banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Jan 2011, 19:09 
Mogo bi malo bjelog luka ako ga nadjem... :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 11:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
_zoka je napisao:
Ne vjerujem u duhove.....ali....Najstrašnija stvar koju sam pročitao bila je izjava o otvaranju vatre na stražarskom mjestu 1 u kasarni Han pijesak...Pokušaću prepričati,mada sam dosta zaboravio.Dok je bilo svježe prepričao sam bratu i nekim prijateljima.Prepali se ljudi.

Spoiler:
Jednom prilikom dok sam bio na straži,dočepam se dnevnika straže i od dosade počnem čitati.Naiđem na izjavu vojnika sa smjene straže prije moje.Dečko je iz vojne policije,a oni su svi bili pičnuti tamo...Sve Ramboi :D
Uglavnom on je opucao par metaka na straži,bila uzbuna straže,haos...Kada je davao izjavu priča da je čuo neke zvukove....Nešto kao jecaj bebe,a onda neki histeričan,divljački smijeh....Zvuk je u valovima prilazio i odmicao se....Kao u horor filmu.Da napomenem da je to stražarsko mjesto sa tri strane bilo okrenuto šumom,a sa četvrte je bilo groblje :? .
On je tako hodao tim platoom na kojem je stražario od kraja do kraja pokušavajući da skonta odakle se čuju glasovi.U jedom momentu je taj jecaj krenuo na njega,u naletu,sa leđa...Dečko se okrenuo,pao na koljeno i opalio par metaka....Nakon par minuta stigla je smjena koja je bila na pripravnosti jer su čuli pucnjavu...Našli momka izbezumljenog.Malo su se smucali po platou i onda krenuli u obilazak ostalih stražarski mjesta.Dok su išli stazom kroz šumu od "keca" do "dvojke" valjda su i oni čuli neke jecaje i kao da neko trči kroz šumu.Neko lomljenje.Stražari na ostalim mjestima su takođe čuli jecaje i smijeh. :?
Elem,pročitam ja to i userem se živ.Ne bi li se ohrabrio pročitam to i ostatku straže.Oni se prestrave isto.Tu stražu je stražar sa "dvojke" provodio na "kecu" jer ni jedan nije smio biti sam noću u šumi.Zaboravih napisati da je bila debela zima i snijeg do nosa.
Zvaničnog objašnjenja nije bilo,jedino je dežurni oficir napisao da je i on čuo neke zvukove i da sumnja da se to oglašavaju lisice prilikom parenja...

E pa mogu ti nadopuniti malo priču, momak koji je tada bio na rednovnom odsluženju vojnog roka mi je ispričao slične priče, a takođe je bio u H. Pijesku. E sad tačno na kom mjestu (lokaciji) ne znam, govorio je da je bio na straži i da je imao čudna iskustva.
Ako laže on mene, onda i ja lažem.
Naime, na straži (mladost ludost) je zaspao i kada se probudio osjetio je da ga neko drži za noge i vuče niza stranu kroz lišće, a nije vidio ništa jer bio je potpuni mrak. Počeo je da urla i da se batrga, a onda je sve najglo prestalo. Ništa nije čuo osim srca koje mu je lupalo kao blesavo, ni najmanji šum nekoga ko se lagano udaljuje (tlo je bilo puno suvog lišća i grančica), ničije disanje. Nekon nekoliko minuta mirovanja skočio je i potrčao navrat nanos prema svom položaju i sve je provjerio, svi saborci su bili na svom mjestu u bezbrižnom snu.

Što se tiče tih zvukova, to je bila redovna pojava na hercegovačkom ratištu, koju su provalili.
Hrvatska vojska je imala običaj da puštaju razne zvukove, od zveckanja oružja i koraka mase ljudi, mrmljana mase ljudi, kao i luđački smijeh, vrisku, cerekanje.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 11:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Jbg,ja nisam bio za vrijeme rata u vojsci nego 1998-99. godine...
Znam da su jednog momka našli na smjeni straže potpuno ukočenog,sa puškom u rukama ispruženom kao da će pucati...Na njemu tri centimetra snijega....Kada je došao sebi rekao je da je vidio oči na metar od sebe,kako svijetle u mraku.Navodno su bili vukovi,što i nije nemoguće jer su par puta provaljivali na farmu i klali ovce....a i ja sam ih se naslušao na straži... :confused3: :confused3:

Kako se zove taj momak?Na pp....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2011, 11:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009, 14:16
Postovi: 803
Lokacija: oko zelenog mosta
mi smo onda zoka zajedno "ratovali",ako si u han pijesku bio u tom periodu.izvinjavam se na offtopicu

_________________
pokaži da možeš,da si najbolji ti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Maj 2011, 12:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2011, 11:28
Postovi: 652
Lokacija: Negdje tamo daleko u sumama Jamajke
u jbte...znaci citam ovo i imam onaj osjecaj ko kad sam gledao paranormalnu aktivnost...sve neka jeza....:D
ja u to nevjerujem,msm nez da li postojim nisam imao nikakovo iskustvo sa paranormalnim....al sto je jebeno sresti na ulici nekog ludaka u po noci....brate jebes duhove :D.....samo kolac pomaze....:D

_________________
pa?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2011, 12:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/270554/Duhovi-koji-su-uplasili-Novopazarce-zapravo-nemacki-glumci :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2011, 12:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Odmetnik je napisao:
Paranormalno me fascinira,necu reci da vjerujem u to ali niti da ne vjerujem.

Spoiler:
Dogadjaj br. 1
- Drustvo i ja otisli motorima malo izvan grada da bacimo rostilj.I tako mi sjedimo,pijemo,zezamo se i sve super.Da bi oko 21:30 odjednom pocelo nesto cudno da se dogadja.
U napustenoj kuci pored koje smo bili pocelo je nesto lupa (ne jako,nego onako kao hodnje ili bacanje malih kamenčića),ali smo to zanemarili,da bi nakon 5 minuta ispod brda u dolini se zacuo djeciji krik i plač. (ne mozemo da objasnimo sta bi to moglo da bude)

Dogadjaj br. 2
- Cuo sam da se na nasem poznatom gradskom izletistu u dubokim vecernjim satima prikazuje mala djevojcica (ne jednoj osobi,nego vise njih koje su to potvrdile). I tako odemo mi pjesice tu u toku dana,pripremimo satore,rostilj,muziku i cekamo da padne mrak da se pocne malo cugati.
Napominjem da se curica prikazivala u malom putiću kojim se prolazi do tog izletista.
Oko pola 4 ujutro krenemo nas 6 da prodjemo polako tim putem,ali na nasu ili "njenu" zalost nista se nije prikazalo,ali se u sumarcima culo nesto jako cudno (ali to je mozda samo zov divljine)

Jos par zanimljivosti.
- "Ukleta" kuca u selu blizo mog grada.Niko ne smije da zivi u njoj,cak su slali Hodze koje su u pola noci iskakali kroz prozore.
- Ukleta kuca u Škrinjarima (selo u HR),vlasnik je imao dogovor sa momcima koji su trebali da prenoce u njoj,ako to uspiju kuca ce biti prepisana na njih.
Ujutro su sluzbenici "Vila Marija" (Umobolnica) morali da dodju po njih koji su izbezumljeno hodali oko kuce. - Planiramo da odemo i pogledamo tu kucu.

- Uskoro bi trebao da se preselim na fax u BL,ako neko zna neku Kucu/Mjesto ili bilo sta u vezi paranormalnog i to ga jako zanima neka se javi pa da odemo pogledati.

bas me zanima da li je isao u Skrinjare...

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2011, 22:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
neb da vas plasim, ali ima svacega! 8) :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Avg 2011, 06:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
shakal je napisao:

Ha ha ovo je bilo kao udarna vijest, duh bez glave/lica gađa saksijom domaćina.
Čak ni čuveni Zukorlić nije znao kakav je to džin/duh.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2011, 15:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
Utvara kod Bora?! Vozačima se prikazala lebdeća žena sa bidermajerom
Beta | 31. 08. 2011. - 14:53h

Nekoliko vozača automobila iz Bora prijavilo je Policijskoj upravi u Boru da je na novom putu Bor-Zaječar videlo lebdeću pojavu u obliku žene sa bidermajerom, potvrđeno je agenciji Beta u policiji.

Osobe koje tvrde da su sinoć videle tu pojavu vozile su se različitim automobilima, a u policiji je rečeno da oni nisu jedini koji su im rekli da su videli tako nešto.

Jedan od očevidaca je opisao agenciji Beta da su videli ženu u venčanici koja je držala bidermajer i pružala ga ka kolima.

- Svo troje smo bili užasnuti prizorom. Pružila je ruku na svega pola metra od automobila koji se kretao. Umalo da sletimo s puta - rekao je sagovornik agencije Beta.

Kako je rečeno, istu pojavu su videle i osobe koje su se vozile automobilom koji ih je pretekao i koji ih je potom sačekao na ulazu u Bor kako bi proverili da ne haluciniraju.

Agenciji Beta je u policiji potvrđeno da je bilo nekoliko prijava sličnog događaja ali da policijska patrola na tom nenaseljenom mestu nije primetila ništa neobično.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2011, 15:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2011, 11:28
Postovi: 652
Lokacija: Negdje tamo daleko u sumama Jamajke
danijell je napisao:
Citiraj:
Utvara kod Bora?! Vozačima se prikazala lebdeća žena sa bidermajerom
Beta | 31. 08. 2011. - 14:53h

Nekoliko vozača automobila iz Bora prijavilo je Policijskoj upravi u Boru da je na novom putu Bor-Zaječar videlo lebdeću pojavu u obliku žene sa bidermajerom, potvrđeno je agenciji Beta u policiji.

Osobe koje tvrde da su sinoć videle tu pojavu vozile su se različitim automobilima, a u policiji je rečeno da oni nisu jedini koji su im rekli da su videli tako nešto.

Jedan od očevidaca je opisao agenciji Beta da su videli ženu u venčanici koja je držala bidermajer i pružala ga ka kolima.

- Svo troje smo bili užasnuti prizorom. Pružila je ruku na svega pola metra od automobila koji se kretao. Umalo da sletimo s puta - rekao je sagovornik agencije Beta.

Kako je rečeno, istu pojavu su videle i osobe koje su se vozile automobilom koji ih je pretekao i koji ih je potom sačekao na ulazu u Bor kako bi proverili da ne haluciniraju.

Agenciji Beta je u policiji potvrđeno da je bilo nekoliko prijava sličnog događaja ali da policijska patrola na tom nenaseljenom mestu nije primetila ništa neobično.


ma sta ce patrola primjetiti oni se zabiju u neko grmlje spavati,moze tenk da prodje ne bi primjetili. :lol:

_________________
pa?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2011, 12:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Braća plašila vozače helijumskom lutkom

Misterija o nevesti u beloj venčanici koja usred noći, lebdeći u vazduhu, maše bidermajerom pred očima prestrašenih vozača na putu Bor-Zaječar izduvala se poput balona. Naime, sada više nema dileme da ovaj slučaj nije neobjašnjiva natprirodna pojava, već neslana šala za koju je zvanično još neimenovanim autorima poslužila lutka napunjena helijumom i zaodenuta belim velom.


Mesto na putu Bor-Zaječar gde su vozači videli utvaru
Sada najzad mogu da odahnu i mnogi vozači koji se nisu ustručavali da noću voze tim putem, etnolozi koji su objašnjavali mitove i legende u istočnoj Srbiji, pa i lokalni poznavaoci vlaške magije u čiji sud i znanje, inače, ne veruju ni njihovi bližnji. Posebno mogu da se opuste prestrašeni stanovnici borske opštine koji već danima obaveštavaju policiju kako „čuju strašne zvuke“ i „nečije lupanje na vrata“.

Dakle, prema poslednjim informacijama, u noći između utorka i srede, lebdeća nevesta u beloj venčanici pojavila se ovako: u grmlju pored puta, u podnožju uzvišenja, gde je bio sakriven automobil, šaljivdžije su lutku prekrivenu velom kroz šiber na krovu puštali u vazduh pomoću kanapa sve do kolovoza, što je vozačima koji su te noći prolazili stvaralo iluziju žene u beloj venčanici koja lebdi. Dvojica braće su, navodno, želela jedino da se našale s vozačima, a istog trenutka kad su saznali da je slučaj duha koji lebdi prijavljen policiji, spalili su i lutku i venčanicu. Braća, inače, nisu privedena niti je protiv njih pokrenut bilo kakav postupak jer za to nema osnova, a ni prestrašeni vozači nisu podneli prijave za ugrožavanje bezbednosti saobraćaja.

- Hvala bogu da je to konačno razjašnjeno. Iako ne verujem u duhove, osvrtala sam se pre neki dan i nimalo mi nije bilo prijatno kada sam prolazila pored mesta gde se ljudima, navodno, prikazala ta utvara - kaže jedna Boranka.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kako bih sad motkom tukao ove svjedoke sto su vidjeli da pruza ruku, teleportira se, otvara vrata, svijetli ocima....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Sep 2011, 22:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
ma ovo su svi provalili kad su nasli onu spagu pored puta bilo u novnama,,,,
a sto je ovo http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti ... -duha.html
opet neka zafrkancija il marketing,,, :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2011, 22:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
evo opet duh djevojčice snimljen u prodavnici mobitela :fadein:
http://www.24sata.info/zabava/zanimljiv ... itela.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2011, 07:42 
Jest, jest...


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Sep 2011, 07:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
I to filmski pogleda prema kameri :lol:

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2011, 17:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2011, 11:28
Postovi: 652
Lokacija: Negdje tamo daleko u sumama Jamajke
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=F9AoTlxR-nk[/youtube]



aaaaa xD

_________________
pa?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 20:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Мени се никад није лично десило да видим нити чујем такво нешто, и нека није, али по хришћанском, па и по другим религијама је то опет и могуће да се деси... Причао ми је друг да је неких 15-ак дана након што му је преминуо неки рођак, ујак, ко већ, заборавио сам, да је усред ноћи чуо неко лупање у кухињи... Наравно, кад је сишао да провјери, није никог било. И пита ме, је ли могуће да је то оно што 40 дана након смрти по хришћанству душа "путује" кроз свој живот на Земљи, гдје јој се рачунају сва дјела, добра и зла, након чега слиједи опредјељење по дјелима да ли ће у рај или пакао. Тако да је с те стране могуће да у том периоду душа покојника посјети мјеста на којима је вољела да борави, па чак и особе с којима је вољела бити током живота, па и да им се обрати, не у негативном контексту (е сад, колико је то тачно, не знам, али бар тако каже религија. Не улазим у то, и не стојим иза тога). А рече ми он да је тај рођак волио да буде код њих у кући. Можда је измишљао, само преносим шта сам чуо. Мада ми није изгледао да је лагао док ми је причао.

Такође, потврду за то имам и у својој породици... Када ми је умро дјед, исти тај период је и моја бака, њена жена иначе, која је живјела с нама била тешко болесна, била зима... Него, причала она сљедеће јутро одмах, легла да спава, наравно скоро изнемогла да се и покрене малтене, неки проблеми с плућима ваљда, није туберкулоза, већ нека вода, шта ли... Није имала снаге ни да се покрије. И у неком полусну ваљда, каже да је сањала да јој је дошао њен тада преминули муж, мој дјед, да је покрива, и рече јој "спавај, ...", ословивши је именом. Наводно је то сањала. Кад се пробудила, била је покривена, ушушкана, као да ју је неко буквално дошао да покрива, да јој не буде хладно. Нико од укућана јој није улазио то да уради, сви смо потврдили то... :-?

Е сад, може бити да јој се учинило, али... Јесте мало чудно, зар не? Хајд да је покривена некако овлаш, али тако кaко прича да је била ушушкана, тешко да је могла сама, још у таквом здравственом стању.

Кажем, мени се лично то није догодило још, и надам се да неће, нека. Довољан ми је овај свијет сачињен од атома, не треба ми и то нематерјално :D

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 23:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Slika

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2018, 11:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Добро, измишљам, ето... Лакше? ;)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs