banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 01:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Avg 2011, 19:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Širom zemlje, ali i u zemljama u svijetu, sve više se nastoji organizirati manifestacije u kojima se obnavljaju stari običaji, prikazuju stare djelatnosti i zanati, prate određene svetkovine važne za to mjesto, regiju ili čak cijelu državu. U tim manifestacijama učestvuje veliki broj samih mještana, ali sve više na njih dolazi i veliki broj turista tražeći zabavu, odmor i provod. Koristi od njih su obostrane.

Jedna takva manifestacija prešla je granice ne samo kontinenta gdje se održava, već je poznata u cijelom svijetu. Ove godine po 13. put u Varaždinu organizira se Špancirfest.


Slika


Za njega sami organizatori kažu da je Špancirfest festival dobrih emocija. Jedinstvena mješavina glazbe, teatra, uličnih zabavljača, tradicionalnih zanata te bogate gastronomske ponude povijesnu jezgru Varaždina pretvara u grotlo zabave, smijeha, užitka i - dobrih emocija.


Slika


Ove godine sam po prvi puta imao prilike jedno popodne provesti na Špancirfestu. One koji nisu u prilici da ga posjete "provesti" ću u slikama i riječi koje slijede:


Slika


Slika


Slika


Očuvanu i uređenu staru gradsku jezgru grada Varaždina preplavljaju štandovi sa ponudom raznih jela, pića, suvernira, prikaza starih zanata ili starih načina prerade namirnica . . .




Slika


Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2011, 19:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Laganom opuštenom šetnjom kroz prekrasan ambijent stare jezgre grada može se svašta lijepoga vidjeti, susresti se sa poznanicima i prijateljima koje već duže vrijeme nismo vidjeli, upoznati nove ljude, čuti novosti sa svih strana, aktuelne domaće i inozemne tračeve . . .


Slika


Slika


Slika


. . . dobiti informacije o načinima izrade odjeće, obrade drveta, uzgoju pčela . . .


Slika


Slika


Slika


. . . može se posjetiti Anđelinjak, grad u kojemu borave anđeli, ali i vidjeti ih kako promatraju gužvu na ulici . . .


Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2011, 19:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
. . . može se i kupiti "efikasno oružje protiv mačaka i cucaka" kako sam oružar tvrdi ...



Slika


. . . uljepšati lice predivnim crtežima čemu se djevojčice najviše raduju . . .



Slika


. . . prekrasno uređena gradska jezgra odiše mirom i spokojom unatoč gužvi koja u njoj vlada . . .


Slika


Slika


. . . na ulicama se može uživati u svirci raznih uličnih svirača koji se svojski trude da svojom svirkom privuku što više gledalaca . . .


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2011, 19:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
. . . uočio sam i stari vergl koji je u punom svom sjaju svirao prekrasnu melodiju . . .


Slika


. . . a najviše me oduševila raskoš starinske odjeće u koju su bili obučeni neki sudionici Špancirfesta. Nisam odolio i sa nekima sam se i fotografirao . . .


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika


Slika



. . . veliki broj španciraša zaustavio se pogledati ovaj simpatični par uličnih zabavljača . . .



Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2011, 19:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
. . . malo licitarskih srca i rakijice koja se mogla degustirati . . .


Slika


Slika


. . . sa ugla jedne zgrade sve je pažljivo motrio oklopnik sa svoga podesta . . .


Slika


. . . pomalo i dan prođe. Puno toga je viđeno, doživljeno degustirano. Noć se polako spustila nad gradom.


Slika


Vrijeme da se oprostim od Špancirfesta. Mnoge stvari nisam mogao postaviti u ovu pričicu. Umjesto njih vam ostavljam poziv da se odlučite posjetiti i da posjetite Špancirfest u Varaždinu, da u mirnoj šetnji prošećete opušteno kroz ulice stare jezgre grada, da vidite i doživite atmosferu koja je prekrasna. Sigurno ćete donesti odluku u sebi da će te ga i iduće godine posjetiti, kao što sam sam sebi to obećao .


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs