banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 05:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Jan 2011, 17:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
NAPOMENA: Tema je malo poduža, pa ću je postavljati nekoliko idućih dana. Molim za strpljenje



Doživljaje i utiske sa ovoga putovanja prvenstveno dugujem njima:

Dejanu (osoba koja stoji u sredini oslonjena o stolicu) - velikom entuzijasti što se tice plovidbe na vesla po rijekama, majstoru za regate i sve oko njih, velikom drugarcini, prijatelju i covjeku... i

Pedi (osoba desno od Dejana) - strpljiva, dobra duša koja brzo uci i usvaja nova znanja, tolerantna i nadasve ugodna i prijazna mlada osoba. (Moramo mu naci primjerenu djevojku).

Hvala im za trud, strpljenje i pomoc koju su mi pružili. Našim rastankom u Beogradu zapocelo je poznanstvo i prijateljstvo koje ce se nastaviti ne samo na Dunavu vec i na drugim rijekama. Pa krenimo:

Na poziv Dejana da se pridružim TID-u ucinio sam to bez puno planiranja i premišljanja. Unazad nekoliko godina sam želio pristupiti toj najvecoj medunarodnoj regati, regati medu regatama, ali nisam znako kako i kome se javiti.


Slika


I eto poziv je stigao, pripreme sam obavio, zatražio i dobio pomoc forumaša - rijekoplovaca i rijekoljubaca, otvorio si "sva vrata" i krenuo. Svojim automobilom došao u Beograd, pretovario plovilo i opremu na Dejanov automobil, te zajedno s njim i Pedom iz Beograda se uputio u Mohac.


Slika


Uz put smo malo svratili u Backu Palanku, zatim u Sombor, kod Bezdana ušli u Hrvatsku pa onda iz Hrvatske u Madarsku i eto nas popodne u Mohacu. Vrijeme malo kiša pada, pa onda se sakuplja da bi opet padala.


Slika


Po dolasku na odredište, bolje receno polazište, podigoh šator, Odiseja pripremih za putovanje, a onda, vjerojatno i sami pogadate, sazrelo vrijeme da se osvježim...


Slika


Kamp regataša se podizao uz zaštitni zid pored obale Dunava na travnatom terenu. Postepeno je rastio jer su pristizali regataši koji su toga jutra krenuli iz Baje, ali i pristizali oni koji ce kao i ja, odavde startati i zapoceti regatu.


Slika


Društvo je bilo raznoliko, razlicite starosne dobi i sa raznih strana svijeta. Kasnije sam saznao da je iz Mohaca startalo ucesnika iz 13 zemalja. Postepeno cete neke i vidjeti kroz ovu pricu.


Slika


Moje ukljucivanje u regatu je pocelo malo ranije jer su regataši iduci dan imali slobodan, a tek se drugoga dana pocinjalo sa plovidbom, tako da sam imao vremena na pretek, a obaveze me još nisu kacile. Iskoristio sam sve slobodno vrijeme za obilazak Mohaca, no o tome jednom drugom prilikom. Prvo sam bacio oko na Dunav,


Slika


a potom se poceo "aklimitizirati" na društvo i zbivanja u kampu.


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2011, 17:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Predvecer smo dobili i veceru...


Slika


...koju je pratila živa muzika svirajuci vesele madarske pjesme...


Slika


...domacini se pobrinuli i da ne budemo žedni...


Slika


Vrlo brzo je došla noc. Po onoj kiši najpametnije je bilo uvuci se u šator i dobro odmoriti. Ucinio sam najpametnije...

Iduci dan je bio slobodan tako da nam se pridružilo još više vegataša, ali su neki i otišli kucama završivši regatu.


Slika


Dane regate pocinjem brojati od 28.07.2010. i oznacavam ga kao

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2011, 17:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
1.Dan Mohac 1448 Rkm - Apatin 1402 Rkm



Sinoc smo predali pasoše predstavniku TID-a iz Madarske, zajedno sa ispunjenim formularima, a ovi su ih predali Policiji na kontrolu. Dogovor je bio da ca nam danas oko 08.00 sati pasoši biti vraceni. Medutim niti madarskoj policiji nije se žurilo tako da smo pasoše dobili oko sat kasnije. Dosadu cekanja na polazak svatko je na svoj nacin razbijao


Slika


Slika


A onda ipak polazak. Prije toga su nam vraceni pasoši.


Slika



Vec na startu sam susreo svoje stare znance od prošle godine koji su ucestvovali na regati na Kupi. Bracni par madara iz Budimpešte snažno su zaveslali ne bi li se medu prvima domogli Apatina.


Slika


Dunav je tokom noci narastao oko 80-tak cm tako da je brz tok rijecne matice u jednom pomagao u veslanju, ali je ujedno i prijetio sa drvecem i panjevima koje je nosio. No to nas i nije mnogo uzbudivalo.


Slika


Put je pred nama, širina rijeke zadivljujuca, jedino još i da nas lijepo vrijeme podrži u plovidbi.


Slika


Uz obalu smo opažali i ribolovce koji su strpljivo cekali da naide koja gladna riba.


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2011, 17:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Vodeni put je pokazivao koliko je narastio dolaskom višega vodostaja.


Slika


Povremeno smo se susretali i sa ostalim ucesnicima koji se krecu plovidbenim putem Dunava.



Slika



Ali susretalo se i one koji su naglo krenuli u jakom tempu, pa su se poslije zamorili i lakše veslali


Slika


Slika


Doplovih i do 1433.km granice Madarske sa Srbijom i Hrvatskom. Na srpskoj strani nema nikakve oznake, dok je to na hrvatskoj strani oznaceno...


Slika


... dobar razlog da se to proslavi...


Slika


Nešto dalje, par kilometara, u daljini se nadzire Batina sa spomenikom na vrhu brda znanom pod imenom Julka podignutim u spomen na pale partizane i crvenoarmejce prilikom forsiranja Dunava od 11 do 22.11.1944. godine. Spomenik je napravljen po ideji Antuna Augustincica.


Slika


Dunavski rukavci su nabujali kao i sam Dunav, mutni su i obala se ni ne vidi jer je voda ušla u raslinje obale.


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2011, 17:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Pogled na Batinu, malo Baranjsko mjesto.


Slika



Nasuprot Batini je Bezdan. Mjesto gdje ilegalno pristadoh uz obalu...


Slika


susretoh "svoje" regataše kako se relaksiraju i opuštaju umorne mišice meditirajuci...


Slika


... ali i mjesto gdje sa Mossijem popih koje pivce uz "cašu" razgovora. Nažalost nismo mogli predugo razgovarati.Put se morao nastaviti, a kao kaznu za ilegalan pristanak uz obalu, dobismo kišu...



Slika


...put nas provede i ispod mosta koji veže Bezdan i Batinu, Srbiju i Hrvatsku...


Slika


Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2011, 17:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Na desnoj strani rijeke vide se redovi vikendica na Zelenom otoku, teritoriji RH.


Slika


Slika


Vodeni put nas je vodio dalje. Nismo se previše žurili, vec lagano, opušteno veslali uživajuci u plovidbi, miru i rijeci...


Slika


... a rijecni kilometri su prolazili...


Slika


Slika


...kolegica, regataška iz Novog Zelanda, zapocela regatu u Njemackoj na izvoru Dunava, sa namjerom da je završi na ušcu...


Slika



Slika


... vikend naselje na lijevoj obali rijeke uzvodno od Apatina ...


Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2011, 17:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
...popodne se u daljini poceo nadzirati Aparin...


Slika


Slika


... ali i dolazilo nevrijeme koje me zahvatilo pred ulazak u rukavac gdje je u Apatinu trebalo pristati i gdje cemo prenociti. Toliko je kiša padala da nisam mogao ništa snimati kako mi fotoaparat ne bi zakisnuo.


Slika


Doplovih i u Apatin. Po velikom pljusku izvukoh kanu i opremu van iz vode. Prodadoh i mjesto gdje cu postaviti šator. Prodoh kontrolu dokumenata i obavih sve oko objave ulaska u Srbiju, a onda i kiša prestade. Postavih šator i kada sam se "uselio" u njega eto ti odnekale novinarke.


Slika


Dejan i Peda joj skerenuli pažnju na mene obzirom da sam jedini i prvi koji iz Hrvatske ucestvuje na TID-u, kao zanimljivoj osobi sa kojom bi joj bilo zanimljvo napraviti intervju. I tako postadoh i novinska medijska licnost...


Slika


...nakon "izjave za javnost", a prije vecere uputih se u razgledavanje mjesta gdje pristadosmo i podigosmo kamp.


Slika


U dunavskom rukavcu apatinci sagradiše predivnu marinu ...


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2011, 17:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
...ali i popratne objekte, ne bi li vratili život na obalu rijeke sa koje su se tako udaljili u proteklim decenijama...



Slika


Slika


Taman kada sam razgledao okolinu, sjeo i poceo natezati rogonju za rogove eto ih opet po mene. Ovoga puta došla nekakva TV ekipa pa hoce nešta pametno cuti o regati. Tako postadoh i TV medijska licnost...


Slika


Nakon "ceremonije prije vecere gdje zahvalismo domacinima na prijemu i gdje ih darovasmo prigodnim skromnim poklonima, prihvatismo se jela i kojekakvih prica. Nismo niti bili svjesni kada pade noc.


Slika



Kako je centar grada udaljen malo više od kilometra od mjesta gdje smo postavili kamp, uputio sam se u grad jer u Apatinu nikada nisam bio. Ostao sam ugodno iznenaden.


Slika


Predivno ureden centar grada, prepun zelenila i cvijeca odiše mirisima cvijeca i cistocom. Ljudi izašli u šetnju, ljetnja topla noc...


Slika


Nakon razgledanja grada vratih se u kamp. Tamo se vec društvo pocelo okupljati na "vecernje razgovore".


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2011, 17:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
...okupiše se regataši iz Slovacke, Madarske, Srbije, Hrvatske, Bugarske... i price podoše... i ne samo price. Da bi lakše krenule pocesmo konzumirati i nacionalna pica...


Slika


...pa onda nacionalna jela pogodna za dugo nošenje izvan frižidera...


Slika


...pri tome nismo bili sebicni. Nudili smo i bili ponudeni i tako do duboko u noc...


Slika

:occasion5: :occasion5: NASTAVAK SLIJEDI :occasion5:

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2011, 18:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
2. Dan Apatin 1402 Rkm - Bogojevo 1366 Rkm




Nakon sinjošnjih "razgovora" i isprobavanja nacionalnih specijaliteta, probudih se odmoran i osvježen. Noc je mirno protekla bez kiše i vjetra. Nakon dorucka pospremismo svoje stvari, složismo šatore i krenusmo dalje.


Slika


Polagano veslajuci "opraštao" sam se od prelijepoga kutka dunavskog rukavca koji urediše vrijedni Apatinci.


Slika


Slika


U lucici vidjeh i jedan camac sa zastavom foruma Moja ladja. Ne znam ciji je, ali eto da sam bolje srece mogao je netko u njemu i biti pa bih ga upoznao.


Slika


Isplovih iz rukavca u Dunav. Na ulazu savladah virove koji tu postoje, a onda se prepustih struji rijeke ...


Slika


... prodoh pored novog pristaništa za "bele lade" kojime Apatinci uložiše napore da "privuku" velike kruzere i dobiju turiste koji bi posjetili Apatin. Pristaništem dominira kip rode (možda i caplje, nisam siguran).


Slika


... a potom i pored pravoslavne crkve Hram Sabora svetih apostola koja sagradena na sredini krivine rijeke dominira ovim djelom Dunava uzvodno i nizvodno od Apatina.


Slika


Kako nisam jako veslao, vec više održavao pravac i uživao u rijeci, stigoše me i prestigoše mnogi ucesnici regate...


Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2011, 18:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Iako je rijeka nabujala, a u proteklo vrijeme jedva da je i bilo suncanih dana, uz rijeku se susrecu zaljubljenici u vodu i prirodu...


Slika


...a Dunav i njegove obale prosto odmaraju oci...


Slika


Lagano ploveci bliže lijevoj obali zacuh pozive s obale da svratim do prirodoljubaca koji tu podigoše logor. O njima sam vec pisao tako da ih ne moram posebno predstavljati. Dovoljno je reci da se radi o vrlo ugodnim ljudima.


Slika


...i ne samo da su mene pozvali, vec to uciniše i sa mojim prijateljima, bracnim parom iz Budimpešte. Vidjevši moj kanu uz obalu osmjelili su se i pristali tako da provedosmo jedno vrijeme u ugodnom društvu sa domacinima iz Apatina


Slika


Nakon predaha put se nastavlja lagano u rijecnoj tišini...


Slika


Susret sa drugim ucesnicima regate je uvijek srdacan na obostranu radost...


Slika


... a Dunav i njegove obale nam se otkrivaju u najljepšem izdanju...


Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2011, 18:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
... ponekad zastasmo i radi osvježenja i kupanja ili da uhvatimo koju zraku škrtoga sunca koje se povremeno pojavljivalo...


Slika


...koristili smo i "precace" ploveci kroz dunavske rukavce ...


Slika


... susretali velike brodove ...


Slika


... ali i medusobno se castili zalihama lijeka protiv dehidracije. Prijatelju Radi iz Beograda lijek je baš zatrebao...


Slika


... a onda, nama s desne strane, primismo u društvo rijeku Dravu. Odmah iza ušca s desne, hrvatske strane, nalazi se mjesto Aljmaš, poznato izletište Osjecana.


Slika


Slika


Slika


Ovdje, iza Aljmaša Dunav dobija na širini i snazi. Tacno se osjeca njegova moc pri pogledu niz rijecni tok.


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2011, 18:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Susresmo i Vaska iz Bugarske. Plovi od Budimpešte do Bugarske. Vrlo dobar i ugodan covjek sa kojime je pravo veselje razgovarati...


Slika


...u društvo nam je došao i ucesnik regate iz Njemacke. Zapoceo je regatu na izvoru i ide do ušca.


Slika


...držeci se tako jedni za druge zapocesmo zajednicku, medunarodnu, seansu borbe protiv dehidracije..


Slika


... nekoliko kilometara dalje bivamo pozvani od mladih prirodoljubaca iz Bogojeva da im se pridružimo na rijecnom ostrvu.


Slika


...pozivu smo se odazvali i bili pogošceni na razini šefova država. Njihova gostoljubljivost zahtijeva da im posvetim posebnu pažnju. O njima ce još biti rijeci, a vec sam ih i spomenio jer su spasili jednoga jastreba iz vode.


Slika


...ostasmo sa njima nekoliko predivnih sati. Uz razgovor, pice i jelo vrijeme je proletjelo. Slikasmo se svi zajedno prije rastanka, zahvalismo im se pa nastavismo dalje. Ako budu ovo citali još jednom im se zahvaljujem na gostoprimstvu i ugodnom vremenu što ga s njima provedosmo.


Slika


Plovidbu nastavismo dalje ...


Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2011, 18:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
... a daljina nam postade izazov...


Slika


...pored nas su plovili veliki brodovi spram kojih naša plovila djeluju kao orahove ljuske. Maja, Bugarka iz Sofije, tiha patnja starijih regataša koji je godinama znaju sa dunavskih regata, samouvjereno vesla svoj kanu. I ona je krenula iz Budimpešte i ide do Bugarske.


Slika


U daljini vidjesmo mostove preko Dunava. Prvo cestovni, a zatim i željeznicki. Odmah iza njih s lijeve strane rijeke je vikendaško naselje Bogojevaca, mjesto predvideno za kamp.


Slika


Po dolasku postavismo šatore pa se pridružismo domacinima koji nam priredoše docek. Prvo poljubac...


Slika


...zatim priprema...


Slika



...a onda navali na kotlice sa gulašom. gulaš je bio izvrsan tako da privuce nekoliko pivca za sobom.


Slika


...malo razgovora i izmjena prica i pricica...



Slika


... pa onda muzika koja u srce ude...


Slika


... i tako duboko u noc..


Slika


...se pjevalo i plesalo ...




:occasion5: :occasion5: :occasion5: NASTAVAK SLIJEDI :occasion5: :occasion5: :occasion5:

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2011, 17:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
3. Dan Bogojevo 1366 Rkm - Backo Novo Selo 1319 Rkm




Osvanulo prekrasno jutro okupano suncem i bez vjetra. Sve mi je teško bilo ustati. Otvorio sam šator i uživao u pogledu ležeci u vreci za spavanje. Uokolo mir koji prekida cvrkut ptica. Nigdje ni traga sinocnjoj burnoj veceri.


Slika


Nakon ustajanja uobicajena procedura. Održavanje licne higijene, kavica koju je Maja iz Bugarske skuhala, malo rakijice sa Vaskom, Valom, Radom i Majom, dorucak, pa onda slaganje šatora, ukrcavanje opreme u kanu, kontrola mjesta gdje se kampiralo da nešta nije ostalo iza nas, pa onda polazak.


Slika


Polazak je neposredno iza željeznickog mosta. Sa mjesta polaska mostovi djeluju impozantno i velicanstveno.


Slika


Dunav u jutro djeluje pitomo i usporeno, mada slika samo vara. Tokom noci narastio je desetak centimetara.


Slika


Slika


Prije rijecne krivine posljednji pogled na mostove i Bogojevo...


Slika


Na obali rijeke nailazi se na kampere koji danima kampuju na jednom mjestu uživajuci u prirodi i rijeci. Ova im godina baš i nije previše naklonjena. Vrlo hladno i kišovito vrijeme i visoki vodostaj Dunava sprijecili su mnoge da kampuju pored rijeke.


Slika


... Rijeka živi, promet po njoj se odvija ...


Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2011, 17:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Nekoliko kilometara uzvodno od Dalja naišao je Bugarski brod koji je prevozio cestovna prometala. Podigao je velike valove tako da smo imali poteškoca da ih savladamo. Po njegovom prolasku još je dugo vremena površina rijeke bila nemirna ...


Slika


U daljini se vidi i Dalj, sa cuvenom rijecnom krivinom...


Slika


... pomalo mu se primicemo ...


Slika


Odlucio sam ici bliže jednoj obali rijeke. Sa sredine rijeke ne dobivam fotografije kakve bih želio. Sve se izgubi u širini i visini prostora teko da na fotografiji ostade nebo i voda te tanka linija kopna koje se jedva vidi. Iz ove udaljenosti dobivam fotografije znatno ljepše i sadržajnije ...


Slika


Slika


Nailazimo i na rijecne nauticare koji se usidriše na pogodnim mjestu i odmaraju u ljepoti rijeke...


Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2011, 17:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Visoki vodostaj rijeke potopio je mnoge lijepe plaže. Nailazili smo ipak na neke koje smo iskoristili za pristajanje i suncanje ...


Slika


... a rijeka "putuje" ocrtavajuci maticu na mirnoj površini ...


Slika


Slika


... prodosmo i pored Borovog Sela ...


Slika


Slika


... pa dodosmo i do Vukovara ...


Slika


Slika


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2011, 17:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
U Vukovaru nam se pridružila rijeka Vuka ...


Slika


Slika


Nasuprot Vukovara nalazi se Vukovarska ada, poznato kupalište Vukovaraca. Njen položaj je zbunio mnoge regataše jer je plovni put izmedu Ade i Vukovara, a granica izmedu RH i Srbije s lijeve strane ade po sredini Dunavca. Mnogi ispred mene su htjeli pristati na Adu, ali kada su culi da to nije Srbija, odustali su od pristajanja, jer po protokolu nije se smjelo pristati na teritorij RH.


Slika


Kako je tek prošlo podne odlucio sam pristati misleci da nekakav roštiljcic radi na Adi. Razocarala me cinjenica da samo šank radi. Ipak nisam želio dalje dok ne jedem...


Slika


...vidjevši privezanoga moga Odiseja, pomalo su poceli pristizati ostali regataši. Bili su iznenadeni kada su zaculi da se sada nalaze u Hrvatskoj. Umirio sam ih rekavši im da nema problema da mogu slobodno pristati, neke i pocastio picem jer nisu imali sitnih Eura, a konobar druge valute nije primao.


Slika


Cijela Ada je prekrivena finim pijeskom. Pijesak je iskorišten kao odlicna podloga za sportska i djecja igrališta. I plaže su lijepe, pješcane.


Slika


Kako nema ništa za pojesti na Adi, morao sam podici svoju kuhinju i napraviti si rucak ...


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2011, 17:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
... poslije kojega je prijalo Vukovarsko pivo koje sam tada prvi puta konzumirao...


Slika


Slika


Nakon okrepe podosmo nizvodno. I vrijeme se polako pocelo kvariti..


Slika


Slika


Slika


... bilo ih je koji su se odmarali ...


Slika


Slika


... na drugoj, desnoj strani Dunava vidi se Sotin ...


Slika

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2011, 18:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Olimpe, je li to čuveni Mohač na kome su Mađari izgubili bitku od Turaka?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs