banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 16:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Avg 2004, 12:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slika



I prije sam želio otvoriti ovu temu. Danas sam je lijepo pripremljenu pronašao na drugom forumu pa je preuzimam u cjelini jer nemam vremena da je sam pripremam (tekst, slike, linkovi...).

Dakle ovako



Od 1970ih godina pojavljuju se pogotovo u Engleskoj okolo starih keltskih spomenika čudne formacije u poljima od položene žitarice. Žito gdje se pojavljivaju takve formacije nije nikada prelomljeno u stabiljci, već pažljivo savijeno tako da stabiljka nastavlja život. Oblici ostaju sve dok se polje ne preore. Već se tu originali mogu razlikovati od ljudskih falsifikata.
Krugovi često nastaju preko noći. Svijedoci tvrde da su pri tome čuli zvukove i vidjeli čudna svijetla iznad polja.
Krugovi u žitu se pojavljuju svugdje na svijetu, ali najviše u Engleskoj ali postoje i izvještaji o tome iz Afganistana, Egipta, Australije, Belgije, Brazila, Bugarske, Njemačke, Francuske, Holandije, Italije, Japana, Kanade, Novog Zelanda, Rusije, Švedske, Švicarske, Španije, Turske, Mađarske, SAD i mnogih drugih zemalja. I ne postoje tek od danas, nego ih je bilo i prije. Tipični oblici današnjih krugova se mogu vidjeti u keltskim crtežima na stijenama ( klikni ).

Od sredine 1990ih krugovi su postali sve kompleksniji i veći. Matematičke i geometrijske zagonetke su postale svakodnevnvica. Ako naučnici krugova misle da ih ništa više nista ne može iznenaditi, nek pričekaju samo slijedece ljeto. Vrlo često su se od 1990ih godina mogli posmatrati krugovi u žitu u obliku fraktala (kao na slici gore). To su matematičke formule koje se uz pomoć kompjutera mogu grafički nacrtati. Faktički nije moguće da je tako nešto preko noći od ljudi napravljeno.

Istina je da postoje mnogi falsifikati stvoreni od saljivdžija. Ali oni se mogu lako prepoznati. Krivotvoreni krugovi se mogu prepoznati po tome sto su stabiljke polomljene. Okolo se svugdje mogu vidjeti tragovi ljudskih stopala, rupe za motke ili zaboravljeni alat.
Pravi krugovi imaju savijene stabiljke, nikad slomljene, i rastu dalje. Radioaktivnost u krugu može biti anomalna.

Neke teorije govore da se svijest zemlje izražava preko takvih krugova. Drugi govore o morfogenetskim energijama, inteligentnim poljima, koji hoće da kontaktiraju ljude. Neki drugi misle da vanzemaljci uz pomoć NLO ili sa drugih planeta ili višedimenzionalnim i za nas nevidljivim bićima ti krugovi koriste kao sredstvo komunikacije. Samo što smo mi nedovoljno razvijeni da bi čitali te poruke.

Ti simboli imaju veliku moć. Tako da se kamere često gase u blizini krugova u žitu ili avioni dobijaju probleme sa elektronikom.
Senzitivni i spiritualni ljudi često osjećaju u tim krugovima neku vrstu energije.
(source, šteta što je na njemačkom, ali ima dosta slika)

ovdje se može naći veliki database slika: http://home.clara.net/lucypringle/




Šta vi mislite, ko ili šta stvara te formacije? Kakva poruka stoji iza njih?


Poslednji put menjao Vader dana 31 Avg 2004, 19:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Avg 2004, 12:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slika


Slika


Slika


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Avg 2004, 13:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Bila je već tema o tome (http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=5103).

U svakom slučaju, lijepi crteži.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Avg 2004, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da, mislio sam da je ima ali nisam bio siguran, nisam je mogao pronaći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Avg 2004, 19:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ovo je moj šturi prevod sa jednog sajta.



Slika


Ono što je istog trenutka jasno svima (i najvećim skepticima) koji po prvi put kroče u prirodno stvoreni crtežu žitu je da to nije ljudska tvorevina. Mi ne možemo pravilno ni nacrtati te oblike i šare na papiru za nekoliko minuta a kamoli utisnuti ih na velikom prostoru na poljima pšenice matematičkom preciznošću.

Slika
Formiran 2002 blizu Windmill Hill, Wiltshire



Činjenice

1. Crteži u žitu nastaju za nekoliko minuta, to je činjenica potvrđena od strane brojnih očevidaca i filmskih zapisa. Originalni i autentični filmski zapisi potvrđeni od strane eksperata pokazuju da crteže u žitu formiraju dvije uzajamno luminescentne svijetleće lopte koje se mogu vidjeti u skoro svim većim dokumentarnim prikazima o crtežima u žitu.

2. Ni jedna od stabljika nije slomljena. Sve su nježno savijene tako da formiraju pravilne šare.

3. Rubovi crteža u žitu su veoma glatki sa uočljivom razlikom između rubova i oblasti polja koja je nedirnuta.

4. Kompleksnost i veličina je uglavnom velika. Većina crteža pravilno može biti viđena samo iz vazduha. Neke formacije imaju do 400 malih kružnica koje se nalaze na području od preko 900 jardi.

Slika
Formed in Sept'2001 at Milkhill, Wiltshire
900ft in diameter having 409 circles



5. Dizajn crteža u žitu je perfektno simetričan i zasnovan na naprednoj matematici i geometriji.

Slika



6. Stabljike položenog žita pokazuju znakove genetičke promjene.




Posljednjih 30 godina mnogi skeptici pokušavaju dokazati da su crteži u žitu ljudska podvala, ali njihovi pokušaji ne idu dalje od šiljatih oblika koji ne liče na prave krugove ni sa jedne tačke gledišta. Ono što ostaje iza takvih pokušaja su neuredne i nakaradne hrpe uništenih stabljika žita.

Danas je uobičajeno da se svaka pojava koja se ne može naučno i racionalno objasniti proglasi za "paranormalnu" besmilicu.

One koje ovo interesuje se pronađu zbunjeni između stotina i hiljada teorija od strane mnogih inteletkualaca, inžinjera, ufologa, geologa, metereologa, newagera i drugih. Nije ni čudno da pored toga imamo više pitanja nego odgovora.

Međutim, odgovor se oduvijek nalazio u nama. Jedina barijara koja stoji između nas i pronalaženja odgovora je protivljenje i ne uzimanje za ozbiljno mudrosti i znanja koje su posjedovali drevni narodi. U drevnim vremenima komunikacija sa svijetom koji je izvan ovoga koji mi opažamo je bila učestalija.


Neki mogući odgovori

-Ko formira crteže u žitu?
Duh Zemlje


-Sa kojom svrhom?
1. da stvori svjesnost o drugoj stvarnosti izvan materijalne
2. da iznese drevne ezoterične simbole
3. kao najava promjena na Zemlji

Slika Slika
A recent crop circle near Avebury which mirrors the 4 major stars of the constellation of Cygnus


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Avg 2004, 19:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slika
Adam's Grave, Alton Barnes, Wiltshire 4th August 2003

Slika
Woodborough Hill B, Wiltshire 24th July 2003


Slika
Windmill Hill C2, Wiltshire 22nd June 2003


Slika
Windmill Hill, Wiltshire 6th June 2003


Slika
Weyhill, Hampshire 18th July 2003


Slika
West Overton, Wiltshire 8th August 2003


Slika
Ogbourne St George, Wiltshire 15th June 2003


Slika
North Down, Wiltshire 10th August 2003


Slika
Litchfield A, Hampshire 4th July 2003


Slika
Huish, Wiltshire 20th July 2003


Slika
Hackpen Hill A, Wiltshire 20th July 2003


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Avg 2004, 19:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
Oh Vader ovo je fantasticna tema,i slike , ne samo sto je misteriozno i neobicno ove crop circles su mi jedna od naj enigmaticnijih pojava . najvise u Wiltshire , imala sam priliku da vidim ovo iz helikoptera prosle godine , (fantasticno uzbudljiv dozivljaj) . ne znam ni sta da kazem kao, odakle su ove pojave i kako nastaju, ne znam ni sta da mislim osim da je iz extraterresterial world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2004, 10:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Baš sam očekivao da se javiš pošto živiš u Engleskoj. Mislio sam te pitati da li si lično vidjela neki od ovih crteža ali vidim da si na to već odgovorila. Da li to išla helikopterom samo da bi to vidjela? Da li se to ide organizovano, platiš i ideš, kao turistička usluga?

Pošto kažeš da te ovaj fenomen interesuje da li si pričala sa drugima o tome, sa nekim ko je možda upućeniji, sa nekim ko istražuje ovaj fenomen? Šta kažu ljudima na čijim poljima se to dešava, da li im smeta pošto se to već često dešava na poljima koji su oni namijenili za nešto drugo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2004, 19:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Gledala sam par puta reportaze o ovim fascinirajucim pojavama.
Neki govore da su krivi vjetrovi?! a neki opet duh sveti?!

Koliko ljudi toliko teorija...no suvishe smo mi mali kao pojedinci da bi takvo nesto mogli odgonetnuti...to rade timovi eksperata i insituta vec decenijama pa im ne ide od ruke.

A dok nesto ne odgonetnu voljela bih da vidim uzivo ove pojave ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2004, 21:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
Vader je napisao:
Baš sam očekivao da se javiš pošto živiš u Engleskoj. Mislio sam te pitati da li si lično vidjela neki od ovih crteža ali vidim da si na to već odgovorila. Da li to išla helikopterom samo da bi to vidjela? Da li se to ide organizovano, platiš i ideš, kao turistička usluga?

Pošto kažeš da te ovaj fenomen interesuje da li si pričala sa drugima o tome, sa nekim ko je možda upućeniji, sa nekim ko istražuje ovaj fenomen? Šta kažu ljudima na čijim poljima se to dešava, da li im smeta pošto se to već često dešava na poljima koji su oni namijenili za nešto drugo?


da naravno, imala sam oduvjek interesovanje u stvari ovakve prirode, od kako sam cula za crop circles moje slobodno vrjeme sam posvecivala istrazivanju i skupljanju informacija , naravno neke od njih nisu cinile smisla. Na pocetku da kazem da vecina ljudi u Engleskoj( a surrvey that was carried out) smatra da su ove stvari dizajnirane i napravljene nekim grupama studenata znaci, da su uradjene kako bi se cio svjet prevario i ljudi mislili da su napravljene od vanzemaljskih stvorenja. Veoma skepticno iako je bilo dokazano i veoma matematicki logicno da ovako nesto fascinantno nije moguce napraviti (mozda cak i dizajnirati ) preko noci, ne znam ko vjeruje u takvu glupost, ocigledno vecina ljudi, jer kao sto kazem vecina misle da smo mi -ljudi, koji stoje iz ovoga i da ovo nije abnormalna pojava.
Sa razlicitih aspekta mitova itd, crop circles su povezivane sa snovima, medjutim nauka( u sta ja vecinom se oslonim na ) nije mogla dokazati odakle i kako ove pojave nastaju, nije mogla da ustanovi razlog pojave, znacenje pojave niti KAKO je uradjena. Arhiolog sa kojim sam razgovarala mi je rekao da vecina naucnika i njegovih kolega smatraju da su ovo kratko i jasno nista drugo nego" misterozne pojave"( jos uvjek nejasne od koga ) mozda postavljene kao PORUKE nama ljudima , ono sto mi nismo uspjeli JOS uraditi je prevesti ih i ustanoviti sto to one znace. Pojedine su asocirane sa negativnoscu i propast , sve zavisi od pattern (izvini ne znam ovu rjec na vasem) pojedinstvene circles.
Ljudi na kojim poljima se ovo pojavljivalo su obicno zbunjeni i uplaseni, neki i ljuti ,bicno nemaju komenta, oni kao ja i isto tako veliki broj ljudi ovo smatraju MISTERIJOM , mogu samo malo da predpostavim da ovako nesto nije moguce da je napravljeno
ljudskom rukom u ovako kratkom periodu vremena, znaci malo vjerujem da je sa druge planete, jer to je nekako logicno. Ne znam.
Uistinu nisam informisana o turistickim stvarima sto se tice ovoga, meni je ovdje to blizu a naravno helikopter mi je bio pri ruci parkiran u basti((haha salim se naravno) , moze se ici u balonu sto je cak i bolje nego helikopterom, u balonu je tisina i sve vidis polako, sa dvogledom iz daljine mozes uociti svaki detalj koji je fascinantan, bilo je fantasticno, ja obozavam misterije, neobicne stvari i drugacije ljude...

Ovo je definitivno nesto sto zanima mene, tako da ako
pronadjem interesantnih informacija bicu pocastvovana da ti ih prosljedim/


Poslednji put menjao tough dana 01 Sep 2004, 21:14, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2004, 21:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
gipsy_girl je napisao:
Neki govore da su krivi vjetrovi?!


:D :D

Ovo je najblentavija teorija koju sam do sada čuo. Potisnula je na drugo mjesto teoriju koju sam pročitao na drugom forumu koja kaže da ove prelijepe i precizne geometrijske figure nastaju zbog neke gljivice/bakterije koja odozdo izjeda stabljike :D :D

Šta sve ljudi neće izmisliti ne bi li nekako objasnili ono što ne mogu objasniti.


gipsy_girl je napisao:
no suvishe smo mi mali kao pojedinci da bi takvo nesto mogli odgonetnuti...to rade timovi eksperata i instituta vec decenijama pa im ne ide od ruke


S ovim se, naravno, ne slažem.

Nisu instituti i naučni načini proučavanja jedini način odgonetanja pojava. A nisu uvijek ni način koji prvi dolazi do odgovora. A nekad nisu ni najbolji načini dobijanja odgovora.

Neke pojave o kojima ezoterija uči milenijumima i kojima se nauka rugala sada ih je baš ta nauka potvrdila, kada su izumili nešto osjetljivije intrumente ili stekli drugačiji pristup.

Radi se o tome da se metar koristi za mjerenje dužine, termometar za mjerenje temperature, vaga za mjerenje težine, ampermetar i voltmetar za mjerenje jačine struje i napona.
Ne možemo metrom mjeriti temperaturu ni vagom dužinu.

Isto tako suptilnije i duhovne pojave ne možemo tako lako premjeravati naučnim alatima. Nauka priznaje ono što može premjeriti, izvagati, izrezati pa pogledati unutra, zapaliti pa vidjeti da li gori. A ako to nije u stanju onda to ili pokušava ismijavati ili pokušava staviti u okvire onih stvari koje poznaje (npr. "creži u žitu nastaju zbog vjetra...nastaju zbog gljivica u zemlji...")

Crteži u žitu su više mistična pojava i zbog toga će vjerovatno prije mističari doći do odgovora o njima. Ne bi me čudilo da neki već znaju odgovore.

Primjetio sam da ljudi za nešto što sami ne razumiju ili što se ne uči u školama kažu "nema objašnjenja te pojave", ne znajući da dosta ljudi imaju objašnjenja za te pojave, neki i kroz iskustvo, i da su neke od tih pojava čak i zvanično postale poznate, ali eto, neko od ovdašnjih ljudi sa tim nije upoznat, čak nije u toku ni sa novim (polu)zvaničnim saznanjima. To sam više puta susretao po forumima.

Da su ljudi uvijek čekali na institute da nešto objasne i odobre mnogo toga bi sebi uskratili. Samo jedan primjer, akupunktura je na zapadu uvedena u novijoj istoriji, a u Kini se koristi hiljadama godina. Da su ti drevni ljudi čekali 20. vijek i institute da im potvrde akupunkturu kao usješno sredstvo liječnje time bi sebi uskratili izliječenje.
Da ljudi danas čekaju institute da im potvrde duhovna učenja (ne samo ona u koja se vjeruje već i ona koja svako sebi kroz rad i iskustvo može potvrditi) izgubili bi mnogo vremena koje bi mogli iskoristiti za duhovni rad i dobrobit sebe i ljudi oko sebe. No nažalost neki još uvijek čekaju.

Kad smo kod ne-naučnih metoda saznanja, u jednoj knjizi piše:

"Duhovnost ima za jedan od ciljeva sjedinjavanje s božanstvom i to ovde i nakon onoga što je ovde, jedinstvo koje se ne može postići čistom doktrinom i intelektualnim spekulacijama, već vježbanjam drugih duhovnih sposobnosti."

Te duhovne sposobnosti i duhovni alati i duhovi metodi saznavanja postoje i upravo su oni potrebni za razumijevanje mističnijih pojava. Neki su zadobili te alate i imaju uvid u mnoge pojave koje su institutima još uvijek enigma. A to što ti "duhovni alati" nisu odobreni od strane instituta, to nema nikakve veze. Instituti u ovim stvarima ionako kaskaju za duhovnim i ezoteričnim učenjima i ljudima koji su iskustveno potvrdili ta učenja.

Instituti su super, potrebni su, mnogo dobrog su donijeli (ali i mnogo lošeg jer nemaju balans u duhovnosti i moralnosti). A najbolji su kad potvrde nešto od vjekovnog duhovnog učenja :)


Peonta na ovo

gipsy_girl je napisao:
no suvishe smo mi mali kao pojedinci da bi takvo nesto mogli odgonetnuti


je da mi nismo suviše mali da bismo tako nešto mogli odgonetnuti. Dok god ljudi imaju ovakav pesimističan stav neće ništa ni pokušati samostalno uraditi. No to je valjda mnogima najlakše, zar ne?

Ispada po ovome da instituti i nauka kažu ljudima "vi ste suviše mali i glupi da bi ove pojave objasnili, pustite nas pametne i školovane intelektualce da mi to otkrijemo i objasnimo pa ćemo vam reći."

A duhovnost kaže suprotno, kaže: "probaj sam...istraži sam...iskusi sam...spoznaj sam..."

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2004, 21:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slika
South Field, Alton Barnes, Wiltshire 8th August 2003


Slika
South Field, Alton Barnes, Wiltshire 8th August 2003


Slika
South Field, Alton Barnes, Wiltshire 8th August 2003


Slika
South Field, Alton Barnes, Wiltshire 8th August 2003


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2004, 21:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slika
Chisbury, Wiltshire 22nd July 2003


Slika
Beckhampton B, Avebury, Wiltshire 19th July 2003


Slika
Beckhampton, Wiltshire 13th July 2003


Slika
Beckhampton, Wiltshire 13th July 2003


Slika
Beckhampton, Wiltshire 13th July 2003


Slika
Barbury Castle, Wiltshire 28th July 2003


Slika
Avebury Green Street, Wiltshire 6th July 2003



Slika
Avebury Avenue, Wiltshire 9th August 2003


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Sep 2004, 21:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
Vader sa ovom tvojom zadnjom izjavom iznad se POTPUNO SLAZEM

ps.jesi li cuo za Stonehenge?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2004, 10:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slika
mrav


Slika
ovde se vidi Stonehenge u pozadini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2004, 19:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slika
L2002-AveburySanctuary Avebury Sanctuary - landscape


Slika
L2002-BarburyCastle2 Barbury Castle


Slika
L2002-CrookedSoley Crooked Soley - landscape


Slika
L2002-Highclere Highclere, Hampshire


Slika
L2002-Pewsey Pewsey, Wiltshire


Slika
L2002-SilburyHill Silbury Hill, Wiltshire


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2004, 21:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
Vader je si li imao priliku citati ili vidjeti primjer isto tako nepoznate misterije sirrom svjeta, sad, moram ti se izvinuti jer ovaj termin ne znam kako reci na bosan. ,,, zvano je spontanious combustion.
Posto ti imas bolju sposobnost prevodjenja nego ja ako zelis mozes prevesti o cemu je rjec sa ovog sajta http://www.crystalinks.com/shc.html

Inace radi se o necemu sto je isto tako nemoguce pronaci uzrok.
Alli da ne skrecem sa teme, ako ne smatras interesantnim, onda obrisi it OK.


ps.Vader da si blize mog mjesta boravka , imam jednu fantasticnu knjigu ,koju mislim da bi uzivao citajuci, Worlds true mysteries. Fantasticna knjiga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2004, 22:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
Vader je napisao:
je da mi nismo suviše mali da bismo tako nešto mogli odgonetnuti. Dok god ljudi imaju ovakav pesimističan stav neće ništa ni pokušati samostalno uraditi. No to je valjda mnogima najlakše, zar ne?


joj Vader nemam ja vremena u zivotu cak ni da procitma ovaj tvoj post vec citam svaku trecu, a kamoli da razbijam glavu pitanjima i teorijama od kojih nemam koristi...
To rade ljudi koji se skoluju i specajalizuju i cijeli zivot posvete tim ispitivanjima.
Kad bi se mi svi upustali u sve na sta bi to licilo ?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2004, 22:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Upravo sam pronašao vrlo zanimljive osvrte na crteže u žitu, a koji potvrđuju da iza crteža u žitu stoji neka Viša Inteligencija. Takođe se iz ovoga vidi da je neke crteže u žitu moguće razumjeti samo ako se poznaje drevni misticizam i drevna duhovna učenja, što potvrđuje ono što sam juče napisao da će prije mističari otkriti tajnu crteža u žitu nego instituti i naučnici. A evo ni ja nisam znao (mada sam pretpostavljao) da se to već ostvaruje.


Tražeći nešto o Kabalističkom "Drvetu Života" za novu temu "Čakre, duhovni centri" koja je juče otvorena na Duhovnost i Religija pronašao sam zanimljivu stranicu koja upravo povezuje crteže u žitu i Drvo Života.


Jedan vrlo značajan crtežu žitu se formirao u Barbury Castle u maju 1997. godine. Radi se o formaciji koja je odavno poznata onima koji izučavaju Kabalu, o dijagramu "Drveta života"

Slika


Formacija crteža u žitu je lijevo, a desno je drevna prezentacija Drveta Života.

Evo bolje slike:

Slika
1997A004 Barbury Castle, Wiltshire. 04.05.97. Oilseed rape (Canola)



Evo kako izgleda preslikavanje Drveta Života na čovjeka, sfere predstavljaju duhovne centre (čakre) koje se kroz duhovni rad mogu i osjetiti i time svako sebi može potvrditi da se radi o autentičnim stvarima. Ovo govorim i iz svog iskustva.

Slika


I još jedna

Slika



Drvo Života je mnogo puta pomenuto u Svetom Pismu, od početka (Postanja ili 1. Mojsijeve knjige) do kraja (Otkrivenja). Po Svetom Pismu, onaj ko jede sa Drveta Života imaće vječni život. Ovaj gore dijagram Drveta Života je dio drevne tradicije po imenu "Kabala". Druge verzije spelovanja ove riječi su kabbala, cabala, cabbala, quabala i qabbalah. Kabala je posebna Hebrejska tradicija, okultna filozofija određenih Jevrejskih rabina, posebno u Srednjem Vijeku, zasnovana na dubljem tumačenju svetih spisa, Tore (Starog Zavjeta). Mnogi vjeruju da je ta tradicija znatno starija, da seže iz perioda drevnih Egipćana i Sumeraca.

Krugovi na dijagramu Drveta Života se zovu sefiroti. Jedan krug je sfera ili sefira. Učenje o Kabalističkom Dvetu Života je veoma duboko i kompleksno. Deset sefirota i 22 staze koje ih povezuju predstavljaju prirodu i sile koje stoje iza Stvaranja na svim nivoima, od mikroskosmosa do makrokosmosa. Tarot karte su takođe veoma tijesno vezane za Drvo Života.


Ovo iznad je moj prevod sa sajta gdje sam ovo maloprije uočio, a onda sam pronašao još sajtova koji se bave misterijom baš ovog crteža u žitu koji je svima koji su bar malo upućeni u Kabalu odmah ukazao na Drvo Života.

Sve ovo i još dosta toga zanimljivog se nalazi na sajtu

http://www.greatdreams.com/treeol.htm

Tu se nalaze i zapažanja oko ugla od 19.5 stepeni koji se više puta ponavlja i dosta toga drugog.


Još jedan zanimljiv sajt koji pravi određene paralele između formacija crteža u žitu i kalendara Maja i Asteka ali i Drveta Života i drugih stvari je na adresi:

http://www.diagnosis2012.co.uk/cro.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2004, 22:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
tough je napisao:
zvano je spontanious combustion


Radi se o pojavi spontanog sagorijevanja.
Čitao sam nešto o tome, ali ne mnogo. Znam samo da se dešavalo i da zvanično još uvijek nije objašnjeno. Za one koji ne znaju radi se o pojavi da čovjek odjednom spontano kompletan izgori, iznutra. Na sajtu koji si dala piše da tada čovjek sagori kompletnije nego pri kremiranju.
Nemam vremena da pročitam sve na stranici koju si dala, ali vidim da tu ima poprilično podataka za one koje to interesuje. Zanimljivo je da tu piše da neki smatraju da prvi zapisi o spontanom sagorijevanju potiču iz Svetog Pisma.

Ako neko želi još pisati o ovome neka otvori novu temu, ova tema neka ostane za crteže u žitu, koliko vidim ima tu još mnogo toga reći.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 104 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs