banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 19:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 43  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Mar 2018, 23:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ja cu ti zoka reci..uvalili su nam najobicnije smece....m16a1 nije nikakvo moderno oruzje...unistili nove zastavine puske a uvalili americka govna koja smo poslije par godina i sami unistili..30 000 tih pusaka smo unistili..govno obicno...u ratu sam imao i m16 i singapurku i njemacke puske...izigram se i opet uzmem nasu...o kakvom mofernom ratovanju pricas..nemaju sta da jedu ko ljudi..nemaju sta da obuku..nemaju sta da obuju...hodaju u bluzama na minusu....man se corava posla

a sto se tice ratovanja...nedo bog da se zapuca...opet bi rov bio u sumi i na ledini...to je tako od kad je svijeta i vijeka i tako ce uvijek biti...2x sam ratovao u urbanoj sredini...derventa i kratko vukovar...em ne moze svako em su razaranja i gubici abnormalni i to ce se uvijek izbjegavati...sve strane...volio bih vidjeti plan i program obuke vojnika os bih gdje ih obucavaju urbanom ratovanju...nemate pojma o cemu pricate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Mar 2018, 23:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8526
Zoka,
Ajd malo pogledaj rat u Siriji.
Onda ga uporedi sa 2.sv.
Jel se nešto drastično promijenilo?
Ne bih rekao. I tada ,a i sada je: udri bombama, raketama, granatama...i pošalji pješadiju posle ,uz podršku oklopa(ako ga ima).
Trenutno imaš priliku gledati kako oslobađaju I.Gutu: poslali samu pješadiju pa najebali. Posle je bio krater do kratera i nema problema.

Veljo,
Nema te curice od 50 kila koja će nositi 40kg opreme, čija god da je ta oprema i koliko god da je curica utrenirana.
I momci od 90kg pocrkaše to noseći.
Pogledaj malo kako se kreću pod tim teretom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 00:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Nije sve u nosenju, osim ako ne nosis kuci bojler pun vode, znas da bi trebao ispustiti vodu al ne znas kako (tih slucajeva je bilo imenom i prezimenom), pola metaka si ispucao dok si pjan u rovu navijao Cecu, oprema ti smeta jer ju je dizajnirao neki clan kpj bez puno pameti, rekli smo da metaka imas malo, mamuran si jel si pretjerao uz Cecu jbg... I sukobis se sa mrsavicom, ona trijezna, ima vise metaka, oprema joj ne smeta, sve joj je na dohvat ruke bez da se pomjera, sitnija je pa ju je teze pogoditi, zbog okvira na njenom oruzju manje strsi od tebe, ispucala je vise metaka u mete od tebe u svim mogucim simulacijama borbe, rasterecenija je jer ako pogine familija ce dobiti od osiguranja a tvoji ce biti gladni... Ja bi stavio pare na nju jer na tvojoj strani su samo epovi :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 08:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
hadzidado je napisao:
Zoka,
Ajd malo pogledaj rat u Siriji.
.


Ne pratim dešavanja u Siriji al kad već povlačimo paralelu sa drugim svjetskim ratom. Njemačka je ozbiljne vazdušne kampanje imala samo nad Britanijom. Sve ostalo je pregazila pješadija i tenkovi. U Iraku (oba puta) je posao odradila avijacija. U Afganistanu ne radi posao ni jedno ni drugo. Na Krimu je glavni posao odradila specijala, ovo kasnije je mazanje očiju. Svako ratište zahtjeva drugčiji pristup. Tendencija je da se ne vode rovovske bitke, gubici u ljudstvu su preveliki, a o troškovima da i ne govorim. Cilj je ubaciti ekipu u pozadinu i da ona napravi belaj. Ljudi su odavno skontali da je Čorba u pravu i da za ideale ginu budale. Samim tim dovoljno je strateški neutralisati par karika pa da se neutrališe cijeli lanac. Onesposobi komandu i vojska će stati. Za takve situacije je bolje modernije, kraće, lakše naoružanje, ruske ili američke proizvodnje svejedno. Idealno bi bilo sopstvene.
I za razliku od krola ne mislim da nas čekaju rovovi nego će u slučaju kkvog rata to biti par dobro plasiranih udaraca koji će nas ili onesposobiti ili ćemo ih odbiti. Trećeg nema.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 12:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8526
Veljo,
Jel to porediš nekog iz specosa sa običnom pješadijom koja je pride prvu put dobila u ruke kalaš(u JNA je dužila papovku)?
Mamuran si? Isplata osiguranja?
O čemu ti!?
A evo da ti dam primjer da ne moraš biti svemirski opremljen i obučen da bi bio efikasan- Tigrovi u Siriji.
Izgledaju ko obična banda skupljena s koca i konopca. Međutim, za sada, jebali su majku kozojebima gdje god su došli.
Imaju moral, prilagode se brzo situaciji, naučili su udariti brzo i jako na malom prostoru i rezultati su za svaku pohvalu. Ginu? Naravno. Zadnji put odjednom 20-ljudi u I.Guti.
Krenuli po danu i najebali. Onda su pustili da bombe malo omekšaju liniju pa napali po noći. Razbucali su "pobunjenike" ko malu djecu.

Zoka,
Podrazumijeva se prilagođavanje situaciji. Švabe nisu imali potrebu za masovnim bombardovanjem jer su proboje odrađivali tenkovi. Zato su Rusi koristili artiljeriju u enormnim količinama.
Marinci su u Avganistanu tražili jači kalibar- 5.56 im je bio slabo efikasan(mada su to znali i u Vietnamu).
Sirija- intenzivno pratim rat već godinama. Klipova ima mali milion i ono što se vidi je: daj da puška radi u svim mogućim uslovima. Daj da kada zalegnem(bacim se naglavce) da se ne raspadne. Koji će mi qrac pikatini sa gomilom nakalamljenih dodataka kada se glava ne može dići? Kada pucam sa puškom iznad glave ili u najboljem slučaju sa kuka?
Jedino gdje se vidi da nišane je iza debelog zaklona kroz neku rupicu u zidu.
Masovno koriste PA topove.
Rovovi- dole ih je masa, a još više je tunela(neki su toliki da kamioni ladno prolaze). Prekopano sve živo.
Novina su dronovi- mnogo korisna stvar za izviđanje(ne toliko u gradovima).
Avijacija- Rusi su spalili bradonje sa zahrđalim(bukvalno) krmačama iz doba SSSR-a. Ono raketica što su ispalili je čist epp. Tek da pokažu da imaju i to u upotrebi- more bit da će neko kupiti.

A za nekakav budući naš rat: krenu udari, nekako to odbijemo i šta onda?
Nastavljamo kao da se ništa nije dogodilo? Neće ići jer linija mora postojati, što znači- kopaj rovove.
Ako ne odbijemo- jbtg.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 12:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2388
Bem ti lebac. S vremenom mi je postalo jasno da smo eksperti za sve pod ovim nebom: auta, ekonomija, medicina, fudbal, košarka. Do sada nisam imao pojma da smo toliki eksperti za vođenje ratova. "Dje Evropa a dje smo mi, moj profesore."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 12:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23507
Bolje i to nego postaviti oružanu stražu usred američke baze. :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 12:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma ne poredim ja nista, tvrdim da sa obukom i opremom koju sam imao ne bi imao sanse protiv neke obucene i savremeno opremljene od 50 kila, jedino kad bi se natjecali u junackim pjesmama razvalio bih je

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 13:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Plačipičkama ni najskuplja oprema ne može pomoći jer je presudan voljni momenat za borbu tj ono što je u glavi pojedinca, u američkoj vojsci je obuka koncipirana na taj način, gdje se psiha rasteže na najsuroviji mogući način. Talibani npr sa osnovnom opremom su u mnogim situacijama se ravnopravno nosili sa koalicionim snagama, oni vrše ofanzive brane se, premještaju snage itd, ti gedžeti nemaju nikakvog značaja jer je presudno ono što je u glavi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 13:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ko govori o americkoj vojsci, govorimo o borbi muskarca od 90kg i zene od 50, s tim da je zena bolje obucena i opremljena, motiv uzmemo da imaju isti
A ako pricamo o motivu nasem epskom i nezainteresovanim amerima, motivisano branis svoje protiv amerikanca nemotivisanog, sjednes u kantu od aviona, glupi starjesina te pusti i ako zna da si pickin dim i da je ludost da uopste pokusas, normalno amer te otrese odozgo kao balu jer iako nema motiv ima jaci gadget... U minusu ostajemo za covjeka cije je skolovanje kostalo, ostajemo bez aviona, kakav je takav je, mogli smo ga istopiti, u plusu smo za jedan ep koji ima puno lajkova na fb :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 13:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12653
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
_Krol_ je napisao:
ja cu ti zoka reci..uvalili su nam najobicnije smece....m16a1 nije nikakvo moderno oruzje...unistili nove zastavine puske a uvalili americka govna koja smo poslije par godina i sami unistili..30 000 tih pusaka smo unistili..govno obicno...u ratu sam imao i m16 i singapurku i njemacke puske...izigram se i opet uzmem nasu...o kakvom mofernom ratovanju pricas..nemaju sta da jedu ko ljudi..nemaju sta da obuku..nemaju sta da obuju...hodaju u bluzama na minusu....man se corava posla

a sto se tice ratovanja...nedo bog da se zapuca...opet bi rov bio u sumi i na ledini...to je tako od kad je svijeta i vijeka i tako ce uvijek biti...2x sam ratovao u urbanoj sredini...derventa i kratko vukovar...em ne moze svako em su razaranja i gubici abnormalni i to ce se uvijek izbjegavati...sve strane...volio bih vidjeti plan i program obuke vojnika os bih gdje ih obucavaju urbanom ratovanju...nemate pojma o cemu pricate

Krole, imal u rovovima wifi, ako nema, onda jbg, nece imati ko ratovati...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 13:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Sirija = mnogo artiljerije, čak smo vidjeli i artiljeriju iz prvog i drugog svjetskog rata, mnogo pamova i patova, jako mnogo lako oklopljenih vozila, dronovi, luda pješadija, tona pucanja sa kuka i iznad glave u urbanim mjestima uz to i masa ručnih granata, glavninu oklopa čine T-55, T-62, T-72, ima i T-34, POVR na svakom koraku, dosta JNA maljutki, osa i zolja, inače jako mnogo JNA naoružanja u ovom ratu.
Velika upotreba teških snajpera, 12,7/14,5 čak i 23mm topovi su korišteni kao snajperi.
Novina su dronovi, i auto bombe koje su vjerovatno pored ruske avijacije i artiljerije imale najjači efekat na pješadiju.
Avijacija, Mig 21, Albatros, Mi 8, Mig 23? ako se ne varam.


Sem dronova šta se još koristilo od savremene tehnike? Mislim da Islamiste, SAA, Hezbolah i ostale islamističke frakcije ne na Amere i Ruse.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 14:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8526
nuvolari je napisao:
Plačipičkama ni najskuplja oprema ne može pomoći jer je presudan voljni momenat za borbu tj ono što je u glavi pojedinca, u američkoj vojsci je obuka koncipirana na taj način, gdje se psiha rasteže na najsuroviji mogući način. Talibani npr sa osnovnom opremom su u mnogim situacijama se ravnopravno nosili sa koalicionim snagama, oni vrše ofanzive brane se, premještaju snage itd, ti gedžeti nemaju nikakvog značaja jer je presudno ono što je u glavi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne možeš to objasniti tipu poput Aikosa. On misli da kada na pušku zalijepiš pikatini i red dot nišan da je Rambo.

Veljo,
Ta curica ima prednost samo i jedino ako te je iznenadila. A naravno da ćete iznenaditi kada si pijan, mamuran, pušku ne znaš ni rasklopit(o nekoj boljoj obuci da ne pričam), straža?(de ba, đeš to)...
Jesmo li najebali svaki put za Božić, Uskrs, ovaj ili onaj svetac ?
Jesmo, naravno.
A zašto? Pa pola ekipe je kod kuće, a druga polovina je pijana ili je boli ona stvar(karikiram malo, vrlo malo).
E kad braća nagrnu ,onda je kasno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 15:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
hadzidado je napisao:
Ne možeš to objasniti tipu poput Aikosa. On misli da kada na pušku zalijepiš pikatini i red dot nišan da je Rambo.


Aikus je oficir. Ti si medicinar. Puške gledaš na yt. Ja kontam da je on ipak stručniji po tom pitanju.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 15:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Možda gleda yt sa razumijevanjem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 16:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12138
Aikus je napisao:
Bem ti lebac. S vremenom mi je postalo jasno da smo eksperti za sve pod ovim nebom: auta, ekonomija, medicina, fudbal, košarka. Do sada nisam imao pojma da smo toliki eksperti za vođenje ratova. "Dje Evropa a dje smo mi, moj profesore."


Pa šta ja pišem na forumu, nego upravo to... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 18:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8526
_зока je napisao:
Aikus je oficir. Ti si medicinar. Puške gledaš na yt. Ja kontam da je on ipak stručniji po tom pitanju.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

Pa? Postavio sam mu pitanje šta je to bolje izmišljeno od kalaša sa istoka i m16 sa zapada?
Ne vidjeh odgovor.
Nosio sam i ja pušku, evo nemal istu ko ovaj pripadnik Republikanske garde Sirije(I.Guta):
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9279
Uz dužno poštovanje Aikusu, al i moj ćaća je bio oficir i Krol vodnik pa su ispušili Yugu i zadnji rat završili remijem. Što ne znači da su bili loši, takva im bila okolina (vođe političari, nadređeni, podređeni..). Tako isto i Aikusu, ne znači ništa dok se ne daj bože oproba.
Dado sa mnom prati Gutu ovih dana, pa se ravna prema tome. Eto recimo za wermacht u WWII, imali oklop pa tek tako bušili? Prije bih rekao da su njihovi feldmaršali bili ko pitbulovi pa po vertikali dole do kaplara...kad probiju ne staju i znaju da samo treba nastaviti gaziti do besvjesti, jer je neprijatelj u rasulu. I tako nastaje mit o blickrigu. Takvi su mentalitetno, eto fudbala. Kad ih krene idu da demontiraju protivnika, da mu ga spiče do jaja da oči iskaču.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8526
Fakat, Germane je krenulo al je zalogaj bio prevelik. Ko zna šta bi bilo da nisu napali Ruse.
Evo još jedne iz Sirije: Suheil Salman al-Hassan aka Tigar u pratnji specnaza. Ne odvajaju se od njega posle pogibije Brke. I momak desno nosi šta? Kalaš naravno, malo novije proizvodnje al to je još uvijek kalaš.
Inače, Rusi su dole isprobali sve živo, a Šojgu je izjavio da cca trećina novog oružja ili opreme ide na doradu ili se odbacuje. Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2018, 22:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
hadzidado je napisao:
A evo da ti dam primjer da ne moraš biti svemirski opremljen i obučen da bi bio efikasan- Tigrovi u Siriji.
Izgledaju ko obična banda skupljena s koca i konopca. Međutim, za sada, jebali su majku kozojebima gdje god su došli.
Imaju moral, prilagode se brzo situaciji, naučili su udariti brzo i jako na malom prostoru i rezultati su za svaku pohvalu. Ginu? Naravno. Zadnji put odjednom 20-ljudi u I.Guti.
Krenuli po danu i najebali. Onda su pustili da bombe malo omekšaju liniju pa napali po noći. Razbucali su "pobunjenike" ko malu djecu.

Koliko znam tu jedinicu obučavaju Rusi, ili se varam?

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 857 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs