banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 23:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 408 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Jun 2012, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Ima i novcana kazna za pistolj pored konfiskovanja.Za pistolj na crno popijes i krivicnu.
Za lovacko oruzje dobijes dozvolu da nosis u lov,sad to je malo bezveze,sta on zna kud sam krenuo kad zaustavi i nadje.
Da,moras postati clan LU.I ne samo to,moras imati polozen lovacki ispit i odradjen lovacki pripravnicki staz.I moras proci obuku u rukovanju oruzjem ako prvi put nabavljas.Tu obuku ekskluzivno obavlja Jacimovic i neki u Teslicu.Posebna obuka za olucene posebna za neolucene cijevi.Ma katastrofa.AJd shvatam obuka za ove djecake koji su bili djeca kad je bio rat i nisu sluzili vojsku ali za one koji su se drndali po rovovima i godinama nosili oruzje je obuka ludost.Sve u svemu ko prvi put nabavlja oruzje sve te obuke,clanstva,takse,ljekarsko i ostalo oko 800 KM.
Mislim da je obuka oko 200,clanstvo i polaganje ispita oko 300 itd itd.
Ja srecom nisam isao na obuku jer sam dokazao da sam bio u aktivnoj vojnoj sluzbi duze od mislim 5 god a u LU sam od 1988,ali onaj ko to sve mora proci papreno plati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 22:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
уф пуно малтретирања и пуно пара...плус кеш за оружје. мамицу им само деру овај народ.

а ово за ловачку пушку сам се распитивао јер је то мало нелогично. пиштољ не смијеш носити, а пушку можеш и сам окажеш да идеш у лов :) одох постати ловац па онда могу стално држати пушку у ауту :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 22:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Mozes misliti kakva je budala to izmislila...a kazu navodno stranci izmislili i nametnuli....ne mogu imati pistolj u autu a mogu vrhunsku snajpersku pusku kao sto je ssg69 sa sve optikom.....katastrofa :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 12:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Snajperska puska je korisnija na krovu nego u autu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 13:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
јооој тек сам се сад сјетио да сам се неколико пута петљао са Заставиним М70 :lol: није превелик пиштољ ни претежак, једино се сјећам да ми је дршка била мала па ми је задњи прст мало висио, али ништа страшно :)

и кад сам већ код ЦЗ, М57, М70, М88, ЦЗ99. колико сам читао на нету људи хвале све те пиштоље. имају неких мана али колико видим сасвим су солидни. а по цијени доста јефтинији од осталих, бар код нас што сам мало гледао цијене


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2012, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Шајин je napisao:
јооој тек сам се сад сјетио да сам се неколико пута петљао са Заставиним М70 :lol: није превелик пиштољ ни претежак, једино се сјећам да ми је дршка била мала па ми је задњи прст мало висио, али ништа страшно :)

и кад сам већ код ЦЗ, М57, М70, М88, ЦЗ99. колико сам читао на нету људи хвале све те пиштоље. имају неких мана али колико видим сасвим су солидни. а по цијени доста јефтинији од осталих, бар код нас што сам мало гледао цијене


Da,mali je rukohvat....ali kad je uveden kao sluzbeni pistolj u JNA neko je imao fix ideje o kontraobavjestajnom radu,nosenju u civilu i tako te gluposti pa je trazen neki optimum korisnosti oruzja i njegove nevidljivosti kad nisi u uniformi......milicija je tako uzimala Beretu a mi m70


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2012, 14:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
sad nesto gledam ove obrasce za nabavku oruzija i citam zakon....sta mu ga dodje gasno oruzije...ja sam cuo za plinski pistolj.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2012, 15:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Vazdušno i oružje na gas i CO2.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2012, 15:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
vazdusno oruzije je posebna kategorija od gasnog.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2012, 15:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Kod nas da, inače u normalnim zemljama nije sve je u toj kategoriji (bez dozvole)

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2012, 15:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
a brate jest ima glupih clanova u zakonu...cuj ako ides u inostranstvo na duze od 2 mjeseca,moras oruzije muriji na cuvanje ostaviti.
isti slucaj kod smrti vlasnika oruzija,do okoncanja ostavinskog postupka ako sam dobro skontao.
a pod definicijom municije,nigdje ne nadjoh strele.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2012, 15:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Tetivno je donedavno bilo verboten, e sad šta i kako u međuvremenu ne bih znao....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2012, 09:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
http://www.tarzanija.com/dvoglava-azdaj ... arrel-gun/


Sunce ti jebem, sta je ovo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jun 2012, 09:41 
shakal je napisao:
http://www.tarzanija.com/dvoglava-azdaja-af2011-a1-double-barrel-gun/


Sunce ti jebem, sta je ovo...



:lol: :lol: :lol: :lol:
Citiraj:

da se na bilo kojoj Ličkoj svadbi pojaviš sa ovim čudom za pasom, instant bi te oženili, okumili i verovatno proglasili za sledećeg vojvodu koji će da iscrtava poznate granice Karlobag-Ogulin-Karlovac-Virovitica bez da moraš i da pucaš u jabuku, koju bi verovatno promašio i izbamirao deset narednih pokoljenja.


Vrh
  
 
PostPoslato: 01 Avg 2012, 21:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
гледам сад пиштоље на сајту црвене заставе и западе ми ово за око:
http://www.zastava-arms.rs/cms/index.php?id=40
http://www.zastava-arms.rs/cms/index.php?id=41

један је калибар 7,62, а други 9 милиметара. оно што ме збуњује су ознаке. зашто је тетејац 9 милиметара означен као М70А? зар не би било логичније да је М57А?

и зна ли ико как осе крећу цијене новог тетејца и М70? и може ли се за те исте паре купити нешто боље?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2012, 21:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9874
Lokacija: Далеко од раја
U našoj nomenkulaturi oznaka je vezana za godinu kada je počela serijska proizvodnja, a ne za tip oružja/oruđa.

I izraz "tetejac" nije ispravno koristiti za oružje kalibra 9x19 mm jer dolazi do zabune kada nekom želiš objasniti šta te interesuje. ;)
Inače ne znam zašto bi kupio bilo koji od ova dva pištolja sem ako ti je ostao koji sanduk neiskorištene džebane. 8)

M70 je definitivno malen za tvoju šaku, vjerujem da bi se brzo pokajao.

Za cijene nemam pojma, mislim da je preko 600 maraka za novo iako se polovno (najčešće nekorišteno) može naći i za 200-300.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Poslednji put menjao Philby dana 01 Avg 2012, 21:38, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2012, 21:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2012, 10:13
Postovi: 39
Углавном бих се сложио са избором из уводног поста, само што бих ја на, рецимо, треће место поставио Лугеров parabellum 9 mm P08. Имао сам прилику да гађам из њега. И поред тога што је на изглед био доста похабан, поготци су били добро груписан. Сјајно лежи у руци због изузетног баланса тежина. Углавном, када бих ја бирао себи поштољ то би био или ХП или глок. Од револвера би то свакако био неки од модела смит и весон...

Slika

_________________
Io non parlo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2012, 22:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Philby je napisao:
U našoj nomenkulaturi oznaka je vezana za godinu kada je počela serijska proizvodnja, a ne za tip oružja/oruđa.

I izraz "tetejac" nije ispravno koristiti za oružje kalibra 9x19 mm jer dolazi do zabune kada nekom želiš objasniti šta te interesuje. ;)
Inače ne znam zašto bi kupio bilo koji od ova dva pištolja sem ako ti je ostao koji sanduk neiskorištene džebane. 8)

M70 je definitivno malen za tvoju šaku, vjerujem da bi se brzo pokajao.

Za cijene nemam pojma, mislim da je preko 600 maraka za novo iako se polovno (najčešće nekorišteno) može naći i za 200-300.
М70 стварно има малу дршку. прије неки дан сам имао један у руци и апсолутно нема мјеста за задњи прст.
него де ти мени реци пошто нисам упућен, каква је ситуација око муниције? тј. занима ме наоружање за које се данас лако и повољно може набавити муниција


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2012, 22:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9874
Lokacija: Далеко од раја
Po zakonu se može kupiti jedna kutija godišnje pa ti dođe svejedno ako ćeš tim putem. Naravno ne ići na neku egzotiku.

E sad "sa strane" ti je situacija sledeća:

9x19 (u narodu poznat kao duga devetka) ti je svugdje dostupan pa i nije problematičan za nabavku.

9x17 (kratka devetka) nije čest i možda se tek ponegdje može naći.

7.65 mm ima u dovoljnim količinama, često su stariji ljudi svake godine kupovali po kutiju pa se za 20-30 godina nakupi zaliha.

7.62x25 bukvalno na svakom ćošku ima, koristi se još od prije drugog svjetskog rata za pištolje i automate, a bio je dugo i službeni kalibar kod nas. Čak se nerijetko nađu u oglasima pakovanja 70 komada.

Za to uglavnom možeš i dobiti dozvolu, ako te još nešto zanima pitaj. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2012, 22:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
е хвала ти на објашњењу , сад ми је све јасно :)

у ствари имам једно питање. за тетејца се каже да има велику пробојну моћ, а какво је стање код дуге деветке?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 408 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs