banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 10 Jun 2024, 07:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 43  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Mar 2018, 19:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Vjerovatno se Veljo samo nesretno izrazio, možda je bio u komandi puka rvpvo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 20:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
_Krol_ je napisao:
mene samo interesuje u kojoj jedinici se ne duzi oruzje..ja mislim da se cak i na vmc duzilo
Razduzio pusku, cizme i opasac kad sam presao :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 20:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
znaci stela...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 20:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8527
_Krol_ je napisao:
bio sam na Hatkinim njivama...preorali smo svetu zemlju ...i dzaba
Jeste preorali al ne duboko.
Niste imali čime ih zakopati.
Ja uopšte nemam predstavu kako izgleda kada grune 1t tnt. Vidio sam na snimku(nestane zgrada) al u živo...!?
Znam kako izgleda kada tuče vbr, minobacači svih kalibara, tenk ali to je sve pičkin dim u poređenju sa avionskim krmačama.
To Rusi koriste za ukopane bradonje i to prilično(ponekad i TOS sa termobarikom).
_Krol_ je napisao:
mene samo interesuje u kojoj jedinici se ne duzi oruzje..ja mislim da se cak i na vmc duzilo
Posle rata dužili tt-ca na kapiji(bilo i zolja i bombica u skladištu).

Željo,
Irce su ganjali SAS-vci. To nikako nije obična vojska.
Oni imaju na raspolaganju sve živo od naoružanja i opreme se po potrebi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
_Krol_ je napisao:
znaci stela...
NeSlika

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8809
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
_Krol_ je napisao:
mene samo interesuje u kojoj jedinici se ne duzi oruzje..ja mislim da se cak i na vmc duzilo

Ne odgovori ti meni, imali vifi u rovovima...



bice ako treba .... elem "during the war" na sarajevskom ratistu dobar dio bajti/sklonista po liniji VRS je imalo plinsko grijanje a Sarajevo nije imalo plina.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 21:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8809
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Željo,
Irce su ganjali SAS-vci. To nikako nije obična vojska.
Oni imaju na raspolaganju sve živo od naoružanja i opreme se po potrebi.


Tacno.
Zato sam to i naglasio. Obicnom pjesadincu treba precizno,robusno i izdrzljivo oruzje koje moze izdrzati lose vremenske uslove , prljavstinu i sve ono sto ga ceka na terenu, pa cak i vise od toga.

Specijalne jedinice ce imati uvijek bolje naoruzanje (i to vise komada ,po izboru ...) od obicne vojske.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8809
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
veljo1981 je napisao:
_Krol_ je napisao:
znaci stela...
NeSlika

Sent from my LG-D855 using Tapatalk



Dobro navedi koje su to vjestine.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ovo Krolovo stela objasnjava stanje kakvo je uvijek bilo u nasoj vojsci i znaci objasnjava sve ono sto sam ja naveo ranije

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8527
motozeljo je napisao:
.... elem "during the war" na sarajevskom ratistu dobar dio bajti/sklonista po liniji VRS je imalo plinsko grijanje a Sarajevo nije imalo plina.


Ccccc.....zloćinci....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8809
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
To sto nam se usjeku uprtaci u ramena i sve poplavi od rapa i maske to tako mora, kome smeta taj je picka
E tako su mene obucavali, da ne imenujem te pretpostavljene, nema potrebe, al preko 8 razreda nisu imali, zakacili malo cina u ratu i jbg dosli da te obrazuju


Nikad mi se nisu usjekli uprtaci u ramena a kamoli od maske , stvar je u podesavanju remenja , a garantujem da sam nosao vise opreme na sebi nego ti .....bez da omalovazavam ikoga.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 21:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8809
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
hadzidado je napisao:
motozeljo je napisao:
.... elem "during the war" na sarajevskom ratistu dobar dio bajti/sklonista po liniji VRS je imalo plinsko grijanje a Sarajevo nije imalo plina.


Ccccc.....zloćinci....




Ili jos inventivnije , napadnu neprijateljske snage na polozaje VRS na sarajevskom ratistu , VRS se povuce sa polozaja bez ispaljenog metka ALI....... puste STRUJU u rovove, bajte i transeje , da cujes skike i vriske....poslije se vrate i pokupe ostatke ......ukratko NIKAD VISE neprijatelj za vrijeme rata nije napao na to mjesto.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 21:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4119
_зока je napisao:
Brale001 je napisao:
Jesu li ispusli u vjetnamu?
Jesu!
Zasto kad su imali prednost?

Zato što prosječnom Ameru nije bilo moguće opravdati 50ak hiljada mrtvih američkih momaka koji izgiboše negdje u nekoj pripizdini u Aziji za ko-zna kakve ciljeve. Ameri u Vijetnamu nisu ispušili vojno nego politički. Ne možeš reći da je vojno ispušio neko ko je ubio dva miliona neprijatelja uz 50-60k sopstvenih žrtava.



Zoka nisam ni rekao da su Ameri pobjedjeni u bitkama koje su vodili u Vijetnamu.
Kao sto je jedan analiticar primjetio pobjednik u ratu se odredjuje na osnovu dva kljucna faktora: volje da se boris i mogucnosti da to sprovedes.

Poraz Amera u Vijetnamu nije rezultat izgubljenih taktickih operacija ili ofanziva i Tet ofanziva nije bila pobjeda za Vjetnamce jer nisu uspjeli ostvarit zacrtane ciljeve.
Ameri su dobili sve takticke bitke ili vecinu od njih ali su strategijski izgubili na kraju.

Cinjenice je da gerilski naci ratovanja kojeg su primjenjivali Vjetnamci u raznovrsnim oblicima bio jedinstven i nesto sto Ameri nisu mogli da otkljucaju svo
vrijeme rata.
Taj gore spomenut faktor - volja za borbu, moral- ili kako god ga nazivali ucesnika najvise se kreira na teritoriji gdje se odvija rat ili operacije.
Ne kazem da nema uticaja i to sto dolazi iz vana tj u ovom slucaju neodobravnja americke javnosti i pritisak javnog mijenja da se rat zaustavi. Ima svakako ali ni priblizno ovim rezultatima sa terena i kako oni uticu.

Po meni Ameri su izgubili rat u Vijetnamu prvenstveno zbog onog sto se dogadjalo na terenu Sjevernog i Juznog Vijetnama i ukupnih posledica na jalovu strategiju te refleksija iste na politiku Vasingtona a ne obrnto.

Politika je startovala Vjetnamski rat (znamo kako je izfabrikovan Tonkinski incident).
Medjutim poslije toga sto se tice Vijetnama i Amera politka se kreirala i bila rezultat rata i na osnovu rezultata rata a ne obrnuto.
Da se Vjetnamski rat zavrsi isto je bila politicka odluka.
Ali ta politicka odluka Amera da se povuku iz rata dosla je i nametnuta prvenstveno zbog razloga gore navedeni a ne obrnuto.
Naravno za Amera je Vjetnamski rat zavrsen ne ostvarivsi svoje ciljeve a to se u obicom jeziku zove poraz.

I Njemci su u 2.svr. ubili vise Rusa nego ovi sto su ubili njih pa su opet izgubili rat. Tako da ta brojka ko je koliko ubio koga o pobjedniku ne govori puno.

Da nije bilo zestokog otpora Vjetnamaca i da su Ameri okupirali Vjetnam za 2 do 3 mjeseca, te instalirali svoju marionetsku vladu i poravnali sve sa masovnim zlocinima, Vjetnamska prica se nebi ni spominjala?

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 05 Mar 2018, 22:09, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 21:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
veljo1981 je napisao:
Ovo Krolovo stela objasnjava stanje kakvo je uvijek bilo u nasoj vojsci i znaci objasnjava sve ono sto sam ja naveo ranije

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

rekao sam da necu vise pisati na ovakvim temama gdje se o ratovanju prica na osnovu kantera i slicnih video igrica niti komentarisati pricu tipa komanda puna debelih pukovnika pijanih i sl.
tvoja generalizacija stvari je uvreda za jedan ogroman broj starjesina koji su izginuli..ostali bez dijelova tijela ili na kraju krajeva posteno odratovali svoje i posteno vodili svoje ljude i glave im sacuvali...veci broj od tog tvog broja lopova i losih ljudi....a ako ti je ovo godina rodjenja tek onda pojma nemas o cemu pricas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8809
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_зока je napisao:
Ko je od vas imao priliku da puca iz obe puške i o njma piše iz sopstvenog iskustva? Ima li ko da je prošao i neku taktičku obuku i da je upućen u današnje trendove ratovanja?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока


Ja sam pucao iz obe puske ....i ovakvu sam zarobio


Slika

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8527
motozeljo je napisao:
hadzidado je napisao:
motozeljo je napisao:
.... elem "during the war" na sarajevskom ratistu dobar dio bajti/sklonista po liniji VRS je imalo plinsko grijanje a Sarajevo nije imalo plina.


Ccccc.....zloćinci....




Ili jos inventivnije , napadnu neprijateljske snage na polozaje VRS na sarajevskom ratistu , VRS se povuce sa polozaja bez ispaljenog metka ALI....... puste STRUJU u rovove, bajte i transeje , da cujes skike i vriske....poslije se vrate i pokupe ostatke ......ukratko NIKAD VISE neprijatelj za vrijeme rata nije napao na to mjesto.
Aaa!!! ..... šupački efikasno, al to su sarajlije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8809
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
veljo1981 je napisao:
Ovo Krolovo stela objasnjava stanje kakvo je uvijek bilo u nasoj vojsci i znaci objasnjava sve ono sto sam ja naveo ranije

Sent from my LG-D855 using Tapatalk



Zasto ne smijes da napises gdje i sta si odsluzio???

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9872
Lokacija: Далеко од раја
Vojna tajna Željo, to nije za foruma. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8809
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Philby je napisao:
Vojna tajna Željo, to nije za foruma. :)


Aha ..... vjerujem.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2018, 22:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
sta uopste znaci moderni trendovi ratovanja...moderni trendovi su ono sto niti mi imamo niti moguci neprijatelji..nesto malo srbija i nesto malo hrvatska a to je izvidjanje bespilotnim letjelicama po dubini...markiranje i obiljezavanje ciljeva i dejstvo po dubini po tim ciljevima....komandama...skladistima..komunikacijama..koncetraciji zive sile...teskim i oklopnim sredstvima.Dakle...ostavljanje prednjeg kraja bez komande i snabdijevanja.Mogu to raditi u Siriji...u Srbiji nisu mogli.Odbrambena taktika je samo uspjesno maskiranje i zavaravanje.Upadanje ljudstvom u pozadinu i likvidacije komandi i sl zaboravite...jel ko cuo da se to negdje uradilo ili radi.U proslom ratu je bilo izvidjanja i poneka zasjeda u pozadini neprijatelja..i nista vise.Za to treba imati kockasta muda dragi moji..nisu to vjezbe i filmovi nego se glava gubi.Kakvo urbano ratovanje....sta je tu moderno...dakle neko hoce reci zauzmes Jajce sve prazno do Vakufa...aha...al juce.Vojnik...odelenje..vod...ceta..bataljon i sl u napadu ili odbrani ce uvijek biti isti samo je umjetnost to izvesti na pravi nacin...da izvrsis to sa sto manje gubitaka.Ono na cemu se mora raditi je kontakt i sadejstvo susjednih jedinica....sve drugo je manji problem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs