i blizu optužnice jer je stražarsko mjesto zaštićeno po PS baš kao što je veljo1981 napisao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2017, 09:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
propisana je bila tacna procedura postupka strazara koje se morali pridrzavati...3 upozorenja stoj stoj pucacu stoj pucacu...metak nikad nije bio u cijevi....vrlo vrlo rijetko je dolazilo do otvaranja vatre....jos rjedje su bile takozvane mrtve straze gdje se odmah pucalo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2017, 09:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Straza nije odredjena sa 3 rijeci. Ovdje pojedinci misle da je straza rambo stil, da cim neko predje ogradu treba biti upucan.
Na strazi je ljudsko bice, a ne robot.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2017, 10:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
naravno da je ljudsko bice...svojevremeno sam vojnika na strazi u skoplju nasao kako na strazarskom mjestu prema Sutki,dijelu grada gdje je kusturica snimao filmove,guzi cigancicu kroz zicu za konzervu mesnog nareska


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2017, 10:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Mile ti majke! Povelike rupe na ogradi,a?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2017, 10:56 
Citiraj:
guzi cigancicu kroz zicu


glory wire, a ne glory hole... :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Mar 2017, 11:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Bila je takva prica i kod nas, u kasarni u Volinji, neka stara prostitutka pridje zici i naguzi se a vojska se smjenjuje, baci pare kroz zicu i dere, cigo bio zadnji i kad je izderao provuce ruku i pokupi joj pazar a ona uzela galamiti "Cigo ima da te udavim kad izadjes u grad" :)

Bez obzira ta strazarska prica je ok ako je covjek normalan ali ako zeli da ubije nista ga ne moze sprijeciti, uvijek moze reci nije htio stati, pucao sam uvis i nije stao i jbg, bas mi je sad zao, jos moze malo i kod psihijatra da se zali pa penziju da izvuce

@_Krol_ jesi li rekao cigancici ima cika Krol Euroblok? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2017, 17:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Nije Besparicin sa cigišima, ali je i dalje dobar

Spoiler:
Slika

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2017, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Sredjivanje i pranje ....

https://video.img.ria.ru/Volume36/Flv/2 ... pi.tte.mp4

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2017, 18:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Ovako kada ga gledaš, ništa posebno. Onda pogledaš sliku kada je kraj T90 i vidiš kolika je to mrcina!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 09:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[video]http://www.youtube.com/watch?v=atV6HytdfSA[/video]

Ma daj, sa 15m pucaš i probijaš.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 09:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
sta ti nije jasno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2017, 09:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sumnjam da bi bila probojnost na 100m, ali tebi vjerujem.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 856 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs