banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 12:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Sep 2011, 22:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
objasnjenje za te glavudze sa uskrsnjih otoka je "konceptualna umjetnost"!!! :D 8) :lol: :lol: :lol:
neko je imo ideju volju i mogucnosti i eto! :D :lol: :lol:

a ova teorija "konopa i cimanja" ne stoji, :angry1: :angry1: :angry1: msm logicno bi bilo da je to stvarno tako da bi uz put nasli puno "spljoskanih" dokaza,,, :angry1: a koliko mi je poznato to nije slucaj,, :fadein: :fadein:

inace dokazi su relativni i subjektivni i mogu se nastimat, tj svako trazi dokaze za ono sta hoce da dokaze,
ovi crtezi s nloima gradjevine, i radioaktivnost otkrivena na nekim legendarnim mjestima za nekog je dokaz, ali i dalje postoji mogucnost da je to sve neko iso i nastimavo,,,, i krivotvorio spise,,,, i docrtavo nloe na stare slike,,, :fadein: :fadein:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2011, 20:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Snimili NLO kako ispaljuje svijetleće kugle
NLO aktivnost u Japanu nakon potresa i tsunamija dosegla je najvišu razinu, tvrde NLO entuzijasti.

Snimljeni su različiti tipovi NLO-a za koje se vjeruje da su nepoznate letjelice brojnih izvanzemaljskih vrsta koje im služe za promatranje ljudi.

Neki od tih NLO-a su klasičnog disk oblika, dok drugi više podsjećaju na kugle. Posljednja snimka snimljena je na nepoznatoj lokaciji u Japanu, a prikazuje okrugli NLO kako ispaljuje manje, također svijetleće, kugle.

Neki smatraju da takvi NLO-i na neki način pokušavaju komunicirati sa Zemljanima, piše allnewsweb.com.



http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti ... kugle.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2011, 21:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Nepoznata lokacija... how convenient.
Vanzemaljci hoce da komuniciraju sa ljudima ali nekako se uvijek zajebu i odaberu lokaciju dje nema zive duse vec neki slucajni prolaznik sa video kamerom...
Vjerovatno nisu skontali da na Zemlji postoji desetine milionskih gradova.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2011, 15:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
U subotu na hrt1 u 10 ujutro dokumentarac o ostrvima. Produkcija nat geo. Mislim da je u subotu. Jebes ga zaboravio sam.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2011, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
kakva ostrva??? :oops: :oops: i sto tako rano ujutro,,, :roll: :roll: :roll: i jos subota!!!! :( :( :angry1: :angry1: :angry1:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2011, 17:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
STRATOKASTEL je napisao:
Svaki atom materije je možda svemir za sebe koji posjedujesve iste atribute kao i ovaj nama poznati, a naš svemir je možda samo elektron nekog mnogo većeg atoma. Krhko je znanje.
Ali, ako život postoji samo na našoj planeti, a ne na nekoj od bilion drugih, čini mi se kao veliko rasipanje prostorom.

Ovo mi se baš dopada. Izvin što ti obrisah prvi dio posta ono s bakterijama mi se i ne dopada baš, al ovo drugo je sjajno... :thumbup:


Lijeno mi da pišem, ionako niko niš ne čita svi pišu svoje, a i slabo se razumijem u psihologiju, tako da ću samo da okačim propagandni klip pa evo nek vam zli naučnici malo ispiraju mozak jer nekom je u interesu da moja baba ne sazna pravu istinu... Nema propagande do video propagande.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zfAzaDyae-k[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qikjljlbTQw[/youtube]

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2011, 18:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Šta je ovo? Stand up komedija? Cijeli prvi klip je podređen zabavljanju publike....Ogromna količina egoizma.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2011, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Prvi klip je jebeno sjajan!!! Nakon ovoga ova tema treba da se zakljuca! Covjek je moj novi idol!

Egoizam??? Egoizam je kada covjek kaze da mi nismo savrseni, naprotiv, da smo daleko od savrsenog jer smo samo ljudi i da necija izjava da je vidio nesto ili nekoga jednostavno nije dovoljna za naucnika???

Aj dobro... :roll: :roll: :roll:

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2011, 18:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
_zoka je napisao:
Šta je ovo? Stand up komedija? Cijeli prvi klip je podređen zabavljanju publike....Ogromna količina egoizma.


Tebi se naravno iz svega rečenog jedino njegov specifičan nastup učinio vrijednim komentarisanja. Ja bih rekao da neko ko posjeduje toliko znanje ima pravo na određenu dozu elitizma. Mada propustio si ovo što je Elvis napisao... Ja ovde ne vidim egoizam, čak šta više vidim poniznost...
Nije bitan nastup, bitna je pobijanje argumentacije raznih šarlatana tipa, ne znamo šta je mora da su vanzemaljci, ne znamo šta je mora da su kokoši, bitna je vrijednost tačnije bezvrijednost iskaza očevidaca u nauci, bitni su nedostaci ljudskog mozga... Ma ne da mi se... A što se zabavljanja publike tiče, to je najmanje bitno čovjek priča tako because he comes from the hood and he's going to smack you with his dick of truth. Bolje neg kad predavač priča usporeno kao da ima cirozu jetre.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2011, 18:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Prvo što mi se učinilo bitnim je onaj dio oko 1:30 gdje on kaže da ako nismo sigurni šta je to "treba da stanemo".....Kontam,ako treba da stanemo pred nečim što ne znamo :? ono,ne bi napredovali ni malo....Taj dio nisam komentarisao jer nisam siguran da sam dobro razumio....
Drugo što mi je zapelo za oko je to da on ne tvrdi da nije bilo posjeta E.T.-a nego da nema čvrstih dokaza.
Treće,to prvo i drugo je palo u vodu jer mi je sam "nastup" bio odbojan...Možda sam ja propustio bitne dijelove al' čovjek se ponaša na način "prepamentan sam i svjestan sam toga".....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2011, 19:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
_zoka je napisao:
Možda sam ja propustio bitne dijelove al' čovjek se ponaša na način "prepamentan sam i svjestan sam toga".....

Ne pravi se on prepametan vec govori kako je on naucnik a ne neko ko slusa babske price i teorije zavjere.

On nije rekao da treba da stanemo vec da tu recenica treba da se zavrsi i covjek je apsolutno u pravu. Ako za neku pojavu ne znas sta je, to je to, ne znas i gotovo, priznajes svoje neznanje i ogranicenost a ne krenes odmah trabunjati SF scenario.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2011, 19:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Evo sad ona prica za neku dvojicu sto su lutkom obucenom u vjencanicu plasili vozace.

Odmah izjave poput " lebdjela je pored prozora iako smo vozili brzo", pruzala je ruku, imala crvene oci" bla bla.

To je u ljudskoj prirodi, da izmisljaju, da budu u centru paznje.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2011, 01:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
_zoka je napisao:
Prvo što mi se učinilo bitnim je onaj dio oko 1:30 gdje on kaže da ako nismo sigurni šta je to "treba da stanemo".....Kontam,ako treba da stanemo pred nečim što ne znamo :? ono,ne bi napredovali ni malo....Taj dio nisam komentarisao jer nisam siguran da sam dobro razumio....
Drugo što mi je zapelo za oko je to da on ne tvrdi da nije bilo posjeta E.T.-a nego da nema čvrstih dokaza.
Treće,to prvo i drugo je palo u vodu jer mi je sam "nastup" bio odbojan...Možda sam ja propustio bitne dijelove al' čovjek se ponaša na način "prepamentan sam i svjestan sam toga".....

Čuj palo je u vodu, pa može njegov nastup bit i hiljadu puta odbojniji a onaj s frizurom može imat neki miroljubiviji nastup to ne mijenja činjenicu da Vanzemaljko lupa gluposti i izmišlja a Tyson itekako zna o čemu govori. Meni se njegov nastup dopada. A da tvrdi da sve zna, ne tvrdi.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2011, 12:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Da citiram jednog pametnog čovjeka:
Izzard je napisao:
Ma ko ne želi da vjeruje, njemu možeš pokazat milion dokaza on će opet vikat nije.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2011, 13:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Pa ja želim da vidim te dokaze o postojanju vanzemaljaca, al nekako te misteriozne letjelice nestanu a monumentalne građevine pripisane vanzemaljcima se po vremenu kad su izgrađene razlikuju po par milenijuma. Onda naravno radiometrija ovim Semirima ne valja jer to njima ne odgovara...

Ti stvarno misliš da niko od naučnika, pri tom ne mislim na ove Indiana Jonese, nije zainteresovan da čuje te dokaze. Naravno da jeste, ali dokazi ne postoje... Sve što ovi nude su izmišljeni argumenti iz neznanja. Dakle ne znamo kako je nešto nastalo mora da su vanzemaljci.

Kad se god govori o ovim drevnim civilizacijama, u smislu da su oni kao posjedovali znanja koja prevazilaze današnja, pa su tako Maje izradile superprecizni kalendar, istovremeno se zaboravlja da su te iste Maje vjerovale da je zemlja ravna ploča koja ima 4 ugla a na svakom uglu stoji po jaguar različite boje i drži nebeski svod, ja se zapitam ko koga zajebava... Slične analogije i za ostale. Sve što mi znamo da su oni znali iz astronomije, matematike, nebitno, mogli su saznati posmatranjem. Nisu oni te pojave ni objašnjavali na pravi način jer nisu posjedovali tehnologiju, nego su ih samo uočavali i opisivali, pa su tako recimo sazvježđa smatrali nebeskim bićima ili slično. A da su o svemiru znali više nego ljudi danas i da su bili svi redom prosvjećeni je apsurd nad apsurdima i za to ne postoje ama baš nikakvi dokazi postoje samo nagađanja.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2011, 13:17 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ja,barem koliko sam pogledao emisiju,nisam skontao da je njena svrha da dokaže nešto nego da dovede u pitanje nešto drugo...Čak i sam Daniken na početku kaže da njegova knjiga "Nebeske kočije" (ili tako nešto) ima više pitanja nego odgovora.....Meni lično,objašnjenja za neke stvari,barem ona koje nauka daje trenutno,nisu adekvatna....Ne kažem:"Eto,to su sigurno vanzemaljci!",nego želim da mi se da neko drugo objašnjenje,adekvatno...J3bemu,pa nisu to aksiomi ili dogme pa da ih se ne može i ne treba dovoditi u pitanje i da ih ne treba dokazivati. Mislim da je sasvim ok da se stvari dovode u pitanje i sagledaju iz svih uglova.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2011, 13:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Tebi objašnjenje nije adekvatno zato što ne razumiješ objašnjenje ili ti nije adekvatno zato što posjeduješ znanje i dokaze koje to objašnjenje pobijaju? Ako je ovo drugo u pitanju izvoli napiši peer review i budi siguran da će bit uzet u razmatranje.
Ovom metodom izmišljanja argumenata možeš sagledati svaku pojavu iz beskonačno mnogo uglova. Ako ne znaš kako je neka građevina nastala ne možeš izmisliti priču o super napredonj civilizaciji koja prelazi svemirska prostranstva da bi u nekom zabačenom dijelu svemira zidala građevine od kamena, jer za to nemaš dokaze...

Neka žena egiptolog, slabo pamtim imena, je u jednoj emisiji rekla da je tvrdnja da ljudi antičkog vremena nisu bili dovoljno pametni da određena dostignuća postignu sami bez uplitanja neke više inteligencije vanzemaljskog porijekla, uvrijeda za ljudsku rasu. Nisu egipćani izašli iz pećina i odmah se dali u gradnju piramida, nego im se civilizacija razvijala jako postepeno, a osim toga postoji bezbroj pisanih (crtanih kakog god hoćeš) i drugih materijalnih dokaza koji govore ko i zašto je gradio piramide, al ne našao se jedan frajer koji je vidio neki hijeroglif koji ga podjseća na leteći tanjir i iz tog izmislio priču da su to vanzemaljci...

Ja ti kažem u moderenoj nauci nema dogme ona je konstantno na granici poznatog i nepoznatog i trudi se da pomijeri te granice. Sve za šta postoje dokazi je prihvaćeno i svaka teorija može biti dovedena u pitanje, ali s pravim dokazima a ne pukom maštom. Ovo što rade Ancient Aliens je naučna fantastika.

Idem sad gledat klošarku...

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2011, 15:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
U Egiptu postoje hramovi za čiju izgradnju su korišteni blokovi teški po 100 pa čak i 200 tona....Dizalice u brodogradilištima imaju toliku nosivost. E,sad,drevni Egipćani nisu poznavali vitlo,točak,bakar,željezo....Kako su pomjerali te blokove? Opet,možda je do mene,kad sam glup pa ne razumije objašnjenje koje kaže da su ih pomjerali pomoću "štapa i kanapa" al' bukvalno....
Plus,ja nikad nisam rekao da su naši preci bili glupi,samo da su ih falila tehnička znanja i pomagala da bi pravili takve stvari.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2011, 16:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Dobro nisu, napravila ih je supernapredna civilizacija sa planete X koja je prešla milione svjetlosnih godina da bi vladarima drevnog Egipta napravila monumentalne spomenike. Pa su se onda pokupili i sa svojim mašinama otišli da još neke paćenike na drugom kraju svemira podižu teško kamenje i inspirišu teorije zavjere među lokalnim stanovništvom. Ima smisla.

Jebote ti se ponašaš ko da neko tvrdi je njih petorica jedno jutro ustalo sa jednim štapom i malo užeta i skontalo ajmo sagradit piramidu, a ovamo imaš u okolini piramide milion arheoloških dokaza, počevši od baraka za desetine hiljada radnika, preko hijeroglifa koji opisuju kome i zašto. To su oni ostavili da nas zajebu. A šta Ancient Aliensi imaju? Bujnu maštu. Da li su znali za točak, nemam pojma ne da mi se ni provjeravat, nije ni bitno točak je kod transporta teškog tereta od male koristi, znali su za valjak, znali su da iskoriste Nil za transport kamenih blokova.

Ne kažem ja možda i jesu vanzemaljci, a možda su i dinosaurusi, a možda je i moj pradeda Konsantin. Dokaza i za jedno i za drugo a bogami i treće ima isto...

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2011, 19:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
Elvis Presley je napisao:
Frisky_Dingo je napisao:
dao sam ti primjer polinezije. oni su otisli da trguju sa kinom, naisli na neka ostrva i tamo bez problema se sporazumjevali. razumjeli su jedni druge, zlato je bila vrijednost jednaka za sve (sto je vrlo zanimljivo kao fenomen), tehnologija pravljenja brodova, ma milion stvari.

imas potpuno odvojene svjetove, koji se odvojeno razvijaju, napreduju i onda kad se desi susret civilizacijski nivo je nevjerovatno slican. to je fenomen. kao i potreba da se, na primjer, grade piramide i u j. americi i aziji i africi. tih primjera je mali milion.

Primjera je malih milion ali primjera gdje su razlike ima jos vise, ali to niko ne pominje.
Svijet je ogroman, stvarno mislis da se ne moze naci slicnost izmedju 2 odvojene kulture?

Mi smo ista vrsta, iste potrebe, iste emocije, ista radoznalost. Bilo bi suludo pomisliti da izmedju kultura NEMA slicnosti, mora ih biti.

Piramide u Juznoj Americi nisu ni nalik onima u Egiptu. Pa opet neko to navodi kao dokaz necega.
I sad ja treba da navedem druge monumentalne gradjevine koje su totalno razlicite (Petra, Angkor Wat, Borobudur, Panteon itd.) i da istom logikom oborim prijethodni dokaz.


promasio si moju poentu :D govorio sam o sinhronicitetu i nevjerovatno brzom tehnoloskom napretku koji je u nesrazmjeri sa duhovnim. zamisli da izdvojis dva plemana, jedne stavis u sumu, druge u neku tundru. i pratis razvoj nekoliko hiljada godina. i onda u istom trenutku oni pocnu da tehnoloski napreduju, interesuju se za kosmogeniju, izradjuju brodove i krecu u susret jedni drugima. par stotina godina kasnije nema vise plemana, svi su jedno, a tehnoloski napredak je za godinu dana veci nego sve ukupno dotadasnje znanje. to je nasa realnost. i vrlo je zanimljivo posmatrati gdje dalje ovo ide.

sto se tice vanzemaljaca oni naravno postoje. jesu bili ovdje, vrlo moguce, mozda su jos uvijek, mozda su svuda oko nas, ali mi to ne primjecujemo. nauka ima dobar instrumentarij ali ni ona nije svemocna jer ipak je vezana za ova nasa cula i materiju. imate onaj cuveni eksperiment kada se elektroni pretvaraju u talase zavisno od toga da li su posmatrani ili ne. i to nauka ne moze da objasni. znaci, kao sto nasi fizicki zakoni ne vaze van ove planete, nije fer da trazimo materijalne dokaze za nesto sto je van nase moci razumijevanja.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs