banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Apr 2010, 06:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
ČEH PAO SA MOTORA I PROGOVORIO ENGLESKI 02.01.2008.

13:06 - Osamnaestogodinji češki motociklista Matej Kus doiveo je tažek pad na jednoj trci u Engleskoj, a kada se probudio u bolnici počeo je da govori na tečnom engleskom, iako je pre toga na tom jeziku znao da izgovori samo nekoliko reči.

Matej je za vreme trke izgubio ravnotežu i pao, a na njega je naleteo drugi motociklista koju mu je prešao točkom preko glave. Bio je bez svesti oko 45 minuta, a onda se probudio i na savršenom engleskom pitao lekare šta mu se dogodili i gde se nalazi.

"Zvučao je kao voditelj dnevnika BBC-ja. Engleski je govorio savršeno, bez ikakvog naglaska", rekao je lekar Piter Vejt, koji je bio zapanjen kada je čuo da Matej ne zna engleski.

Mladi Čeh je dva dana sa svima komunicirao na engleskom jeziku, a potom mu se vratilo pamćenje i kao što je naprasno počeo, tako je u trenutku i prestao da govori engleski. (RTS)




Znači bilo je već sličnih stvari...

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 06:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne kontam ovo nikako, naime da neko progovori jezikom koji nikad nije koristio.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 11:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Pa objasnio sam :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 13:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Pa objasnili su i drugi :D

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 19:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Dec 2009, 14:54
Postovi: 169
Japanese_rose je napisao:
Ne mislim tako, mozda zato sto ne vjerujem u reinkarnaciju.

Da kojim slučajem ne vjeruješ u gravitaciju, da li bi to značilo da gravitacija ne djeluje na tebe?

_________________
Nikad ne zaboravi da si jedinstven, bas kao i svi drugi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
golden_brown je napisao:
Japanese_rose je napisao:
Ne mislim tako, mozda zato sto ne vjerujem u reinkarnaciju.

Da kojim slučajem ne vjeruješ u gravitaciju, da li bi to značilo da gravitacija ne djeluje na tebe?



Hehe, na prvi pogled bi se reklo da si joj doskocio, ali, ne lezi vraze. Gravitacija i reinkarnacija nisu u istoj ravni, a ti ih kao takve koristis, a to nece da moze. Gravitacija je fenomen za koji imamo konkretne dokaze, za razliku od reinkarnacije.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2010, 22:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Popokatepetl je napisao:
golden_brown je napisao:
Japanese_rose je napisao:
Ne mislim tako, mozda zato sto ne vjerujem u reinkarnaciju.

Da kojim slučajem ne vjeruješ u gravitaciju, da li bi to značilo da gravitacija ne djeluje na tebe?



Hehe, na prvi pogled bi se reklo da si joj doskocio, ali, ne lezi vraze. Gravitacija i reinkarnacija nisu u istoj ravni, a ti ih kao takve koristis, a to nece da moze. Gravitacija je fenomen za koji imamo konkretne dokaze, za razliku od reinkarnacije.


:salute:
Ja htjedoh skoro identican komentar napisati :D ( osim ovog djela '' ali, ne lezi vraze'' ), ali rekoh ''kasnije cu'' ...kad ono, ima vec...
Zlatno-smedji i ti ga bubnu sad. Za reinkarnaciju nema konkretnih dokaza, ili bar ja nisam cuo za njih. Meni su jako zanimljivi ovi slucajevi, gdje ljudi nakon neke nesrece mjenjaju, zivot, navike... itd... Jezivi su mi oni gdje krenu pricati na tecnom latinskom u po sna, gdje citiraju neka prorocanstva ili navodne ''rijeci djavola'', a za njih uglavnom nisu ni culi, a od latinskog znaju "Veni, vidi, vici" :confused2:

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 07:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Dec 2009, 14:54
Postovi: 169
Popokatepetl je napisao:
Hehe, na prvi pogled bi se reklo da si joj doskocio, ali, ne lezi vraze.


Heh, ne lezi vraže - svinje hranu traže.

Elem, nije moje pitanje usmjereno da kontriram ili poklapam, već više izbacujem neko moje razmišljanje kako sam ja posmatrao tu problematiku i gdje sam stao. Ne kažem da reinkarnacija jeste dokazana, već više da bi prije izabrao instrument ''da probam gravitaciju i padnem'' nego instrument ''da vjerujem u gravitaciju i ostanem da lezim'' (naravno figurativno - pjesnički rečeno).

U svakom slučaju za nekih 60 godina, možda 70 ili 80 vidjet ću da li postoji reinkarnacija :-)

Do tada ću morati da se furam na dokumentarce koji su napravljeni ili kao dokaz ili kao odlicni izvjestaj ekipe koja je apriori htjela nesto prestaviti, kao npr:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=o-f9GPDtNL0[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=krnE96nkulw[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LYe6gyN-nlg[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MtUGJQdA_Jg[/youtube]

_________________
Nikad ne zaboravi da si jedinstven, bas kao i svi drugi.


Poslednji put menjao golden_brown dana 20 Apr 2010, 09:34, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 07:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
Talija je napisao:
Ne kontam ovo nikako, naime da neko progovori jezikom koji nikad nije koristio.


nista Talijo kad budes htjela naucit neki jezik ti se vini sa sprata kuce i za koji mjesec ces ga znati.....hem se odmoris od sviju hem naucis jezik :cat:


ozbiljno ovo je meni ne shvatljivo,pa sto sam se ja mucio godinama da ovaj ebeni jezik savladam kad sam mogao ko ovaj Ceh otrest sa motora i nauciti ga.....cudno Tita mi :cat:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Apr 2010, 13:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
cvox je napisao:
Talija je napisao:
Ne kontam ovo nikako, naime da neko progovori jezikom koji nikad nije koristio.


nista Talijo kad budes htjela naucit neki jezik ti se vini sa sprata kuce i za koji mjesec ces ga znati.....hem se odmoris od sviju hem naucis jezik :cat:


ozbiljno ovo je meni ne shvatljivo,pa sto sam se ja mucio godinama da ovaj ebeni jezik savladam kad sam mogao ko ovaj Ceh otrest sa motora i nauciti ga.....cudno Tita mi :cat:

Spoiler:
Jesi siguran da od onomad ne govoriš još jedan jezik? :D

:D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2010, 11:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Britanka nakon migrene progovorila sa kineskim naglaskom
Jedna Britanka je nakon teške migrene počela da govori sa kineskim naglaskom, piše britanska štampa. Bolne migrene svakodnevno su mučile 35-godišnju Saru Kolvil iz Plimuta, na jugozapadu Engleske
Nakon jedne posebno akutne glavobolje, Sara je počela da priča sa upadljivim kineskim naglaskom premda nikada nije bila u Kini.
Lekari kažu da boluje od retkog fenomena poznatog kao "sindrom stranog naglaska" koji se javlja usled oštećenja dela mozga koji kontroliše govor.
"Ovo je jako frustrirajuće. Samo želim da mi se moj glas vrati, ali bojim se da to neće biti moguće. Nervira me moj sadašnji glas. Sve vreme koristim visoke tonove", kazala je ogorčeno Sara.
"Razgovarala sam telefonom sa snajom iz bolnice i ona me nije prepoznala, a prijatelji mi spuštaju slušalicu misleći da se s njima neko šali", ispričala je ona.
Stručnjaci veruju da sindrom, prvi put otkriven početkom XX veka, može nastati usled moždanog udara ili oštećenja mozga. Od 1941. godine zabeleženo je 60-ak slučajeva u svetu.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2010, 00:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
http://www.blic.rs/Vesti/Reportaza/2121 ... rani-jezik

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2010, 00:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
danijell je napisao:
http://www.blic.rs/Vesti/Reportaza/212121/Perfektno-govori-engleski-a-srpski-kao-strani-jezik


Како је ово тужно . . Је*али те родитељи који те нису отјерали од тог рачунара да идеш играт` фудбала с рајом... Пацове мали!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2010, 00:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
јан_де je napisao:
danijell je napisao:
http://www.blic.rs/Vesti/Reportaza/212121/Perfektno-govori-engleski-a-srpski-kao-strani-jezik


Како је ово тужно . . Је*али те родитељи који те нису отјерали од тог рачунара да идеш играт` фудбала с рајом... Пацове мали!

:lol: :lol: :lol:
Koji si ti kralj. A možda je i igrao fudbal. Samo ne znam da li je FIFA 2006 ili neka druga verzija.
Neki dan sam se baš iznenadio kada sam napolju, na klupi, vidio 4-5 curica mladosti oko 7 godina kako se igraju, pjevaju neke pjesmice, i čak imale igračke, a nisu mobilni. Došlo mi da ih pitam šta nije u redu sa njima :) Što se kao sva ostala djeca ne igraju sa mobilnim i što nisu na FB? Ali sam pomislio šta će komšiluk reći, pa odustao. Držte pedofila!!! :lol:

Samo umjesto oružja, mobilni, FB, ... =>
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y5cbARltqB0[/youtube]

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2010, 10:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Stara tema, al hajd' ponovo je iščitah od početka.

Što se tiče djevojčice iz Knina i svih ostalih koji su progovorili strani jezik lako bi bilo ustanoviti o čemu se radi.
Kad neko uči strani jezik nikad ali nikad ga ne nauči tečno pričati, jer uvijek kroz naglasak provijava njegov maternji jezik, ili bar nešto na osnovu čega se može lako shvatiti da toj osobi taj jezik nije maternji.
Mogu se mnogi zavaravati, svaki stranac zna da je neko naše čeljade koje "odlično" govori običan tuđin.

E da meni nekoga dovedu ko je preko noći propričao srpski ne bi mi dugo trebalo da skontam da li ga tečno priča, ako ga priča znala bih odakle potiče ili ga samo natuca.

I kako je ta djevojčica propričala? Čistim njemačkim jezikom ili "ja bum štela jedan čaša vode?"

Učiti jezik preko TV. Neka neki stranac počne da bira kanale i uči malo hrvatskog, malo bosanskog, malo srpskog i progovoriće ga tečno malo sutra (a i u Njemačkoj ima razlike u govoru od pokrajine do pokrajine).

O sjećanju na prošli život neću ni da mislim, jer je potpuno besmisleno. Kolektivno nesvjesno pamti u podsvijesti neke stvari ali više vezane za strahove, nagone za samoopstankom itd. Ipak je mozak organ u kome se skladište te informacije, a nakon smrti i odumiranja mozga sva baza podataka nestaje.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2010, 00:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Ja razmišljam dupetom, a ne mozgom, a možda u dupetu obitava duša... odoh spavati.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs