banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 12:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Sep 2021, 09:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
Željo,
Tetka mi je baba pametniji je
Despotov prijedlog.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2021, 10:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9152
Taman da ga s razlogom zoveš đedo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2021, 10:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
hadzidado je napisao:
Željo,
Tetka mi je baba pametniji je
Despotov prijedlog.


Dobro, kad insistiraš ............svaju ti poljubim :D .

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2021, 12:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
Munjo,
I ja sam đedo(imam koleginicu moje godište, izgleda ko zmaj, a baba je već 3-4god), za Željkana se to podrazumijeva.

Ako, Željo, ako.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2022, 00:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Bilo je i vrijeme

http://www.dobojski.info/drustvo-i-poli ... grad-video

https://www.youtube.com/watch?v=hJaWmVqGXHU

Neka mu je laka zemlja.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2022, 02:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed

https://www.youtube.com/watch?v=5zHc618RjWU

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2022, 07:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
Željo,
Postavio sam ovo u temi Obilježavanje 18.god od osnivanja VRS(kako li već zove). Nisam mogao naći ovu temu.
Kako god, svaka čast.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2022, 09:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Vidio sam Hadžija, pa sam prebacio ovde.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2022, 11:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2022, 21:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
MOJI OMILJENI LUĐACI...
Tenkovska četa 1.OKBr i 1. BVP 1.KK
Kako brzo proleti vrijeme kada si mlad, ništa ne radiš, a oko tebe "samo" rat. Džabalebarenje na sve strane. Vrijeme se i ne mjeri, jer je u ratu svaki dan isti... Sjećam se jednog takvog istog ratnog dana, koji je potrajao malo duže...
Kraj Jula 1993 godine, idemo na teren, Brčko...
Već je predvečerje, a još se vidi kao da je podne. Dok smo prilazili Brčkom, tutnjava je postajala puno jača i sijevalo je svakog trenutka, a meni je srce počinjalo, brže i jače kucati. Sijeva nebo i odjekuju detonacije, pa mi se čini kao da sve vojske svijeta vode rat, tu na koridoru kod Brčkog... Udara čelik na čelik, a vojske se sudaraju. Kucalo je srce moje sa svakom detonacijom, sa svakim rafalom. Opa, pomislih u sebi, pa ovi su započeli "IGRANKU" prije nas. "TO TUŽNO VESELJE " se širi na sve strane. Čini mi se da se i moja 84-ka uzjogunila i čudi se kako nije u prvom timu, a taman sam je uspio ubijediti da je kraj rata, ali nije, čini mi se da tek počinje? Da bude još ovaj put, pa da idemo svako svojoj kući, vala mi je i dosadilo, rat se mora završiti.
Zaobilazimo duge kolone vozila na koridoru. Saobraćaj je zaustavljen u oba smjera zbog ariljerijskih kanonada između dve strane. Oni stoje, a mi idemo tamo..., žurba je, blicaju vojna vozila jedni drugima. Mi smo kolona pod rotacijom. Na BOV-u rotacija radi isprekidano, kao da nešto sluti? Ljudi iz automobila i autobusa, izlaze, pokušavaju da nas zagrle, da nam dadnu cigarete, piće, hranu, a mi se ne smijemo zaustavljati... Žurimo, a poklone odbijamo, ma i zagrljaje nepoznatih, dragih ljudi, a prepoznao sam i nekoliko ljudi iz grada..., ima ih i plaču, stišću pesnice, žele nam sreću i poručuju da se čuvamo... Sjetno mašu, nama klincima ratnicima, a ja se ufurao opasno, skoro da sam zaboravio da idemo u rat. A, u glavi mi se još vrte partizanski filmovi... Eh, da mi je bilo proći još jedan krug pored i oko zaustavljene kolone, godilo je biti važan tim ljudima iz kolone. Mogao bih se junačiti cijeli dan, obilazeći zaustavljene kolone, primati poklone, zagrljaje...
Nekome iz vrhova vojske ili politike, palo je na pamet da je koridor uzak i da bi ga trebalo proširiti?! Prvo postaneš probijač koridora, a onda i proširivač istog tog koridora!? Spominju struju, kažu da je tijesno pa se ne može struja provući prema Banja Luci, prema Krajini. Meni je vala bio dovoljno širok, ma taman da se u prolazu, dvojica i ne sretnu. A, ko sam ja da dajem bilo kakav sud? Imamo one gore u vrhu što razmišljaju umjesto nas.
Opet smo pridruženi jednoj lokalnoj udarnoj jedinici (Minus ili Plus) , a o njima smo već čuli da su na ovom terenu i širom zemlje poznati po dobro izvedenim akcijama, ali i po tome da imaju veliki broj boraca, izbačenih iz stroja. Oni idu u akciju da završe posao i to ti je.
Akcija proširenja je počela juče, a nastavljena je danas , znamo da je na našim pravcima (1. OKBr), bilo uspjeha, a znamo da smo imali i gubitke, mrtvi i ranjeni, dva tenka.
Ranjeni su Vučko i Igor G, a u Vučkovom tenku nastradao je Malešević, vozač tenka...
Iako granate padaju, nismo se zaustavljali jer smo se trebali dočepati nekakvog skloništa. Stižemo u jedno Brčansko naselje, čini mi se Grčica... Od dve devastirane kuće, biramo manje oštećenu. Ubacujem svoju opremu i stvari, ali nisam htio da se zadržavam u "novoj" kući, jer sam znao da su dan prije nas, stigli moji omiljeni luđaci iz Tenkovske čete 1. OKBr. Tu blizu, tu su moji heroji iz 1. OKBr. Bambi, M. Miloš, Kukolj B. (pokojni), Kobra (pokojni), Gostimir Milošević Miško, Joja (pokojni), G. Nenad, M. Janković, Bijak, Dragan Savin, Učo, Dačo, Rade M., Šiki, Krema, Bađi, braća R. i M. Bukvić, Ranko B, Željo B, Plavšić G, Dragan S...
A, kada znam da su oni blizu, onda znam da će opet zemlja baš goriti, jer oni ne znaju za povlačenje, makar svi izginuli, pa ih zato i zovem mojim omiljenim luđacima. Generali Talić i Simić, slali su njih kada se nešto moralo osvojiti iz prve, po cijenu, kao što sam napisao, da svi do jednog poginu. Volim što su oni tu, odmah sam nekako sigurniji, ali nismo na istom udarnom pravcu, jer smo raspoređeni, njima sa lijevog krila. Ma nema veze, neka njih tu blizu.
Morao sam ih pozdraviti pa sam se, odmah po dolasku, raspitao gdje su i po dobijanju njihove nove "adrese", otišao da ih pozdravim. Ispred jedne zapaljene kuće, u Julskom predvečerju, bio je "parkiran" njihov OT 60, a cijev tenka 55-ce sa grtalicom, odmah pored. Nikada neću zaboraviti sliku, tenkovska cijev spuštena na transporter, odmara od borbi ili grli svoga ratnog druga... Slika za poslije rata. Našao sam samo Miška, Galeta, pokojnog Joju i pokojnog Kobru, ostali su otišli na izviđanje. Obradovali su se kada su me vidjeli, popili smo po kap za sreću, na brzinu smo se ispričali, jer su se spremali za akciju, a pokojni Kobra mi je rekao da ostanem sa njima jer im fali budala i da sam ja već položio ispit da budem član ekipe. A, kada to kaže Kobra, ne treba pečat...
Srećno braćo, luđaci moji omiljeni, neka vas Bog čuva. Pozdravio sam se sa njima, a u sebi sam pomislio da li je ovo zadnji put da pijemo i da se smijemo našoj nesreći?
Vratio sam se do "naše" kuće, raspremio opremu i sjeo na vreću za spavanje da saberem misli, a i da otjeram nervozu (čitaj strah i bezbroj opravdanja da razgulim bilo gdje...!? )
Čuo sam da se ispred "naše" kuće zaustavlja vozilo, nisam ustajao, a onda je Slaviša ušao i rekao da se brzo spremamo da idemo do linije, gdje je planirano da prenoćimo, kako ne bi ulazili na liniju ujutro kada se vidi. Taman da vidimo ujutro gdje je naš pravac udara. Ustali smo svi i ponijeli borbeni komplet, za nedaj Bože. A, taman sam se navikao na "novu" kuću, jer je imala krov, prozore i nekakav solidan namještaj.
Kada smo stigli, rasporedili smo se u tri grupe po rovovima, jer nas je bilo i više nego što treba da nas bude na liniji, a zlo vreba kada se najmanje nadamo.., jedna precizna granata i zagarantovan odlazak u legendu...
Tamo na liniji su već bili svi koji su značili nešto na tom dijelu ratišta. Bio je na našem pravcu komandant pukovnik Milorad Kutlešić i komandanti operativnih jedinica. Odrastao sam sa Natašom Kutlešić, Miloradovom mlađom kćerkom, bili smo u ona vremena svi kao rođeni, pa sam to iskoristio da mu se javim. Ja sam mu se javio, a Milorad je zakolutao očima i onda me presjekao pogledom, kako bi mi dao do znanja da mu nije bilo drago što sam "određen" za tu akciju. Jer me je u Oktobru 1992 godine, na Dizdaruši, naprašio kad sam se pokušao junačiti. Gledao je nas klince kao svoju djecu, a mi smo, više od svega, htjeli biti ratnici... Opet ti junače, guraš se da nastradaš, izriba me Milorad Kutlešić, a i ovi moji su isti kao i ja... Klinci iz raje. Ja sam se malo i folirao, pred svojima, jer pričati sa komandantom Brčkog, nije bila mala stvar. Što god vam bude trebalo, javi se. Joj, joj, joj... Veli komandant, vrteći glavom i ode sa komandirima da uvodi jedinice u liniju za napad... Mislim u sebi: " Ne sikiraj se Milorade, nisam te razočarao ni u Oktobru 1992 godine, pa neću ni sada, a to sam i sebi obećao"...
Noć pred nastavak akcije, prošla je u prepričavanju detalja o akciji Sadejstvo 93' (Dalekovod, struja, kako god?). Komandir jedinice koja je držala liniju, čini mi se da se zvao Pavle, sa ushićenjem je pričao kako su juče, Krajišnici, tj. Korpusni policajci 1. KK probili liniju na Fazaneriji i Suljagića Sokaku, a onda, jedan za drugim zauzimali položaje ABiH...
Dok lampa na akumulatoru žmirka i treperi, on priča, a ja žmirim i vidim moju braću, naš 1. Bataljon VP, kako u strahovitom jurišu ulijeće u borbu prsa u prsa..., vidim moje omiljene korpusne luđake kako prkose strahu i upisuju još jednu veličanstvenu pobjedu...
Vidim stroj onih koji krče puteve u slobodu, a na čelu Laki, Rašo i redom junak do junaka Zlaja, Lazo, Džo, Doja, Zenga (pokojni, umro poslije rata), Marina, Janka, Preda, Toni, Tadija, Jefto, Nešo, Vesija, Zvjezdan, Đoko, Doktor, Božica (pokojni), Sina, Balija (pokojni, pogino kad i Kobra 1994 godine)....bilo je još dosta, meni omiljenih junaka ....Tada sam saznao i za taktičku grešku jedne naše druge udarne jedinice pa je došlo i do razmjene vatre, rat je, dešava se, idemo dalje... U akciji "Sadejstvo 93" iz 1. BVP, poginuli su Zlaja Babić i Željo Zrnić...
Pavle priča o junaštvu Korpusne policije, a ja preponosan na moju braću sa kačketima, pa ga prekinem sa upadicom: "Šta kažeš brate? Šta radi KORPUSNA!?!"
Priča Pavle da su svi stajali kao ukopani i gledali kako Korpusna policija krči ispred sebe, pa se zamisli i postavlja sebi pitanje: "Ma kako su svi kao jedan, ne bih nikoga izdvojio i tako lako izgleda kada oni idu akciju, tako lako, a nije lako ni malo..." Veli Pavle, da su se obradovali kada su čuli prije par dana "STIGLA KORPUSNA"... jer sa njima stiže i pobjeda.
Ja sam cvjetao dok je Pavle besjedio o Korpusnoj policiji, jer sam u tom veličanstvenom stroju imao školske i drugare iz grada, komšije..., ma svi su bili moji. Dok je Pavle prepričavao junaštva mojih omiljenih korpusnih luđaka, uspio sam prevariti noć, pa sam snom prekratio vrijeme.
Komešanje me probudilo, sviće i polako se razbistrava slika ispred nas. "Ono je Brod, a dalje je Brka" ... "Eno ih tamo, vidite ih?", šapatom nas upozorava Pavle. Mi ne shvatamo gdje i koga trebamo vidjeti jer se niko nigdje ne pomjera??? Kakav je to Brod na suvom? Čuo sam da napadamo Brod, ali sam mislio da ima nekakav spomenik u oblliku broda ili tako nešto? Pogledajte bolje desno niz liniju, ono su isto Krajišnici, skroz desno od nas. Prebacuju se jedan po jedan prema njihovoj liniji, svaka im čast, stvarno imaju m×da.
Pavle, pa to su moji iz 1. OKBr, Bambijevi momci i naši korpusni policajci, (prepoznajem ih po pancirima), rekoh mu ja. Daleko su, ne mogu baš razaznati, ko je ko od njih, ali znam da su oni. Svi su kao jedan... Uvijek bili.
Pavle se nalaktio na dasku ispred grudobrana i nešto mrmlja sebi u bradu. Okrenuo se prema nama i reče: "Ona trafo stanica i dalekovodi, oni dalekovodi. Ovi vaši trebaju probiti liniju, samo uzeti trafo stanicu i dalekovode, i eto vam struje za Banja Luku, za Krajinu" ...
Neko bi trebao razbiti tišinu poslije njegove izjave, kako samo trebamo "uzeti" trafo stanicu i dalekovode..., a ko bi drugi, nego ja, dežurni razbijač tišine, a i u podznaku sam isto to. To je bila moja borba protiv straha.
Pavle, jel' mi danas imamo turnir u uzimanju trafo stanice i dalekovoda? Smijemo se, ali kiselo. Znamo svi na šta je Pavle mislio. Turnir je ovo, ali se medalje uglavnom dodjeljuju posthumno. Znamo mi, a zna i Pavle da je ovo sve drugo, osim turnira.
A, ja razmišljam kako je dobro da su nam desno moji heroji Bambi, njegovi luđaci iz Tenkovske čete 1. OKBr i Lakijev 1. BVP 1KK, moji korpusni policajci. Oni će sigurno probiti, a i mi ćemo sa njima, čini mi se letjeti...
Skoro u isti momenat, nama iza leđa, sa desne strane, pale se tenkovi i transporteri, pomjeraju se i mrve asfalt. Budi se Tenkovska četa 1. OKBr! Nije nimalo prijatno slušati ovo buđenje čeličnih grdosija, a moji su.
Kako je onima sa druge strane?
Saznao sam brzo kako im je, jer su po paljenju tenkova i transportera, aktivirali svu raspoloživu artiljeriju po nama i iza nas, vjerovatno tražeći pješadiju i čelik na gusjenicama..., da uspore ili zaustave, koliko mogu?
Pogađaju skoro u glavu, ali smo solidno zaštićeni, mada uz gelere, leti i građevinski materijal iza i oko nas. Zatrpava zemlja rovove i opremu, a detonacije zaglušuju...
Kako se završava njihova artiljerijska tura, provjeravaju se radio veze, kreće akcija, proradila je i naša artiljerija, ali prvom salvom gađaju malo dalje. Tek po svitanju, vidimo i nekakav kanal koji trebamo savladati. Dobar je kao zaklon od pješadijskog naoružanja, ali je zlo zbog granata...
Oni naši iz 1. OKBr i 1. BVP, što su se prikrali liniji, ispaljuju granate iz ručnih bacača (zolje i ose), a to je znak da pješadija krene. Gori sveta zemlja, a nebo se zacrnilo!!! Vidimo da se borbe vode ispred rovova ABiH, detonacija za detonacijom, znam da su Bambi, Miloš, Kobra, Miško, Gale, Džo, Marina, Lazo, Zlaja, Vesija, Zvjezdan i ostali u prvom udaru, vidim kako trče prema grudobranima ABiH. Miloša i pokojnog Kobru, prepoznajem, jer su uvijek prvi. Desno krilo je krenulo silovito, jer drugačije i ne znaju, a sa desnim krilom je moje srce i želja da ih Bog sačuva, jer desno od nas grmi čelik tenkovske čete 1. OKBr i 1. BVP. Oni prvi kreću sa udarom, a mi čekamo da probiju liniju i čuvamo njihovu lijevu stranu. Krenuli su moji iz 1. OKBr. Bambi, M. Miloš, B. Kukolj (pokojni) , Kobra (pokojni) , Gostimir Milošević Miško, Joja (pokojni) , G. Nenad, M. Janković, D. Bijak, Dragan B. Savin, Učo, Dačo, Rade, Šiki, Krema, Bađi, braća R. i M. Bukvić, R. Bukvić, Željo B. , Plavšić G, Savić D... Krenuli su moji korpusni policajci i prihvatili su na sebe sav odbrambeni udar snaga ABiH koje su dobro branile pravce prema dalekovodima. Borci ABiH pokušavaju da spriječe prodor tenkova i transportera, korpusnih policajaca, pucajući na njih svim raspoloživim sredstvima, ali već je uzalud, jer su naši već preblizu njihovih rovova. Pomiješala se grmljavina oklopa i udaranje zrna po čeliku. Držimo čvrsto stisnute šake, dok gledamo desno krilo i junake iz 1. OKBr i 1. BVP kako, što reče komandir Pavle za Korpusnu policiju, krče prema dalekovodima i trafou. A, meni su mokre ruke od nervoze i stalno podižem šljem kako mi ni jedan trenutak ne bi promakao, jer ovo što gledam, ovo se mora upamtiti... Dobijamo naredbu da se spremimo, jer su Bambijevi momci i Korpusna policija 1. KK, već ispred rovova.
Na radio vezi čujemo: "Tooooooooo!!!Pukla je linijaaaa!!! Idemoooo braćooooo!!! Vijest se brzo širi linijom i radost svih boraca na liniji... Puca se na sve strane, buši vojska i nebo... Tenkovska četa i korpusni policajci su probili liniju i šire se lijevo i desno, a mi od silne euforije, nismo ni čuli da će prije našeg pokreta, naša artiljerija pokriti liniju ispred nas. Već smo pretrčali i pobacali se po kanalu, pokušavamo da nastavimo, da istrčavamo, ali smo odmah pribijeni uz zemlju, koliko zbog njihovih mitraljeza i svih ostalih cijevi, toliko i zbog naše artiljetije. Na radio vezi čujemo Bambija, kako viče, idemoooo braćoooo, idemooooo, pukli suuuu!!! Hajdeee lijevo krilooo, gdje ste, jebem li vam sunceeee!?! Korpusni policajci na vezi prozivaju nas sve na lijevom krilu da krenemo, jer nema nikoga na liniji, sve su počistili, zaje®avaju nas... Idemo ljevati, lijevo krilo... Oni su od svega pravili šprdnju i zato sam ih volio, i ne samo ja.
A, mi jedemo zemlju, dok je naša artiljerija korigovala ciljeve i počela preciznije pokrivati njihovu liniju. Tada i mi primjećujemo da je njihova odbrambena vatra oslabila, pa osokoljeni ustajemo i krećemo prema rovovima, a pršti na sve strane. Ispucavamo borbene komplete, a ja pucam u kratkim rafalima, jer sam se zapetljao u mislima, Boga molim da se ovo što brže završi i da mi je naći nekakav zaklon. Jer znam da će me odmah tražiti zbog 84-ke, a iza šljema i pancira se ne mogu sakriti... Onda vidim Bambija na tenku, pokazuje da idemo svi, a oko njega udaraju meci i zvone po čeliku. Vidimo da se linija desno izravnala, Korpusna nastavlja prodor, samo čekaju nas, a mi se ubacujemo u rovove, prihvatamo borbu i nastavljamo dalje za tenkovima, transporterima i Korpusnom policijom. Naše lijevo krilo isto para njihovu liniju, udaraju ovi domaći (Minus ili Plus), kao ludi... Još samo malo, trafo stanica i dalekovodi, biće naši! Pada Brod!!!
U samo nekoliko minuta, naši tenkovi, transporteri i 1. BVP, pobjednički kruže oko trafo stanice i dalekovoda... Uzeli smo Brod!!! Uzeli smo turnir!!! Biće i medalja, na žalost posthumno... Radost vojske oko dalekovoda i trafo stanice, radost vojske na liniji koji trebaju preuzeti novu liniju!
Radost vojske zbog proširenog koridora!
Eto ti struje Banja Luko, Krajino...
Gorak je ukus u ustima jer se ova pobjeda ne slavi, ne vraćaju se svi sa nama...
Kapa dole mojim omiljenim luđacima iz Tenkovske čete 1. OKBr i 1. BVP 1. KK, svim borcima sa kojima smo vezali, (Minus ili Plus) iz Brčkog i okoline!
Tek na kraju akcije, saznao sam da je ABiH pripremala veliku ofanzivu na Brčko u isto vrijeme, mi smo krenuli malo prije njih...
A, mi? Mi idemo dalje, ne mislimo šta i kako, jer ima ko misli za nas, a na nas misle oni naši kod kuće, oni što nas vole... Zbogom Brčko!
Na uspomenu za herojska djela pripadnika Tenkovske čete 1. OKBr, 1. Bataljona Vojne Policije 1 KK., boraca iz Brčkog (Minus ili Plus) i okoline, na moju braću iz Čete Vojne Policije 1. OKBr, za roditeljsku brigu i komandovanje pukovnika Milorada Kutlešića, komandantima 1. KK i IBK, generalima Momiru Taliću i Novici Simiću
Braći koji se nisu vratili kući, vječni pokoj i carstvo nebesko...
Upali svjetlo Banja Luko...
Vučić (Dušan) Branislav VUČKO
Četa Vojne Policije
1. Oklopna brigada VRS

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Mar 2022, 15:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
Uh, uh....jebem ti.. ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2022, 20:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Nije da nije ali uspjeli smo ...sa malo zakašnjenja....vrijedilo je.

https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=473984

Ovim se zahvaljujem meni znanim forumašima koji su pomogli finansijski da ovo završimo. Hvala još jednom.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2022, 07:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
:salute:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Maj 2022, 11:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
https://www.facebook.com/profile.php?id=100051620172656

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2022, 21:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
https://www.facebook.com/permalink.php? ... &ref=notif

Vrijedilo je.....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2022, 21:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Linkovi ne rade, vjerovatno privatni nalog.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2022, 21:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Kod mene rade .....

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2022, 11:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Први Батаљон Војне Полиције-Корпусна
Након одржавања изложбе о ратном путу нашег батаљона која је одржата почетком 2020 године у Дому Војске Србије у Београду створила се прека потреба да на неки начин обезбједимо просторије за удружење која би уједно била и канцеларија и спомен соба као и простор гдје ће та поставка изложбе бити изложена 24 сата. Након низа писања захтјева , молби и једног броја "опструкција' 10.07.2020 године одржали смо састанак са тадашњим замјеником Градоначелника Срђаном Амиџићем Срђан Амиџић и начелником оделења борачко инвалидске заштите Града Бања Лука Драгомиром Кесеровићем . Убрзо након тога наш захтјев је након што је прије тога прошао све процедуралне ствари ушао у скупштинску процедуру,и након тога одлуком скупштине Града Бања Лука , од 01.10.2020 године на кориштење под посебним условима добијамо пословни простор Града, на адреси Младена Стојановића 39. Како је простор био у лошем и руинираном стању приступило се тражењу донација тј средстава како би се простор адаптирао и довео у данашње стање. Велику улогу у томе , као и да простор добије данашњи изглед( са приземљем и поткровљем) има тадашњи предсједник нашег удружења Раденко Пузић, чланови Управног одбора Тимарац Дамјан, Арсенић Звјездан и наш саборац и члан удружења Штековић Драган. Сама адаптација је текла дуго , што је било условљено и самим расположивим средствима. Започета је крајем марта 2020 а завршена послије годину дана. У радовима су учествовали и старјешине и војници , демобилисани припадници нашег батаљона. Самој адаптацији простора и осталим активностима највише су допринијели Кабинет Предсједника Републике Српске, Кабинет српског члана Предсједништва БиХ, Влада Републике Српске, Министарство рада и борачко инвалидске заштите Владе Републике Српске, Град Бања Лука Град Бања Лука , Градоначелници града Бања Лука у прошлом мандату Igor Radojičić и садашњи Градоначелник Града Бања Лука Драшко Станивуковић - Draško Stanivuković , Торинекс ,оделење борачко инвалидске заштите Града Бања Лука, Електрокрајина Бања Лука, TRB ТРБ Братунац, Ciambela export import doo Banja Luka, посланички клуб СНСД СНСД - SNSD , СПС Социјалистичка партија Српске - Socijalistička partija Srpske ,Глориа лине , Colorit Colorit Borik , Елнос, Микропринт, дрвна галантерија сп Маринко Бојанић , Проинтер, Тиса промет Дамјан Тимарац с.п., Алф-Ом, СН Профил Монт Драган Штековић Dragan Šteković , Sector Security doo Banja Luka, Балкон - Зоран Милаковић,Хоме принт шоп, Фото клик Ранко Чуковић Ranko Cukovic , Хуманитарна организација Крајина за Српску Младен Черековић , Амиџић Срђан , Студио десигн доо, Агрос доо Градишка - Дарко Илић, Управа доо Небојша Дринић Небојша Дринић , Нешо Старчевић, Зоран Бибић, Арсенић Звјездан Arsenić Zvjezdan-Đeđo , Ненад Талић СД Борик Ненад Талић , Горан Делић Goran Delic , Милош Субашић Milos Subasic , МГ Минд Младен Милановић Каја, Гарача Мишо ,TeCaSi monting doo Banja Luka, Matić G&G Nova Topola, TV K3 Televizija K3 Prnjavor, RTRS vijesti , BN televizija Nedeljko Vučković Nedeljko Vuckovic Vucko , Бранко Камбер Branko Kamber , Владимир Дојчиновић Vladimir Dojcinovic Мушић Игор Igor Oprem Dobro Musić , Драгушић Марко, Крајинагроуп Бања Лука- Горан Маринковић, Milojicin Stanoja Жељо Предојевић. Захвалност дугујемо и нашем секретару удружења Đorđe Malić који је сами зачетник и покретач идеје о одржавању изложби о ратном путу нашег батаљона.
Свима се захваљујемо и надамо се да нисмо изневјерили повјерење и помоћ коју су нам указали .

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2022, 12:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Malo slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2022, 13:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1335 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs