banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 10:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Moj vjerni pratilac
PostPoslato: 26 Dec 2010, 22:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2010, 14:51
Postovi: 698
Lokacija: Zagreb
Kupio sam ga na sajmu u Zagrebu neposredno prije nego sam se otisnuo rijekom Savom za Beograd, da me štiti od sunca, a opet da mi pod njim nije vruce. Cesto sam ga namakao u vodu i onako mokroga stavljao na glavu, kada bi sunce upržilo, a hlada nigdje ni za lijek. Bio mi je pravi suputnik svuda na putu, a kada bih išao spavati obavezno mi je bio na dohvat ruke.


Slika


Nocu bih ga ostavljao vezana za šator da se prozraci, upije nocnu svježinu i drugoga dana da mi tu svježinu odiše tokom puta. A on je cijeloga dana pomalo otpuštao tu nocnu svježinu i olakšavao mi boravak na suncem okupanoj rijeci - ili se barem meni tako pricinjavalo


Slika


Vjerno mi je služio svih deset dana puta na rijeci Savi, ocuvavši svoje dostojanstvo i izgled tako da sam ga koristio i dalje. Iduce 2008. godine poslužio me na putu od Mureka iz Austrije do Dekanovca u RH koji smo zajedno prošli ploveci rijekom Murom


Slika


Iste godine preplovio je i rijeku Kupu od Broda na Kupi do Ozlja djelece sa mnom najljepše trenutke, prolazeci carobnom prirodom...


Slika


Iduce godine ponovo zajedno plovimo rijekom Murom istu relaciju kao i prethodne godine, Pomalo vec gubi svoju vitalnost, izgled, a i funkciju


Slika


U jednom naletu vjetra poceo se raspadati, ali je ipak smognuo snage da izdrži do kraja puta rijekom Murom. Bio mi je prirastao srcu, tim prije što je iza nas ostalo puno kilometara zajednickog druženja u plovidbi, puno doživljaja sa tih plovidbi i puno promjena vremenskih (ne)prilika na njima.

Nisam ga želio baciti tek tako. Ipak mi je prijatelj. Želio sam ga "sahraniti" kao pravoga mornara i lutalicu. Doplovivši na kraj murske regate u Dekanovac, skinuo sam ga sa glave i pustio u rijecnu maticu Mure, da ga ona ponese dalje. Da živi u njoj, da se krece i možda još posluži ribama kao zaklon, žabama kao odmorište ili jednostavno da svojim tvorivom dade energiju nekim biljkama uz rijeku da lakše i bolje nastave rastiti.


Slika


Rijecna matica ga je prihvatila i ponijela svojim putom. Ispocetka se namještao u njoj, a poslije se smirio i prepustio rijecnoj matici, vjerojatno se cudeci što ja ostajem na obali


Slika


Ako ga negdje i sretnete u vodi, ostavite ga na miru, zaslužio je to. Vjerojatno uživa u vodama rijeka i tko zna, možda ga i ja sretnem negdje na rijekama, tko zna.....

:occasion5: :occasion5: :occasion5:

_________________
Živim snove, ne sanjam život


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs