banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Okt 2011, 17:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Starica Anđa Bošković (89) iz sela Dramešina, kod Gacka, nakon što pune četiri decenije nije pojela ni mrvicu hljeba, mesa, sira ili popila kap mlijeka, ponovo je počela da jede svu hranu.

Kada joj je prije nekoliko godina umro suprug Obrad, ostala je sama, jer djece nisu imali, a slabio joj je i vid, pa je došla u Dom penzionera u Trebinje, gdje je, kako kaže, "nekako sama od sebe" počela sve jesti.

"Četrdeset godina sam jela samo prijesno povrće i voće i pila samo hladnu vodu, a kada sam došla u Trebinje, prvo sam počela jesti hljeb, pa onda i sve drugo od čega sam godinama povraćala. Kada sam vidjela da mi ne škodi, nastavila sam jesti sve što sam jela kao cura", objasnila nam je ova starica koju smo zatekli s medicinskom sestrom u njenoj sobi trebinjskog Doma penzionera.

Bolovala je, kaže, od neznane bolesti od 1967. godine, kada ju je odjednom "nešto snašlo", a čemu uzrok nije pronađen ni u jednoj medicinskoj ustanovi bivše Jugoslavije, jer su uvijek ljekare zbunjivali njeni besprijekorni medicinski nalazi.

"Doktori su me pregledali i čudili se, a ja sam kopnila, nestajalo me, sve do jednog dana kada sam počela piti vodu, koja mi i danas najviše godi, a kasnije sam počela jesti voće, pa onda nekuvano povrće, najviše kupus, i od toga sam dugi niz godina živjela, sve dok mi se ovdje u Trebinju, u glavi nije javila pomisao da počnem jesti ono što se ovdje sprema i tako nastavila", objašnjava baka Anđa.

Dodaje da joj se u međuvremenu voće i ogadilo i da ga slabo jede, osim krušaka, koje i dalje voli, iako je ranije voljela više kisele od slatkih plodova, dok je povrće jela sirovo, uglavnom bez soli. Sada hranu ne bira i jede sve pomalo, jer je njena bezimena bolest otišla nakon četiri decenije, isto onako naglo kao što je i došla, a da medicinsko osoblje ni ovoga puta ne zna šta se desilo.

I radnici Socijalno-zdravstvene službe u Domu penzionera Trebinje potvrdili su da je baka Anđa poslušan pacijent, s kojim nikada nisu imali problema, čak ni u početku, kada su se upoznali s njenom čudnom bolešću.

(Nezavisne)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 00:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 07 Avg 2006, 11:22
Postovi: 450
Celijakija u kombinaciji sa netolerancijom na laktozu, a o tome se tad nista nije znalo...

_________________
http://www.majsta.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 10:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1842
Lokacija: Banja Luka
Prijatno baba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs