banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 30 Mar 2024, 02:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Sep 2011, 09:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Poenta emisije Ancient Aliens :lol:
Spoiler:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 09:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9842
Lokacija: Далеко од раја
I ko poslije ovakvih dokaza da ne povjeruje u postojanje malih zelenih?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 09:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Prosle godine je par desetina ljudi vidjelo NLO. Ljudi su iz BL, tacnije Petricevac je u pitanju, mislim da ima i neki snimak koji je objavila A-tv.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 09:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Koliko vidim Robert Clotworthy je narator u "Ancient Aliens", zbog njega vrijedi pogledati dokumentarac: http://movie25.com/movies/ancient-aliens-2009.html

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 10:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2011, 11:28
Postovi: 652
Lokacija: Negdje tamo daleko u sumama Jamajke
avatarx je napisao:
AlexandarRasta je napisao:
avatarx je napisao:
od tebe jesu sigurno! 8) :lol: :lol: :lol:


JEL DE?? HAAAA :D
:P

e da nisu pametniji od tebe meni bi bilo drago bar bio 99999x gluplji i ludji i od njih i od tebe :D :P al istina je surova :P :D

e ako ti znas sta si mislio, dobro si ga smoto ! :lol: :lol: :lol:
treba te u delegaciju za docek da i njima pripremis "miroovnu" porciju! 8) 8)
nego sto oni neb mogli bit recimo ko neki oblik energije ko duhovi il nesto tako??? :D :lol: :lol:

Moguce
Ja kad ga smotam to neb odmoto Niko ziv :D

_________________
pa?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 11:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
_zoka je napisao:
Ja sam pogledao prve dvije epizode,nisam imao vremena za ostale za sada, i najviše me impresioniralo ono "gradilište" Puma Punka....Takva preciznost izrade na tako tvrdom kamenu..... :?

Upravo to, a toga ima još dosta u nastavku serije. Kad malo pogledaš te monumentalne građevine koje se ni danas ne bi mogle napraviti onda se zapitaš kako su ih pravili ljudi za koje nas uče da su u svemu a posebno tehnologiji bili na nižem nivou od nas. A tu su i astrološka znanja koja su imali a koja je savremena nauka okrila tek u zadnjih par vijekova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 12:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12330
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Мене не фасцинара то толико како ови научници тумаче одређене ствари, већ нешто друго. Ево рецимо ти цртежи по пећинама, на пирамидама, записи из свих крајева свијета како је могуће да су слични ако не и исти и да описују исте ствари, шта то значи, да ли су ти древни људи сви доживјели исту ствар и сви су имали потребу да то запишу, нацртају... За мене то представља веома добар, ако не и необорив доказ да је заиста постојало нешто такво што им је заокупило пажњу, што је било ајде да кажемо технолошки изнад њих.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 12:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
ono sto je najfascinantnije je razvoj tehnologije. mi poslednjih 15-20 godina toliko brzo tehnoloski napredujemo da vise ne moze da se prati, a na drugoj strani duhovni napradak ne postoji i isti smo kao prije 5.000.
ako su tacne sve te teorije, mozda smo programirani da se tehnoloski razvijemo i napustimo ovu planetu prije unistenja. ali to opet govori da nismo gospodari svoje sudbine.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 13:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Meni je glupo sto se nakon toliko svjedocenja, snimaka, realno postavljenih teorija, istorijskih dokaza i svega toga postavljamo pitanje "jesmo li sami?". Zasto je to taboo tema kad ne postoji grad u kojem bar jedan covjek nije vidio nesto? I neka ih je pola ludo, opet cifra je uf...

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
skypostman je napisao:
Мене не фасцинара то толико како ови научници тумаче одређене ствари, већ нешто друго. Ево рецимо ти цртежи по пећинама, на пирамидама, записи из свих крајева свијета како је могуће да су слични ако не и исти и да описују исте ствари, шта то значи, да ли су ти древни људи сви доживјели исту ствар и сви су имали потребу да то запишу, нацртају... За мене то представља веома добар, ако не и необорив доказ да је заиста постојало нешто такво што им је заокупило пажњу, што је било ајде да кажемо технолошки изнад њих.

O ovome sam i ja pricao, ali o totalno suprotnoj stvari.

Ti crtezi nisu ni NALIK jedni drugima. Raja iz "Ancient Aliensa" govori kako su slicni ali dodjavola, ja nisam nasao podudaranja u kipovima ili crtezima ni izmedju dvije kulture a kamoli vise.
Uporedite Moaie i, ne znam, egipatske crteze. Nidje veze.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 16:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
ovo sto je elvis napisao je tacno, ali poenta je da su svi crtali. znaci, imamo kulture koje nemaju nikakv dodir a oni rade vrlo slicne stvari.
kao u vrijeme velikih geografskih otkrica 15 i 16 v. postojale su razlike u kulturi, ali nisu bile ogromne. npr. i kinezi su u isto vrijeme otprilike krenuli da istrazuju aziju, ili kada su portugalci dosli u polineziju vrlo brzo su se sporazumjevali i trgovalo se normalno. ovdje se radi o kulturama koje se prije nikada nisu srele. znaci, kao da je postojala neka vrsta sinhroniciteta izmedju razlicitih civilizacija u svemu.
e to je po meni najveca misterija.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 16:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
A sta je to slicno u razlicitim civilizacijama koje nisu imale dodira?
Konkretan primjer?

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 17:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
dao sam ti primjer polinezije. oni su otisli da trguju sa kinom, naisli na neka ostrva i tamo bez problema se sporazumjevali. razumjeli su jedni druge, zlato je bila vrijednost jednaka za sve (sto je vrlo zanimljivo kao fenomen), tehnologija pravljenja brodova, ma milion stvari.

imas potpuno odvojene svjetove, koji se odvojeno razvijaju, napreduju i onda kad se desi susret civilizacijski nivo je nevjerovatno slican. to je fenomen. kao i potreba da se, na primjer, grade piramide i u j. americi i aziji i africi. tih primjera je mali milion.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 17:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39398
Lokacija: Месечева икра
Elvis Presley je napisao:

Ti crtezi nisu ni NALIK jedni drugima.

Jesi li ti gledao epizodu u kojoj prikazuje male figurice,slične avionima? Jednu iz Egipta,iz neke piramide,i jednu iz J.Amerike,iz predkolumbovske ere? Na stranu što figurice imaju stabilizator na repu,tj,ova iz Amerike ima,na egipatskoj se čini da je odlomljen,a to nema ni kod jedne ptice,znači nije figura ptice...nego što su obe kada da su ih inžinjeri aeronautike napravili veće,u istoj razmjeri,bile savršeno sposobne da lete ?!?!

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 18:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2011, 11:28
Postovi: 652
Lokacija: Negdje tamo daleko u sumama Jamajke
Frisky_Dingo je napisao:
ono sto je najfascinantnije je razvoj tehnologije. mi poslednjih 15-20 godina toliko brzo tehnoloski napredujemo da vise ne moze da se prati, a na drugoj strani duhovni napradak ne postoji i isti smo kao prije 5.000.
ako su tacne sve te teorije, mozda smo programirani da se tehnoloski razvijemo i napustimo ovu planetu prije unistenja. ali to opet govori da nismo gospodari svoje sudbine.


zajebato...........vjera i prirodne nauke :confused2:

_________________
pa?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 18:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Frisky_Dingo je napisao:
dao sam ti primjer polinezije. oni su otisli da trguju sa kinom, naisli na neka ostrva i tamo bez problema se sporazumjevali. razumjeli su jedni druge, zlato je bila vrijednost jednaka za sve (sto je vrlo zanimljivo kao fenomen), tehnologija pravljenja brodova, ma milion stvari.

imas potpuno odvojene svjetove, koji se odvojeno razvijaju, napreduju i onda kad se desi susret civilizacijski nivo je nevjerovatno slican. to je fenomen. kao i potreba da se, na primjer, grade piramide i u j. americi i aziji i africi. tih primjera je mali milion.

Primjera je malih milion ali primjera gdje su razlike ima jos vise, ali to niko ne pominje.
Svijet je ogroman, stvarno mislis da se ne moze naci slicnost izmedju 2 odvojene kulture?

Mi smo ista vrsta, iste potrebe, iste emocije, ista radoznalost. Bilo bi suludo pomisliti da izmedju kultura NEMA slicnosti, mora ih biti.

Piramide u Juznoj Americi nisu ni nalik onima u Egiptu. Pa opet neko to navodi kao dokaz necega.
I sad ja treba da navedem druge monumentalne gradjevine koje su totalno razlicite (Petra, Angkor Wat, Borobudur, Panteon itd.) i da istom logikom oborim prijethodni dokaz.

@zoka, da, gledao sam tu epizodu. Stabilizator na repu moze da upucuje na ribu, ne na pticu. A neko ako hoce da napravi to, napravice, i vraski ce se potruditi da leti, inace ce njegov pokusaj biti zaboravljen. Ljudi su konstruisali masine sa patenata Leonarda da Vincija, pa ne vidim da njega nazivaju vanzemaljcem.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 18:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39398
Lokacija: Месечева икра
Riba ima stabilizator? Ako misliš na riblji rep,on ide "sa obe strane",i odozgo,i odozdo.....Plus,ono ne liči na ribu....čak i ako zanemarimo krila.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 18:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Slika

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 18:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39398
Lokacija: Месечева икра
Slika

Slika

Slika

Slika

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2011, 20:09 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2011, 09:44
Postovi: 43
Ne moguce da postoji crtez aviona, a ne postoji nikakav drugi trag o postojanju tih istih aviona, sto se tice slicnosti civilizacija, piramide u Egiptu, Meksiku i drugim djelovima svijeta nisu iste ;) a nisu ljudi tad bili mutavi, imali su razum, malo skontaj pogledaj planinu i eto ti ideje kako da napravis kucu, grobnicu itd...
Jos nista ne znamo, mi mislimo da smo intelignetni, pametni, da smo mi sve izmislili, naprotiv nista ne znamo :)

_________________
"Vatra je besmislena i uništavajuća, kao i mržnja. "

"Život ovog naroda je glad, krv, muka; bijedno tavorenje na svojoj zemlji i besmisleno umiranje na tuđoj"
(Mesa Selimovic)

Zaboraviti necemo, oprostiti ne mozemo :( 11.7.1995.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs