banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Nov 2011, 16:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Koji deo druge recenice ti se ne svidja :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2011, 16:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Kako te nije sramota da pored takvog avatara i potpisa napišeš kako je luger smiješan? Ova današnja omladina je skroz pošandrcala.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2011, 16:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma pogresno se izrazih, ipak je to old skul :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 14:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
читам у Блицу од прије неки дан, извоз оружја који је направила Њемачка, 1996. је износио око 2,2 милијарде долара, а 2010. око 6,6 милијарди.

у свему томе још се спомињу неке контраверзе у вези њемачких тенкова у Сирији и пушки у Либији. Мислим да је у питању Хеклер и Кох Г-36, ал' стварно нисам сигуран да ли је то тачна ознака пушке


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 14:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Jeste G36 je ispravan naziv:
http://en.wikipedia.org/wiki/Heckler_%26_Koch_G36

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2012, 12:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
nepokoreni je napisao:
Rocker je napisao:
Jel neko od vas ikad vidjeo Gorenje automat ? Slovenci ga napravili negdje pred rat, dobos sa 200 metaka, malokalibarska municija.
Cudo ! :)

Gorenje MGV
Slika
Citiraj:
Slovenska policijska strojnica MGV 176. Kalibar .22 LR. Dužina 480 mm (sa sklopljenim kundakom) odnosno 745 mm (s otvorenim kundakom), cijev 260 mm. Masa praznog oružja 1,81 kg, masa punog 3,4 kg, punjenje bubanj sa 176 metaka (ranije inačice) ili 161 metak (kasnije inačice), teoretska brzina gađanja 1200 - 1600 metaka/min, učinkoviti domet oko 150 m


Imao ja ovo govno.....ukrali mi od specijalne policije Slovenije kad smo im upali u magacin u Ljubljani na pocetku onog nazovi rata u Slo....plus hrpa uzija,ingrama i heklera petica.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2012, 12:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Nije sto je ja imam,ali ovo je puska....
Slika

Steyr ssg-69 sa swarovski optikom koju su hrvati koristili protiv nas u zadnjem ratu.Cime su nas dekali dobro smo i prosli.....ovo slaze 5 metaka u 2 cm na 200 m......kad samo pomislim na nas PaSP.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2012, 17:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Uh dobra :love4:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Imao sam ovakav steyr ssg 69, 308 win. sa zf 84 optikom, samo nije imao nogare i bio je crn, koliko mogu uporediti ovako na sliku čini mi se da je imao malo kraću cjev. Onako, nije me imresionirao, ne zato što nije dobar, već sam došao u posjed dragunova

Slika

Nakon dragunova, svaka druga puška je poput ćuskije, jednostavno to ležanje, lakoća nošenja izgled... po meni nema bolje puške, ko jednom to uzme u ruke, za njega druga puška ne postoji.

Kasnije sam ga malo što se kae bacio u overclocking, začepio rupu na cjevi kroz koju ide povrat gasova u komoru i zbog predostrožnosti stavio malo jaču oprugu, nači nakon svakog ispaljenja repetiranje ko karabin, nije više bilo poluautomatski, kako je to treslo jebote, puna iskoristivost, sa tom dužinom cjevi i rotacijom zrna, msm da mu je pad zrna sa nekih 120 cm na 1200m prepolovljen, kasnije sam se igrao sa punjenjem i težinom zrna ali nisam imao mogućnosti da to sve na pravi način testiram i zavedem rezultate

o elegancij ove puške najbolje govori slika ogoljenog SVD- dragunova

Slika

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 23:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Crni kratki ssg je policijska puska a zeleni sa mehanickim nisanom i duzom cijevi vojna snajperska.
U rusa zbog nase snajperske puske ne vjerujem ni malo......nisam pucao iz originalnog ali ono sto je nasa postizala i sa snajperskom municijom je nula bodov zato ni ovome ne vjerujem....
a o zrakovoj standardnoj optici necu ni da govorim....jos veca nula


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 23:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Naša je smeće i nema nikakvih dodirnih tačaka sa Rusom, ni po izgledu, ni po karakteristikama, niti bilo čemu.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 23:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
<izvini ,ne bih da polemisem ali ja koliko znam nas pasp je licenca Dragunova i ja vece razlike ne vidim sem supljeg kundaka
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 23:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ogradjujem se jos jednom...Dragunova niti sam drzao u rukama niti pucao iz te puske.....ali na oko bih rekao vrlo vrlo slicno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2012, 00:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Pogledaj malo bolje, a potrebno je zaviriti i unutra, a još kad ga uzmeš u ruke sve postaje jasno, kao što je i naša AP teško smeće za orginalni ruski AK 47 tako i svaka sličnost prestaje sa tim na oko slično. Inače SVD također ima lošu optiku, a do njegove orginalne municije (7N14) bilo je nemoguće doći, ova puška ne postoji ni u jednoj drugoj vojsci osim u ruskoj, naravno postoje verzije kao naša ili kineska.
Ova puška da ima bolju optiku ne bi imala konkurencije, ali optika joj je nula, čini mi se 4x24.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2012, 19:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Ako pogledaš zahteve koji su postavljeni pred tu pušku kao i ostale puške slične namjene može se reći da je optika zadovoljavajuća. Ne pretjerano komplikovana, jeftina za proizvodnju i opremanje velikog broja korisnika te upotrebljiva za daljine na kojima se u to vrijeme rješavala većina zadataka (400-800 m).

Puška za front i svakodnevno vucaranje ispunila sve što je traženo. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2012, 15:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Razlika između naše i ruske je u kalibru i težini (obradi donekle) a optika je sasvim zadovoljavajuća za dejstva daljine do 800 m za koje je i namijenjena, a optika je i napravljena da je čitav dan vučeš po blatu, kiši i mrazu bez da se ošteti. Uzmi Swarovski optiku i Fanzoj pušku kojom na 800 m skida buve na repu lovačkog kera, al ako ti ispadne ne saginješ se po nju - nije joj ni namjena da se lupa, haba i udara, nego iz futole u lovište, i čišćenje pa u futrolu.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2012, 16:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
nepokoreni je napisao:
Razlika između naše i ruske je u kalibru i težini (obradi donekle).


Mehanizam je različit takođe, jer je M76 nastala kao uvećana M70 prilagođena metku 7.92x57 dok je SVD od početka razvijana kao snajperska puška.

Mada što se tiče namjene to je to. Sad koliko su obe uspješne nebih komentarisao jer nikad nisam imao priliku da gađam sa SVD. Nadam se da hoću nekada. 8)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2012, 17:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
nepokoreni je napisao:
Razlika između naše i ruske je u kalibru i težini (obradi donekle) a optika je sasvim zadovoljavajuća za dejstva daljine do 800 m

Razlika između naše i ruske je u svemu, to su dvije potpuno različite puške koje ne treba ni uspoređivati.
Optika na SVD-u je smeće i vrlo teško je gađati bilo što na većoj udaljenosti od 600m, pogotovo ako nemaš odgovarajuću municiju (7N14) do koje je nemoguće doći, inače sama puška je čisto savršenstvo, tako da ako imaš dobar vid i ne treba ti optika 8) pogotovo što je vojna puška i za takvo korištenje, znači pogodi neprijatelja pa gdje bilo.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jun 2012, 19:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Pa to i govorim, drugačiji kalibar, drugačiji pritsak gasova - drugačiji mehanizam :wink: Za optiku rusku ne bih znao kakva je nisam je imao priliku koristiti, ali znam da se to može vrlo lako zamijeniti tako da to nije veliki hendikep puške :)

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2012, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Nađem nekidan bačen automat M-56 ali nema okvira za municiju pa ako neko ima za prodati neka se javi na PP.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 148 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs