banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Maj 2024, 01:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Sep 2016, 13:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8796
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
nit lijep,nit junak...samo mlad tada


Ma Krol ne kontas ti nista.....Mimikrija je svojevremeno bio zajeban igrac u ratu,nije nas fah,ali su odradjivali veliki posao. Ti njegovi iz Malog Novog Logora su bili POGANI na svoj nacin.

Elem kad sam mu donio monografiju covjek slucajno krenu da lista i tras!!!(sudbina sta li je)!!! otvori monografiju bas na stranu gdje je tvoja slika iz mladih dana(i dalje se pitam kako je bas okrenuo tvoju stranicu)????

Pa ti sad vidi.....i zna te covjek iz vidjenja.....vidjao te po Malom Logoru!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2016, 20:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Jel ga pamti bez pertli ili redovno? :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2016, 21:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8521
Nisko


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2016, 12:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8796
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
veljo1981 je napisao:
Jel ga pamti bez pertli ili redovno? :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Podjebavaj ti podjebavaj!!!
Mimikrija je bivsi vojnik VRS i bavio se VRLO DELIKATNIM poslom!!!! Ne mogu svi biti drvosjece kao Krol i ja ......
Neko mora ,kao Mimikrija, da se zanima i suptilnijim poslovima. Ono zakukuljeno i zamumuljeno ali su radili OGROMAN posao. I na tome im VELIKA HVALA. Da ne bi Mimikrije i njegovih drugova , umalo smo ostali u okruzenju a vec smo se bili pomijesali sa neprijateljem.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2016, 12:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8796
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
hadzidado je napisao:
Nisko


Jest vrlo nisko ali objasnih vam.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2016, 14:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
veljo1981 je napisao:
Jel ga pamti bez pertli ili redovno? :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk



Sve sa pertlama.Samo da znaš da takve kao Krol i motozeljo trebaju pamtiti čak i oni bez pertli jer su bili ljudi i ljudske grdosije u najgore vrijeme.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2016, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ne kontam sta si napisao

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2016, 13:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8796
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Bili smo prvi a sada smo posljednji
Kao rezervni vodnik, cetni starjesina,bio sam vrlo dobro upoznat sa materijalno-tehnickom opremljenoscu jedinice i prije prve mobilizacije koja je bila 30.juna 1991.godine. U vremenu izmedju dve mobilizacije nije bilo tesko zakljuciti da ce do rata doci. Nismo samo znali kakav ce biti. Ja sam vec tada bio svjestan da mi je duznost da se odazovem svakom pozivu i da zauzmem svoje mjesto u odbrani teritorije na kojoj zivim kao i naroda kojem pripadam. U takvim razmisljanjima sam docekao mobilizaciju 10.septembra u vecernjim satima. Odlucan,spreman na sve , stigao sam u kasarnu Mali novi logor gdje sam se sastao sa komandirom cete ppor.D.P.
Preuzeli smo naoruzanje,pratecu opremu i spremni cekali vojnike koji su poslije ponoci poceli pristizati. Moj dalji ratni put nije se bitno razlikovao od ostalih.Radili smo policijske poslove , ratovali , ginuli ......Dana 26.02.1994.godine , teze sam ranjen na Kanatovoj kosi , zona 16.kmtbr , nakon cega je uslijedilo lijecenje i opet povratak u moju jedinicu.
Mir sam docekao sa nekom novom nadom , sa vjerom u bolje sutra. Ali , to bolje sutra , kako za mene tako i za mnoge moje saborce, nije doslo. Licno smatram da su moja prava do dana danasnjeg ugrozavana , isao sam nebrojeno puta na revizije , a na zadnjoj mi je SMANJENA INVALIDNINA jer je drzava koju je zastupala njihova ljekarska komisija zakljucila da sam DVADESET GODINA POSLIJE RANJAVANJA NAGLO OZDRAVIO i da mi skoro nista nije. Neka im na cast sluzi. NISAM SE ZALIO , nisam nista ni trazio. Ja nisam isao u rat zbog para , ali me DANAS BOLI kada mi ne daju ni ono sto su sami propisali. KRIVO MI JE sto smo dozvolili NEBORCIMA , DEZERTERIMA , PROFITERIMA da upravljaju i mojom i sudbinom mojih saboraca. Isao sam u rat da branim svoj narod. Drzava mi se tada zahvalila Medaljom majora Milana Tepica A DANAS MI JE SVE UZELA.
Vodnik D.G.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2016, 11:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
veljo1981 je napisao:
Ne kontam sta si napisao

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Naprimjer ,mi smo koristili sredstva za otkrivanje i lociranje protivničkih radio veza koja po pravilu daju podatke prije svega artiljeriji koja ih tuče ,sredstava za ometanje protivnikog radio saobraćaja onda još sistem radio izviđanja i ometanja sa namjerom ometanja radio veza protivnika na svim nivoima ali i sistem za čisto praćenje i analizu protivnkovog radio saobraćaja ,Ili laički rečeno znali smo gdje je ko pa čak i kad se dodiruju nosom.Naravno bilo je i iznimki ali rijetko.
Sva ometanja koja smo radili su imala za cilj da onemoguće komandovanje jedinicama, prijem informacija na kojima se komandovanje bazira s čim se umanjuje intezitet borbenih dejstava kao i za skretanje pažnje radi izvršenja napada iz drugog pravca.Ima tu još kao npr. da se spriječi pokušaj neprijatelja da otkrije borbenu spremnost i taktiku dejstva.Svega je bilo ali da nije bilo onih kao što su ovi pripadnici 1BVP i njihove snage,odlučnosti i srčanosti džaba nam sve.Imao sam čast poznavati mnoge pripadnike korpusne jer smo bili zajedno stacionirani.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2016, 11:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Jel to bilo kod Bogdanica i nesretnog Race....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2016, 13:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8796
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
Jel to bilo kod Bogdanica i nesretnog Race....


Sluzba bezbjednosti 1KK.......moj Krol........Bogdanic,Beronja .......sjecqm se razgovora sa jednim od bezbjednjaka da su imali svako vece na stolu planove neprijatelja za sutradan jer je NEKA NASA JEDINICA(pogodite koja???) zarobila radiostanicu i sifarnik a i jednog gospodina sto je GLUMIO "najt oka" iz alo aloa.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2016, 13:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Nije to taj Bogdanic....razumio je on mene


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2016, 13:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8796
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
@veljo1981 nadam se da ti je jasnije.....
Rekoh da ne mogu biti svi drvosjece kao Krol i ja....neko to radi SUPTILNO u rukavicama ......al kad ga zavuce ......obicno oni kojima se zavuce iza ledja kasno ili nikad ne skontaju.........
Pozdrav Mimikrijinoj ekipi i njihovim velikim usima :lol: :lol: :lol: dva puta sam se izvlacio iz govana zahvaljujuci njihovim informacijama. Hvala

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2016, 13:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ma ok, ptica je krenula da zna Krola iz Malog logora a janaludirao na zatvor i pertle

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2016, 13:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8796
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
veljo1981 je napisao:
Ma ok, ptica je krenula da zna Krola iz Malog logora a janaludirao na zatvor i pertle

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


:lol: :lol: :lol: pametan si ti momak......nisu u Malom logoru bili samo vojni policajci .....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2016, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
veljo1981 je napisao:
Ma ok, ptica je krenula da zna Krola iz Malog logora a janaludirao na zatvor i pertle

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Pa to sam ti i reko "sve sa pertlama".A oni koji nisu imali pertle ,zna se koji ,mogli su samo cijeniti ove ljude koje sam naveo.E to je to.I nije ptica krenula da zna Krola već sam skonto sliku u monografiji pa pomenuo kako se sjećam face lika.Danas ni ne znam kako čovjek izgleda.Uostalom ovo je tema o 1bvp 1KK i to je bitno svaka im čast!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2016, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Sad se razumijemo

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2016, 14:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8796
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Eh Mimikrija......cika Krol je na okupljanju u kasarni Kozara cetiri puta prosao ispred mene i ja ga nisam prepoznao.....otisao covjek u drugu krajnost kao maneken je.......
Da ne bi kapetana Ugljese niti bi ja Krola niti bi on mene skontao......obojica smo postali manakeni :lol: :lol: :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2016, 14:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
motozeljo je napisao:
Eh Mimikrija......cika Krol je na okupljanju u kasarni Kozara cetiri puta prosao ispred mene i ja ga nisam prepoznao.....otisao covjek u drugu krajnost kao maneken je.......
Da ne bi kapetana Ugljese niti bi ja Krola niti bi on mene skontao......obojica smo postali manakeni :lol: :lol: :lol:


Jel nako ko ja maneken u struku?
:D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2016, 14:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8796
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
mimikrija je napisao:
motozeljo je napisao:
Eh Mimikrija......cika Krol je na okupljanju u kasarni Kozara cetiri puta prosao ispred mene i ja ga nisam prepoznao.....otisao covjek u drugu krajnost kao maneken je.......
Da ne bi kapetana Ugljese niti bi ja Krola niti bi on mene skontao......obojica smo postali manakeni :lol: :lol: :lol:


Jel nako ko ja maneken u struku?
:D :D :D :D


Jest bas kao ti :lol: :lol: :lol: samo je jos vise STRUKIRAN kao i ja :lol: :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs