banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 13:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 349 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2006, 12:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2004, 10:48
Postovi: 761
Micelijus je napisao:
Јесте се узкочоперили с том пирамидом...
Не би ме зачудило да, управо због тога, од свега тога не буде ништа...


ne da bi te zacudilo.. imam osjecaj da bi svrsio od dragosti.. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2006, 12:49 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2006, 12:50 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2004, 10:48
Postovi: 761
pa ti inace sve znas.. :) sta pitas.. i nemoj da miniras teme.. imas pp, pa se javi ako te sta interesuje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2006, 12:53 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2006, 12:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2004, 10:48
Postovi: 761
opet on.. ja covjeka.. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2006, 13:26 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2006, 13:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2004, 10:48
Postovi: 761
Micelijus, VELIKA je razlika izmedju hvalisanja, busanja u prsa i radovanja.. Zar je sramota imati nadu da se napokon nesto pozitivno desi u ovoj jadnoj BiH?
Stvarno ne razumijem taj patrioizam.. ne izgleda cool, izgleda jako jadno.. al' sve je to stvar karaktera i inteligencije, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2006, 13:35 
DELETED


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2006, 15:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Mar 2005, 06:27
Postovi: 59
cosma je napisao:
Zar je sramota imati nadu da se napokon nesto pozitivno desi u ovoj jadnoj BiH?



Ovo --napokon-- je suvisno...
Mislim da u BiH ima i da je i ranije bilo dosta pozitivnih stvari, koje su na prvi pogled skrivene ali vrijeme ce dati sve odgovore....
Samo treba biti strpljiv i to iskoristit na pravi nacin a koliko cemo u tome uspjeti - vidjecemo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2006, 20:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
ODE I OVA TEMA U KURAC!!!
@dust... na to sam mislio!

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2006, 21:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Maj 2005, 19:06
Postovi: 144
Sva sreca sto se nalazi na prostoru federacije . Da je kojim slucajem u RS bilo bi - eto dokaza cijelom svijetu da su srbi gradili piramide- :wink:
ili bi je u sto kracem roku srusili i pokusali prebaciti u Srbiju kao i sve ostalo sto je valjalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jan 2006, 23:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Ali se i dalje nalazi na prostoru na kome je zhivelo vecinski Srpsko stanovnishtvo, mada u principu vi nemate nikakve veze sa piramidom, jer se zna tachno kad ste vi doshli, a shto se tiche nas..verovatno smo je mi i napravili :)

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2006, 08:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 30 Mar 2005, 22:09
Postovi: 441
Lokacija: Banja Luka
Da li će Visočica pokazati istinske piramide (mada ja mislim da hoće) ili ne vidjećemo. Ako ne Visočica, sigurno je da će mnogo toga drugog pokazati i dokazati važnost ovog prostora u drevna vremena.
Ta važnost je pažljivom oku mogla biti vidljiva i kroz cijelu pisanu i pristupačnu istoriju, a ponovo dolazi do punog izražaja danas u vremenu mnogih preloma i prekretnica.
Ipak, to nikako ne bi trebalo biti sredstvo za pumpanje nacionalnog ega bilo kog naroda ili skupine, jer kao i svaki drugi napumpani ego sudbina mu je kao sudbina žabe u onoj basni "Žaba i vo".
Bosna je prostor na kojem živi mnogo mnogo izmješanih etničkih skupina (što je posljedica vrlo burne i promjenama bogate istorije), ali sa sada dominatnim ljudima koji govore jednim zajedničkim slovenskim jezikom (koliko god za svoje kratkovide potrebe proglašavali taj jedan jezik "mnoštvom jezika") mada je veliko pitanje koliko je i samo porijeklo ljudi zaista slovensko.
Niko nema pravo da svojata ovaj prostor koji se uvijek zvao Bosna, a pogotovo da drugima nameće svoje pojmove o njoj. Samo je u Bogu istina o svemu a čini se da smo svi mi od istine podaleko, i tim dalje što "naša istina" druge ponižava i poništava.
Mi smo na ovom našem balkanskom prostoru stanovnici a ne vlasnici, i kad bismo malo bolje učili iz prošlosti, mogli bismo vidjeti da su sva naša međusobna trvenja uvijek bila podsticana od naših zajedničkih neprijatelja, moćnika koji su uvijek radili samo za svoje račun i interes (iako se oni nekim od nas predstavljaju kao prijatelji ili čak zaštitnici).
Tako su nas prevarili i navukli da svoje zajedničko blago olako otimamo od bližnjih (tj jedni od drugih), a u bescijenje prodajemo njima dok oni samo zadovoljno trljaju ruke i tapšu nas po ramenu sve dok smo njihovi vjerni slugani.

S druge strane oni koji su bili ovdje i gradili te piramide ili drugačija zdanja, koliko znam, nisu bili baš neko da se njima ponosimo.
Stari narodi koji su bili i nestali, sigurno nisu nestali zato što su bili dobri i što je ono što su oni činili bilo ispravno. Pa ipak, faza učenja životnih lekcija koje su oni prošli bila je nužna kao iskustvo u razvoju ljudi i života na zemlji.
Svetilišta i druga zdanja koja su u ta stara vremena građena bila su uglavnom prebivališta i/ili štovališta moćnih bića koja su nekad hodala ovom planetom, ali su se kasnije morala povući i među ljudima ostala zabilježena kao "bogovi" (da to su oni isti koji su nam ostali zabilježeni kroz mitove i legende svih starih naroda, jer su svi stari narodi zaista imali svoju "vladajuću garnituru").
Kada su oni nestali (uništeni ili pobjegli) ostala su samo njihova prebivališta i svetilišta, sa njihovim kipovima "zamjenicima" dok su sveštenici i njihove bivše sluge (a otada ljudski kraljevi i "aristokratija") samo održavali misterije i kultove kojim su "obični ljudi" držani u pokornosti.
Tako je nastalo idolopoklonstvo i to je otprilike model koji se sa više ili manje varijacija desio u cijelom svijetu (i zato u cijelom svijetu postoje razasuti ostaci).
To je ono što je prethodilo pisanoj istoriji pa je zabilježeno samo u usmenim predanjima, mitovim i legendama. Mitovi i legende su naravno romansirani, ali osnova im je istinita.
Pisana istorija prati čovjeka od momenta kada su se ljudi kao vrsta počeli razvijati samostalnije bez prisustva i tutorstva samozvanih gospodara ljudi koji su napokon sklonjeni sa naše planete. Tvorčev plan sa ljudima je bio drugačiji, i otada su ljudima počeli dolaziti Poslanici da ih vode i upućuju, a ne da njima gospodare.
Tako je bilo u samom početku prije uzurpacije "gospodara", tako je i sada na kraju, a danas više nego ikad.

Otada se na Zemlji stalno prepliću sile koje pokušavaju čovjeka da porobe (na stari način) i sile koje po naumu Boga Tvorca (Allaha) služe čovjeku i vode do slobode; i jedni i drugi stalno se prilagođavajući novim prilikama i radeći na nove načine.
Ko može da ih prepozna, može, ko ne može nek se potrudi, jer to je pitanje opstanka čovjeka.
A ljudi na ovim prostorima su obdareni mnogim darovima, ali ih uzalud rasipaju i troše na međusobno trvenje, umjesto da budu primjer slobodnih ljudi.
A malo šta tako potpuno porobljava čovjeka kao mržnja i netrpeljivost prema drugima.

_________________
UIOSDSAHA
http://www.duhovnaizgradnja.net
http://www.duhovnaizgradnja.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2006, 20:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
E u kurac vise i sa Srbima i Hrvatima i Bosnjacima! Moze li ikako nesto bez tih prepucavanja i pametovanja da prodje!

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2006, 00:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Aj da se vratimo na temu
Citiraj:
"Piramide u BiH ne postoje"
BLAGOJE GOVEDARICA, profesor na fakultetima u Berlinu i Heidelbergu tvrdi kako nema nikakvih znakova da bi piramide u BiH mogle zaista postojati.

Podsjetimo, vjeruje se kako na području Visokog u BIH, nalaze piramide stare 12 tisuća godina, a istraživač Semir Osmanagić već mjesecima istražuje to područje, te pronalazi nove dokaze.

"Koliko mi znamo, piramide u BiH ne postoje, niti ima nikakvog znaka da bi tako nesto moglo postojati." - kazao je prof. dr. Govedarica, a prenosi Deutsche Welle.

"Zaista ne znam što da vam kažem o tome. Ta cifra od 20-30 tisuća i Iliri prije 20-30 tisuća godina, to je nepojmljivo." - dodaje Govedarica.

Govedarica se pita "kakve je škole" završio istraživač Semir Osmanagić te napominje kako u arheologiji postoji metodologija.

"Prvo se obave istraživanja, pa se nešto dokaze, pa se to onda objavi. On je prvo objavio knjige pa sada nastoji obaviti istraživanja koja bi dokazala tvrdnje iz njegovih knjiga. To je potpuno stavljanje stvari naglavačke." - dodao je.

Profesor tvrdi kako piramida nije igla te je se ne može skrivati tek tako.

"Ja ne bih imao nista protiv, čak bi bio radostan kada bi u BiH bilo piramida. Nažalost za tako nesto nema nikakvih uvjeta niti mogućnosti." - zaključio je Govedarica.

Želite li pratiti kako teku istraživanja oko bosanskih piramida posjetite službene stranice Bosanske piramide sunca.

S.H./Deutsche Welle
http://www.index.hr/clanak.aspx?id=302766

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Jan 2006, 23:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2006, 21:08
Postovi: 2693
E jebiga... A kad ono pocinju definitivno ispitivanja i to sve? E tad ce se tacno znati. I ovaj Govedarica samo kaze da nema a nije naveo ni jedan razlog da to potvrdi. Mada i meni to sad zvuci too good to be thruth.

_________________
Đuro je divan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jan 2006, 12:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Bik je napisao:
A kad ono pocinju definitivno ispitivanja i to sve?

U aprilu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jan 2006, 22:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Mar 2005, 06:27
Postovi: 59
Raste interes stranih strucnjaka za Bosansku piramidu

U Visoko dolaze arheolozi iz Irske, Skotske, Australije…


Radovi ce poceti 14. aprila i trajat ce sve dok vremenski uslovi to budu dozvoljavali


Iskopavanje piramida kod Visokog bit ce najveci ovogodisnji arheoloski project u Evropi, sto ce taj bh. grad pretvoriti u centar arheoloskih zbivanja ovog dijela svijeta, rekao je Semir Osmanagic, predsjednik fondacije Arheoloski park: Bosanska piramida Sunca.

Eksperti i amateri

Da ce podrucje Visokog biti centar interesa arheologa iz cijelog svijeta, potvrdjuju I najave da ce u BiH pocetkom aprila doputovati ekipe strucnjaka medju kojima ce se naci i arheolozi iz Irske, Australije, Austrije, Skotske i Slovenije, geolozi iz Austrije, SCG i BiH.

U radove koji predstoje u Visockoj dolini bice ukljuceni i ugledni arheolozi: Rojs Ricards koji radi za vladu Australije te Grejs Fegan iz Irske koja je do sada bila na celu iskopavanja nekoliko arh. nalazista u Irskoj, a poslednjih pet godina tri puta je bila volonter na UNESCO-ovom nalazistu u Butrintu, u Albaniji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2006, 22:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
14.04.2006.
Počinje iskopavanje bosanske piramide Sunca
Uoči današnjeg početka radova na iskopavanju piramida u Visokom u središnjoj Bosni, što će biti jedan od najvećih arheološko-geoloških projekata u Europi ove godine, u Sarajevu je održana sedma sjednica Upravnog odbora Fondacije 'Arheološki park: Bosanska piramida Sunca' na čijem je čelu Semir Osmanagić, koji je u samo nekoliko mjeseci uspio za svoje ideje pridobiti veći dio javnosti u BiH, stručnjake i sponzore. Istraživanje će okupiti neke od najuglednijih svjetskih stručnjaka za piramide, radovi će trajati do kraja studenog, a od jučer u Visokom borave brojne svjetske televizijske ekipe. Visočica i tri ostale strukture pravilno su orijentirane prema stranama svijeta, što je karakteristika gradnje piramida, a geološki podaci ukazuju na njihovu starost između 10.000 i 20.000 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Apr 2006, 02:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 24 Jul 2005, 16:13
Postovi: 399
[quote="Vader"]14.04.2006.
Počinje iskopavanje bosanske piramide Sunca
Uoči današnjeg početka radova na iskopavanju piramida u Visokom u središnjoj Bosni, što će biti jedan od najvećih arheološko-geoloških projekata

...piramide u BIH su cista izmisljotina , ili neznjanje povijesti ...zar itko moze misliti da su Bosanci toliko glupi da su zaboravili sto su njihovi prethodnici radili ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 349 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs