banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 01:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Jan 2012, 16:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
NJEMAČKA: Karina Lamle ima samo 16 godina i već predaje na fakultetu
Ponedjeljak | 16.01.2012.

Karina Lamle kaže da nije baš fer to što ona na nastavu na Univerzitetu primijenjenih nauka u Biberahu ne može sama da se odveze autom, kao što to čini većina njenih kolega. Ali Karina ne može da ide ni u lokalnu diskoteku. A to je stoga što ima samo 16 godina i najmlađi je predavač na nekoj njemačkoj visokoj školi. Vjerovatno i šire.




Iako izgleda malo starije nego što ona to jeste, Karina je zapravo još srednjoškolka i pohađa 11. razred gimnazije u Biberahu. Još jedna godina je dijeli od diplome.

Njenog prvog "radnog" dana, kada je počela da predaje, amfiteatar je bio pun. Bili su tu skoro svršeni studenti farmacije, ali i kolege nastavnici koji su došli da se svojim očima i ušima uvjere da je ono što je o njoj kazala profesorica Kristel Mavungou istina: "Karina je tinejdžerka prirodno talentovana i rođena da bude naučnik".

Ispostavilo se da Karina ne samo što poznaje predmetnu materiju, nego je i rođeni pedagog, piše Time.

"Ona je neko ko je u stanju da studente drži pod kontrolom", kaže Mavungou.

Karina Lamle potiče iz Gornje Bavarske oblasti u Njemačkoj. Još od početka srednje škole, interesovali su je biologija, fizika i hemija, međutim, sve to nije bilo nikad na štetu njenih drugih aktivnosti - gimnastike, tenisa i klavira, koji su za nju podjednako važni.

Karina je osvojila različite nagrade na akademskim takmičenjima i na kraju joj je omogućeno da se priključi studentskom centru za istraživanja, gdje je otkrila strast za predmetima čiji je naziv nekad teško i izgovoriti - masena spektrometrija (tehnika kojom se analiziraju molekule na osnovu njihove mase i naboja)...

Kolege imaju samo riječi hvale za njene pedagoške sposobnosti i navode da prilično jednostavno umije da objasni i najkomplikovanije stvari.

Tako kaže da je spektrometar mase jedna velika kutija, koja pravi jaku buku kada je uključite, a omogućava da hemijske elemente razbijete na njihove pojedinačne komponente.

Sve je počelo kada je jedne prilike tokom rada Karina primijetila da se spektrometar mase ne radi.

"Nije dobro za vakuum pumpu da bude isključena duže vrijeme", kazala je dekanu, dodajući kako "uopšte niste smjeli da dozvolite da uređaj koji košta 500.000 eura stoji tamo i sakuplja prašinu".

Dekan joj je objasnio da je osoblje koje je koristilo spektrometar napustilo univerzitet, te da su mjesecima uzalud tražili adekvatnu zamjenu, nakon čega su njih dvoje razgovarali sa profesoricom Mavungou, koja je bila očarana dok je slušala Karinu.

Iako sada ima sjajnu karijeru i uspješna je, Karina nije sigurna kuda i šta dalje poslije srednje škole.

"Zanimaju me mnoge stvari"; kaže.


Vijesti.me, BL!N/đk


:love4:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2012, 17:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Tako mlada a već Karina.
:lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2012, 18:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Ne znam, ne djeluje mi da ima 16 godina:
Slika

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2012, 18:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Slika

Moguće, što da ne.. :)

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2012, 23:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
evropa je to!!! oni su tamo puno napredniji od nas!!! :lol: :lol: :lol: :lol: ali kolko je meni poznato ovi nasi kad odu tamo i krenu u njihovu skolu budu medju najboljim!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2012, 00:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
avatarx, pricas gluposti ( kao i vecinu vremena na ostalim podforumima). Gdje su to nasi vrsni strucnjaci po fakultetima? U kojim to skolama briljiraju? Na mom faksu ni reflektorom ne mozes naci naseg covjeka, studenta, a kamo li predavaca.


Sto se tice izgleda, malo koja djevojcica od 16 god zaista tako i izgleda.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2012, 00:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
ajkula je napisao:
Sto se tice izgleda, malo koja djevojcica od 16 god zaista tako i izgleda.


Pogledaj one sličice što caplar i Шајин kače za dobar dan pa prosudi koliko godina imaju. ;)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2012, 12:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
ajkula je napisao:
avatarx, pricas gluposti ( kao i vecinu vremena na ostalim podforumima). Gdje su to nasi vrsni strucnjaci po fakultetima? U kojim to skolama briljiraju? Na mom faksu ni reflektorom ne mozes naci naseg covjeka, studenta, a kamo li predavaca.


Sto se tice izgleda, malo koja djevojcica od 16 god zaista tako i izgleda.

ti pricas gluposti!!! :P :lol: :lol: :lol: :lol: otvori malo oci!!! vecina cura iz reklama inaslovnica ima14-16godina!!!

na kom si ti o faxu??? :oops: i gdje??? :lol: :lol:
primjer 1.moj komsija ovdje bio odajuca sprdnja pred kraj srednje otso u sved i tamo sad zavrsava fakultet s pohvalama! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
2.drugarica koja je otisla u njemacku, tamo je bila odlicna od osnovne, zavrsila ekonomski fakultet i odmah dobila posoi!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2012, 12:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
:lol: :lol: :lol:
Odajuća šprdnja

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2012, 12:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
pa i sad kad ovdje dodje na feriju svi mu se smiju kad ga vide!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
ne mogu vjerovat da je tako dobar djak! :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2012, 12:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
avatarx je napisao:


na kom si ti o faxu??? i gdje???
primjer 1.moj komsija ovdje bio odajuca sprdnja pred kraj srednje otso u sved i tamo sad zavrsava fakultet s pohvalama!
2.drugarica koja je otisla u njemacku, tamo je bila odlicna od osnovne, zavrsila ekonomski fakultet i odmah dobila posoi!!!


Sta studiram i gdje je nebitno, dovoljno je reci da je kampus 3x veci od kampusa u BL. Vidim, znas dvoje ljudi i oni su ti reper za sve. Nema sta, odlican primjer.


P.S. Smanji konzum emotikona, djelujes neuroticno sa njima.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2012, 12:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
a kad je nebitno sto si izabrala bas to??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

znam ja jos masu ljudi ali nema smisla da sad pisem romane!!!! :lol: :lol:

p.s nekim ne rebaju"emotikoni" da bi djelovali neuroticno!!! :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jan 2012, 12:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2010, 17:53
Postovi: 3865
Danny ^_^ je napisao:
Slika

Moguće, što da ne.. :)


Valjda treba završiti MIT!!! Ona je završila MINT!! PLAGIJAT :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 17:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
avatarx je napisao:
ajkula je napisao:
avatarx, pricas gluposti ( kao i vecinu vremena na ostalim podforumima). Gdje su to nasi vrsni strucnjaci po fakultetima? U kojim to skolama briljiraju? Na mom faksu ni reflektorom ne mozes naci naseg covjeka, studenta, a kamo li predavaca.


Sto se tice izgleda, malo koja djevojcica od 16 god zaista tako i izgleda.

ti pricas gluposti!!! :P :lol: :lol: :lol: :lol: otvori malo oci!!! vecina cura iz reklama inaslovnica ima14-16godina!!!

na kom si ti o faxu??? :oops: i gdje??? :lol: :lol:
primjer 1.moj komsija ovdje bio odajuca sprdnja pred kraj srednje otso u sved i tamo sad zavrsava fakultet s pohvalama! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
2.drugarica koja je otisla u njemacku, tamo je bila odlicna od osnovne, zavrsila ekonomski fakultet i odmah dobila posoi!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nazalost ovde cu se morati sloziti sa kolegicom trolx. ne skroz u mjeri da sad nasi prosjecni ucenici budu kadri da predaju na njihovim fakultetima, ali u smislu predznanja i inteligencije koju nasa djeca imaju, prednjacimo...
a moj komentar na KARINU: pa kud od toliko interesovanja da joj ono najmanje bude za higijenu zuba :)

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 17:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
ajkula je napisao:
avatarx, pricas gluposti ( kao i vecinu vremena na ostalim podforumima). Gdje su to nasi vrsni strucnjaci po fakultetima? U kojim to skolama briljiraju? Na mom faksu ni reflektorom ne mozes naci naseg covjeka, studenta, a kamo li predavaca.


http://en.wikipedia.org/wiki/%C3%89cole ... e_Lausanne
http://en.wikipedia.org/wiki/ETH_Zurich
Evo recimo ovdje. Na prvom ima zaista mnogo Srba i ostalih sa naših prostora...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 17:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Bez obzira na talenat, inteligenciju i sve ostalo, ona je dijete... Kako je moguće da dijete predaje na fakultetu??? :confused4: I uopšte ne izgleda kao 16-ogodišjakinja, više kao 25-ogodišnjakinja...

ajkula, ako na tvom faksu nema naših studenata, predavača i uspješnih ljudi uopšte, ne mora značiti da nema na ostalima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 19:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kada sam bio mali imao sam priliku da vidim neke knjige za srednju školu, knjiga iz mikrobiologije, odmah sam je zatvorio jer sam se prepao uvećane slike paramecijuma.

Što je čudno da postoje djeca, koja razumiju knjige sa fakulteta i kojima ne treba predavanje da bi ih naučila.?

Šta fali njenim zubima?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 19:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Баби Папушка je napisao:

Šta fali njenim zubima?

bjeline i vjerovatno nepokvarenosti :)

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 19:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Počeće se sređivati kada i zvanično završi fakultet.

Za mene su oni koji izbjeljuju zube obični fenserići.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 20:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Баби Папушка je napisao:
Što je čudno da postoje djeca, koja razumiju knjige sa fakulteta i kojima ne treba predavanje da bi ih naučila.?



Nije čudno to, već je čudna sama činjenica da dijete predaje na faksu. Zato si vjerovatno i otvorio temu na pdfu Misterije i zanimljivosti...
Premlada je da se bavi time. Neka njoj njene pameti, hvala Bogu na tome, ali... po meni je to previše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs