banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 349 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Okt 2010, 09:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Stvarno se vidi da je artefakt djelo vrsnih majstora i zanatlija, usuđujem se reći i antičkih umjetnika koji su gradili piramide a u slobodno vrijeme su nespretno oblikovali kamenčiće u nešto što bih i ja ovako sakat bolje napravio.
Artefakt :lol:
Tutankamonova maska je artefakt ovo je kamičak.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2010, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Artefakt :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dobro je da im se isus nije ukazao.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2010, 23:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
ја `ваког камења имам хрпу у дворишту :lol:

не могу да вјерујем стварно .. босанска пирамида сунца и пирамида љубави :lol: :lol: :lol:

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2010, 09:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Sinoć gledao cara na TV-u...
Bosanska piramida je čudo neviđeno...To je najveća piraminda na svijetu, s najvećim kompleksom podzemnih tunela...Beton je kvaliteta kakvog današnji inžinjeri mogu samo sanjati (ne upija vodu i ne lomi se), zrači nekim frekvencijama koj eubijaju noćne more, a da nema izvora zračenja...U tunelima se nalazi enormna količine nagativnih jona, nađene neke keramičke gluposti s vjerovatno najstarijim pismom na svijetu, i to još runskim. Pa da je ova piramida odstupa od sjevcera samo 12 sekundi, keopsova odstupa dve minute...I da Piramida posjeduje mističnu magiju, ali "Egipćanski piramidalni lobi" ne želi da mi to znamo i oni nam i dalje serviraju informacije da su to samo grobovi...
...Ja ne znam za vas, ali ja počinjem da vjerujem da je "U Bosni bilo inteligentnih bića"...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Dec 2010, 09:32 
Citiraj:
...Ja ne znam za vas, ali ja počinjem da vjerujem da je "U Bosni bilo inteligentnih bića"...


Taj rad... :lol: :lol: :lol:


Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 24 Dec 2010, 20:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Joj, pa to je cika Pirke, u jbteee :)

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2010, 11:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ko nije čitao,neka pročita :D
Vidjeće tragikomičan presjek bh društva u cjelini,ne samo ovu zajebanciju oko piramida...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jan 2011, 10:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N0NCkuHwH6M[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2011, 16:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ovo iznad je odlična epizoda emisije "Na rubu znanosti" o novostima iz Bosanske doline piramida koja je emitovana 23.12.2010.

Između ostalog Semir Osmanagić priča kako je Egipatski predstavnik bio na lokalitetu u Visokom 43 dana i nakon toga je održana konferencija za štampu u Sarajevu 25.6.2006. i rekao je da su u pitanju piramide koju su građene ljudskom rukom. Dva dana kasnije u Kairu u Egiptu se održava sastanak između arheološke asocijacije, ministarstva turizma i ministarstva kulture Egipta sa jednom tačkom dnevnog reda: uticaj otkrića piramida u Bosni na turizam u Egiptu (Egipat svake godine zaradi 15.5 milijardi dolara od turizma), Samir kaže da zamislimo da samo 20% tih turista umjesto u Egipat dođe u Bosnu, to su 3 milijarde dolara, zbog čega su Bosanske piramide odjednom postale globalno političko pitanje. Nakon te sjednice u Egiptu doktor Zahi Havas je izašao pred novinare i rekao da ne postoje piramide u Bosni, da je to samo hrpa kamenja.

Dalje Semir Osmanagić priča kako je doktor Anthony Hardin koji vodi Evropsko udruženje arheologa pisao svim nacionalim arheološkim savezima zabranjujući arheolozima iz Evropskih zemalja da idu u Visoko prijeteći im da će u suprotnom ostati bez posla. Semir objašnjava koji su razlozi za to i kakav veliki strah vlada od Bosanskih piramida, kako ekonomski tako i naučno-istorijski. Priča kako bi sa otkrićima u vezi tih piramida pale u vodu mnoge doktorske disertacije i ustaljene teorije o arheologiji, istoriji, čovjeku.

Ali ono što je još zanimljivije su sami pronalasci i nova otkrića o kojima je pričano, pri čemu je tek zagrebano po površini, velika otkrića tek slijede. Zanimljivo je što Semir kaže da ovo područje ima jaka energetska zračenja, ljekovita, ako se dobro sjećam šta je rekao.


Cijela emisija je u jednom komadu od 52 minute, topla preporuka za gledanje, a Semiru želim sve najbolje u daljem radu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2012, 16:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Nova otkrića povezana s piramidama u Visokom

Post tačno godinu dana nakon prethodnog :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2012, 13:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
realno koje god brdo da su tolko kopali "otkrili" bi piramidu,,, :oops: :fadein: :fadein: :fadein:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Feb 2012, 15:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
Vader je napisao:
Ovo iznad je odlična epizoda emisije "Na rubu znanosti" o novostima iz Bosanske doline piramida koja je emitovana 23.12.2010.

Između ostalog Semir Osmanagić priča kako je Egipatski predstavnik bio na lokalitetu u Visokom 43 dana i nakon toga je održana konferencija za štampu u Sarajevu 25.6.2006. i rekao je da su u pitanju piramide koju su građene ljudskom rukom. Dva dana kasnije u Kairu u Egiptu se održava sastanak između arheološke asocijacije, ministarstva turizma i ministarstva kulture Egipta sa jednom tačkom dnevnog reda: uticaj otkrića piramida u Bosni na turizam u Egiptu (Egipat svake godine zaradi 15.5 milijardi dolara od turizma), Samir kaže da zamislimo da samo 20% tih turista umjesto u Egipat dođe u Bosnu, to su 3 milijarde dolara, zbog čega su Bosanske piramide odjednom postale globalno političko pitanje. Nakon te sjednice u Egiptu doktor Zahi Havas je izašao pred novinare i rekao da ne postoje piramide u Bosni, da je to samo hrpa kamenja.

Dalje Semir Osmanagić priča kako je doktor Anthony Hardin koji vodi Evropsko udruženje arheologa pisao svim nacionalim arheološkim savezima zabranjujući arheolozima iz Evropskih zemalja da idu u Visoko prijeteći im da će u suprotnom ostati bez posla. Semir objašnjava koji su razlozi za to i kakav veliki strah vlada od Bosanskih piramida, kako ekonomski tako i naučno-istorijski. Priča kako bi sa otkrićima u vezi tih piramida pale u vodu mnoge doktorske disertacije i ustaljene teorije o arheologiji, istoriji, čovjeku.

Ali ono što je još zanimljivije su sami pronalasci i nova otkrića o kojima je pričano, pri čemu je tek zagrebano po površini, velika otkrića tek slijede. Zanimljivo je što Semir kaže da ovo područje ima jaka energetska zračenja, ljekovita, ako se dobro sjećam šta je rekao.


Cijela emisija je u jednom komadu od 52 minute, topla preporuka za gledanje, a Semiru želim sve najbolje u daljem radu.


Moj si čoek!

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Feb 2012, 09:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
:lol:

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2012, 19:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Apr 2012, 12:15
Postovi: 421
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lltFZSGdjos[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=90W8oKPlPLY[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2012, 07:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2009, 21:45
Postovi: 692
Debilno ismjevanje inteligencje bosanskohercegovačkih naroda. Ova dvojica su gluplji nego što sam očekivao, ali i to je dovoljno da se narodima zapadne kulture dostavi na upotrebu misao kako u visokom nema ničega što je u sukobu sa konvencionalnim arheološkim disciplinama.
Posebno me dojmio razgovor i objašnjenje o strukturi kamena složenca.
Slika
Ovo je struktura u visokom:
Slika
Slika
Slika
Svakako najbolje je kada grebe čekićem po kamenoj ploči i daje detaljnu analizu tla.
NatGeo shame on you!!!

_________________
Once you're grown up, you can never come back!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2012, 10:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Hoce li se vec jednom ova prevara oko piramida okoncati,jesu li ti bosnjaci toliko glupi da vjeruju ovom Osmanu i njogovim bajkama

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2012, 10:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Ja se kladio sa halfom u gajbu Nektara, on kaze ima, ja.kazem nema i cekamo neku zvanicnu objavu godinama.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2012, 10:49 
I eto tebi gajbe pive...


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Jul 2012, 10:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Ma sta ce biti tamo,da ima nesto to bi Ameri sebi uzeli za 5 minuta mi tu ne bi ni prisli

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2012, 11:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
tensSa je napisao:
I eto tebi gajbe pive...


jbg on se vadi, kaže da još nije ni dokazano da je NEMA.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 349 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs