banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 18:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 200 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 13 Okt 2012, 16:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39451
Lokacija: Месечева икра
Tpojka je napisao:
Takva paušalna izjava ga je direktno dovela. Ovo što sam rekao Caplar-u se odnosi upravo na to.

Izjava je bila odgovor na post koji je i sam bio pun neisitna (potvrdili shlager i krol2) i napisao ju je direktni posmatrač događaja u Prijedoru. Skloniji sam uzeti njegovo mišljenje kao relativno objektivno ( uz malu distancu zbog ogorčenosti događanjima u Prijedoru i okolini) zbog onoga što znam događanjima u Prijedoru u ratu i "čovjekoljublju" koje su Prijedorčani pokazali tih godina.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 13 Okt 2012, 16:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Tpojka je napisao:
Sa druge strane, citat je izrečen od osobe za koju postoji opravdana sumnja da će se složiti ma sa i jednim herojskim poduhvatom navedenih jedinica, tako da Caplar i nema neki bitan razlog za sekiraciju.


Sumnje su jedno, a cinjenice drugo. Nasluso sam se i ja iz prve ruke prica i pricica iz sve tri vojske, ali jos uvijek najvise vjerujem svojim ocima i onom sto sam dozivio i vidio. Respekt za sve koji su casno otisli da brane i bore se za svoje, ali su nazalost svi puno vise pokazali svoju losiju stranu nego neka herojstva i junacke podvige. Cast pojedincima i izúzecima. Caplar da se drzao teme i pisanja o koridoru, ni slova ne bih zucnuo,to nek drugi rasude, ali kad se podje s bombaskim bajkama o desavanjima u kraju gdje znam i vise nego sto bih volio, nek oprosti....

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 13 Okt 2012, 16:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Lud je svako ko na bilo koji način podržava neki oblik zločina, ali je prva izjava bila itekako više nego hrabra.
Pristupam tematici sa pravnog, a ne emocionalnog aspekta, jer u drugom slučaju nikad vatra polemike ne bi mogla biti ugašena.
Ako će pravac teme određivati emocionalni aspekt, bilo bi lijepo vidjeti na šta će i to da izađe.
Žao mi je nastradalih, da me neko slučajno ne bi pitao kojekakve gluposti.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 13 Okt 2012, 17:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39451
Lokacija: Месечева икра
Tema ne treba da se gleda samo "sa pravnog" aspekta nego i sa ljudskog i emoncionalnog jer pišu učesnici događanja o kojima je riječ. Ne može od njih očekivati da pišu bez uplitanja osjećanja. Sud na osnovu toga treba donijeti hladne glave, razmotrivši i dobre i loše aspekte događanja i učesnika.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 13 Okt 2012, 17:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
[off]Sud gleda sa pravnog aspekta jer nema te mjere koja će reći da je tebi nečeg žalije nego meni.[/off]

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 13 Okt 2012, 17:49 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
u svakom gradu su postojali pljackasi, nebitno koje nacije..sto se tice prijedora i sane jednostavno je bilo pravilo "ko pre djevojci njegova je"..isto tako se desilo i na drugim mjestima u BiH..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 17 Okt 2012, 23:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Apr 2012, 14:10
Postovi: 10
Schlager je napisao:
prvo da se ogradim i kažem,čast svima,pogotovo poginulima i ranjenim borcima 43 prijedorske,ali pola od ovoga je izmišljeno i dodato..takođe,bilo je tu i divnih momaka,i dobrih jedinica,pogotovo u ovim interventnim grupama.....neću se osvrtati na događaje oko prijedora,kozarca i ostalo jer nisam bio prisutan pa ne mogu tvrditi,ali zato mogu tvrditi da je kompletna ta brigada POBJEGLA iz zapadne slavonije sredinom decembra 1991!! :( :( ....lično sam bio prisutan,kad smo ih nagovarali da se vrate na položaje,ali neće ni da čuju !!..."izdati smo,prodati smo,nemamo nikakve uslove,kasne plate,nije proglašeno ratno stanje a isteklo je 45 dana koliko traju vojne vježbe,hrana je sve lošije"..i još milion razloga!!...i kad im kažemo,dobro,izdaja,prodaja,izgubili tse položaje oko pakraca,lipika,ali ajd povucite se na bijele stijene ili okučane dok se ne konsolidujete,ali nemojte se povlačiti u prijedor....!!!...džaba,odoše....tad smo spasavali što se spasiti da,i od pripadnika te brigade na strugu oduzimali bar naružanje,da ostane tamo bar za one koji hoće da se bore,da ne nose i to sa sobom u bježaniju prekao save...tako je i urađeno,i dan danas se sjećam čitavih kamara,takoreći brda naoružanja koje smo oduzeli od njih...kasnije su isti ti koji su masovno razgulili pred naletima hrvatske vojske dizali sebe u nebesa "oslobađajući kozarac" i ostala mjesta oko prijedora...

i ne znam otkud obraz onome koji je pisao ovakve stvari :( :(

П
Citiraj:
очетком сукоба у Хрватској 1991 43 заједно са 16 МКБ прелази Саву и води борбе у Славонији.Бригада постиже Велике успјехе и за кратко вријеме избија на ауто пут Загреб - Београд.


prvo,već sam rekao da su iz zapadne slavonije-pobjegli...a drugo,kad su došli oko 20 septembra,već smo bili ranije oslobodili taj dio od stare gradiške,preko struga,nove varoši,naplatne rampe do okučana i tog pomenutog auto-puta beograd-zagreb!!...akciju smo izveli 15 septembra i probili njihovu liniju koja je bila na kanalu strug,u novoj varoši i šumi prašnik,izbili na naplatnu rampu na auto putu i spojeli se sa našim (dotad opkoljenim snagama) u okučanima....u akciji je daleko najveću ulogu odigrala 1.oklopna brigada (tada 329),i ratomir simić...a naveče,kad smo se spojili sa okučancima,savu je iz šibića hana prešla i 16. krajiška brigada koja nam je došla kao kec na desetku da zaposjedne teritoriju koju smo oslobodili tokom dana....doveo ih komandant brigade smail omić,koji se toliko isprepadao i problijedio tamo na strugu,da je odmah razgulio za banjaluku i nikad se više nije vratio hahah...ne sjećam se ko ih je tad preuzeo,ako nije čeleketić...

Citiraj:
бригада пробија коридор и ослобађа цијелокупну посавину од удружених ХВО и Муслиманских снага.


ovo da nije žalosno,bilo bi smiješno :( :(

Citiraj:
43 моторизована бригада је била друга најјача бригада у Војсци Републике Српске одмах иза 16 крајишке моторизоване бригаде.


a ovo je već i bezobrazno...za proglašavati tu brigadu boljom od 1 OKB,pete kozarske,druge krajiške,vukova sa vučijaka,šeste sanske,dubičke i ostalih koji su ostali da se bore dok su oni bacili oružje i otišli preko save za prijedor treba imati baš debeo obraz....




i da nije bilo tog dijela texta gdje se ta 43 proglašava najboljom brigadom u VRS,vjerovatno se ne bih ni osvrnuo na ostale gluposti,ali to je zaista za moj zeludac bilo previše...


Sto se Prijedorcana u Zap.Slavonoji tice zar se oni nisu pokazali kad su dva puta zauzimali Lipik i oba puta se zbog izdaje iz njega povlacili.Prvi put su ga zauzeli 5.10.a drugi put 26.11.da bi se povukli 3.12.1991.
Tih dana je tamo na tom ratistu sve smrdilo na izdaju i to nisu samo reci Prijejedorcana vec i dobrovoljaca i tamosnjih teritorijalaca vojska je izdala veci deo Zapadne Slavonije.
Poslusaj ova dva razgovora prvi je Karadzic-Stanisic 4.12. 1991.
a drugi Karadzic i dva funkcionera SDS iz Banja Luke 15.12.1991.

http://www.domovina.net/intercepts/B694 ... .08.29.mp3

http://www.domovina.net/intercepts/C364 ... -157!s.mp3

U prvom razgovoru mozes da cujes kako Talic obmanjuje odnosno laze Karadzica kako su Hrvati u rasulu a situacija je potpuno obrnuta sta ti to govori?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 17 Okt 2012, 23:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Apr 2012, 14:10
Postovi: 10
A evo sta kaze komandant dobrovoljaca SRS Radovan Novacic o tim dogadjajima s kraja 1991.u Zap.Slavoniji.

Citiraj:
У новембру 1991. године, Војислав Шешељ нас је изненадио и посетио на Лагеру у Секулинцима. Задржао се око 20 минута и отишао. Зато су поједини добровољци били мало увређени, јер су сматрали да је морао да остане дуже. Пошто сам, почетком децембра 1991. године, закључио да се дешавају неке чудне твари на територији западне Славоније, одлучио сам да дођем у Београд и да се распитам шта се припрема. Отишао сам у Генералштаб и од војних лица сазнао да они не владају ситуацијом на територији западне Славоније. Тада сам се и посвађао са тим војним лицима, јер сам закључио да они немају намеру да штите западну Славонију. После два дана сам видео испред просторија Српске радикалне странке да се припремају два аутобуса добровољаца за пут према западној Славонији. Упозорио сам их и рекао им да не одлазе, јер нема сврхе, пошто сам закључио да ће војска да се повуче. Тада нисам ни знао да су војска и народ почели да се повлаче из западне Славоније. Ови аутобуси су стигли само до Окучана. Крајем 1991. године сам напустио Српску радикалну странку, али сам и даље одлазио на ратишта као добровољац. На Мајевици сам страдао од нагазне мине, 21. јула 1993. године, и од тада сам војни инвалид.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 17 Okt 2012, 23:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
@Schlager
Ja se sjecam da su cini mi se u Caglicu bili neki "Prijedorcani", valjda iz 43 brigade. Negdje u isto vrijeme kad je i jedna ceta iz Pajinog bataljona drzala polozaj iznad benzinske na Lipiku. (U stvari nisam vise siguran. . .)

A da se vojska bunila, pa imalo se i razloga, niti smo znali sta uopste tu trazimo, niti nam je ikad iko rekao kakav cilj treba da postignemo. Psihicki smo svi jako lose stajali, izbezumljeni primirjima u kojima smo skoro svakodnevno gubili ljude. Par dana nas je terorisao trocjevac (na BOV-u) negdje od silosa, poranjavao nekoliko nas na strazi, pa kad smo ga srokali haubicom :D, dosao Babic da hapsi nisandziju:D zbog narusavanja primirja.
Da ne pricam za bacace na tamicima i ukopani tenk lijevo od pakraca ispod one planine ili brda, kako se vec zove.
Nismo mogli kafu na miru popiti ko ljudi -:)

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 17 Okt 2012, 23:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
@gloryfox

cijeli rat se pricala ista prica u svim jedinicama i na svim ratistima...onaj ko je htio da se bori,taj se borio,a oni drugi su pricali o tome kako ih neko izdaje i prodaje,i uvjeravam te da neces naci nijednog pojedinca koji ce reci "ja sam pobjegao sa te linije,ili moja jedinica je pobjegla"....umjesto tih faximila,snimaka razgovora i svega ostalog,zapitaj se samo zasto su tamo,nakon samovoljnog odlaska 43 u prijedor,ostale da se bore 5.kozarska (takodje mahom iz prijedora i okoline,da ne bude da imam nesto protiv prijedorcana kao ljudi i kao boraca),1.oklopna,16.krajiska,vukovi sa vucijaka,2.krajiska,dubicka,6.sanska i jos mnoge jedinice,uz naravno i okucance koje je u to vrijeme vodio rajko narandzic....iza te 43.brigade je tamo ostalo samo desetak ogromnih hrpa,brda naoruzanja,velicine omanjih kuca, koje su nasi ljudi cuvali dve noci na strazi da ga neko ne pokrade,imam i dan danas u svesci upisano koje momke smo ostavili tu da cuvaju to dok se ne vidi da li ce se to odbaceno oruzje vracati u kasarnu kozara ili nesto drugo...

ne bih ja vise o ovome,stvarno mi je mucno,vidim da se i neki forumasi sa pravom ljute,a i meni je neprijatno pisati o ovakvim stvarima,zbog svih onih koji su svoje zivote dali u toj brigadi i ostali bez dijelova tijela....rekao sam sto sam imao,zamolio bih da ne citirate vise taj moj post,cak bih volio da ga neko od moderatora ove teme i pobrise...volio bih da ga nisam ni napisao,ali me ponukao onaj text kako je rijec o najboljoj brigadi VRS.

@Rocker,jeste bili su i tu prijedorcani,i kao sto rekoh bilo je i tu fenomenalnih momaka,a to brdo na koje mislis je vjerovatno omanovac.

toliko od mene,stvarno ne bih vise o ovome,necu odgovarati cak ni na eventualne uvrede.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 17 Okt 2012, 23:34, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 17 Okt 2012, 23:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Pa zaboravio si moju jedinicu jebote.
;) I mi smo se borli, ko lavovi.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 18 Okt 2012, 09:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Rocker je napisao:
A da se vojska bunila, pa imalo se i razloga, niti smo znali sta uopste tu trazimo, niti nam je ikad iko rekao kakav cilj treba da postignemo.


Iako sam rekao da zbog mentalnog zdravlja i ovo malo zivaca necu vise pisati na ovoj temi ipak moram.Jos samo ovaj put. :D :D
Ovo citirano je,pored onih prica o izdaji i prodaji,nesto sto se ponavljalo kroz cijeli rat i bogami ostalo do dan danas a sto me posebno nerviralo i tada i sada.Nigdje i ni u jednoj drzavi svijeta se ne ide u rat dobrovoljno.To je princip obaveznosti a ne dobrovoljnosti.I nigdje se ne objasnjava zasto,kako ,zbog cega.Nije ni moralo.Sta je meni ko morao to objasnjavati?Znao sam,ako ja (kad kazem ja ne mislim samo na sebe) ne odem mecki na rupu doci ce mi mecka u kucu.Da nisam otisao u Jajce,Kljuc,Derventu,Gradacac,Modricu,Odzak,Brod (da ne nabrajam vise) dosli bi oni u Banja Luku i pola ovih lelemudana i jebivjetara sa foruma ne bi danas ni postojalo a kamoli pisalo po forumima.
Ova citirana fraza je bila samo izgovor i opravdanje da se ne ide ili da se ode odatle.

Svako se bojao.Nikome se nije ginulo.Hrabri smo bili onoliko koliko smo bili u mogucnosti da kontrolisemo i suzbijemo strah.Ono sto se moralo moralo se.Isli smo radi gnjecadi po Banja Luci,radi majki,oceva,brace i sestara iza nas.Bolio me q za ciljeve,visoku politiku,srpstvo,cara Lazara i Kosovo.
Jos me vise nerviraju raznorazni mirotvorci,sinovi i kceri cvijeca,razni lazni moralisti.Ako su oni mogli peci one momke na raznju u Kotor Varosu (cini mi se da su se prezivali Stanivukovic,Racic i jos neki...),na samim vratima Banja Luke,sta bi tek bilo u Banja Luci.
Lako je procitati par knjiga,formirati kvazi stav i glumiti europljanina intelektualca,rat je vrlo ozbiljna i zajebana stvar gdje se svaka greska placala glavom ili jos gore morem glava.Ako se vec danak uzimao u krvi i glavam svakako je bolje da su to bile njihove a ne nase glave zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 19 Okt 2012, 02:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
krol2 je napisao:
Ako su oni mogli peci one momke na raznju u Kotor Varosu (cini mi se da su se prezivali Stanivukovic,Racic i jos neki...),na samim vratima Banja Luke,sta bi tek bilo u Banja Luci.
Lako je procitati par knjiga,formirati kvazi stav i glumiti europljanina intelektualca,rat je vrlo ozbiljna i zajebana stvar gdje se svaka greska placala glavom ili jos gore morem glava.Ako se vec danak uzimao u krvi i glavam svakako je bolje da su to bile njihove a ne nase glave zar ne?

mozes li malo pojasniti podebljano?posto sam ja za to davno cuo,a nikad mi nije palo na pamet malo da istrazim/proguglam.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 19 Okt 2012, 06:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36402
Ako je rijec o Serdarima, mislim da je sudjenje u toku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 19 Okt 2012, 07:16 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ne,nije rijec o serdarima.....vjerujem da je krol mislio na akciju kod vecica,kada je u muslimansku zasjedu upalo 7 pripadnika banjalucke specijalne policije,koje su toliko mucili do smrti,da su ih izmedju ostalog rezali brenerima i pustali na dzamijslko ozvucenje njihove jauke,kako bi ih mogli cuti svi na srpskoj strani linije....

po imenima koje je krol pomenuo,siguran sam da na to misli,ali nek potvrdi i on kad svrati...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 19 Okt 2012, 08:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
da,na to sam mislio.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 19 Okt 2012, 17:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
krol2 je napisao:
Rocker je napisao:
A da se vojska bunila, pa imalo se i razloga, niti smo znali sta uopste tu trazimo, niti nam je ikad iko rekao kakav cilj treba da postignemo.


Iako sam rekao da zbog mentalnog zdravlja i ovo malo zivaca necu vise pisati na ovoj temi ipak moram.Jos samo ovaj put. :D :D
Ovo citirano je,pored onih prica o izdaji i prodaji,nesto sto se ponavljalo kroz cijeli rat i bogami ostalo do dan danas a sto me posebno nerviralo i tada i sada.Nigdje i ni u jednoj drzavi svijeta se ne ide u rat dobrovoljno.To je princip obaveznosti a ne dobrovoljnosti.I nigdje se ne objasnjava zasto,kako ,zbog cega.Nije ni moralo.Sta je meni ko morao to objasnjavati?Znao sam,ako ja (kad kazem ja ne mislim samo na sebe) ne odem mecki na rupu doci ce mi mecka u kucu.Da nisam otisao u Jajce,Kljuc,Derventu,Gradacac,Modricu,Odzak,Brod (da ne nabrajam vise) dosli bi oni u Banja Luku i pola ovih lelemudana i jebivjetara sa foruma ne bi danas ni postojalo a kamoli pisalo po forumima.
Ova citirana fraza je bila samo izgovor i opravdanje da se ne ide ili da se ode odatle.


Ovo je donekle tacno, naslusao sam se ja toga od placipicki za cijeli rat.

Ali, nisam o tome pisao iz tog ugla, nego iz ugla nekog ko je upravo u rat otisao dobrovoljno, iako su svi govorili da sam lud.

Moras priznati da je bilo gadno gledati kako porucnik Kolarevic vozi kuruze iz Bogicevaca, i na kraju ubije drugara u pljacki, dok se ti mrznes u paklenici na strazi.

Moras priznati da je bilo gadno sepati sa gelerom u nozi dok oficir bezbjednosti sverca cigare u mrtvackim sanducima, a ti ga obezbjedjujes.

Ja sam to izdrzao jer sam uniformu obukao iz patriotskih pobuda, unapred znajuci sta i kako ce se desavati, ali ostatak od 90% vojske nije. A bez tih 90% mi bi napravili sta ?
Citiraj:
Svako se bojao.Nikome se nije ginulo.Hrabri smo bili onoliko koliko smo bili u mogucnosti da kontrolisemo i suzbijemo strah.Ono sto se moralo moralo se.Isli smo radi gnjecadi po Banja Luci,radi majki,oceva,brace i sestara iza nas.Bolio me q za ciljeve,visoku politiku,srpstvo,cara Lazara i Kosovo.
Jos me vise nerviraju raznorazni mirotvorci,sinovi i kceri cvijeca,razni lazni moralisti.Ako su oni mogli peci one momke na raznju u Kotor Varosu (cini mi se da su se prezivali Stanivukovic,Racic i jos neki...),na samim vratima Banja Luke,sta bi tek bilo u Banja Luci.
Lako je procitati par knjiga,formirati kvazi stav i glumiti europljanina intelektualca,rat je vrlo ozbiljna i zajebana stvar gdje se svaka greska placala glavom ili jos gore morem glava.Ako se vec danak uzimao u krvi i glavam svakako je bolje da su to bile njihove a ne nase glave zar ne?


Rat u BiH sam proveo u jedinici gdje je dobrih 50% pogibija bilo zbog jako loseg rukovodjenja i priprema. Kakvih sam se budalastina naslusao od nadredjenih oficira jednostavno nije za pricu.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 19 Okt 2012, 21:25 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
Schlager je napisao:
ne,nije rijec o serdarima.....vjerujem da je krol mislio na akciju kod vecica,kada je u muslimansku zasjedu upalo 7 pripadnika banjalucke specijalne policije,koje su toliko mucili do smrti,da su ih izmedju ostalog rezali brenerima i pustali na dzamijslko ozvucenje njihove jauke,kako bi ih mogli cuti svi na srpskoj strani linije....

po imenima koje je krol pomenuo,siguran sam da na to misli,ali nek potvrdi i on kad svrati...


Jedan od momaka koji je tada pogino se prezivao Stokuca bio je sa Mejdana inace ta specijalna policija su ustvari bili sosovci ,SOS srpske odbranbene snage,ljudi koji su aprila 1992 preuzeli kontrolu nad BL i postavili barikade oni su kasnije integrisani u policiju odnosno postali specijalna policija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 19 Okt 2012, 21:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Kad smo kod tih momaka iz specijalne policije, kad sam tek rođen bili smo podstanari kod jednog od njih. Tek prije par godina mi je mama ispričala šta se sa njima desilo. Nevjerovatno je koliko sam bio ogorčen i ljut i potresen, jednostavno nisam mogao vjerovati da neko takvo nešto može napraviti. Nisam siguran ali mislim da mi je rekla da su ih na kraju morali sahraniti u istu grobnicu koliko su im tijela bila osakaćena. Nisu ih mogli prepoznati... :?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija koridor
PostPoslato: 19 Okt 2012, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ajd molim vas nemojte vise o tom dogadjaju.....bar ne javno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 200 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs