banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 08:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Maj 2010, 11:17 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ja nisam fasciniran tim ribama ali mi je interesantna tema o mogućnosti ljudskog naseljavanja na morskom dnu.Vjerovatno zato što je i na mene Žil Vern ostavio veliki uticaj....:D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2010, 13:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
Žil Vern, "Mobi Dik" (iako sam kao mlađa potpuno drugačije doživljavala taj roman nego sad kad sam krenula ponovo da ga čitam),gusari, lovci na blago i potonule brodove i zakopana blaga, Atlantida i legende o njoj...

Odrasti Phoenixu, odrasti... :lol:

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2010, 13:45 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Jesi ti sigurna da si žensko....?:D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2010, 14:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2010, 22:34
Postovi: 1834
Lokacija: Ovdje-ondje, tuda-svuda!
_zoka je napisao:
Jesi ti sigurna da si žensko....?:D


Hahahahahahahahahahhahahahahahah (Znači plačem od smijeha!)

Jesam. Sasvim. U suprotnom, ne bi me bolio stomak svakih 28 dana i ne bih morala da nadoknađujem izgubljeno željezo.

Ali sam čitav život bila muškarača. Tek u zadnje vrijeme sam počela da ćeram ove ženske zezancije tipa Nore Roberts, sladunjavih filmova i masiranja stopala zbog štikli. (Mama mi je odahnula. Tata se razočarao. :lol: )

_________________
Najgora je napisao:
Smršaću kad umrem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2010, 21:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Bas gotivne ribice, a jesu li jestive ?

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2010, 22:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
Ajmo uhvatiti koju pa probati :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2010, 16:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2003, 14:00
Postovi: 1042
Lokacija: Selo
Ziri ti prvi ronis :D

_________________
Liberate Tutamet Ex Inferis
http://www.youtube.com/watch?v=HQjsYL3-pDU


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2010, 15:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
FOTO: Čudovišna bića na dubini od 1.000 m


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2010, 18:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Čudovište iz sibirskog jezera ubilo 19 ljudi?

Slika


Ruski ribar tvrdi da se u jednom sibirskom jezeru krije čudovište nalik onom iz Loch Nessa, koje je krivo za smrt najmanje 19 ljudi. On je svjedočio pogibelji svog prijatelja, kojeg je nepoznata neman odvukla u dubinu.
Lokalni stanovnici nepoznatu zvijer zovu Neski, a po pričama koje kruže okolicom jezera Čani, zvijer žrtve ruši s brodova i odvlači u mutnu vodu, piše DailyMail.

Oni koji su na trenutak vidjeli čudovište tvrde da se radi o biću nalik zmiji, dugog vrata i repa.

Zadnja navodna žrtva ovog nepoznatog stvorenja iz dubina je 59-godišnji muškarac, a zbog njegove tajanstvene smrti pokrenuta je temeljita istraga.

'Bio sam s prijateljem. Pecali smo nekih 300 metara od obale. Odjednom je nešto veliko zagrizlo njegov mamac. Pokušao je izvući plijen, no nešto je jako povuklo udicu te prevrnulo čamac. Bio sam u šoku. Nikada nisam vidio tako nešto', priča 60-godišnji očevidac Vladimir Golišev, koji je strgnuo odjeću sa sebe i plivao do obale ne osvrćući se.

Njegov prijatelj je nestao. Nisu pronašli ni njegove ostatke.

Prije tri godine netragom je nestao i 32-godišnji specijalac Mihail Doronjin, čiji se čamac odjednom prevrnuo na potpuno mirnom jezeru.

Službene brojke pokazuju da se u protekle tri godine u jezeru utopilo19 osoba i u većini slučajeva njihovi ostatci nisu pronađeni. Lokalni stanovnici spominju, pak, puno veći broj utopljenika.

Jezero je duboko sedam metara i zimi se potpuno smrzne, dok je ljeti puno kupača. Poznato je da u njemu žive jako veliki šarani. Široko je gotovo 89, a dugo 92 kilometra.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2010, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Duboko 7 metara?

Tja, nije bilo teško prevrnuti čamac i zakopati prijatelja negdje u šumi, ali hajd' znaj...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2010, 09:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
isto se izbi kad procita 7 metara...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Avg 2010, 20:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
http://www.zevs.net/weird-creature-meas ... t-long/#33

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2010, 07:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Rijetki morski pas - 'živući fosil' pojavio se na obalama Japana. Čini se kako je zalutao iz velikih dubina u kojima još uvijek obitavaju takva bića.
Citiraj:

Čudovište iz dubine uočili su ribari uz obale gradića Numazua u Japanu.

Stvorenje slično jegulji, dugačko je oko metar i 60-ak centimetara i identificirano je kao jedna od vrsta morskih pasa koja živi na dubinama od najmanje 600 metara, izvijestili su iz Awashima Marine Parka.
Takve vrste životinja rijetko zalutaju na površinu, a kada se to i dogodi nikada ne prežive. Stručnjaci vjeruju kako je biće iz dubina zalutalo uz pomoć snažnih sezonskih struja.
Stručnjaci navode kako je zalutalo stvorenje iz dubina ženka, ima neuobičajenih šest škrga, te bizarno razdvojene zube.
O ovakvim se bićima zna jako malo. No, vjeruje se kako se hrane lignjama, ribom i nekim drugim vrstama grabežljivaca.
Također se vjeruje kako ženke potomke nose najmanje jednu do čak dvije godine.
Pronađeni fosili ovakve vrste morskog psa pokazuju kako su takva bića živjela i prije 80 milijuna godina.
'Fosile ovakvih morskih pasa pronašli smo u nekim slojevima na površini zemlje. Stari su čak 80 milijuna godina. To znači da je ovakva životinja zaista 'živući fosil', kaže Mitsuru Sato iz Awashima Marine Parka.
Iako su stručnjaci uložili maksimalne napore kako bi stvorenje održali na životu, to nije uspjelo. Neprilagođena na život izvan velikih dubina 'neman' je uskoro, nakon što je uhvaćena, uginula.


Video: http://dnevnik.hr/scena/zanimljivosti/c ... ubina.html

Morski pas vrag (Mitskurina owstoni) živi na dubini od oko 1200 metara i naraste do 3,8 metara. Četvrtinu mase njegova tijela zauzima jetra, što je još jedan podatak koji zbunjuje znanstvenike.

Slika

Pažnju nam je privukla i neobična vrsta velike lignje otkrivena 2001. godine, koja se za razliku od drugih lignji, kroz vodu kreće zahvaljujući pokretima svojih ogromnih "krila".

Slika

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Avg 2010, 23:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
Frenki je napisao:
http://www.zevs.net/weird-creature-measured-6ft-long/#33


значи без текста сам остао!!!

јбте, ово је фасцинантно!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2010, 08:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
evo opet:

Policajac dva puta vidio čudovište iz Loch Nessa

Simon Dinsdale, umirovljeni policijski detektiv iz Essexa, tvrdi da je dvominutna video snimka vodene nemani Nessie, koju je prije 40 godina snimio njegov otac, autentična.
Autor snimke iz 1960. godine je Tim Dinsdale i to je jedna od najpoznatijih snimki famozne Nessie iz škotskog jezera Loch Ness. Iako je slavno čudovište iz Loch Nessa još uvijek misterij za mnoge, Simon Dinsdae tvrdi da ga je vidio vlastitim očima i to čak dva puta. Njegov otac, vojni zrakoplovni inženjer, preminuo je 1987. i bio je jedan od vodećih tragača za Nessie, a sam je prevodio 56 ekspedicija u Škotsku na Loch Ness i napisao nekoliko knjiga na tu temu.

Kad je njegova snimka poslana u Kraljevsko britansko zrakoplovstvo na analizu, stručnjaci su utvrdili da misteriozan oblik koji se kretao u vodi nije bio ni čamac ni podmornica već nepoznati objekt.

No, mnogi sumnjaju u autentičnost te snimke, te Simon, njegov sin, sada želi uvjeriti javnost da je snimka autentična.

"Vidio sam taj ogroman, neobičan objekt koji je izgledao kao pozadina neke velike životinje. Virio je nekih 60 do 90 cm iz vode, a bio je širok 120 do 150 cm i bio je crvenkasto smeđe boje. A onda se počeo kretati i to je bio nevjerojatan trenutak", kaže Dinsdale i dodaje: "Kad gledam na sve te dokaze mora se priznati da u tom jezeru ima nešto jako veliko i nepoznato".

Puno ljudi godinama tvrdi da ima dokaz da slavno čudovište zaista postoji što nailazi na podsmijeh većeg dijela javnosti.

Slika

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs