banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 01:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Sep 2013, 09:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Citiraj:
Mještani kažu da se krici najčešće čuju iz šume, i to usred noći, pa se zato niko i ne usuđuje da lično dođe i provjeri šta se ustvari dešava.

- Krici su grozni, ne znam kako da opišem kakvi su to krici. Ne može se reći da jauče, ne jauče. Ali, nekakvi užasni krici koje je teško opisati. Ledi se krv u žilama, zvukovi se čuju čas na jednoj čas na drugoj strani sela, i to obično od iza ponoći do dva ujutro – novinarima je ispričala mještanka Persa Zgonjanin, koja je navela da je zvukove čula u blizini svoje kuće, zbog čega se jako prepala. Nakon što je pobjegla u kuću zbog straha, a potom izašla opet vani, zvukovi su se udaljili i čuli su se na skroz drugom mjestu.

Lokalni lovci kažu da poznaju svaki grm na ovom terenu i da nema njima poznate životinje koja se tako oglašava.


http://www.atvbl.com/atv-video-drekavac-stigao-u-potkozarje/

http://doznajemo.com/2013/09/29/httpwp-mep3cnyx-ijm-2/

Blizu je, Gornja Dragotinja kod Prijedora. Da li je ko raspoložen da se organizujemo, banemo tamo po noći i bar snimimo zvukove :) ?

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2013, 09:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ako je neko gledao film Leptirica (domaći horor) onda zna kako to zvuči, tu su ubačeni zvukovi drekavca.
Iz aspekta neupućene osobe, nafilovane mitovima to djeluje stravično, ali u suštini djeluje kao drečanje histerične živuljke. :)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2013, 09:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Postoji neka vrsta sove koja se glasa kao da promukao čovjek pokušava da vrišti. Nekoliko puta sam to čuo a jednom sam je vidio kako kruži iznad mene i tako se glasa.
U svakom slučaju volio bih da snimim taj zvuk koji oni čuju, pretpostavljam da na netu postoji neka baza za prepoznavanje zvukova divljih životinja (možda nešto kao Shazam ali za glasanje životinja) pa bi bilo interesantno provjeriti to.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2013, 09:51 
Talija je napisao:
Ako je neko gledao film Leptirica (domaći horor) onda zna kako to zvuči, tu su ubačeni zvukovi drekavca.
Iz aspekta neupućene osobe, nafilovane mitovima to djeluje stravično, ali u suštini djeluje kao drečanje histerične živuljke. :)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4-eN09M972w[/youtube]


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Sep 2013, 15:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
Gluplji prilog nisam vidio odavno.

Prvo, drekavac nije "Ćopićev", drekavac je mitolosko bice po Juznim Slovenima, umrlog nekrstenog covjeka.
Opasan je kao vukodlak ili vampir, jer je nocno stvorenje, i samim tim ubija ljude.

Najjaci je momenat kada su na kraju prilogu postavili sliku zivotinje sa Madagaskara, sto nema veze ni s nama, ni sa mitologijom, a ovaj majmuncic i nije toliko opasan, a nije ni nocna zivotinja...

Krikovi su mjesavina sove i gavrana, koji mogu biti prilicno jezivi, danas sam bas prolazio kraj crkve Hrista i vidio gavrana kako se "iskasljava" na ogradi crkve, prilicno gadan zvuk, a i cuje se fino.

To u slucaju da nema zrtava u vidu stoke ili ljudi.
Mada, u blizini Prijedora su pronadjena dva lesa deformisanih svinja sa surlama, rogovima i jednim okom, gdje je lik sto ih je pronasao izjavio da je prije nasao i les novorodjenceta.
Kada se poveze ta prica sa slovenskom mitologijom, lako je moguce da je upravo dusa tog djeteta danasnji drekavac, s obzirom da je od toga proslo 2-3 godine.
Ako se pojavi koje priklano tele, moze se zvati Piter Dzekson da napravi novu trilogiju, kakav Novi Zeland, Prijedor je idealna lokacija.
Realno, ne moze prezivjeti ako ne pojede stogod, pa cemo da vidimo.

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Poslednji put menjao Bahamut dana 30 Sep 2013, 15:47, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2013, 15:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Bio sam za vikend u Drvaru, nisam nista cuo, znaci da je spicio do potkozarja malo :) . Te zvukove ispusta neka pticurina, vidio sam je sto puta kod nas ovdje, da li je sova ili nesto druge ne znam, ali kresti dosta jezivo :)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs