banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 23:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Jan 2012, 22:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
... Tako je to u životu. Kada se najmanje nadaš dogodi se nešta neocekivano i kao neplanirani dogadaj ostane ti dugo, dugo u sjecanju.

Putujem osmi dan kanuom rijekom Savom prema Beogradu. U jutro toga dana krenuo sam iz Gunje (mjesta preko puta Brckog, gdje nisam smio pristati), kod Jamene "sredio" granicni ulazak u Srbiju, prošao virovite vode ušca Drine u Savu i kada se ova raširila punom svojom širinom. Dan se polako poceo gasiti. Vrijeme da i ja potražim svoje mjesto pod mjesecem. Prolazim jednu široku savsku krivinu i izdaleka cujem veseli žamor ljudi i "narodnjake" kako prolamaju predvecernji rijecni mir. Daljina je povelika i ne mogu sa sigutnošcu odrediti gdje je izvor te "buke", Ocjenjujem samo da je na desnoj strani rijeke.

Plovim na trecini rijeke s desne strane sredine, lagano umjerenim tempom veslam kada sa cistine na povišenoj obali mašu mi ljudi i zovu k sebi. Usmjeravam pramac prema njima, pristajem, vežem kanu i uspinjem se na obalu, a tamo povece raznoliko veselo društvo . Rukujem se i upoznajem sa ovima koji me pozvaše, a kada su culi da dolazim rijekom iz Zagreba jedan od njih skoci, ugasi radio i u nastaloj tišini glasno me svima predstavi uz naglasak da rijekom putujem iz Zagreba.



Slika


Nastane žamor oduševljenih ljudi koji me "zasuše" refalima pitanja. Jedva sam im uspio prvu radoznalost ugasiti. U nevjerici me gledaše, a djeca koja su se tu nalazila sjuriše se obalom opipati kanu kao da ga pitaju da li je istina šta su od mene culi.


Slika


Uto i domacin i njegova supruga dodoše do mene, upoznasmo se, napraviše mjesta uz prirucni stol i "dodoše" pivce i pecenje, salata i vrlo ukusan domaci kruh. Za brke omastiti. Uz jelo poceh im pricati o putu koji je iza mene


Slika


Protokom vremena saznadoh i razlog njihovoga okupljanja. Naime domacin je pored svoje vikendice žicom ogradio zemljište, pustio u ogradu 15-tak ovaca. Novonastalu situaciju proglasio farmom ovaca i eto razloga za slavlje. Ovakvu njegovu poduzetnost platilo je glavom jedno prase, a potrošeno je i nekoliko sanduka piva, nešto soka i kisele vode.


Slika


U razgovoru "pretresosmo " svega i svašta, pa se i sporta dotakosmo. Domacin mi rece da su svi okupljeni "Partizanovci", a kao dokaz tome, popne se na balkon gdje donese veliki grb FK Partizana, a onda prisutni vec uveliko "veseli" otpjevaše i Partizanovu himnu. Nisam propustio priliku da se fotografiram sa domacinom i domacicom pored donešenog grba.


Slika


Ali ni to nije sve što mi poželi pokazati domacin. Iznese on i veliku zastavu SFRJ, odjeknu "Hej slaveni", otvori se pola sanduka pive i veselje se pojaca.


Slika


Morao sam vidjeti i "majstorije" domacinovog lovackog pazikuce koji je u visokom skoku zubima skidao kapu sa glave domacina. Svaki skok je popracen uz poklike prisutnih.


Slika


A onda domacin predloži da mi pokaže mjesto Ravnje. Ušli smo u njegov automobil i otišli u mjesto Ravnje. Kako je vec bilo mracno nisam iz pokreta mogao snimiti nekoliko zanimljivih detalja videnih u putu. Navratili smo i do kuce domacina, popili rakijicu, dve (možda i više, nepristojno je brojati), vidjeli njegov rasadnik domacih kupina.


Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2012, 22:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Zamolio sam domacina da mi "dozvoli" da pocastim "društvo na farmi". Nakon mojeg cvrstog navaljivanja pristao je pa odosmo u lokalnu trgovinu mješovite robe.


Slika


A tamo domacin "u povjerenju" prodavacici rece tko sam i odakle me "voda donijela". I dok sam se snašao pola Ravnja to doznade, pade nekoliko pivci od prisutnih ispred trgovine. Uz njih ukratko im ispricah odakle sam i koliko putovao do Ravnja. "Palo" bi i više piva, ali morasmo nazad. Kupih jedan sanduk pive za "farmu" i podosmo .

Slika


A na farmi pravo veselje koje potraje do duboko u noc. Trajalo bi vjerojatno iduže, ali im je nestalo piva, a trgovina se vjerojatno zatvorila.

Slika


Šta zbog umora, šta zbog pivce i rakijice, šta zbog kasnih nocnih sati, a najviše kada su pominjali kakve sve ribe uloviše u Savi, pa još kada su to rukama poceli pokazivati, ideja da idem spavati prevagne. Prespavao sam ispod deke vikendice na nekom rasklimanom ležaju, u svojoj vreci za spavanje. Zaspao sam još "u letu".

Slika


Ujutro nigdje nikoga. Sve je ostalo nepospremljeno. Valjda ce se drugoga dana nastaviti slavlje. Nisam nikoga vidio, spremio sam svoje stvari i nastavio dalje Savom.

Slika


:occasion5: :occasion5: :occasion5:

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs