banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 23:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Domaćini za primjer
PostPoslato: 29 Jul 2011, 20:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Dugo vremena se mucim kako da zapocnem ovu pricicu, da u njoj opišem realisticno što sam doživio i da pravilno istaknem dobrodošlicu koju meni i mojim prijateljima prirediše do tada nama nepoznati, ali vrlo dragi i ugodni ljudi, od tada naši prijatelji koje nikada necemo zaboraviti.

Krenimo redom.

... Drugoga dana plovidbe kanuom od Mohaca prema Beogradu u sklopu Dunavske regate TID 2010, u podnevnim satima polako veslajuci i uživajuci u lijepom vremenu zacuh poziv sa jedne ade da svratimo do ljudi koje vidjesmo na obali ade.


Slika


Isroga trenutka zaokrecem kanu, pozivam svojega kolegu Radu da mi se pridruži i snažno zaveslah da bih pristao uz obalu ade gdje nas ocekuje povece društvo. Dunav je bio malo višljega vodostaja struja malo jaca, ali ipak bez nekakvih vecih smetnji savladasmo rijecnu struju i pristasmo uz adu.


Slika


Pozvasmo i svojega prijatelja iz Bugarske, Vaska da pristane sa nama, a nakon toga se upoznasmo sa domacinima, mladim bracnim parovima iz Bogojeva koji na toj adi odluciše da se odmore i napune baterije za daljnje životne obaveze.


Slika


Domacini nas odmah ponudiše picem, a onda onako brižni upitaše nas da li smo gladni. Kada smo im rekli da baš i nismo, ali da smo namjeravali negdje usput rucati, ne dadoše nam da sve završi na picu.

Zacas skoci domacin Mito i odnekuda donese nekakvu ribetinu (ja ne poznajem rijecne ribe, a vi cete je vec prepoznati), i zacas riba bijaše ocišcena.


Slika


Dok smo mi sa regate ocekivali ostale iz naše grupe, domacini se rastrcaše donoseci pice, posude za pripremu jela, sakupiše alat za obradu ribe...


Slika


U kratkom vijecanju domacini vidješe da ce donesena riba biti mala za sve nas, pa Mito odnekuda donese još jednu koju brzinom munje ocisti i rasparca...


Slika


Vidjevši strku oko sebe Stjepan, maleni živahni klinac, sjede sa strane i zacudeno pokuša da shvati šta se sve tu dogada oko njega.


Slika


Posla se prihvatiše i Nina i Natalija. Nešto pokušaše na brzinu da naprave kako bi gosti pregrizli i lakše docekali ribu


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2011, 20:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Pripreme za rucak su u punom zamahu. Dok gospode pripremaju svoje eto opet Mite sa pogolemim komadom od ribe, koju znalacki ocisti u hipu.


Slika


Slika



"Strucni", ženski dio tima zakljuci da bi još jedna ribica dobro došla, bojeci se da netko gladan ne bi ostao. I opet Mita dolazi do izražaja. Kao carobnim štapicem donosi pogolemu ribu. I ona "pade" za goste.


Slika


Sve iznutrice od riba dadoše orlicu kojega su nešto prije našega nailaska spasili iz vode. (O tome ste vec citali ranije). Od dobijene hrane ptic oživje i sa velikim apetitom baci se na jelo.


Slika


Dok se jelo pripravljalo, price potekle, iskoristih trenutak da razgledam mjesto gdje ovi mladi nesebicni ljudi provode odmor. Tada i otkrih tajnu kako je Mito tako brzo dolazio sa svježom i živom ribom.


Slika


Slika


Zadivila me i "osmatracnica" sa koje puca pogled na uzvodni i nizvodni dio Dunava, a koja tako izazovno djeluje ...


Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2011, 20:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Nina, Natalija i Valerija umutiše nešto, pa onda uvaljaše riblje komade u sve to, vatra se razgorila ...


Slika


Slika


... pa su riblji komadici stavljeni na "grijanje", a sude je izaprano i spremno za upotrebu ...


Slika


Slika


Slika


... dok su domacice bile zabavljene vatrom Peda odluci da mi pokaže "arsenal oružja" kojim pobjediše ulovljene ribe...


Slika


...ali i "podrum" gdje cuvaju i na radnoj temperaturi održavaju sredstva protiv dehidracije. Ljepše krasote ne vidjeh uz rijeke...


Slika


... dobismo i poduku kako se pravilno rukuje sredstvima protiv dehidracije ...


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2011, 20:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Vatra ipak cini svoje na našu radost. Mirisi koji su se poceli sa nje širiti prosto su nam širili nosnice...


Slika


Slika


Slika


Slika


U meduvremenu su nam se pridružili Maja i Val iz Bugarske tako da ispunismo otocic. Domacice nas poceše nuditi jelom


Slika


Slika


Napuniše nam stol ukusnim jelima, nutkaše nas picem ...


Slika


... pažljivo promatraše da bi nas ponudili sa svime što su imali. Atmosfera je bila izuzetna...


Slika


... za svaki slucaj vatra se nije gasila.


Slika


Ostasmo kod naših domacina do kasno popodne. Vrijeme provedeno uz njih ostati ce mi trajno u sjecanju. Mladi, divni, gostoljubljivi ljudi dali su sve od sebe kao domacini, na šta im se zahvalismo, a prije polaska slikasmo se sa njima.


Slika


Zaslužili su i da ih imenujem, pa idem s lijeva udesno stoje: Nina i Peda Mraovic, Mito Ðurdevic, Nemanja, Milan i Stefan Medic, cuce, Natalija Hes i Valerija Medic. Tu smo i mi regataši.

Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs