banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 04:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 95  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Jul 2018, 09:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11313
Lokacija: PL / BL
Šta je bilo? Nisam upućen.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2018, 09:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Zašto su oklopna vozila JNA bila tako slabo oklopljena, jel nisu imali novac pa se išlo na ta sirotinjska riješenja, struku, ili jednostavno život prosječnog vojnika baš i nije vrijedio mnogo?

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2018, 09:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
rakoon je napisao:
ja se uvijek sjetim posade tri BOV-a na Goloj Planini kod Jajca u avgustu 1992.



De podsjeti i nas ostale .... :D koji ne znaju.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Poslednji put menjao motozeljo dana 03 Jul 2018, 09:40, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2018, 09:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
apokalipto je napisao:
Zašto su oklopna vozila JNA bila tako slabo oklopljena, jel nisu imali novac pa se išlo na ta sirotinjska riješenja, struku, ili jednostavno život prosječnog vojnika baš i nije vrijedio mnogo?
Nisu ni ostali imali nešto puno bolje.
Tek se u zadnje vrijeme radi na boljoj zaštiti ali su svejedno kante protiv PO raketa. Jbg, ni tenkovima nije lako, a kamoli ovim konzervama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2018, 09:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
apokalipto je napisao:
Zašto su oklopna vozila JNA bila tako slabo oklopljena, jel nisu imali novac pa se išlo na ta sirotinjska riješenja, struku, ili jednostavno život prosječnog vojnika baš i nije vrijedio mnogo?



Nijedno od toga.....
BOV je vojnopolicjsko vozilo i sluzilo je za razbijanje demonstracija prvenstveno i prevoz ljudstva ..... ima zastitu , cini mi se , od puscanog zrna.
BVP je sluzilo takodje za prevoz ljudstva (pjesadije) na frontu, dotur municije , izvlacenje ranjenika , izvidjanje.....

BOV je tockas a BVP gusjenicar i oba vozila su "slabiji" oklop kao jednu od mana nadoknadjivali boljom pokretljivoscu ....

Za ono za sta su projektovani imali su zadovoljavajucu zastitu , a drugi je par opanaka gdje su i zasto koristeni (ispravno ili pogresno) u proteklom ratu.

Takodje zaboravlja se da je u medjuvremenu strahovito napredovala industrija koja je proizvodila male prenosne PO sisteme.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2018, 09:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
13.avgusta stratezi poslali BOV-ove u šikaru,gje ovi nisu imali manevarskog prostora.Rezultat:trinaest spaljenih.Pokopani na sv.Panteliji lijevo od glavnog ulaza.Dvije ili tri lobanje nisu nikada pronađene.
nešto slično se desilo mjesec dva ranije u kanjonu Žepe.Ishod je bio peturostuko veći.Mislim da je dolje između 50 i 80 postradalo.I niko nije odgovarao.
Pri tomu mislim na komandnu liniju VRS


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2018, 10:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
motozeljo je napisao:
apokalipto je napisao:
Zašto su oklopna vozila JNA bila tako slabo oklopljena, jel nisu imali novac pa se išlo na ta sirotinjska riješenja, struku, ili jednostavno život prosječnog vojnika baš i nije vrijedio mnogo?



Nijedno od toga.....
BOV je vojnopolicjsko vozilo i sluzilo je za razbijanje demonstracija prvenstveno i prevoz ljudstva ..... ima zastitu , cini mi se , od puscanog zrna.
BVP je sluzilo takodje za prevoz ljudstva (pjesadije) na frontu, dotur municije , izvlacenje ranjenika , izvidjanje.....

BOV je tockas a BVP gusjenicar i oba vozila su "slabiji" oklop kao jednu od mana nadoknadjivali boljom pokretljivoscu ....

Za ono za sta su projektovani imali su zadovoljavajucu zastitu , a drugi je par opanaka gdje su i zasto koristeni (ispravno ili pogresno) u proteklom ratu.

Takodje zaboravlja se da je u medjuvremenu strahovito napredovala industrija koja je proizvodila male prenosne PO sisteme.

Da, sada sam se sjetio da su se Ameri žalili kako je njihove tenkove u Iraku onesposobljavao Sovjetki PO proizveden tamo nekada 70-tih.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jul 2018, 10:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
rakoon je napisao:
13.avgusta stratezi poslali BOV-ove u šikaru,gje ovi nisu imali manevarskog prostora.Rezultat:trinaest spaljenih.Pokopani na sv.Panteliji lijevo od glavnog ulaza.Dvije ili tri lobanje nisu nikada pronađene.
nešto slično se desilo mjesec dva ranije u kanjonu Žepe.Ishod je bio peturostuko veći.Mislim da je dolje između 50 i 80 postradalo.I niko nije odgovarao.
Pri tomu mislim na komandnu liniju VRS
Sunce ti jebem...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2018, 00:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zar ovo nije sramota, ali mogli su i ovi iz Restarta se organizovati pa pokazati šta su uradili.

https://www.facebook.com/ReStartSrpska/ ... 116679747/

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2018, 15:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
a mogli su se i forumasi organizovati


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2018, 16:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovo bi bilo još bolje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2018, 13:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Citiraj:
Исувише смо ми добри према њима

Citiraj:
Верујте мени, маторцу који је учествовао у неколико ратова (узгред, два пута сам ратовао против Хрвата, последњи пут 1993. године, у данашњној Хрватској, а тадашњој Републици Српској Книнској Крајини), на стадиону у Сочију 7. јула одиграна је епизода рата.

Не знам, како су Срби гледали наш руски бој са Хрватима, будући да су њих рано избацили из првенства, али верујем да га је гледала цела Србија. И сви су се надали нашој победи. Међутим, ми нисмо победили, а Срби су, ја претпостављам, били не само разочарани, већ и повређени.

http://standard.rs/2018/07/19/isuvise-s ... ema-njima/

Citiraj:
Едуард Лимонов је учествовао као Руски добровољац у ратовима у Југославији, на страни Срба. Такође је учествовао као Руски добровољац у сукобу између Грузије и Абхазије, на страни Абхазије. Учествовао је и у рату између Придњестровља и Моладивје, као руски доборвољац, на страни Придњестровља.

Контроверзе
1995. године Едуард Лимонов је објавио „Црну листу народа“, у којој говори да су Хрвати, Чечени, Ингуши, Летонци и Чеси, злочиначки народи, због чега је против њега била поднета кривична пријава. 2001. године је био ухапшен због нелегалне куповине наоружања, и због организовања и наоружавања Руских паравојних формација у Казахстану, због овога је 2003. осуђен на четири године затвора, али је пуштен на условну слободу.

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0 ... 0%BE%D0%B2

Zanimljiv lik.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2018, 10:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12115
https://vojnopolitickaosmatracnica.word ... a-blokada/

O operaciji Koridor. Zanimljiv tekst, a ima i odličnih slika...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2018, 17:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2018, 09:54
Postovi: 481
Je li ko gledao VBR kad puca?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2018, 18:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9152
Uživo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2018, 18:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
Ima veterana- javiće se.
Ja sam samo čuo i ispaljivanje i padanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2018, 18:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9152
Jesam iz daljine, na poligonu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2018, 18:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2018, 09:54
Postovi: 481
Da, uzivo. Vidim spominjete neke prage, boforse... Istina je da bofors ima tup zvuk i za cal. 40mm dosta jako se čuje...
Ali, ko je gledao tenk, VBR ili 155-icu, zna šta hoću da kažem.
Koliko god da je rat bio strašan, moram priznati da se nekih doživljaja rado sjećam... Žao mi je što tada nisam imao ovaj mobilni telefon, imao bih šta snimati. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2018, 20:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
155-ica u klancu ima nenadmasiv zvucni efekat.sto rece @Ronaldo koliko god strasno rado se sjetim kojecega.Recimo osjecaj kada pretrcavas most a praga dere po tebi,i samo cekas kada ce ti odvaliti plecku ili lobanju.a nije te strah


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2018, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
rakoon je napisao:
... osjecaj kada pretrcavas most a praga dere po tebi,i samo cekas kada ce ti odvaliti plecku ili lobanju.a nije te strah


Imaš 20-es godina, a u glavi promaja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1895 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 95  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs