banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Mar 2012, 18:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Najslade mi je jesti u prirodi uz cvrkut ptica, šum vjetra u krošnjama drveca, na cistom zraku pored rijeke. Nemogu si to cesto priuštiti zbog tempa života i životnih obaveza, ali kada god mogu odem na rijeku Odru u prirodu gdje na miru malo pregrizem ponešenu slaninicu, luk i kruh, a sve to prelijem pivcem.

Danas sam na dorucak na rijeku Odru poveo i jednoga svoga prijatelja. Jucer smo se dogovorili o detaljima i jutros napustili Zagreb. Do rijeke Odre trebalo nam je oko pola sata lagane vožnje autom.



Slika


Nakon kratkog zadržavanja oko ukrcaja stvari u kanu krenusmo rijekom.


Slika


Slika


Slika


Šuma, pored koje rijeka prolazi tek je pocela listati, zrakom se širi miris rascvjetale prirode, a rijeka polagano tece nedirnuta...


Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2012, 18:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Ljepota jutra na rijeku je izmamila i ribice koji pokušavaju "pronaci" gladnu ribu.


Slika


Slika


Slika


Malo nas je lagana kišica pokvasila pa smo zastali ispod mosta, koristeci ga kao kišobran, dok nije prestala padati. Prijatelj je ponio i pribor za lov ribe (udicu) pa je za to vrijeme pokušao uloviti ribu. Ulov mu je bio "strašan". Zakacila mu se udica za panj pa je morao prekinuti konac i tako ostade bez mamca.


Slika


Slika


Polagano veslajuci prodosmo i pored vikendaškog naselja, gdje vlasnici vikendica sagradiše i svoje molove za pristajanje camaca


Slika


Dok sam lagano veslao prijatelj se razbacao na sve strane udicom, na koju je stavio novi mamac, nebili uhvatio koju ribu. Ali ni ribe nisu onakve kakve bi ribici željeli da jesu


Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2012, 18:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Sasvim na kraju vikendaškog naselja pristasmo uz jedan mol i izadosmo na obalu


Slika


Nadosmo pogodan panj koji pretvorismo u našu trpezu, raširismo ono što smo ponijeli i prihvatismo se posla...


Slika


Slika



Nakon degustiranja i meracenja ponešenoga, zalismo to sokom prijatelj, a ja pivcem. a onda se prihvatih i ja njegove udice. Letjela je u svim smjerovima samo ne tamo gdje sam ja želio da ode. Rezultat otpao i meni mamac sa udice jer sam je o nešta zakacio. Tako rezultat postade 2 : 0 za ribe. No to nas nije obehrabrilo da nakon odmora krenemo dalje.


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2012, 18:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Malo smo zajedno veslali, a malo je prijatelj pokušavao smanjiti rezultat ribljeg vodstva pecajuci iz kretnje.


Slika


Slika



Odveslali smo desetak kilometara, uživali do poslijepodnevnih sati na vodi, pojeli gotovo sve ponešeno, ali ne ulovismo ni R od ribe, pa unatoc svemu zadovoljni i raspoloženi podosmo kuci. Predah u prirodi smo zaista lijepo iskoristili da se odmorimo slušajuci cvrkut ptica i udišuci cisti mirisni zrak.


Slika


Preporucam svima podite u prirodu kada god možete, uživajte u njoj, ali i pazite da je ne zagadujete. Cuvajte ju....


:occasion5: :occasion5: :occasion5:

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs