banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 09 Jun 2024, 05:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Sep 2016, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8809
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
OJ KRAJINO NOCAS SI DALEKO
Pucam, pjevam i smijem se.LUDILO. Ispred mene ,iz snijega ,na nekih 50-tak metara, "izranja" nesto sto lici na covjeka. ......alahuekber,alahuekbet....oj krajino nocas si daleko..... Cudno izgleda ta spodoba , ispod pojasa bijel a iznad crn.Spodoba "zaranja" u snijeg. ....alahuekber,alahuekber......
OJ KRAJINO NOCAS SI DALEKO
Nisanim i cekam ga da opet izroni.Adrenalin udara,usta su mi suva ,rado bih zapalio cigaru. alahuekber oj krajino
Spodoba odjednom izranja ,jos blize nasem polozaju ,ne jedna vise njih......oklijevam ......STRAH
Vise ne cujem pucnjavu i granatiranje.Samo alahuekber,alahuekber , a ja pjevam OJ KRAJINO ,jos jace NOCAS SI DALEKO......Rafal dugacak , spodobe padaju , Mirkova 84-ka bljuje vatru,zapucah i ja.Pedja baca jednu,pa drugu bombu.Necujem eksplozije ali ih vidim.Praznim okvir puske u nista .....ili nesto.Vidim krvave tragove u snijegu gdje su "izronile" one spodobe. ......alahuekber postaje sve tise i tise.....
OJ KRAJINO NOCAS SI DALEKO
Odjednom tisina,cuje se poneko repetiranje oruzja i metalni zvuk zamjene praznog okvira punim.Cuje se i glasna komanda PREKINI.
Okrecem se i vidim Dzonija blijedog kao krpa ali nasmijesenog. "Odjebali smo ih" kaze Dzoni. "Jesmo" daleko im kuca.Cujem Doka kako trazi cebejer nema nosila. Vodnik Pedja je PROTESEN granatom koja je eksplodirala vrlo blizu njega ali je upala u duboki snijeg i nije ga ranila , samo ISTRESLA iz gaca sto bi mi rekli.
Ponovo krece pjesma
OJ KRAJINO NOCAS SI DALEKO
Gori Markovac i skakaonica......
Gori i jebeni Babanovac.......od pjesme!!!!
Cula se pjesma i u Banja Luci tad........VJERUJEM.
OJ KRAJINO NOCAS SI DALEKO

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2016, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8527
Šta je "cebejer"?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2016, 17:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12139
...ćebe, jer...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2016, 17:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8809
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
OJ KRAJINO NOCAS SI DALEKO
Nakon akcije septembar '93 dio oficira,podoficira i vojnika je "nagradjen" prekomandom u druge jedinice VRS. Mene i grupu bivsih vojnih policajaca je zapala Interventna ceta Druge krajiske brigade,tzv. "Damirova" ceta. Kada smo se ,poslije cjelonocne voznje busom iz okoline Samca , popeli na Markovac tamo smo zatekli samo 1.bVP.
koji je bio brzi od nas u posjedanju polozaja jer su vecinom dosli iz BL.
Bilo mi je "drago" sto sam opet u govnima do guse sa "svojim bataljonom" a ovim svojima iz Druge krajiske rekoh: "Momci najebali smo,ovi moji se ne povlace sa polozaja,ostajemo ovdje do zadnjeg.
Tako je i bilo. Iskreno i nismo se mogli povuci. Kuda i kako se povuci kroz snijeg dubok preko dva metra? Nikuda i nikako , ostani gdje jesi i kao u onoj pjesmi "GRIZI METAK BEJBE"!!!!" Tj. pjevaj OJ KRAJINO NOCAS SI DALEKO
Pedja se nikad nije vratio u interventnu cetu 2K.br. Morao je PONOVO DA UCI da govori i hoda,jede......Sreo sam ga 2003 godine ,zamuckuje kad govori ali je uglavnom DOBAR. Dok je zavrsio faks , tesko onome ko mu dopadne saka najebao je. Dzoni je negdje vani kao i Aco . Nismo se sreli od zavrsetka rata. A ja ? Tu sam vise manje......

Na Markovcu nas je napala jedinica za brza dejstva iz sastava ifora ili sfora......kao da smo u africi bili.....sve nadrogirani crnci i melezi iz zap.evrope .....bar po nadjenim osratcima......placenici.....psi rata

Ovo nije iz monografije......u pitanju su sjecanja!!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2016, 17:23 
Citiraj:
Na Markovcu nas je napala jedinica za brza dejstva iz sastava ifora ili sfora......kao da smo u africi bili.....sve nadrogirani crnci i melezi iz zap.evrope .....bar po nadjenim osratcima......placenici.....psi rata


https://www.youtube.com/watch?v=t4Vj47e022U


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Sep 2016, 17:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8809
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Monografija 1.bVP strana 219
Isjecak iz ratnog dnevnika ......

.......Oko 13h komadantu 1.bVP javila se jedna ceta iz 2.Krajiske brigade koja je dosla u pomoc snagama na Markovcu. Neprijatelj je istog dana , na objekat Markovac napadao u vremenu od 16 do 19h, bez izgleda na bilo kakav uspjeh. U toku napada na polozaje cete iz 2.Krajiske brigade cula se pjesma "OJ KRAJINO NOCAS SI DALEKO" , ovo je nesto jedinstveno i neponovljvo u cijelom ratu.

Ja bih dodao NENADJEBIVO!!!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2016, 18:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12139
Samo piši Željo!

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2016, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Hvala Zeljo!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2016, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Kako je krenuo prekucace monografiju haha


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2016, 20:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8527
Sargas je napisao:
...ćebe, jer...

Auuuu, slijep kod očiju.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2016, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8809
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
Kako je krenuo prekucace monografiju haha


Pozdrav novopecenom cobaninu :lol: svojevremeno je skupljao iskustva sa Vlasica,Manjace a i sam je sisao sa planine......sta ti je ZOV DIVLJINE I PRIRODE ALI I PREDAKA :D

Majstore Krol kamo obecane slike ????

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2016, 20:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Stani dok vrate cd....knjige su isporucili bice i cd nazad


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2016, 20:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8809
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
@Krol
Nece da procita od pocetka jer da jest vidio bi da toga nema u monografiji :lol:
Zato su mu samo ovnovi rogovi pred nosom i brojanje janjaca :D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2016, 20:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Jes isao na okupljanje 2. Krajiske...volio bih vidjeti Damira


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2016, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8809
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
_Krol_ je napisao:
Jes isao na okupljanje 2. Krajiske...volio bih vidjeti Damira


Brate Srbine nisam isao......pa na okupljanju 1bVP skoro pola ljudi nisam prepoznao a dobar dio ne znam jer su dosli poslije mog odlaska....puno je kad se brigada okuplja ali otici cu jednom...
Damir je vani .......odavno......Pravac Kazablanka!!! A gde je to??? Pa u Svajcarskoj..... :lol:

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2016, 11:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Sep 2016, 08:14
Postovi: 125
Ja ću koliko me sjećanja služe,pisati o 95.godini,kad sam najviše bio sa bataljonom,jer prije toga,kao najmladja klasa VP,većinom smo bili ili na obezbjedjenjima IKM-ova,ili u otkomandi.
Jesen 95.godine...nisam bio kući 45 dana,sve što čujem,nemogu da vjerujem,pada Ključ,Sana...
Nikad teža situacija u državi,okuplja se cijeli bataljon u kasarni Kozara,da se popuni ljudstvo,naoružanje,i kreće se put Manjače,Bočca,Krupe na Vrbasu...Dogorilo do nokata,što se kaže.
Ne zadržavamo se puno na tom reonu,par dana,dovoljno da se uspostavi linija,izvidi situacija,stabilizuje odbrana,izvuče mlada vojska sa Manjače...
Kreće cijeli bataljon za Sanski Most,idemo preko omarske,busnova...Selo busnovi,nedaleko od Prijedora,vidim naše topove,artiljeriju tu...tek tad kontam koliko su blizu Prijedora neprijatelji stigli.
Tu se smještamo,zajedno sa nama su i jedan bataljon 43 brigade(Bojićev),dijelovi oklopne i 16 brigade.Koliko se sjećam 2 kk,bila je sa jednom pragom i tenkom tu.Bila je i jedna četa,onih jadnika,sto ih je arkan ošišao,sve stariji i bolesni ljudi.Tuga živa.Obradovali su se ,kad su ih nama pridodali,znali su da neće biti ostavljeni,izdani...Dan ranije vp 5 kozarske brigade pokušava probiti,pomjeriti dalje liniju na Razboju,ali bezuspješno.Prva četa bataljona vp kreće,bez većih problema probijamo ih,pojeramo liniju dalje.Od granate,imamo ranjenih,sjećam se Vojvoda da je bio ranjen,Savić,još neki momci. Jedan gine iz 16-te,jedan teže ranjen,isto 16-ta.Fasciniralo me tad nešto,Vojvoda,iako teško ranjen,najsmireniji medju nama,dok ga izvlačimo do saniteta,on pita jesmo li se svi izvukli! Kakav je to covjek,borac,komandir bio.Naklon do poda.
Sledeća dva dana pomjeramo liniju skoro 3 kilometra,moral jako dobar,maltene sve najbolje sto ima 1 KK je tu.Uh,koliko nam je tad valjao taj tenk i praga iz oklopne brigade.Dolazimo nadomak crkve u Sasini.General Talić dolazi to veče,kaže,sutra pijemo kafu u Sanskom Mostu.Akcija se planira u zoru,dolazi i prolazi zora,7,8,vec dan uveliko,ništa od akcije.Potpisano primirje javiše...U istom trenu,neznamo,dali da budemo srećni ili tužni...Slijedi Vašington,Njujork ili kako god da se zvalo...Ostalo je sve poznato...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2016, 11:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
_Krol_ je napisao:
Stani dok vrate cd....knjige su isporucili bice i cd nazad



Nea niš od tog..Ako stavi staviće onu mlađahnu....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2016, 11:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
mimikrija je napisao:
_Krol_ je napisao:
Stani dok vrate cd....knjige su isporucili bice i cd nazad



Nea niš od tog..Ako stavi staviće onu mlađahnu....

A?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2016, 12:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
_Krol_ je napisao:
mimikrija je napisao:
_Krol_ je napisao:
Stani dok vrate cd....knjige su isporucili bice i cd nazad



Nea niš od tog..Ako stavi staviće onu mlađahnu....

A?



Ma mislim na onu iz monografije,lijep ,mlad a uz to i junak..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2016, 12:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
nit lijep,nit junak...samo mlad tada


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs