banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Fešta na obali Rajne
PostPoslato: 29 Mar 2013, 22:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Ploveci rijekama nailazio sam na svakakva slavlja, veselice, fešte koje su se održavale na obalama rijeka... Jedinstveno svima je da su se okupili znani i neznani ljudi na jednom mjestu pa uz zvuke muzike, mirise raznih jela i slastica iskoristiše vrijeme za zajednicko druženje i veselje. Pogotovo ako potece, a obicno i potece, alkohol u raznim oblicima, onda se odjek veselja ori kilometrima daleko površinom rijeke...


Slika


Slika


Na ovo veselje nisam doplovio rijekom, ali mi se zgodno ucinilo da ga bolje razgledam. Okupili se ljudi na obali rijeke Rajne u Kelnu, nedaleko lucice, postavili šatore pa uz muziku, horske pjesme i osobno pjevanje razbiše monotoniju gradskoga života.


Slika


Slika


Ocekivao sam da cu naici na kojekakve riblje specijalitete iz rijeke, a ono vidjeh i rijecne ribe, ali i morske ribe i školjke, ali malo rijecnih specijaliteta ....


Slika


... vidio sam i kako ribu peku. Kod nas razapnu ribu na rašlje i takvu je ispeku, a poslije još dugo ližu prste od nje i obilno je zalijevaju pivcem i vinom. Ovdje ribu rašire na daske koje okrenu prema vatri i tako je peku. Neznam kakvoga je okusa jer nisam imao toliko vremena cekati da se ispeku, ali ukusno su izgledale...


Slika


Slika


Pored riba i školjki mogle se kupiti razne preradevine od žitarica kao što su peciva, kifle, žemicke ....


Slika


Slika


Stolovi i klupe su bile postavljene uz samu rijeku. Jedino vrijeme nije baš bilo naklonjeno organizatoru jer je padala sitna kiša za koju se nije naslucivalo da bi prestala padati .... I najmladi su nailazili na poslastice za sebe ...


Slika


Slika


Malo mi je za cudno bilo da nije bilo roštilja sa cevapcicima, pljeskavicama, ražnjicima, da nisu bila zastupljene "cudesa od mesa" na žaru ...


Slika


Slika


Iako je bilo muzike, pjesme, okupljenoga društva, nekako mi se sve to cinilo pusto bez dima sa roštilja, bez mirisa zbog kojih i sit poželi jesti, bez zveckanja krigli kada se nazdravlja ...


Slika


Slika


Vidjevši ovu njihovu feštu malo mi postade jasnije zašto se Svabe onako razgalame na našim feštama, zašto navaljuju na roštilj, glasno pjevaju, a još više zašto onoliko potegnu pica . Ova njihova mi unatoc prekrasnog ambijenta uz rijeku Rajnu ostade nekako suhoparna, nekako nedorecena, da ne kažem na roštilju neispecena...


Slika

:occasion5: :occasion5: :occasion5:

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs