banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 10:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Maj 2010, 19:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
NASA-ina sonda počela odašiljati zagonetne poruke zbog čega postoji sumnja da su je oteli vanzemaljci.
HOUSTON - NASA-inu svemirsku sondu Voyager 2, koja je lansirana prije 33 godine, možda su oteli vanzemaljci, izjavio je njemački znanstvenik Hartwig Hausdorf. Voyager 2 plovi na rubu Sunčevog sustava, 14 milijardi kilometara daleko od Zemlje i prije tri tjedna došlo je do problema u slanju informacija, nakon čega su s te sonde na Zemlju odaslane informacije koje nitko ne zna dešifrirati.

Hausdorf smatra kako postoji mogućnost da su sondu oteli i hakirali vanzemaljci koji sada pokušavaju s nama uspostaviti kontakt. Njemu je intrigantno što cijela sonda radi uobičajeno, osim "zagotnenih" poruka koje odašilje.
"Čini se kao da je netko reprogramirao sondu. No, još uvijek ne znamo cijelu istinu", kazao je Hausdorf za list Bild.

U NASA-i pak daju potpuno prozaičan odgovor na zagonetne poruke koje primaju s Voyagera. Oni kažu da je došlo do problema u softwareu sondu.

Voyager 2 inače, nosi i emitira glazbu i pozdravne poruke na 55 jezika i to baš u slučaju da se susretne s nekim drugim oblicima života u svemiru.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 19:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
mogu ovi pricati sta oce. ja mislim da ti "nasi posjetitelji" nece biti nimalo dobronamjerni.
pogledajte film Fourth kind.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 19:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Ostaje nam samo da se nadamo da je NASA u pravu i da je u pitanju softverska greška. Sve ostalo bi značilo da smo nagrabusili...

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 19:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Nov 2008, 17:47
Postovi: 653
Lokacija: Banja Luka
Dolaze nam V's :blob:

Ma, to se nešto pokvarilo - lažna uzbuna

_________________
Maybe I just wanna touch U feel your warm inside again.
Maybe I just wanna hurt U the sweetest pleasure is me
I don't know why but I love to see U cry
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 20:02 
Svasta je moguce, licno vjerujem da postoji mogucnost "malih zelenih"...nemoguce da smo sami u ovolikom svemiru...


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 20:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
STRATOKASTEL je napisao:
Ostaje nam samo da se nadamo da je NASA u pravu i da je u pitanju softverska greška. Sve ostalo bi značilo da smo nagrabusili...


Inace gotivim Karla Segana, ali mislim da je greska sto su se neke letjelice opremile podacima o Zemlji i zemljanima. A on je imao glavnu ulogu u tome. Te informacije nisu samo na Voyagerima, iako su tu najdetaljnije nego i na Pioneeru 10 i 11. Ima na Nauci nesto o tome.
A svi ovi sateliti su ako se ne varam otisle u medjuzvjezdani prostor iza Plutona u tzv. Kuiperov pojas... Ja bi radije da za sada niko ne zna da smo ovdje....za slucaj da jos iko postoji.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 20:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Citiraj:
Naučna konferencija u Londonu
Otkriće vanzemaljaca sve bliže
januar 2010.

Šansa da pronađemo život u drugim svetovima veća je nego ikad, tvrdi britanski vodeći astronom Lord Ris, predsednik Kraljevskog astronomskog društva.

On smatra da bi takvo otkriće predstavljalo trenutak koji bi promenio čovečanstvo i naš pogled na same sebe i naše mesto u kosmosu. Njegovi komentari odnose se na međunarodnu konferenciju koja se održava u Londonu na kojoj se govori o mogućnostima otkrivanja života van Zemlje. Naučnici pretražuju svemir u potrazi za radio-talasima inteligentnih bića već 50 godina i do sada su čuli samo tišinu. Međutim, šanse da se otkrije život sada su bolje nego ikad, tvrdi Lord Ris: „Tehnologija je toliko uznapredovala da po prvi put možemo gajiti stvarnu nadu da ćemo otkriti planete ne veće od Zemlje koje kruže oko drugih zvezda.“
Korišćenje svemirskih teleskopa sposobnih da detektuju planete slične našoj oko udaljenih zvezda sada omogućava da se fokusiramo na potragu. „Ukoliko bismo otkrili život, čak i u najjednostavnijem obliku, na nekom drugom mestu, to bi svakako bilo jedno od najvećih otkrića 21. veka“, dodaje on.
Sajmon Konvej Moris, profesor evolutivne paleobiologije na Univerzitetu Kembridž, mišljenja je da bi vlade trebalo da se pripreme za ono najgore ukoliko bi vanzemaljci posetili Zemlju, jer su bića iz kosmosa verovatno slična nama. Vanzemaljci možda ne bi samo ličili na nas već bi imali i naše mane, kao što su pohlepa, nasilje i želja da se iskorišćavaju tuđi resursi , smatra Konvej Moris. Vanzemaljci bi čak mogli biti vrlo slični nama, navodi on.

BlicOnline


hahaha :lol:
sta cemo ako su kao mi?
jao li je nama...kad nas satru u torove i pocnu nas uzgajati
Zemlja bi bila dobro uzgajaliste :lol:

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 20:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
goci master je napisao:
STRATOKASTEL je napisao:
Ostaje nam samo da se nadamo da je NASA u pravu i da je u pitanju softverska greška. Sve ostalo bi značilo da smo nagrabusili...


Inace gotivim Karla Segana, ali mislim da je greska sto su se neke letjelice opremile podacima o Zemlji i zemljanima. A on je imao glavnu ulogu u tome. Te informacije nisu samo na Voyagerima, iako su tu najdetaljnije nego i na Pioneeru 10 i 11. Ima na Nauci nesto o tome.
A svi ovi sateliti su ako se ne varam otisle u medjuzvjezdani prostor iza Plutona u tzv. Kuiperov pojas... Ja bi radije da za sada niko ne zna da smo ovdje....za slucaj da jos iko postoji.



Upravo, sta se imamo pokazivati kad smo zaostali. Mozemo se samo nadati da ce nas pronaci neki dobronamjerni vanzemaljci, ili neki toliko razvijeni da nemaju nikakve koristi od nas niti nase planete pa nas ne bi dirali :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 20:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Sve i da nađu sondu i da razumiju podatke koji su na njoj nećemo im biti zanimljivi dok ne razvijemo warp pogon. Sve do tada nismo opasni za "okruženje". Ali ako možemo putovati dalje od najbližeg komšiluka a pri tome ostanemo okako "divni" kakvi smo (eksploatacija, kolonizacija) onda postajemo prijetnja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 22:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39417
Lokacija: Месечева икра
Nismo prijetnja ali smo pogodni za ekspolataciju i porobljavanje.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 22:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
_zoka je napisao:
Nismo prijetnja ali smo pogodni za ekspolataciju i porobljavanje.....

Iskreno, mislim da smo isuviše beskorisni i za porobljavanje.. I kod nas danas ljudski rad postaje poprilično zanemarljiv, mašine sve zamjenjuju, tako da bi tek u jednoj naprednoj civilizaciji bili krajnje beskorisni i neupotrebljivi ;)

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 22:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
_zoka je napisao:
Nismo prijetnja ali smo pogodni za ekspolataciju i porobljavanje.....

Ne vjerujem baš. Suviše smo primitivni da bi se neko mnogo napredniji obazirao na nas. Otprilike kao kad ti vidiš žohara u haustoru, pa ti se ne da ni da ga zgaziš. Lijeno ti, a i žuriš da gledaš utakmicu.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 22:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Osim zbog resursa, ako možda imamo nešto što njima treba, kao što bi Zemljani rado kopali za naftom na drugim planetama :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 22:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39417
Lokacija: Месечева икра
Osim ako ti treba nešto iz žohareve kuće.....Tipa,voda,pogdno tlo za naseljavanje tvoje vrste koja je već upropastila svoju planetu.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 22:40 
Cak i da postoje vjerujem da imaju mnogo visu svijest od nas...


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 23:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
DELETED


Poslednji put menjao Tupko dana 29 Sep 2010, 15:05, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2010, 23:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
STRATOKASTEL je napisao:
_zoka je napisao:
Nismo prijetnja ali smo pogodni za ekspolataciju i porobljavanje.....

Ne vjerujem baš. Suviše smo primitivni da bi se neko mnogo napredniji obazirao na nas.

Ne mora uopste znaciti tako. Pretpostavimo da je njihovu planetu vec snasla sudbina koja ceka i Zemlju, ili da se njihova zvijezda promijenila i onemogucila zivot u svom solarnom sistemu (sto ce se desiti i sa Suncem) onda im je jedna naseljiva planeta poput nase od ekstremne vaznosti.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2010, 08:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12382
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Нема шансе да су ванземаљци, јер је Војаџер тек ту иза угла :D . И ако постоје неки напредни ванземаљци у нашој близини већ би знали за нас и одрадили што им је воља, а не чекали да ми пошаљемо сонду па да нас онда зајебавају на овај начин. Војаџер је очигледно поблесавио.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2010, 20:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
Свемир је босконачан (каже наука) -> могућности су огромне.

Међутим мене је увек нервирала једна ствар, као ако има других цивилизација онда су оне напредније итд. А шта ако нису? Шта ако су глупи ко рацку, не знају ни за точак?

И то је могућност.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2010, 20:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39417
Lokacija: Месечева икра
Jeste ali mi nećemo doći u dodir sa njima dok god ne budemo mogli ostvariti međuzvjezdano putovanje.U drugu ruku,oni koji bi došli do nas su to već postigli što implicira da su napredniji od nas :D.
Elem,skoro sam čitao u nekim novinama,ne sjećam se kojim,da je najvjerovatniji scenario o prvom kontaktu taj da će to biti rasa nomada,predatora,koja se seli od planeta do planeta,opustoši ga,iskoristi sve resurse koje mogu i putuje dalje.Ni malo optimističan scenario.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs