banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 18:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Sep 2011, 20:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2007, 13:48
Postovi: 582
Нисам гледала серију која се помиње на овим страницама, али сам слушала шта астрофизика каже на ту тему. Било би лијепо кад бих ја то умјела детаљно пренијети, но мислим да бих морала ипак чути још који пут :D. Углавном, све и да постоји живот ван Земље, био би на истом степену развоја као овај на Земљи (јер је немогуће да је било шта/ко преживио велику експлозију у свемиру), и шансе да се та два живота сусретну би биле равне нули.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 20:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
ogledalo je napisao:
Углавном, све и да постоји живот ван Земље, био би на истом степену развоја као овај на Земљи (јер је немогуће да је

Ovo mi je teško povjerovati/shvatiti...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 20:52 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ni meni to nije jasno...Pa život na zemlji nije na istom nivou između sebe......Imaš ajkule koje su bukvalno iste od doba dinosaura,nisu evoluirale ni malo, i imaš ljude koji su u vrlo kratkom vremenu,u odnosu na svemir,evolucijski pretekli te iste ajkule....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 21:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
amidza je napisao:
Ne moguce da postoji crtez aviona, a ne postoji nikakav drugi trag o postojanju tih istih aviona

Zapravo pronađeni su avioni a ne crteži o njima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 21:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2011, 09:44
Postovi: 43
Ja sam gledao creteze u nekim piramidama egipatskim, a avioni nikada cuo, mozda male figurice aviona, ako grijesim ispravi me ;)
evo bas sad gledam Ancient Aliens na History-u, i ponavljam nisam odusevljen, sve mi je nekako puno nedostataka, vidio neko u Njemackoj svjetlo na nebu i aman odmah je to vanzemaljskog porijekla, sve koji to tvrde, ja samo pitam zasto se ne pojave, zasto se kriju od obicnog naroda???
Dosta vise tih teorija zavjere oni hoce od nas, ovo, ono, de ba tamam smo mi njima interesantni :D

_________________
"Vatra je besmislena i uništavajuća, kao i mržnja. "

"Život ovog naroda je glad, krv, muka; bijedno tavorenje na svojoj zemlji i besmisleno umiranje na tuđoj"
(Mesa Selimovic)

Zaboraviti necemo, oprostiti ne mozemo :( 11.7.1995.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 21:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Moguće je da i mikrobi posjeduju određenu inteligenciju (ovo možda zvuči suludo, ali niko nije dokazao suprotno). I oni (možda) nagađaju da postoji neki drugi inteligentni oblik života, ali je većina skeptična jer nisu ništa otkrili u vlastitoj kapljci vode. Ovakvih analogija se može izvesti bezbroj. Svaki atom materije je možda svemir za sebe koji posjedujesve iste atribute kao i ovaj nama poznati, a naš svemir je možda samo elektron nekog mnogo većeg atoma. Krhko je znanje.
Ali, ako život postoji samo na našoj planeti, a ne na nekoj od bilion drugih, čini mi se kao veliko rasipanje prostorom.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 21:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2011, 09:44
Postovi: 43
Ma jos nismo istrazili svemir, nemamo blage kako izgleda, gdje mu je kraj itd.(a vjerovatno nikad necemo ni saznati), a htjeli bi da znamo, da li ima zivota osim nas u njemu, kakav je taj zivot itd. po meni je razgovor o vanzemaljcima cisto naglabanje, ima cinjenica za, ali Bgm i protiv...

_________________
"Vatra je besmislena i uništavajuća, kao i mržnja. "

"Život ovog naroda je glad, krv, muka; bijedno tavorenje na svojoj zemlji i besmisleno umiranje na tuđoj"
(Mesa Selimovic)

Zaboraviti necemo, oprostiti ne mozemo :( 11.7.1995.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 21:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Naravno, uvijek ima argumenata za i protiv, tako je uvijek i bilo, ono što se činilo nemogućim i božanskim prije pet hiljada godina, doživljavamo svakodnevnim danas. Ne treba biti genije pa zamisliti šta bi sve u tehnologiji i uopšte našem poimanju prirodnih zakona moglo da se promjeni u narednih pet hiljada godina, osim ako se ne istrijebimo međusobno do tada.
Ljudski rod je prošao put od čovjekolikog majmuna do atomskog doba za samo 600 000 godina. U svemirskim okvirima računanja vremena to je sam treptaj oka. Koliko samo jedna vrsta može da se razvije za milion godina?

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
ljudi ja danas vidla nlo!!! :D :lol: :lol: :lol:
onako ko crtica na nebu metalik jako sjajno! oko 7popodne, islo po crti u pravcu jugoistoksjeveristok, nije bilo nikakvog traga ni svjetla, tesko da je avion a vjerovatnije da je nesto za snimanje,,,,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 22:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
STRATOKASTEL je napisao:
Moguće je da i mikrobi posjeduju određenu inteligenciju (ovo možda zvuči suludo, ali niko nije dokazao suprotno). I oni (možda) nagađaju da postoji neki drugi inteligentni oblik života, ali je većina skeptična jer nisu ništa otkrili u vlastitoj kapljci vode. Ovakvih analogija se može izvesti bezbroj. Svaki atom materije je možda svemir za sebe koji posjedujesve iste atribute kao i ovaj nama poznati, a naš svemir je možda samo elektron nekog mnogo većeg atoma. Krhko je znanje.
Ali, ako život postoji samo na našoj planeti, a ne na nekoj od bilion drugih, čini mi se kao veliko rasipanje prostorom.

s ovim se slazem! mislim cudnije bi bilo da nema nigdje nista osim na zemlji??? da ne kazem zabrinjavajuce,,,
a isto o ovim gradjevinama, mnogi narodi imaju legende da razvoj nije pravolinijski kao sto mi ucimo u skolama vec ciklican,tj kad neka civilizacija dodje do svog vrhunca unisti se i opet ponovo sve iz pocetka! isto tako ako su bili toliko napredni da su mogli praviti sve te piramide i kojesta i dobro poznavali stronomiju i ostalo zar nije logicno da su onda znali i jedni za druge??? ako nista sverca radi mislim da je toga bilo u svakoj civilizaciji 8) 8) :lol: :lol:
i na kraju u slucaju neke katastrofe sta ce ostati od nase civilizacije? plastika papir staklo??? to sve propada a i oni tako ako su pravili i neke masine od ikakvih metala to se sve pretopi i ne osta nista,,,,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 22:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Vader je napisao:
amidza je napisao:
Ne moguce da postoji crtez aviona, a ne postoji nikakav drugi trag o postojanju tih istih aviona

Zapravo pronađeni su avioni a ne crteži o njima.

Nije nista licno, ali ti si jedna od najnaivnijih osoba koje ja znam (makar i ovako preko neta).

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 00:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Je li neko upoznat sa crtezima nlo-a na freskama u nekom nasem manastiru? Vidio sam to na tv-u, nat geo, manastir u srbiji ja mislim, sava-dunav nesto...

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 01:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
ako postoji inteligencija jednaka nasoj, a da nam je imalo blizu (citaj: u nasoj galaksiji) jasno je zasto jos ne mozemo da komuniciramo.
ako postoji inteligencija naprednija od nase jasno je zasto ne zele da komuniciraju sa nama.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 01:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
GTK_Marko je napisao:
Je li neko upoznat sa crtezima nlo-a na freskama u nekom nasem manastiru? Vidio sam to na tv-u, nat geo, manastir u srbiji ja mislim, sava-dunav nesto...

Па, сад... не знам за Националну Географију итд... али ако Бели анђео није НЛО, не знам шта је...! :lol:

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 01:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Feb 2011, 16:20
Postovi: 12
opet je neko lijepio kozu od kokoske na neka govna Dok ne vidim ja ne vjerujem nista nikom nikada

_________________
http://www.sastav.org/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 07:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
GTK_Marko je napisao:
Je li neko upoznat sa crtezima nlo-a na freskama u nekom nasem manastiru? Vidio sam to na tv-u, nat geo, manastir u srbiji ja mislim, sava-dunav nesto...

Na Kosovu

www.youtube.com/watch?gl=US&hl=en&clien ... Yx979X4IQs

Bilo je pomena i o tome u ovoj seriji. A slika u manastiru jeste zanimljiva.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 08:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Elvis Presley je napisao:
Vader je napisao:
amidza je napisao:
Ne moguce da postoji crtez aviona, a ne postoji nikakav drugi trag o postojanju tih istih aviona

Zapravo pronađeni su avioni a ne crteži o njima.

Nije nista licno, ali ti si jedna od najnaivnijih osoba koje ja znam (makar i ovako preko neta).

Evo,bez uvrede,ali ja tebe vidim jednakog nekome predstavniku inkvizicije iz srednjeg vijeka. Sve ono što ti misliš da je istina mora biti apsolutno tačno. Nije to samo na ovoj temi,nego svugdje,od muzike i tvog stava o eks yu muzici,recimo,do religije,vanzemaljaca..... De malo relaksiraj stavove....
Nebitno,previše je stvari koje mejnstrim nauka ne objašnjava ili su joj objašnjenja pretanka.....tipa Puma Punku.....Hajde proguglaj ako ne znaš o čemu se radi,pa mi onda reci da li je naučno objašnjenje zadovoljavajuće....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 15:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
_zoka je napisao:
Sve ono što ti misliš da je istina mora biti apsolutno tačno.

Sve ono sto ja mislim da je istina ja mislim da je istina. Tacka. Imam stavove za koje smatram da su ispravni, kao i svi drugi sto misle za svoje. Kakva inkvizicija, sta laprdas, po cemu se izlaganje mojih stavova razlikuje od tvojih? Ja ovdje nisam tvrdio za nesto da nije tacno, vec tvrdim da nesto nije tacno. Tu ima razlike. Ancient Aliensi nemaju konkretnih dokaza, vec koriste zanimljivosti, misterije i ono sto mejnstrim nauka nije objasnila kao svoje dokaze. Navedi mi jedno istrazivanje tih ljudi? Odnosno, jos bolje, sta je izvoriste te teorije, knjiga jednog SF pisca. Tako je i sajentologija nastala.

Niko ne spori da su neke stvari tesko objasnjive ili slicno, ali ovolika nagadjanja su previse. Cuj letjelice. Sjecam se iz te prve epizode, slika nekog bozanstva i oni su od toga uspjeli izvuci pricu da on sjedi u letjelici, da ima neko cudo za kiseonik na ustima, motor, krila bla bla. Smijesno.

O Puma Punku sam citao, da, precizno sijecen kamen. Ostalo, nista posebno. Piramide su opet po meni sve i svja a za piramide sam cvrsto ubjedjen da su ih najnormalnije napravili ljudi uz ogromno zalaganje, brojnost robova i uz dosta vremena.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 18:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Elvis Presley je napisao:
Ancient Aliensi nemaju konkretnih dokaza, vec koriste zanimljivosti, misterije i ono sto mejnstrim nauka nije objasnila kao svoje dokaze. Navedi mi jedno istrazivanje tih ljudi?

Sve to ne znači da (neke) teorije koje iznose nisu tačne.

Nisam ih gledao tako skoro ali nisam siguran da oni sami nisu sprovodili istraživanja, ustvari mislim da jesu. Zoka sada gleda pa će on imati svježija sjećanja. A teorije se mogu iznositi i na osnovu istraživanja drugih ljudi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2011, 18:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Vader je napisao:
A teorije se mogu iznositi i na osnovu istraživanja drugih ljudi.

Da da, cekas da "mejnstrim" naucnici sprovedu istrazivanje i onda uzmes izvjestaj i kazes "Aha, ali OVO niste objasnili" i na osnovu rada drugih ljudi gurnes neku svoju "teoriju".
To rade i kreacionisti, a gorih "naucnika" od njih nema mada su ovi Ancient Aliensi dobra konkurencija.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs