banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 09:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Maj 2012, 20:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Ima li svatko od nas nekakvu svoju rijeku nade? Rijeku kojom želi ploviti, kroz život se probijati, sa njom teškoće i radosti prolaziti. Rijeku koja ima svoju snagu, svoju moć, nježnost i čar. Rijeku koja donosi život, koja ga podiže, ali i koja ga može uništiti, ili toliko nepodnošljivim učiniti da će traume od nje ostati prisutne kroz cijeli život.

Do rijeke nade nije teško doći, nije joj teško niti obale vidjeti, tok njene struje, ili joj snagu osjetiti.


Slika


Uvijek je zamišljamo kao mirnu, romantičnu, pitomu i krotku, ali dovoljno jaku da savlada sve prepreke pred sobom. Pri tome joj okolina mora biti prekrasna, oku mila i privlačna. Uvijek nas pogled na nju mora zadiviti, oraspoložiti, dati nam snagu da idemo dalje i kada je dalje jako teško ići.


Slika


Slika


Naša rijeka nade trebala bi biti široka da se pogled na njoj gubi u daljinu, da nam je oko puno nje, da nam zastaje dah od njene širine i spokoja. Mir mora iz nje izlaziti. Mir tako nam potreban, koji nas krijepi, koji nas osnažuje.


Slika


Nikakve prepreke rijeci nisu nesavladive, nikakve prepreke joj ne mogu uzeti mir i postojanost. Sa svim se preprekama zna mirno suočiti i pravilan prolaz kroz njih pronaći.


Slika


Da li smo svi pronašli takvu svoju rijeku nade? Rijeku koja će sa nama ići, rijeku sa kojom ćemo ići. Rijeku koja će nam sve značiti, čija će nas njedra grijati i snažiti. Rijeku preko koje se pruža naš životni put i prekrasni vidici na njega.


Slika


Ispričati ću vam priču o svojoj rijeki. Rijeki koja donosi nade, snagu, mir, postojanost. Rijeki koja me može nositi kroz sve složenosti života. Rijeka sa kojom mogu preploviti sve teškoće životnih puteva.


Slika


. . . U romantično vrijeme života, kada obaveze postaju lakše, kada prepreke bivaju uvijek savladive, kada snaga nema granice, susretoh na putu života svoju rijeku. Veliku, ogromnu, snažnu i prekrasnu.


Slika


Pogled na nju prosvjetlio je život, otkrio neku novu njegovu toplinu, neke nove poglede, izmjenio neke stavove koji godinama nemjenjani bijahu. Fascinirala me životna svijetlost koja se u njoj ogledavala.


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2012, 20:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Njena ljepota, sklad i snaga izazvale su snažne valove života u meni. Uzburkala se i zadnja kap tekućine u tjelu, struje emocija su proradile, Osjetila su se izoštrila, a nekakva druga snaga se uskomešala. Najprije polako pa sve jače i jače.


Slika


Slika


Slika


Život se pretvorio u jednu struju, jaku i sve jaču, struju koja je tekla u jednome smjeru, naprijed. Struju koju prepreke nisu mogle zaustaviti. Njena silina se osjećala svuda uokolo gdje god da sam se nalazio.


Slika


Slika


Slika


Valovi snage ojačali su me, Dali mi brzinu, osnažili misli, pojačali želje. Valovi su se kotrljali kroz mene, tjerali me naprijed . . .


Slika


. . . Valovi mi dadoše snagu da se priključim rijeci, da sa njom zaplovim, da krenem u neizvjesnost budućnosti.


Slika


Moja prekrasna rijeka nade, pokazuje mi sve svoje čari, sve svoje ljepote. Pokazuje mi puteve koji su pred nama.


Slika


Slika


Sa njome sam spreman uploviti u mirni suton života, uploviti u spokojnost, poći prema moru . . .


Slika


U pozno doba života, kada mi ostane još hrpa uspomena, u doba kada se svijeća života počne gasiti, vodi me radost da ću po svojoj rijeci nade i dalje ploviti. Da ću doživjeti s njom slike mladosti, mirise proljeća, žubore potoka . . .


Slika


Moja rijeka je tu, pored mene, u meni. Pokazao sam vam je u punoj njenoj ljepoti, pokazao sam kakvom je osjećam.

Da li ste vi našli svoju rijeku nade sa kojom kroz život plovite ili je još tražite negdje iza gora.

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs