banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Bukara
PostPoslato: 19 Feb 2013, 21:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Putujući rijekama usput sam upoznavao i ljude. Sa svima sam popričao o nevažnim stvarima ili rijekama, putovanjima ili dogadajima. Pa čak i sa ribolovcima u Mađarskoj našao sam "zajednički" jezik i popili bismo piće koje bih ja njima ili bi oni mene počastili. Tu i tamo probati ću vam ponešto od toga predstaviti.

Danas me nekako kopkalo da vam predstavim Bukaru. Tako ga naime zovu oni koji ga poznaju.

Upoznao sam ga u Zabranu (mjestu iza obrenovačke krivine rijeke Save, prema Beogradu). Priprost čovjek kojemu naočare uvećavaju dobrodušne oči. Prosječne je visine prešao četrdesetu godinu. Stanuje u nekoj zgradi koju i ujedno čuva a ona se polako adaptira za ugostiteljski objekat jer je dvadesetak metara od rijeke. Ne radi nigdje, a i nešto posebno ni nezna raditi, ali uskače u pomoć vlasnicima skela kojih tamo sve više ima, malo ih pričuva i tako živi od onoga što dobije. Žena ga ostavila i otišla sa njegovim najboljim prijateljem, o čemu priča bez imalo emocija.


Slika


Kako sam po nevremenu doplovio iz Šapca do Zabrana, nesebično mi je omogućio da prespavam u "njegovoj" kući, da nisam vani u šatoru po nevremenu, što sam i prihvatio. Slušajući ga kako priča o svojem ispraznom životu bez sutrašnjice, ciljeva i planova, bilo mi ga je žao jer nije pokvareni čovjek, a zbog svoje neprosvjećenosti (da ne budem stroži), vodi takav, neizvjestan život. Uz njega se vrzma desetak kojekakvih pasa sa kojima podjeli ono što ima, a i na čiji racun izmoli hranu za sebe i njih od izletnika, vlasnika skela ili putnika namjernika.


Slika


Iako je takav kakav jeste, ostao mi je u ugodnom sjećanju. Vjerujem da oni koji kod Zabrana love ribu sigurno za njega znaju, a možda, imaju drugačije mišljenje o njemu nego ja. Ako ovo pročitaju i njega poznaju neka ga pozdrave u moje ime. Zaista mi je pozitivno obogatio moju enciklopediju likova koje sam upoznao.


Slika

:occasion5: :occasion5: :occasion5:

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs